Jump to content
tom3kb

Dead City Breakthrough v3.0 / Martwe Miasto: Przełom v3.0

Recommended Posts

d30a0da53f83.png

Tytuł: Dead City Breakthrough v3.0

Tytuł polski: Martwe Miasto: Przełom v3.0

Wymagania: Stalker Zew Prypeci 1.6.02 

Autor: Policai
Autor Polonizacji: @Anton Gorodecki

Data premiery: 15.06.2020r.

Opis: 

Nowa wersja moda wydanego w 2019r  Mod fabularny, w którym sami decydujemy jak grać, dostajemy zadanie, a potem od nas zależy jak je wypełnimy, na które lokacje pójdziemy itd. Szukamy schowków, informacji (np kodów wejść do niektórych laboratoriów), pda, rozmawiamy z npcami żeby zdobyć potrzebne informacje. Mod rozgrywa sie na 26 lokacjach, im dalej w las tym ciężej, więc powinniśmy się odpowiednio wyposażyć idąc w głąb Zony.

Główne zmiany w wersji 3.0 w stosunku do v2.3:

Spoiler

- Mod na silniku w wersji 32 bitowej, a także w wersji na silniku 64 bitowym,

- Wszystkie modele artefaktów zostały wymienione, artefakty tworzą się losowo nie tylko w strefach anomalii ale także przy pojedynczych anomaliach. Jest 17 unikalnych artefaktów, które wykrywa tylko detektor Swaróg, te artefakty występują tylko w pojedynczych egzemplarzach gdzieś w Zonie.

5938bf26c38a.png

- Npc-e, zbierają artefakty,

- W modzie teraz znajduje się ponad 400 schowków do odszukania. 

- Można zakładać własne schowki kupując plecaki od handlarzy.

- Do moda dodano nowy weapon pack, nie wszystkie modele są ogólnodostępne, część to broń unikalna, którą możemy odnaleźć np w schowkach.

1ec3bbad537at.jpg

- Broń i pancerze naprawiamy za pomocą zestawów naprawczych kupowanych od handlarzy lub znajdowanych w schowkach.

- Dodano dwa modele śpiwora.

- Zmiany graficzne: mody AtmosFear 3.0 i AbsoluteNature 4.01,

- Przeprojektowane i skompilowane od nowa lokacje,

- Zmieniono część dialogów, rozmów, żeby bardziej szczegółowo wyjaśnić zadania,

- Nowe menu, ekrany ładowania, HUD, 

Screeny: 

Spoiler

7KFgaW4eumQ.jpgOItPP3iIbFQ.jpga1DxD3ReYSw.jpgQ-P4bBQ9DJk.jpgnZUahk-lGjo.jpgDWkGnXEEArI.jpg5Gk-L-C8j_8.jpgqunrPOm4GiU.jpgPjeMKylVzDE.jpg

Instalacja: 

Spoiler

1. Rozpakować archiwum z modem i zainstalować moda (mod samodzielny, nie wymaga gry).

2. Zainstalować spolszczenie.

Jeśli ktoś chce grać w wersję 32 bitową, musi usunąć folder bin 64x i zastąpić go wersją 32x.

Jeśli ktoś ma problemy z uruchomieniem to możliwe, że brakuje mu bibliotek z folderu "libraries" dołączonych do moda. Zainstalować i próbować odpalić ponownie.

Linki do pobrania: 

Spoiler

MOD v3.0 (samodzielny mod):

https://yadi.sk/d/MlmaviIJO7fERQ

https://drive.google.com/file/d/1w7NdlAgJQZwQK93qBEYuTsSe0KlJlcWl/view

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5750018

Fix na wyloty w Mrocznej Dolinie (fix wrzucamy gdy mamy wylot):

https://yadi.sk/d/E594UnM58hx1MQ

Polonizacja od Anton Gorodecki:

https://zone.stalkerteam.pl/file/322

Napisy początkowe (intro) do moda po polsku opracowane przez OldMan:

(Po wypakowaniu wrzucić do głównego folderu moda)

https://drive.google.com/file/d/17qzItSKesoIi7ASfSq6UOL9QNRBAF9Rd/view?usp=sharing

https://u.pcloud.link/publink/show?code=XZ9x3EkZvYWsHrwH44prko1jGoowphhCSroV

Źródło: Temat moda.

