Skocz do zawartości

DYSKUSJA OGÓLNA


Rekomendowane odpowiedzi

GG ma "wbudowany" ogranicznik maksymalnej kwoty jaką może posiadać. To 1 mln RU. Więcej nie podskoczy.

A z save'ami trzeba uważać. Bo co innego save'ujemy a co innego load'ujemy. Dotyczy to głównie postaci. Save zbyt blisko bunkra Sida powoduje jego brak po wczytaniu. Innych postaci też nam ubywa po ponownym loadingu. Po prostu nie ma ich w tym samym miejscu. Trzeba szukać. Choć, z drugiej strony, kto szuka ten znajdzie. Może.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaarMoo napisał:

A z save'ami trzeba uważać. Bo co innego save'ujemy a co innego load'ujemy.

Najlepiej zapisywać grę poza skupiskami stalkerów lub w pobliżu źródeł ognia. Takie zapisy na pewno będą wolne od błędów.

Zaginęły ci jakieś postacie (NPC) po wczytaniu zapisu gry?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mogę coś radzić, to radziłbym zachować daleko idącą ostrożność ze spawnerem, bo można sobie, jeśli nie skiepścić to całkowicie położyć rozgrywkę. Użyłem spawnera dwa razy: do wskrzeszenia Wlczarza, który notorycznie ginął w anomalii na Rostoku, a był później potrzebny na Magazynach Wojskowych i Broma, którego spotykało to samo tyle, że na terenie Baru.
Do tego, co wcześniej napisał Anton, można dodać, że NLC przedstawia zupełnie inne podejście do świata STALKERA, serwuje nam Zonę, która zabija, a nie rani, dlatego każdy krok powinien być przemyślany, każdy wypad zaplanowany. Moim zdaniem kluczem do przejścia NLC nie jest walka, ale jej unikanie, tak że najlepiej zapomnieć o szarżach i skupić się na przetrwaniu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wytrzymałości GG na przeciwności Zony.

Zrobiłem lifting pod tym kontem (actor.ltx, stalker.ltx i kilka innych plików) i mogę stwierdzić, że to mod decyduje czy nasza ingerencja ma zadziałać. Brzmi to dziwnie, ale tak jest. Raz powalają mnie dwa ugryzienia tuszkana, innym razem może mnie gryźć do woli. Podobnie z bronią. Dwa strzały z pm i leżę, a po niefortunnym zachowaniu, przechodząc na "Jelito", piątka pacanów waliła do mnie bez skutku, a ja oddaliłem się niespiesznie i godnie. 

Więc myślę, że trzeba grzebnąć w tych plikach bo niespodziewanie może to nas uratować.       

@OldMan po wrzuceniu spawnera :

Przechwytywanie.PNG.8f4e72786e6c66f072ce8885c3b5210c.PNG

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DaarMoo napisał:

Wracając do wytrzymałości GG na przeciwności Zony.

Zrobiłem lifting pod tym kontem (actor.ltx, stalker.ltx i kilka innych plików) i mogę stwierdzić, że to mod decyduje czy nasza ingerencja ma zadziałać. Brzmi to dziwnie, ale tak jest. Raz powalają mnie dwa ugryzienia tuszkana, innym razem może mnie gryźć do woli. Podobnie z bronią. Dwa strzały z pm i leżę, a po niefortunnym zachowaniu, przechodząc na "Jelito", piątka pacanów waliła do mnie bez skutku, a ja oddaliłem się niespiesznie i godnie. 

Więc myślę, że trzeba grzebnąć w tych plikach bo niespodziewanie może to nas uratować.       

@OldMan po wrzuceniu spawnera :

Przechwytywanie.PNG.8f4e72786e6c66f072ce8885c3b5210c.PNG

Zrobiłeś coś nie tak bo znam ten błąd i pojawia się gdy zamienisz plik oryginalny system.ltx  na system.ltx ze spawnera.
Przywróć oryginalny plik.
Może mój będzie pasował.  

 system.ltx    

 

Podkreślam jeszcze raz, że spawner działa z wersją którą udostępniam tu: 

  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, DaarMoo napisał:

@OldMan oczywiście zapomniałem zamienić plik system.ltx. na oryginalny. Ale mam coś takiego :

  Ukryj zawartość

466889759_ss_nlc3.0ep_05-31-20_19-05-29_(mainmenu).thumb.jpg.ecebaf86bad623dd7009192153d998b9.jpg

Napisy są bardzo słabo widoczne.

Wypakuj te pliki do gamedeta ze zgodą na zamianę.

config.7z 

 

Do wszystkich którzy chcą pobrać spawner.
Pobierajcie ostatnią wersję w wątku !    
  

Ostateczna wersja 3.0 spawnera.
Wystarczy wypakować do gamedata ze zgodą na zamianę plików.

Spawner od OldMan`a ver. 3.7z   

1686946318_ss_nlc3.0ep_05-31-20_20-54-00_(l01_escape).thumb.jpg.c654ca2b3b8fe4a35a5c5d5d0d70e1a4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem spawner, oczywiście robiąc kopie zapasową.
W moim przypadku spawner działa, ale np. spawnując apteczkę/konserwę, nie wywiera ona wpływu na głód ani zdrowie GG. Sprawdziłem robiąc nową grę, oraz i na testowym save. Więc zdziwiło mnie to.
Jednak i tak nie zamierzałem tego używać.


