Jump to content

Recommended Posts

Tym razem szukałem w wyszukiwarce no i nic nie znalazłem w tej kwestii więc spytam, bo w google też szukałem i zbytnio nic nie znalazłem, może ktoś będzie wiedział o co chodzi. Otóż skończyłem dziś Misery+Gunslinger, ogólnie moda przeszedłem od początku do końca bez większych problemów, zdarzały się wyloty typowe dla Mizerii, ale sam gunslinger raczej żadnych nie spowodował. Jedyny problem miał miejsce dopiero na samym końcu, po tym jak trzeba dokonać wyboru czy zostać w Zonie czy ją opuścić, przy wybraniu opcji o opuszczeniu Zony wszystko jest ok, włącza się cutscenka końcowa i potem filmiki końcowe i creditsy. Za to jak wybierze się opcję pozostania w Zonie to zaczyna się cutscenka, kamera zaczyna cofać się w kierunku śmigieł i wtedy następuje wylot z takim logiem: 

FATAL ERROR

Expression : no_assert
Function : CXML_IdToIndex<class CCharacterInfo>::GetById
File : d:\prog_repository\sources\trunk\xrserverentities\xml_str_id_loader.h
Line : 112
Description : item not found, id
Arguments : pri_a16_freedom_yar

Spotkał się ktoś już z czymś takim lub ewentualnie ma pojęcie jak to naprawić?

• Replies 517
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Makuva Jest dodatek do Misery pod tytułem "Les Miserables". Od autora w skrócie: "Celem tego przebalansowania jest poprawienie gry do tego stopnia, by była mniej denerwująca a bardziej miła i nagradz

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 Data Premiery: 16.01.2012r  Autor: Misery Development Ltd. Autor Spolszczenia: @Trikster, @Plaargath, @Voldi Długość moda: Duża (od ~20 do kilkudziesięciu godz

Nie chce się szukać, prawda?   

Posted Images

21 minut temu, Szczepan9205 napisał:

FATAL ERROR

Expression : no_assert
Function : CXML_IdToIndex<class CCharacterInfo>::GetById
File : d:\prog_repository\sources\trunk\xrserverentities\xml_str_id_loader.h
Line : 112
Description : item not found, id
Arguments : pri_a16_freedom_yar

Spotkał się ktoś już z czymś takim lub ewentualnie ma pojęcie jak to naprawić?

Wygląda mi na to że Gra ma problem Zrespienie Wujka jara do prypeci, prawdopodobnie ma on jakis przypisany Przedmiot w inwentarzu a gra nie moze znależc/wczytać tego własnie przedmiotu

Przydał by sie tutaj Pełny log

ja bym spróbował wejść do plików gry i poszukać pliki postaci Wujka Jarka i ewentualnie usunąc problematyczny Item.

Dobrze to instalowales?

Edited by Samotnik67

Sorki zapomniałem dorzucić bo żeby sprawdzić czy w ogóle zakończenia działają to zaraz odpaliłem drugie, poszło więc zacząłem szukać jednej nieprzetłumaczonej linijki w tekście bo jednocześnie dostosowuje spolszczenia do Misery i Gunslingera do tej hybrydy i opróżniłem folder z logami. Tu macie pełny log:

xray_szczepan(misery+gunslinger).log

Wiem, że w logu jest trochę linijek typu:

"Cannot find saved game ~#i#:xrs_rnd_npc_loadout: error wrong ammo_type set for wpn_tt33, missing value in ammo_class"

Ale w zasadzie te linijki nie powodowały wylotów wcześniej, a od kiedy zacząłem moda to podobne się pojawiały w konsoli i przy niektórych wylotach, ale tamte były typu takiego, że wystarczyło włączyć grę od nowa i było można grać dalej, a ten uniemożliwia freeplay.

Edited by Szczepan9205
15 minut temu, Szczepan9205 napisał:

Sorki zapomniałem dorzucić bo żeby sprawdzić czy w ogóle zakończenia działają to zaraz odpaliłem drugie, poszło więc zacząłem szukać jednej nieprzetłumaczonej linijki w tekście i usunąłem plik. Tu macie pełny log:

Hmm, więc popatrzałem i linijka 112 powoduje Wylot do pulpitu. a jest to ( $user$generic1_r ) na dole tych linijek widze "Luminance" ( inaczej Luminacja - Miara natęzenia swiatła )

Jakie masz ustawienia graficzne w grze? Bo sądze ze grafika tu jest problemem albo Wujek jar.

Spróbuj obniżyc Grafike, a jak to nie zadziala idz pogrzebaj w plikach Wujka Jarka. Nie jestem do końca pewny.

Edited by Samotnik67

@Samotnik67 Sprawdzę, co będzie na niższych ustawieniach, ale to już jutro. Dzięki za pomoc :) Pół dnia prawie dzisiaj spędziłem nad tym modem, żeby go ukończyć co by mieć pewność czy można wypuścić "spolszczenie" więc już dziś brak mi chęci do sprawdzania tego :P 

Edited by Szczepan9205
  • 3 weeks later...

Zainstalowany na czysty COP  i od razu wylot z takim błędem :

ATAL ERROR

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 117
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'dynamics\weapons\wpn_saiga\wpn_saiga.ogf'.

stack trace:

@Makuva tu masz listę zmian v2.2.1 w stosunku do poprzedników, nie ma tego za dużo, raczej kosmetyka. Chyba niewiele zmian wg trudności.

LIST OF CHANGES

• Improved German localisation
  • Added French localisation
  • Tweaked repair feature
  • Improved debug tool
  • Tweaked anomaly effects
  • Updated AI squad spawns
  • Updated radio music
  • Corrections to trade prices (to prevent exploits)
  • Sun positioning corrections
  • CTD bug fixes in relation to zombies
  • Improved zombie AI behavior
  • Tweaked NPC loadouts
  • Corrections to weapon aims for 4:3 resolutions
  • Text and item description corrections
  • Updated credits screen
  • Dzięki ! 1

Kolejne podejście do tego moda .Po rozpakowaniu mamy kilka folderów 

Addons

data

Multi-language information

1.Czyli dodatki pomijam 

2. Dane (czyli data) Co z tego folderu mam wrzucić  go gamedata żebym ciągle nie logował się na forum i nie wrzucał plików z błędami foldery/pliki z tego folderu "wrzucam" przed zainstalowaniem spolszczenia ,czy po zainstalowaniu spolszczenia.

3.Pomijam.

Dostępny jest spawner do tej wersji.?

Zainstalowałem moda bez podmiany plików gamedata, nie używałem spolszczenia pobranego z tego forum mod jest spolszczony  spolszczenie jest w instalatorze.

oto link do filmiku z instalacji.

Yhttps://youtu.be/oP_pl43x3I

Edited by kmicic0
  • 2 months later...