Skocz do zawartości

DYSKUSJA OGÓLNA


Rekomendowane odpowiedzi

Parę pytań ogólnych mam. Pograłem trochę na kordonie, wykonałem parę zadań.

1) Czy to jest normalne, że zadania nie pojawiają się w PDA? mam je sobie na kartce spisywać czy jak, bo to jest żałosne trochę.

2) Do minimapy jest potrzebny jakiś przedmiot? Nie działa mi minimapa ze skrótu klawiszowego.

3) Dlaczego z nikim nie mogę wybrać opcji "pohandlujmy" oprócz Sida. Żwawego już uratowałem, zaufanie kotów zdobyłem więc myślałem że może nie chcieli handlować z noobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure po pierwsze zajrzyj sobie do działu z poradnikami na forum, tam jest gigantyczny poradnik do tego moda przygotowany przez @Anton Gorodecki. Jest w nim wszystko wyjaśnione, od zmian gameplayowych po fabułę i questy. W tym odpowiedzi na twoje pytania.

No ale pierwszy i ostatni raz ;)

1. Tak, normalne. Dużo zadań nie pojawia się w pda ale np już na Kordonie możesz znaleźć elektroniczny notatnik, w którym możesz sobie pisać co chcesz i wtedy po problemie.

Część zadań to tzw "prośby stalkerów" i one są w pda w Notatkach.

Albo rób screeny, notuj na kartce lub jeśli masz dobrą pamięć to w głowie.

2. Nie ma zwykłej minimapy. Gdzieś widziałem screena, że wyświetla się ona na zegarku (przedmiot do kupienia) ale jeszcze nie sprawdzałem czy to tak działa.

3. Od handlowania to są handlarze ;) ale inne postaci też handlują, co prawda nie wszystkim już w Wiosce Kotów kilku ze stalkerów ma opcję handlu, co prawda broni nie kupują ale części mutantów, arty i inne rzeczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pure napisał:

2) Do minimapy jest potrzebny jakiś przedmiot? Nie działa mi minimapa ze skrótu klawiszowego.

Aby w zegarku wyświetlała się ta "mikromapa" trzeba najpierw go zakupić. Tylko czy w początkowym okresie gry warto kupować zegarek dla czegoś tak nieprzydatnego?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to normalne ale odkryłem coś (bug?). Od pewnego czasu zauważyłem, że giną mi pieniądze w jelicie zony. I doszedłem do tego, że kasy ubywa gdy się podchodzi do rzeźnika proszy (myśliwego, obok ignacego). Nie jestem pewien czy przeoczyłem jakiś dialog mówiący o tym, że za opłatą się do niego podchodzi czy coś, no ale wątpię. Czy jest to zamierzone? Czy wy też tak macie, czy może tylko mnie spotkał jakiś bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure Cofnąłem się w zapisach, żeby to sprawdzić i masz rację. Po krótkiej rozmowie z Rzeźnikiem pieniądze zniknęły. 

Ciężko stwierdzić czy jest to bug. Być może niektórzy NPC mogą nas w bezczelny sposób okraść. Wychodzi na to, że lepiej unikać tego myśliwego. Może nam sprzedać części ciała mutantów, ale chyba nie jest potrzebny w jakiś zadaniu. Chyba. 


Poszedłem ostatnio znów do tego nieszczęsnego Sanatorium i znalazłem kubek Wergasa. Wcześniej ( jeszcze jak zadomowił się tam Burer ) go tam nie było.

Spoiler

20200701130126_1.jpg

Jako nagrodę wziąłem Strzelbę. Z ciekawszych rzeczy to do wyboru była też  kamizelka wojskowa, kombinezon najemnika, pas na 3 arty. 
 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Agrael napisał:

Po krótkiej rozmowie z Rzeźnikiem pieniądze zniknęły. 

Owszem, ale jeśli odejdzie się od budynku, to pieniądze wracają na konto:D

26 minut temu, Agrael napisał:

Jako nagrodę wziąłem Strzelbę.

Trzeba było brać ten pas! Bardziej się przyda.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się wyprawia w tej Dolinie Mroku to głowa mała. 