Zwiedziłem dolinę po 2 schowki jakie udało mi się zdobyć.   Powrót na kordon i wyprawa na bagna już jutro z nadzieją że wrócę w pomarańczowym kostiumie ekologów :)

Edytowane przez moongate
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spawner blokuje sytość GG. Piktogram sytości bardzo powoli robi się zielony, przechodzi w żółty. Przy czerwonym pojawia się ikonka zdrowia, która oczywiście też zmienia kolory. Zjadłem i wypiłem wszystkie zapasy i nic. Z żalem musiałem usunąć spawnera. Zawsze to pomoc w nagłych wypadkach. Choć to co ściągnąłem - mam. Może jednak @OldMan coś wymyśli, jak tyle wymyślił. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że przesadzono z realizmem w tym modzie. Jest to pewnie główna zaleta NLC, ale momentami można się naprawdę zdenerwować tym, jak w beznadziejnej sytuacji jest nasza postać. Jedzenia jak na lekarstwo, a gdy już '' zwiedziłem " Kordon i chcę wrócić do Sidora, to nie ma go w bunkrze. Oczywiście przeczytałem poradnik i jest jasno napisane, że czasami go nie w nim nie ma. Nie mniej jednak.. można się zdenerwować. 

Myśliwy za przepuszczenie do Jelita Zony chce aż pięć patyków. Artefakty niby można sprzedawać, chociaż czytałem, że lepiej je zachować. I tak czekam na Sidora z butlą z gazem, którą ukradłem wojskowym spod mostu żeby zobaczyć, ile jest warta. 

Z samym zbieraniem artefaktów też nie jest tak łatwo. Niby się walają - co widać, ale bez kontenera to strach je brać, bo zaraz GG się napromieniuje. 

Tak czy siak, mod ma świetny klimat i aż chce się grać. Wiem, że narzekam, ale cóż zrobić. Może jakoś przywyknę i sobie poradzę. 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael ale jedzonko to kupuj od zwykłych stalkerów, mają w ciul tańsze od Sida.

Ja jeszcze z Kordonu nie wyszedłem ale już z 10tys wydałem pod mostem za przejście :)

Jakieś butle i kanistry też opchnąłem stalkerów.

Jednego arta sprzedałem to kasy trochę wpadło.

Muszę iść na Wysypisko tamtędy też chyba mam drogi pootwierane do Jelita to jakby co ominę myśliwych i 5tyś nie będę musiał bulić.

Ps. U mnie na Kordonie artów nie widać :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Nie narzekasz, ale napisałeś prawdę. Kiedy pierwszy raz zetknąłem się z tym modem, najpierw się ucieszyłem, bo dostęp w plecaku do wybranych asortymentów był dla mnie oczekiwanym rozwiązaniem. Ale to co z nimi trzeba  było zrobić dalej, aby móc wykorzystać, odrzuciło mnie od dalszej zabawy z modem. I określiłem wyraźnie, że to nie mod, a symulator przetrwania w Zonie. A cała reszta łącznie ze scenariuszem i fabułą, jest tylko podkładem dla symulatora.

Więcej nie będę się rozwodził, bo jest jeden taki, co zaraz wrzaśnie, ze choć elitarnym nie jest, to i tak da sobie radę. A ja powiem, co kto lubi.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką Zonę wymyślili sobie twórcy moda. Zonę, która wymusza myślenie i planowanie. Zonę, w której najpierw staramy się przetrwać, a później zrobić coś więcej. Zonę, która nie jest parkiem rozrywki z groźnymi zwierzętami, tylko śmiertelnie niebezpiecznym miejscem, w którym przetrwać mogą jedynie nieliczni. 

Fabuła sama w sobie jest bardzo spójna i logiczna. Zaryzykuję stwierdzenie, że to ona najbardziej motywowała mnie do dalszych działań. Najpierw trzeba ją jednak poznać i na swój sposób zrozumieć. Bo okazji do domysłów i przemyśleń będzie co niemiara.

Nie ma tutaj wyssanych z palca zadań "kolekcjonerskich", każda nasza aktywność ma realny cel, z wszystkimi jego konsekwencjami. Nie szukamy kart do gry, unikatowej broni, dupereli dla jakiegoś NPCa.

12 godzin temu, Agrael napisał:

Myśliwy za przepuszczenie do Jelita Zony chce aż pięć patyków

Tylko za pierwszym razem. Pieniądze wręcza nam Wilk w trakcie wypełniania "pokojowej" opcji załatwienia sprawy z Żwawym.

12 godzin temu, Agrael napisał:

Z samym zbieraniem artefaktów też nie jest tak łatwo

 Po zwiedzeniu kilku początkowych lokacji (Kordon - Jelito - Wysypisko - Agro - Bar; ciężko jest mi powiedzieć w którym właściwie momencie) artefakty zaczną pojawiać się po kilka (1-3, mówię oczywiście o poziomie trudności Mistrz, na niższych może ich być nawet trochę więcej) na lokacji.

Miałem szeroko opisać swoje wrażenia związane z tym modem, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Są zbyt osobiste, aby się nimi dzielić. Są moje. Z "mojej" Zony. Okrutnej, ale sprawiedliwej.

Nie zamierzam NLC 7 3.0 tutaj ani zachwalać (i być później osądzonym o stronniczość), ani negować jego wartości. Jeśli macie odpowiednio dużo siły woli, to dojdziecie do końca tej modyfikacji i wtedy zrobicie to sami. Obiektywnie. Po poznaniu wszystkich jej wad (bo tych jest niemało) i zalet.

Jeśli ktoś będzie miał problemy z modyfikacją, to jestem do waszej dyspozycji. Tu albo na PW.

@MaklerR wytłumacz proszę o jakie hackowanie ci chodzi. Jaka wskazówka?

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie @Anton Gorodecki to mam jedno pytanie. Mógłbyś mi opisać na czym dokładnie polega hackowanie? Niby rozumiem, że trzeba odpowiednio szukać literek, ale w sumie to wskazówka z prawej strony lata jak chce i głównie to jest strzelanie na ślepo, albo czegoś nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.