Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Siemanko,mam jeden problem z modem Faction War! Wszystko działało spoko,ukończyłem pierwszą misję i kiedy mam zrobić drugą,gra się całkowicie wyłącza, (dokładnie chodzi o postać handlarza,kiedy chcę nacisnąć "Słyszałem że masz dla mnie robotę" gra całkowicie się wyłącza

o to log

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
Line          : 180
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...alker clear sky\gamedata\scripts\random_tasks.script:1049: attempt to perform arithmetic on a nil value

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam jeden mały problem  w Faction War, dołączyłem już do Oporu i dostałem pierwszy posterunek do zdobycia, ochoczo od razu podbiegłem do posterunki, i w sumie nic się nie dzieje,mam punkt na mapie "Utrzymaj punk do przybycia pomocy" i nic,czekam i czekam

Dobra już znalazłem, trzeba w radio zawołać jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tom3kb zablokował(a) ten temat
  • Agrael podpiął/eła, odblokował(a) i podpiął/eła ten temat

Witam, grając w The Faction Wars v.3.8 po dołączeniu do wybranej Frakcji i uzyskaniu dostępu do pełnego zarządzania naszą frakcją możemy wzywać posiłki lub wysyłać z bazy jednostki. Po przejęciu wrogiej bazy mamy około 11-14 dostępnych oddziałów w bazie. Moje pytanie brzmi czy jest szansa na  zwiększenie dostępnych jednostek?  ( wiem że jak zdobędzie się więcej baz wroga itp to znowu dostanie się  więcej oddziałów) Np po przez edycje jakiegoś pliku ltx?  Miło by było mieć większą ilość dostępnych jednostek. Sam od jakiegoś czasu dłubie w plikach ale na tą chwilę bez rezultatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ok zacznijmy od tego że to moja druga próba do tego moda i nie wiem czy tutaj powinienem się zapytać

więc gra mi się ni z gruszki ni z pietruszki wywala gdy zrobię pierwsze zadania od handlarzy frakcyjnych i jak chcę pogadać np. za dobe dwie to mi grę wywala do pulpitu 

dziękuje z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak więc moi mili postanowiłem przetestować moda w jego nowej wersji.

To może od początku. Wersję w którą obecnie grałem stworzył nasz kolega @PainChiller.

W opisie moda czytamy:

  • możliwość dołączenia do prawie każdej frakcji (w tym dwóch nowych);
  • nowa paczka broni – Arsenal Overhaul 1.2;
  • system punktów doświadczenia;
  • znacznie usprawniona sztuczna inteligencja;
  • jeden z najlepszych systemów rekrutowania stalkerów do własnej drużyny;
  • mnóstwo innych, mniejszych lub większych nowości

Tak więc ponieważ TFW to jeden z moich ulubionych modów a i na stalker.pl parę razy z twórcami współpracowałem także pozwolę sobie opisać pokrótce wrażenia z gry.

Może zacznijmy od tego. Opis moda jest dość hmm dziwny. Ja rozumiem, że trzeba zachęcić nowych graczy do gry ale no właśnie.

O jakich nowych frakcjach mówimy? Przegrałem w tego moda 15 dni w grze. To jest jakieś 8 godzin zabawy i żadnej nowej frakcji nie odkryłem. Od są te które były w podstawowej wersji moda TFW.

Nowa paczka broni. Oprócz rodziny paru karabinów G3 i pochodnych nie odkryłem nic nowego. Mało tego modele tych karabinów są tak zrobione, że np tłumik można założyć na broń ale fizycznie go na niej nie ma no jest to spory minus. Może grałem za krótko i gdzieś tam są nie odkryte pokłady nowych spluw ale obecnie żadnej innej nie znajduję. Także coś zostało zrobione z 5 sztuk karabinów dodano.

Rozumiem, że tak naprawdę ten opis to po prostu skopiowany opis TFW 3.8 z oficjalnej strony ponieważ już widzę, że to wszystko było już w tym modzie. Nie zostało dodane totalnie nic usprawniającego rozgrywkę.

Mało tego, fixy które naprawiały strzelaninę w składzie nie są połączone z tą wersją. Więc tak naprawdę mod jest jeszcze gorszy pod względem grywalności niż oryginał. Co już samo w sobie jest wyczynem.

