Jump to content

SPOLSZCZONE MODYFIKACJE ROKU 2020  

19 members have voted

1. 1. LISTA:

• CZŁOWIECZY LOS - KROK W NIEZNANE - DEJA VU OUTFATER ADDON
    • GUNSLINGER
    • ZEW CZYSTEGO NIEBA
    • CIERNISTA DROGA
    • YOCTOSFERA
    • NLC 7 3.0
    • DEAD CITY BREAKTHROUGH ( V2.3/3.0 ) MARTWE MIASTO: PRZEŁOM
    • HISTORIA KOTA
    • S.T.A.L.K.E.R. F.M.
    • THE SECOND SUN
      0
    • ANOMALY 1.5.0

Recommended Posts

Temat poświęcony jest spolszczonym modyfikacjom roku 2020. 

Lista będzie na bieżąco uzupełniania. 
Oceniając moda, należy uwzględnić fabułę, estetykę, grywalność, stopień trudności, mechanika, stabilność, atmosfera, lokacje, paczka broni

Oczywiście oceniamy jedynie te mody, w które graliśmy. 

CZŁOWIECZY LOS - KROK W NIEZNANE - DEJA VU OUTFATER ADDON
Fabuła: 7 Estetyka: 7 Grywalność: 8 Stopień Trudności: 8 Mechanika: 7 Stabilność: 9 Atmosfera: 7 Lokacje: 7 Paczka broni: 7 Sentyment: 9

ZEW CZYSTEGO NIEBA
Fabuła: - Estetyka: 10 Grywalność: 5 Stopień Trudności: 5 Mechanika: 6 Stabilność: 5 Atmosfera: 8 Lokacje: 9 Paczka broni: - 6 Sentyment: 5

CIERNISTA DROGA
Fabuła: 7 Estetyka: 7 Grywalność: 8 Stopień Trudności:Mechanika: 7 Stabilność: 8 Atmosfera: 7 Lokacje: 6 Paczka Broni: - 7 Sentyment: 7

YOCTOSFERA
Fabuła: - Estetyka: 8 Grywalność: 7 Stopień Trudności: 6 Mechanika: 7 Stabilność: 6 Atmosfera: 7 Lokacje: 8 Paczka Broni: 7 Sentyment: 8

NLC 7 3,0
Fabuła: 9 Estetyka: 7 Grywalność: 8 Stopień Trudności: 10 Mechanika: 8 Stabilność: 8 Atmosfera: 9 Lokacje: 7 Paczka Broni: 8 Sentyment: 8

Zachęcam do głosowania :) 

Z aktualnie dostępnej listy wyróżnię moim zdaniem najlepsze modyfikacje czyli "Rewolwerowca" (nie wiem dlaczego, ale "Gunslinger" zawsze będzie mi się kojarzył z Rolandem z MW) oraz NLC 7 3.0. Są to jedyne w swoim rodzaju innowacyjne modyfikacje, wymykające się klamrom sztywnych ocen. 

Jeśli już bawimy się w oceny, to proponuję również poszerzyć oceniane elementy modyfikacji o następujące części składowe:

Spoiler

FABUŁA - 

ESTETYKA -

GRYWALNOŚĆ -

STOPIEŃ TRUDNOŚCI -

MECHANIKA - 

STABILNOŚĆ - 

ATMOSFERA - 

LOKACJE - 

PACZKA BRONI -

Odnosząc się do @Anton Gorodecki , z którym się zgadzam, bo daje duże pole do popisu i możliwości. Zwłaszcza kryteria byłby przydatne dla upartych i wymagających graczy. Do rzeczy, dałbym od siebie opcję jakim jest:

Chęć możliwości powrotu do tej modyfikacji (to znaczy, że nawet po latach ma się ochotę zagrać w tego moda :) ) . Nie wiem, czy to podlega pod rubryczkę "grywalność". :)

Zauważyłem, że dużo forumowiczów portalu wspomina modyfikacje i często wracają do tamtych gier, czasów ponownie wrzucając moda do głównego folderu S.T.A.L.K.E.R-a. Tak jakby siła wspomnień i sentyment. :D 

Edited by seb-stryl

W takim razie dopisałem 6 kryteriów, które trzeba uwzględnić, chcąc ocenić daną modyfikację. 

@seb-stryl Pomysł niegłupi. Można dodać Sentyment. Dzięki temu dowiemy się, czy oceniający poleca danego moda innym graczom. 
Aczkolwiek to widać też po ogólnych ocenach moda :)