Najpierw problem z Nabojem i Maksem Luberem. Dałem apteczkę Mongołowi ( bezpiecznie dotarł na bazę, bo dostałem SMS od niego ) i pognałem za Nabojem, żeby uratować Lubera. Wziąłem zadania od panów i udali się na Wysypisko. 

Dzik i Ząb nie byli zbyt rozmowni - już chyba wiedziałem, co się święci. Pobiegłem do przejścia na Wysypisko, a tam Luber z Nabojem się '' zacięli ". Pomogło wyjście i wejście na lokację. Dopiero wtedy ruszyli na posterunek. 

Spoiler

20200711163756_1.jpg

Teraz będzie najlepsze. Po zabiciu pijawki i uratowaniu Władka ten udaje się do fermy. W okolicy autobusu i on się '' zacina ". 

Spoiler

20200711203846_1.jpg

Nie pomaga wyjście z lokacji ( nawet to od Orzecha ). 
Gdy podbiegłem do niego któryś raz z rzędu, to na moich oczach pojawił się Sergiej Kudłaty :eek:

Spoiler

20200711205517_1.jpg20200711205535_1.jpg


Chyba jutro od nowa rozpocznę przygodę z DM. Nie widzę innego wyjścia. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z Nabojem i Luberem nie ma takich problemów, jak z Władkiem. 

Trzeba ubić Burera i Poltergeista, bo kręcą się w pobliżu. Dodatkowo sam Władek lubi zaczepić bandytów. Akurat nie tylko w NLC stanowi to pewien problem, bo w innych modach NPC, którym pomagamy w tym budynku, również często padają ofiarą mutantów lub bandytów. 

Tak. Doigrali się ;) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kapek
Prawdopodobnie w Północnej części lokacji.

Spoiler

20200724202453_1.jpg

A jeżeli chodzi o wcześniejsze pytanie, to czy nie lepiej trochę się pomęczyć, by potem mieć '' czyste sumienie " ? 
Z biegiem czasu zdobędziesz kombinezon, który zwiększa udźwig i tym samym szybkość poruszania się GG. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Agrael napisał:

@kapek
Prawdopodobnie w Północnej części lokacji.

  Ukryj zawartość

20200724202453_1.jpg

A jeżeli chodzi o wcześniejsze pytanie, to czy nie lepiej trochę się pomęczyć, by potem mieć '' czyste sumienie " ? 
Z biegiem czasu zdobędziesz kombinezon, który zwiększa udźwig i tym samym szybkość poruszania się GG. 

 

na drodze tam sa dwa burery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Narty są swoistym prztyczkiem w nos Gracza. Byłeś zbyt wybredny w wybieraniu wynagrodzenia za kubek, prawda? 

W ogóle nie miałem opcji wyboru wynagrodzenia, mogłem albo oddać kubek i dostać narty albo nie oddawać kubka

20200728173953_1.thumb.jpg.a828e2d50d38677f050d20ea657edd08.jpg

Czy to jest bug?

 

Macie jakiś sposób na hakowanie pda? Jestem słaby w tworzeniu słów z liter które tworzą słowo, ale są w innej kolejności

Edytowane przez kapek
zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapek no bez przesady :) przecież te hasełka mają po kilka liter, takie zabawy to w pierwszych klasach podstawówki robili ;)

Nie wiem co ci poradzić, chyba tylko spokój, to wcale nie jest takie trudne.

Ewentualnie jak jakieś hasło zgadniesz to sobie gdzieś zapisz bo chyba się często powtarzają. To ci może szybciej rzuci później w oczy jak skojarzysz literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom3kb napisał:

@kapek no bez przesady :) przecież te hasełka mają po kilka liter, takie zabawy to w pierwszych klasach podstawówki robili ;)

Nie wiem co ci poradzić, chyba tylko spokój, to wcale nie jest takie trudne.

Ewentualnie jak jakieś hasło zgadniesz to sobie gdzieś zapisz bo chyba się często powtarzają.

ale z czym te hasełka mają związek? Z stalkerem czy czym. To że to w podstawówce było nie znaczy że jestem w tym dobry, po prostu mam problem z układaniem slów  z losowych liter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.