Tak wiem zaraz się ktoś przyczepi, że krytykuję może wiec szata graficzna?

A i owszem moi mili, mod wyglądała ładnie. Lekko odświeżone Czyste Niebo roślinność skupianie światła no nic tylko grać. Cóż z tego skoro w Czerwonym Lesie co chwilę mamy buga. Wyloty do pulpitu i takie piękne rzeczy jak nie działające zapisy.

Czyste Niebo samo w sobie był już piękne graficznie teraz wygląda ładniej. Także jest to jakiś plus tego moda choć optymalizacja kuleje i to strasznie.

Już nie będę się czepiał takich spraw jak nie wyłączenie Limańska. W którym notorycznie pojawiają się schowki. A wystarczyło by albo dodać przejście albo skasować lokację.

 

Niestety mam wrażenie, że stworzenie tego moda to tak naprawdę próba podebrania czyjejś pracy( w tym przypadku ,,martwego" zespołu który już się nie odezwie i swojej pracy bronić nie będzie). Do moda oprócz paru karabinów i lekkiego odnowienia tekstur nie dodano absolutnie nic. Nawet nie chciało się dodać fixów które poprawiają błędy a zostały wydane później niż wersja 3.8.

Także moda w tej wersji nie polecam. Dla mnie słabe 2/10. Jeśli ktoś musi już w zagać ro proponuje czystego TFW 3.8.

 

P.S

Ale miło było wrócić wspomnieniami do starych czasów. No i zobaczyć ksywy ludków z stalker.pl którzy zostali dodani jako wolni strzelcy do moda :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ignachinio napisał:

Tak więc moi mili postanowiłem przetestować moda w jego nowej wersji.

To może od początku. Wersję w którą obecnie grałem stworzył nasz kolega @PainChiller.

W opisie moda czytamy:

  • możliwość dołączenia do prawie każdej frakcji (w tym dwóch nowych);
  • nowa paczka broni – Arsenal Overhaul 1.2;
  • system punktów doświadczenia;
  • znacznie usprawniona sztuczna inteligencja;
  • jeden z najlepszych systemów rekrutowania stalkerów do własnej drużyny;
  • mnóstwo innych, mniejszych lub większych nowości

Tak więc ponieważ TFW to jeden z moich ulubionych modów a i na stalker.pl parę razy z twórcami współpracowałem także pozwolę sobie opisać pokrótce wrażenia z gry.

Może zacznijmy od tego. Opis moda jest dość hmm dziwny. Ja rozumiem, że trzeba zachęcić nowych graczy do gry ale no właśnie.

O jakich nowych frakcjach mówimy? Przegrałem w tego moda 15 dni w grze. To jest jakieś 8 godzin zabawy i żadnej nowej frakcji nie odkryłem. Od są te które były w podstawowej wersji moda TFW.

Nowa paczka broni. Oprócz rodziny paru karabinów G3 i pochodnych nie odkryłem nic nowego. Mało tego modele tych karabinów są tak zrobione, że np tłumik można założyć na broń ale fizycznie go na niej nie ma no jest to spory minus. Może grałem za krótko i gdzieś tam są nie odkryte pokłady nowych spluw ale obecnie żadnej innej nie znajduję. Także coś zostało zrobione z 5 sztuk karabinów dodano.

Rozumiem, że tak naprawdę ten opis to po prostu skopiowany opis TFW 3.8 z oficjalnej strony ponieważ już widzę, że to wszystko było już w tym modzie. Nie zostało dodane totalnie nic usprawniającego rozgrywkę.

Mało tego, fixy które naprawiały strzelaninę w składzie nie są połączone z tą wersją. Więc tak naprawdę mod jest jeszcze gorszy pod względem grywalności niż oryginał. Co już samo w sobie jest wyczynem.

Tak wiem zaraz się ktoś przyczepi, że krytykuję może wiec szata graficzna?

A i owszem moi mili, mod wyglądała ładnie. Lekko odświeżone Czyste Niebo roślinność skupianie światła no nic tylko grać. Cóż z tego skoro w Czerwonym Lesie co chwilę mamy buga. Wyloty do pulpitu i takie piękne rzeczy jak nie działające zapisy.