Dopiero zacząłem grać ale już mi się podoba tu jeden szczegół, który zawsze mnie drażni w wielu grach. Wkładamy np magazynek z nabojami do AK 74, mamy 30 pestek, wystrzelimy kilka naboi, zmieniamy magazynek i mamy 31 (szkoda, że samemu nie można wprowadzić naboju do komory zamkowej ale chyba coś takiego widziałem już w tym nowym modzie od twórców LA DC, że będzie można mieć jeden nabój bez włożonego magazynka). To samo z kilkoma pistoletami, które znalazłem. Mam nadzieję, że większość broni jest tak zrobiona :065:, na razie widziałem, że AKS-74U, z którym startujemy nie ma tej funkcji ale to zaraz się go pozbędę, chociaż podoba mi się u niego animacja tego rozkładania kolby i przeładowania.

Takie pytanko. w pda mam tylko takie zadanie.

1.jpg

Niby Sidorowicz miał mi wysłać jakąś wiadomość jak wybije pijawki, zrobiłem to ale nic nie doszło. Z nim też o niczym nie mogę pogadać.

Czyżby coś się zrypało i muszę zaczynać modzika od nowa? Czy muszę pospać odpowiednio długo żeby ta wiadomość przyszła, bo już trochę drzemałem.

Godzinę temu, tom3kb napisał:

Niby Sidorowicz miał mi wysłać jakąś wiadomość jak wybije pijawki, zrobiłem to ale nic nie doszło. Z nim też o niczym nie mogę pogadać.

Tekst ze źródła moda. Tłumacz tłumaczy: Nie możesz długo czekać na telefon od Sidorowicza? Wskazówka dotycząca dialogu. Otrzymasz linię zadań, aby wyszukać pamięć podręczną strzelca z wynikającymi z tego niuansami. 

Ni cholery nie wiem jak to zinterpretować, również latam w te i nazat, a Sidorowicz nie dzwuni...

Edited by _KieŁ_

@Anton Gorodecki

Tak

Spoiler

wziąłem z niej snajperkę i ją naprawiłem. I ciągle nic.

@_KieŁ_ no ja też latam i czekam, przejrzałem ruskie różne filmiki to mieli dialog z Sidem jak do niego zaszli, żadnego smsa nie było.

Misje zrobiłem wszystkie co na filmiku: zabicie pijawek, wybicie dwóch grup bandytów, naprawienie karabinu i na razie pupa, przespałem też kilka dni.

He, a ja zacząłem od nowa i najpierw naprawiłem snajperke, potem zająłem się bandytami i po chwili dotarła wiadomość od Sidora. Widać kolejność ma znaczenie...

@bolo  Wersje v.2.3 i v.3.0 mają oddzielne tematy. Pisz we właściwym.

O tym jak rozegrać to pierwsze zadanie, pisałem udzielając porady @cez137 .

Ale tak dla przyszłych graczy.

Po ataku śmigłowca likwidujemy pozostałe pijawki, co najłatwiej zrobić stojąc w tym miejscu:

ss_fred_06-15-20_14-32-18_(escape).thumb.jpg.8fd8265e96f4179dcf0179684f67e11a.jpg

Bo dla pijawek jesteśmy trudno osiągalni, a one tu są cały czas widoczne i w dużym rozmiarze.

Następnie idziemy za ten wyższy budynek i tam jest taki właz do kanału, nakryty blachami.

ss_fred_06-18-20_19-45-47_(escape).thumb.jpg.a23c9002a42a792857566a4f12f02086.jpgss_fred_06-18-20_19-46-05_(escape).thumb.jpg.308db9068887bd6cb498e94f566bf86a.jpgss_fred_06-18-20_19-47-06_(escape).thumb.jpg.a16ae707c43a0607b9fc69b04333d282.jpg

Stajemy przy nim jak na 2. zrzucie i uderzamy bagnetem. Pozostałe na włazie fragmenty usuwamy przechodząc po nich. Po uzyskaniu "czystego" wejścia, schodzimy do ukrycia. Tam mamy kilka konserw i skrzynię z karabinem.

ss_fred_06-18-20_19-47-27_(escape).thumb.jpg.500cb1ff8c5cf69545b8565669997e8e.jpgss_fred_06-18-20_19-47-32_(escape).thumb.jpg.4725d5af19a5755084259a41ebbdf9bf.jpgss_fred_06-18-20_19-48-02_(escape).thumb.jpg.3556e95a98c8c6da165d1c215f170efc.jpg

Po jego zabraniu dostajemy zadanie aby go naprawić. Idziemy więc do wioski. Nie należy robić innych czynności, a szczególnie likwidować bandytów na STS.

