Skocz do zawartości

Na jakim sprzęcie gramy?


Fiedia Cezar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niedługo nowa premiera karty Radeon 4770 z pamięciami DDR5 : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/HIS_Radeon_HD_4770_-_wkrotce...-18563.html Jeśli ktoś planuje zmianę karty w najbliższym okresie,radzę poczekać do premiery,najprawdopodobniej do 3 maja 2009-sugerowana cena wydaje się bardzo atrakcyjna i co najważniejsze nie będzie wymagany mocny zasilacz gdyż karta będzie zużywała ok. 80W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To nie tak zle. Wystarczy, ze zmienisz procka i kupisz wiekszy dysk. ;-)

Żeby zamienic procek to musiałbym zrobic cały szereg zmian, ponieważ musiałbym kupic nową płytę główną, a co za tym idzie, obudowę. Więc w związku z tym na zimę przerzucam się na X360, a z kompa to jedynie do stalkera korzystac będę. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił za dużo minusów ma według mnie Xbox

Może i tak, ale zobacz - kupujesz go za ok. 700-800zł. Nie musisz przez jakieś 3 lata nic wymieniać. Czyż nie lepiej? A i nie ma czegoś takiego jak ograniczenia instalacji, głupie instalacje, a co najważniejsze, nie ma wymagań sprzętowych. Ale ja i tak pozostanę przy pececie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mój 2.5 latek: Core 2 duo E4600 2.40 ghz 2 giga ramu karta GF 8600 GTS Jak myślicie mam w szczególności na myśli Basa coś w nim upować czy zostawić jak jest i za jakiś czas sprzedać całość, a może już szukać kupca?? Bo nie chce doprowadzić do sytuacji w której będę miał w domu trupa i tylko w nim ryby trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek podkręć bo ma duży potencjał...sam nie dasz sobie rady to pogadaj z jakimś koleżką co jest bardziej biegły to Ci podkręci moment...na chłodzeniu boxowym powinien pójść bez problemu na 2,8 ghz,podaj jeszcze model płyty i jakie taktowania ma RAM.Możesz zmienić wiatrak na procku-ja polecam stary i sprawdzony Frezeer pro 7: http://www.komputronik.pl/index.php/product/22940/Arctic_Cooling_Freezer_7_Pro.html i kręć procka na 3,0ghz. Jak to zrobisz to możesz śmiało zmienić grafikę na coś lepszego,np 9600GT lub coś z Radeonów...np. 4770 : http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=4770 i będziesz miał jeszcze sprzęt na co najmniej rok grania na dobrym poziomie...jak masz sloty wolne na płycie to oczywiście dokup RAM-4gb jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że nie wiem...ale ja raczej bym nie sprzedawał bo masz całkiem przyzwoity procek,tyle że niewykorzystany bo niekręcony ;)....dokupując nową kartę do tego co masz to wydatek rzędu ok 400 zł-np. ten radeon 4770 wykonany w technologi 40 nm czyli bardzo energooszczędny+RAM jeśli masz wolne sloty to ponad 100 i jeszcze wiatrak na procek to kolejna 100...czyli mniej więcej ok. 600zł.Nowy komp średniej klasy to wydatek ok.2500 zł,słabszego nie ma co kupować bo się mija z celem.Ja na Twoim miejscu bym raczej zainwestował w stary...kup tego Radeona,podkręć procka-jeśli nie chcesz zmieniać coolera na nim to 2,8GHz na boxowym zrobisz,dokup RAM i za 500 jeśli robiłeś na nim ok 4500-5000 pkt. w 03dmark06 to po tuningu zrobisz ok.9000-10000 pkt, to już będzie naprawdę przyzwoity wynik...ten procek co posiadasz,w ogóle ta seria świetnie się kręciła,mój kolega mając dwurdzeniowca,jednego z pierwszych w ogóle egzemplarzy,podkręcił go z 1,8GHz na 3,2,ale wtedy zaczął tracić stabilność,więc zjechał na 2,8GHz i na tyle mu pracuje obecnie.Twój ma 2,4,więc co najmniej 3,0 pójdzie, a jakbyś zmienił wiatrak to spokojnie więcej,oczywiście jest tu ważna płyta główna...ale ten koleżka od lodówki :D da sobie rade z tym na bank.Konkluzja,raczej dokup i wykorzystaj potencjał tego co masz, niż kupuj nowy,ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie,zrobisz jak zechcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ja sie pytam tutaj ciebie mam kuzyna ktory miał sklep komputerowy i ten zestaw składał no i do tego mój koles pod ręką więc teraz tylko moja kobietke podkręcic na zmiane sprzętu i hulaj dusza. Na szczeście w tym miesiącu robie mase nadgodzin i uzbiera się z tego niezła porcja kaski więc będę mógł inwestować. A i nie wiem jak sprawdzić jaką mam płyte, a spisu mi się nie chce szukać ani kompa rozbierać.

[ Dodano: Pią 16 Paź, 2009 ]

Znalazłem program i mam Gigabyte GA-P35C-S3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A właśnie w tej chwili zakup karty się odłożył kuffa. Rano nie włączył mi się mój szajsung i okazało się że poszła maszynka z dymem przez noc bubububu, a tak wiernie mi służył przez prawie 6 lat. No i musiałem lecieć do sklepu i kupować monitor no i na grafe nie będzie (na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.