Czyste Niebo samo w sobie był już piękne graficznie teraz wygląda ładniej. Także jest to jakiś plus tego moda choć optymalizacja kuleje i to strasznie.

Już nie będę się czepiał takich spraw jak nie wyłączenie Limańska. W którym notorycznie pojawiają się schowki. A wystarczyło by albo dodać przejście albo skasować lokację.

 

Niestety mam wrażenie, że stworzenie tego moda to tak naprawdę próba podebrania czyjejś pracy( w tym przypadku ,,martwego" zespołu który już się nie odezwie i swojej pracy bronić nie będzie). Do moda oprócz paru karabinów i lekkiego odnowienia tekstur nie dodano absolutnie nic. Nawet nie chciało się dodać fixów które poprawiają błędy a zostały wydane później niż wersja 3.8.

Także moda w tej wersji nie polecam. Dla mnie słabe 2/10. Jeśli ktoś musi już w zagać ro proponuje czystego TFW 3.8.

 

P.S

Ale miło było wrócić wspomnieniami do starych czasów. No i zobaczyć ksywy ludków z stalker.pl którzy zostali dodani jako wolni strzelcy do moda :)

Szczerze mówiąc to mogłeś się postarać trochę bardziej pisząc tego baita. Niespecjalnie rozumiem po co tak kłamać, zwłaszcza że każdy tu obecny ma możliwość sprawdzenia tego moda samemu. 

Warto też dodać że niedziałające przez konsolę zapisy to problem samego TFW 3.8 spowodowany modyfikacją sposobu zapisu danych wprowadzoną przez oryginalnych twórców moda. Jakbyś faktycznie grał wcześniej grał w tą modyfikacje to byś to pewnie wiedział :v

Chciałbym tylko wiedzieć jaki jest cel pisania takiego posta - nawet niespecjalnie wiem kim jesteś xD

 

Edytowane przez PainChiller
  • Super 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost kolego. Mod od wersji stworzonej przez zacną ekipę Smoqa2 nie różni się niczym. Znając życie zgrałeś go pewnie ze Stalker.pl i nawet Ci się tematu nie chciało otworzyć i poczytać bo gdybyś to zrobił to wiedział byś o fixach naprawiających błędy jak chociażby strzelania w składzie. Fajnie odświeżyłeś trochę szatę graficzną ale o optymalizację nie zadbałeś. I potem są kwiaty polskie i wyloty co lokację.

Proszę wymienić tutaj co takiego dodałeś albo co usprawniałeś w modzie?

Te cztery karabiny to ma być wszystko? Nawet nie testowałeś tego bo jakbyś to zrobił to wiedziałbyś o problemach z tłumikami.

I pytasz czemu pozwoliłem sobie dodać tutaj opinię o ,,twoim" dziele?

Z dwóch powodów, bo po pierwsze grałem w to coś i postanowiłem  podzielić się wrażeniami oraz z drugiego powodu..

ważniejszego

można rzecz najważnieszego

brzydzę się kradzieżą a Ty właśnie to zrobiłeś. Zabrałeś komuś jego pracę (jeszcze wybrałeś moda którego ekipa już nie istnieje) i wstawiłeś jako jakieś swoje dzieło i jakbyś faktycznie poprawił moda. Dodał nowe frakcję, lokację czy fabułę to byłbym pierwszym który by Cię pochwalił. Ale Ty poszedłeś na łatwiznę i zamiast coś porobić to sobie dopisałeś nick to tego jakże legendarnego moda.

Tyle

 

P.S

Tak ziomeczku o to chodziło. Ale czekaj czy ja gdzieś pisałem o zapisywaniu przez konsole? Ja zapisywałem normalnie i tak to nic nie zmieniło. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ignachinio napisał:

Powiem wprost kolego. Mod od wersji stworzonej przez zacną ekipę Smoqa2 nie różni się niczym. Znając życie zgrałeś go pewnie ze Stalker.pl i nawet Ci się tematu nie chciało otworzyć i poczytać bo gdybyś to zrobił to wiedział byś o fixach naprawiających błędy jak chociażby strzelania w składzie. Fajnie odświeżyłeś trochę szatę graficzną ale o optymalizację nie zadbałeś. I potem są kwiaty polskie i wyloty co lokację.