Dajemy karabin rusznikarzowi do naprawy, jeśli tego nie zrobiliśmy wcześniej przetrząsamy domy w wiosce i idziemy spać. Jest do tego miejsce w trzecim pomieszczeniu baru. Po ok. 10. godz, snu dostajemy wezwanie na odbiór karabinu. Wraz z odbiorem mamy propozycję pomocy stalkerom, za dużo niższą cenę naprawy. Przyjmujemy. Aby ta propozycja została złożona, na STS i przy tunelu muszą być bandyci. Likwidujemy ich w kolejności zaproponowanej przez Żubra. Czyli najpierw tunel. W trakcie ich likwidacji albo w drodze na STS przychodzi wezwanie od Sidorowicza.

Tak działamy na obu dostępnych wersjach moda. :viva:

Wersja 2.3 tak mi się spodobała, że po jej zakończeniu od razu zacząłem grać w v. 3.0. 

Tu znalazłem kombinezon opancerzony Beryl - 5M.

Spoiler

ss_jarek_06-18-20_20-10-42_(escape).thumb.jpg.5f3b7b8bf9e7a9a9105380533160b316.jpg

Ale bardziej się opłaca go sprzedać i za otrzymaną kasę zrobić pełny zestaw ulepszeń w kombinezonie stalkera. Można wtedy więcej nosić i mamy 5 gniazd na artefakty. Ja kombinezon stalkera zamieniłem dopiero na egzo. Też ulepszyłem na maksa i mogłem wojować. Nie lekceważmy tych zestawów do samodzielnego remontu, a szczególnie jak mamy taki wypasiony pancerz. Jego naprawa zestawem, może wypaść nawet trzykrotnie taniej.

28 minut temu, kondotier napisał:

Po ok. 10. godz, snu dostajemy wezwanie na odbiór karabinu. Wraz z odbiorem mamy propozycję pomocy stalkerom, za dużo niższą cenę naprawy. Przyjmujemy. Aby ta propozycja została złożona, na STS i przy tunelu muszą być bandyci. Likwidujemy ich w kolejności zaproponowanej przez Żubra. Czyli najpierw tunel. W trakcie ich likwidacji albo w drodze na STS przychodzi wezwanie od Sidorowicza.

W mojej rozgrywce było trochę inaczej. Bandytów na STS zabiłem czekając na naprawę snajperki. Przyjąłem propozycję pomocy stalkerom. W drodze do Żubrowa zabiłem bandytów pod mostem i wtedy dostałem sms-a od Sidorowicza.

A ja najpierw zabiłem bandytów na STS, potem pod mostem, poszedłem po nagrodę.

Potem poszedłem po karabin do naprawy, naprawiłem.

W międzyczasie przespałem się kilka razy i dopiero wtedy dostałem info żeby iść do Sida.

Cieszy, że kilka sposobów i nie ma problemu z uwaleniem fabuły ;)

Podałem sposób najbardziej opłacalny finansowo. Oszczędność na remoncie i podwójna stawka u Żubra. A znalezioną broń sprzedajemy już po lepszych cenach. Pozwala to na lepsze wyposażenie się, przed dalszą drogą. A grać można dość swobodnie. Pijawki można likwidować również bez wsparcia śmigłowca. Co kto lubi.

38 minut temu, jurek48 napisał:

Czy w v.3.0 można jakoś powiększyć udźwig?

Tak, przy pomocy artefaktów. Mod ma podobno wgranego jakiegoś antyczita, więc lepiej nie ryzykować zmian w plikach moda.

Teraz, Anton Gorodecki napisał:

@guccimucci5 w #1 są podane 3 źródła. Być może masz jakieś problemy z prędkością pobierania? Pobierałem niedawno z GD i torrenta i nie było problemów.

a podasz linka do tego z torrenta?? z każdego źródła mi się tak pobiera a internet mam bardzo dobry 

image.png.9865ca548a9ea453a7ed33ae3ee29305.png

jak pobieram to jest takie coś