Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ZapomnialemLoginu napisał:

recenzja? W sumie czemu nie. Jak znajdę natchnienie i zbiorę myśli to spróbuję...

Z recenzjami trzeba bardzo uważać. To co podoba się jednemu, niekoniecznie musi podobać się drugiemu. To się nazywa gust. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie w grach, znajomość Stalkera i zwyczajny "zdrowy pomyślunek". Fabuła, którą jeden przechodzi z palcem w nosie, dla drugiego jest nie do przejścia. To oczywiste, że recenzje tego samego moda będą zupełnie inne, początkującego i doświadczonego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii recenzji. W kilku słowach  to można by napisać tak - 

-  staty amunicji przekręcone do  minimum -podejrzewam że  cegłówka  byłaby skuteczniejsza

- staty Naszego Bohatera - podkręcone w taki sposób że byle kichnięcie powoduje  powazne komplikacje zdrowotne  lub  nagłe zejście

- staty przeciwników - patrz punkt wyżej tyle ze w drugą stronę  czyli w/w cegłówką w połączeniu ze szpadlem nie dobijesz , choć zmachasz się okrutnie

- o survivalu i scenariuszu pisałem wcześniej

- no i dla pikanterii - od czasu do czasu "walą się" zapisy

Reasumując -  odgrzewana kiszka , bez przypraw i na starym zjełczałym tłuszczu. Sens latania w kółko po lokacjach,  sprowadzający się do kolekcjonowania fikuśnego lootu - żaden!

 Chociaż nie - jest jeden duży plus - graficznie jest - jak dla mnie -  świetny.

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boberm napisał:

odgrzewana kiszka , bez przypraw i na starym zjełczałym tłuszczu

FU! 

Nie grałem nigdy, bo Misery kojarzyło mi się z takim właśnie addonem graficznym, w którym te nowe mechaniki, systemy, możliwości i obostrzenia są wprowadzane na siłę, służąc tylko jako dodatek do strony wizualnej, zmieniającej faktycznie najwięcej, bo jednak screeny potrafią zachwycić. W ruchu też nie wygląda najgorzej.

W sumie szkoda, bo to jeden z dwóch modów (drugi wymieniony w poście wyżej), który "przebił się" gdzieś poza fora i serwisy tematyczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misery jest dobrym modem dla osób które ukończyły Zew Prypeci raz lub 2.Ukończyłem Zewa 3 razy w różnych odstępach czasowych,raz Misery 2.1. Z własnego doświadczenia wiem że mod robi się nudny za następnymi podejściami. Próbowałem przejść go inną klasą ale to już nie było to samo czym był zachwyt grania za pierwszym razem. Moda po raz drugi nie ukończyłem i wątpię abym do niego powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak jak w temacie mam problem z uruchomieniem gry z modem misery 2.2 po włączeniu program zaczyna nie odpowiadać po czym zamyka proces i widzę okienko, że program xray engine 1.6 przestał odpowiadać w załączniku wysyłam logi z gry. Gra jest oryginalna od wytwórni cenega z zainstalowanym najnowszym patchem 1.6.02. Robiłem dwa razy reinstalacje samej gry jak i modyfikacji, ale gra działa tylko z bez modów wcześniej instalowałem do niej complete 2009 i nie było żadnych problemów. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, bo chętnie bym sobie zagrał.

xray_filip.log

xray_filip_11-03-17_23-28-40.mdmp

user.ltx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstall samego moda, wygląda na to że źle wypakowałeś. Jak jest plik .7z to wypakuj tylko 7z, jak .rar to WinRar'em. A jak dalej będzie źle to możesz sobie odpuścić. No chyba że jesteś masochistą, to ten mod jest w sam raz dla Ciebie :)

Ewentualnie możesz usunąć plik user.ltx i temp.ltx w folderze "appdata" w ścieżce instalacji Zewu. A jak go (folderu) tam nie ma to będzie gdzieś w dokumentach publicznych.

Edytowane przez EGZOdaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.10.2017 o 14:04, vidkunsen napisał:

http://stalker-mods.clan.su/load/stalker_cop/stalker_zov_pripjati/trejner_dlja_misery_2_2/1-1-0-2764

18981301.jpg

Dzisiaj 11:14 - czas wschodni dodano trajner do wersji 2.2, anglosaskiego nie kumam ale poczytałem rosyjski opis, trajner dodany niżej:

 

 

misery_2.2.7z

Dziękuję ci dobry człowieku za tego trainera <3 Już myślałam, że nie przejdę x8 z tym polterem "na strychu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pojawiła się wersja 2.2.1 moda.

https://www.moddb.com/mods/stalker-misery/downloads/misery-v221-full

Zawiera poprawki od czasu wydania wersji 2.2 ale też usuwa trochę plików z Gamedata. Nie wiem ile dokładnie, sam mod ma niemały śmietnik w tym folderze...

- ulepszone niemieckie tłumaczenie
- dodane tłumaczenie francuskie
- poprawiony system naprawy
- usprawniony debug tool
- poprawione efekty anomalii
- usprawniona sztuczna inteligencja istot w miejscu odrodzenia
- ulepszona muzyka w radiu
- poprawki w cenach (dla uniknięcia kombinatorstwa)
- poprawiona pozycja słońca (prawie jak w Boiling Point :biggrin:)
- wyloty do pulpitu spowodowane przez błędy z zombiakami usunięte
- sztuczna inteligencja zombie poprawiona
- ulepszone wyposażenie postaci niezależnych
- poprawione celowniki dla ekranów w proporcji 4:3
- korekta tekstu w opisie przedmiotów
- poprawione napisy końcowe

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
znalazłem listę zmian
  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Po długim czasie pojawił się najnowsza wersja największego dodatku do Misery2 - The Armed Zone

Na ten moment dodatek (opatrzony numerem 2.0) jest w wersji beta.

Zawiera ok. 700 (!) sztuk uzbrojenia + przerobione klasyczne pukawki. Dla mnie to sztuka dla sztuki bo do czego miałbym strzelać w Zewie Prypeci? Może w Zewie Czarnobyla ale z maksymalnie podkręconą populacją mutantów i NPCów ale tu?

Link:

Link na MEGA (1.7 GB)

Wymagana wersja Misery 2.2.1, oczywiście nowa gra.

 

TAZ_2.0_gunshow.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ze słonecznej Zony! Tak słonecznej, że twórcom moda lub samym skryptom za mocno przygrzało.

Ostatnio zawitałem w fabryce jupiter, to co tam zastałem to jeden wielki prank. W skrócie gdy grałem naliczyłem z dziewczyną około 40 burerów, 6 kontrolerów, 3 chimery i parę innych drobiazgów. Chwała twórcom za to, że dali możliwość "czołgania się" bo mogłem dostatecznie się schylić by klatką schodową wejść na dach. I teraz siedzę tam i myślę co się stanie kiedy zeskoczę do środka zbadać ten helikopter i wziąć dokumenty. Niestety kiedy postanowiłem uwiecznić to co tam spotkałem to po włączeniu gry ponownie ziomeczki postanowiły się rozejść do budynków więc będąc szczerym sam nawet nie wiem czy mam teraz mniej lub bardziej przechlapane xD Na razie skrypty się "uwolniły" i próby zawołania wszystkich w jedno miejsce karabinem nie podziałały. I fajnie i niefajnie bo dach ten jest świetnym miejscem strategicznym ale też.. strzelać do burerów to trochę słabo xD

A jak tam u was?

https://www.youtube.com/watch?v=wSqp2veOWAE&feature=youtu.be

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.