Dokładnie, ale w przeciwieństwie do Ciebie temat przeczytałem - w głównem temacie moda nie ma żadnego "fixa na strzelaninę w składzie" a linki do innych są nieaktualne, więc zaasanie fixów niespecjalnie jest możliwe, jednak nie stanowi to problemu ponieważ większość rzeczy, takich jak wyloty przy zadaniach naprawiłem samemu.

38 minut temu, Ignachinio napisał:

Proszę wymienić tutaj co takiego dodałeś albo co usprawniałeś w modzie?

 Twierdzisz że grałeś w tego moda. Naprawdę nie zauważyłeś tego że broń zachowuje się w bardziej realistyczne sposób, że ekonomia jest bardziej żywa albo że tekstury są znacznie wyższej jakości?

38 minut temu, Ignachinio napisał:

Te cztery karabiny to ma być wszystko? Nawet nie testowałeś tego bo jakbyś to zrobił to wiedziałbyś o problemach z tłumikami.

Tak, to wszystko. To że najnowsza wersja Arsenal Overhaul, dostępna do Zewu Prypeci czy Zewu Czarnobyla posiada setki modeli broni, nie znaczy że było tak zawsze. 

A z testowaniem moda to zależy jak to ująć. Wolałbym określenie że grałem w niego we własnym zakresie :v

38 minut temu, Ignachinio napisał:

I pytasz czemu pozwoliłem sobie dodać tutaj opinię o ,,twoim" dziele?

Z dwóch powodów, bo po pierwsze grałem w to coś i postanowiłem się podzielić się wrażeniami oraz z drugiego powodu..

ważniejszego

można rzecz najważnieszego

brzydzę się kradzieżą a Ty właśnie to zrobiłeś. Zabrałeś komuś jego pracę (jeszcze wybrałeś moda którego ekipa już nie istnieje) i wstawiłeś jako jakieś swoje dzieło i jakbyś faktycznie poprawił moda. Dodał nowe frakcję, lokację czy fabułę to byłbym pierwszym który by Cię pochwalił. Ale Ty poszedłeś na łatwiznę i zamiast coś porobić to sobie dopisałeś nick to tego jakże legendarnego moda.

Jeśli napisałbyś konstruktywna krytykę to nie miałbym żadnego problemu. Jednak zamiast tego ograniczyłeś się do prostego "Słabe, 2/10" wypisując przy tym zwyczajnie kłamstwa, które łatwo zweryfikować odpalajac moda na swoją rękę.

I tak - zabrałem czyjąś pracę, nawet przyznałem się do tego w credistach załączonych w archiwum moda. Nikomu niczego nie ukradłem. Modyfikację zrobiłem tylko i wyłącznie dla siebie, tak jak zrobiłem to z setkami innych modyfikacji które lubie dostosowywać pod siebie przed zagraniem. Moda nie wstawiłem ja, nawet się pod nim nie podpisałem. Zrobił to za mnie mój znajomy który widząc jak to wygląda zasugerował bym upublicznił to dalej, ponieważ wygląda to zwyczajnie dobrze. 

Twoje zachowanie w tym momencie jest zwyczajnie dziecinne. Zwłaszcza że pragnę przypomnieć iż jeszcze kilka dni temu sam napisałeś do mnie w wiadomości prywatnej z propozycją wstawienia modyfikacji na Stalkerteam.pl, więc wszelkie zarzuty brzmią z twojej strony zwyczajnie niepoważnie. Proszę, przestań się ośmieszać na forum publicznym, jeśli masz do mnie jakiś osobisty problem to możemy sobie to wyjaśnić w wiadomościach prywatnych.

 

Edit: Przepraszam, muszę się poprawić - modyfikacja dostępna na stalker.pl, według twórców, posiada wgrane wszystkie istniejące fixy, więc ten temat można raczej zamknąć :v

Edytowane przez PainChiller
  • Super 1
  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żałosne ale czego się po złodziejaszku spodziewać.

Od góry bo to jest coraz bardziej śmieszne co tutaj wypisujesz.

Co niby zrobiłeś? Przeczytałeś 782 strony na stalker.pl i nie rzucił Ci się w oczy mój nick? Problemy z czytaniem?

Nie ma fixów to ciekawe szczególnie, że ja znalazłem je w 30 sekund. Polecam posty kolegi Pangia   tam znajdziesz potrzebne Ci rzeczy i nie pisz tutaj o nieaktywnych linkach bo akurat ten fix do dziś jest aktywny. Także kolego zalecam więcej pokory.

Cytat

 Twierdzisz że grałeś w tego moda. Naprawdę nie zauważyłeś tego że broń zachowuje się w bardziej realistyczne sposób, że ekonomia jest bardziej żywa albo że tekstury są znacznie wyższej jakości?

Ekonomia co jest? Patrz specjalnie odpaliłem sobie na koniec wersję moda 3.8 oryginalną i jakoś nie widziałem różnicy w strzelaniu a co do ekonomii to robisz sobie teraz jaja? Taki trolling po nocy? Nic w niej nie zmieniłeś ceny są jakie były. Zasoby pojawiają się tak jak się pojawiały a frakcję nadal popełniają te same błędy. Ja nie wiem tak trudno po prostu powiedzieć sorry chciałem sobie dobrego moda przywłaszczyć ale nie poszło?

Napisałem kolego, że odświeżyłeś trochę moda ale samo CN było ładnie zrobione więc znając życie pewnie wgrałeś którego z licznych modów na grafikę. Co nie zmienia faktu, że o optymalizacji nie pomyślałeś i zdarza się od groma wylotów nie wiadomo skąd i po co.

Cytat

Tak, to wszystko. To że najnowsza wersja Arsenal Overhaul, dostępna do Zewu Prypeci czy Zewu Czarnobyla posiada setki modeli broni, nie znaczy że było tak zawsze. 

A z testowaniem moda to zależy jak to ująć. Wolałbym określenie że grałem w niego we własnym zakresie :v

Ale wiesz, że nawet nie zrobiłeś tego poprawnie bo karabiny gryzą się z dodatkami i przy okazji skoro jesteś ,,twórcą" tego dzieła to nawet nie chciało Ci się sprawdzić czy wszystko w tym modzie gra? To żart?

Cytat

Jeśli napisałbyś konstruktywna krytykę to nie miałbym żadnego problemu. Jednak zamiast tego ograniczyłeś się do prostego "Słabe, 2/10" wypisując przy tym zwyczajnie kłamstwa, które łatwo zweryfikować odpalajac moda na swoją rękę.

Dajmy sobie spokój kolego. Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Uważasz, że to wszystko co napisałem przed ,,słabe 2/10" to co to było? Lista zakupów na jutro? Czy poradnik jak skręcić szafkę?

Opis moda już sam w sobie wprowadza w błąd i naprawdę mało mnie obchodzi czy wstawiał to twój ziomek, Ty twoja babcia czy legendarny Czarny Stalker. Opis sugeruje zupełnie co innego. Nie dodałeś tam praktycznie nic. Żadnego balansu i tak dalej.. zero

 

No i najważniejsze na to czekałem. Wiadomość prywatna a i owszem w odpowiedzi dostałem od Ciebie co to niby dodałeś do tego magicznego moda. Niestety okazało się, że mija się to z prawdą. Także cieszę się, że ten mod nie wylądował tutaj na serwerze bo byłbym współwinny kradzieży.

Kolego na własny użytek możesz sobie robić co tam tylko chcesz. Nawet przerobić OP.2.1 aby PM zabijał wszystkich na strzała. Ale nie podpisuj się pod czyjąś ciężką pracą bo tamta ekipa nie po to się tyle nawalczyła aby to stworzyć aby ktoś to teraz pod pozorem dodania ćwierć niedziałającego karabinka zabierał i twierdził że coś tam współtworzy.

I jestem ciekawy czy też byś chciał aby ktoś tam bezczelnie kradł twoją pracę?

Także niepoważnie to wygląda twój mod a w zasadzie przepraszam twój nick przy modzie stworzonym przez kogoś innego, dodany na zasadzie ,,dodałem karabinek zmieniłem w pliku cenę amunicji wkleiłem paczkę graficzną jestem twórcą!"

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.