Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem gdzieś zaczepić kulą jakiegoś samotnika, wałęsającego się po lokacjach i mam dziwną sytuację. Samotnicy w hangarze na Wysypisku są neutralni, ale ci co chodzą luzem już na czerwono. A że swobodnie mi się plączą pomiędzy moją frakcją, mam mały problem z nimi. Raz ze zwalczaniem, a dwa, z ładowaniem sava. Mod mi zawisa przy ładowaniu, a mam 16RAM, więc nie powinien.

W pliku game-relations nie ma tej jakby tabeli stosunków. W jakim pliku to jest w tym modzie i co zmienić.

@Zievmowit - Popytaj Junxa lub Rangersa801 na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skiepścił mi się mod. Za wcześnie go pochwaliłem.

To nie ja uszkodziłem samotników. Powtórzyłem grę i tylko jeden "czerwony" samotnik pojawił mi się z innej lokacji. Pozostali, a było ich sporo żółciuteńcy jak cytryna. Obszedłem czerwonego z daleka i poszedłem na tę lokację skąd przyszedł. Tam samotnicy też żółci.

W barze przy hangarze pełne przymierze. Czyste niebo, wojsko, Wolność siedzą przy wspólnym ognisku. Są na czerwono, nie strzelają, ale też i zabić ich nie można.

Ale nie w tym rzecz. Zająłem Agro, Kordon i poszedłem na Bagna. I tu się pojawił problem. Nie mogę obsadzić zajętych punktów, bo mam odmowę przysłania ekip. Dostaję z bazy najemników odpowiedzi, że nie mają ludzi i muszę sobie radzić sam. Czyli że koniec z kasą za zajęcia strategicznych punktów.

Wróciłem na Kordon, dorwałem dwie ekipy i komendami wysłałem ich na Bagna. Poszli. Ja porobiłem inne zadania, w tym nie udane poszukiwanie "czerwonego" samotnika, czyli że go wcięło na amen i na Bagna. A moich ekip nie ma. Bagna zajęli Samotnicy.

Ale i tak bym Bagien nie wyczyścił, bo do bazy ( obejrzałem gameplaya ) prowadzi przewodnik CzN, a ja ich w Rybackiej musiałem wystrzelać, bo jest Rybacka punktem głównym. Czyli że mod raczej nie przewidział gry frakcją Najemników na całej mapie.

Jeszcze teraz zobaczę co będzie w Dolinie Mroku. Jak nie podeślą ludzi, trzeba będzie czekać na jakiegoś fixa, który usunie ograniczenie w przysyłaniu ekip obsadzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to ogarniczenie czasami psuło rozgrywkę,lecz myślę że nie pozwala to specjalne na duże wymiany ognia, aby lagów nie był i tyle.

Natomiast jak ja grałem najemnikami to na luzie zająłem całą mape, lecz no do bazy CzN nie wbijesz, chyba że się tepniesz :v i potem załóżmy jak będzie na inne lokacji to wyślesz tam typa to oni zajmą i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jeszcze trochę. W Dolinie Mroku wszystko grało. Kiedy tam wszedłem, byli już w niej najemnicy i baza podesłała następnych.

Ale na Magazynach była znowu powtórka z rozrywki. Radź sobie sam, bo nie mamy wolnych ludzi. Lokacja zajęta ale nie obsadzona.

Poszedłem do Rudego lasu. I tam mały problem. Nie da się spać. Pasek na oknie śpiwora pokazuje niebezpieczeństwo - za bardzo tego nie łapię - i spanie kończy się śmiercią. Nawet jak jestem w kapciorze Leśnika. Jak odbierać ten pasek zagrożenia, bo w opisie nic nie znalazłem na ten temat.

Coś mi się widzi, że albo trzeba grać, tak jak to widziałem na gameplayach, bez wstępowania do frakcji, albo przyłączyć się do Czystego Nieba.

Wracając do "wrogiego" samotnika. Znowu na niego natrafiłem. Był na Pchlim targu, jeden czerwony pośród wielu żółtych. Zabicie go skutkuje wrogością pozostałych. Czyli zaczerwienienie nie z mojego powodu.

Jeszcze spróbuję podziałać w Rudym, albo na sen wrócę na magazyny.

I jeszcze raz stwierdzam. Mod aż prosi się o dokończenie, danie możliwości obsadzania wszystkich lokacji i dziury w płocie na Bagnach, aby można było wejść do bazy.

Lekka zmiana cen przy sprzedaży złomu, tak aby nie trzeba było czitować udźwigu, zwiększenie skoczności, możliwość zestrzelenia helikoptera i będzie fajny mod, wart zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie tematu.

No i mod skończony, o ile tak można powiedzieć o modzie bez finału.

Muszę zwrócić honor jego autorowi. Jednak bez cziterki i robienia nowego fixa, można pozajmować wszystkie lokacje. Po uruchomieniu radiostacji mamy tam opcję zajmowania wskazanych lokacji. Patrz screen:

ss_administrator_06-16-17_16-19-41_(agroprom).thumb.jpg.af91a1db0300162ae2778b4d6381ae91.jpgss_administrator_06-16-17_16-19-02_(agroprom).thumb.jpg.138f3c93ace6906b3e1850b721e25fd9.jpg

Strzałkami na napisem "Automatycznie atakowany obszar", wybieramy lokację i nasi sojusznicy sami przyjdą i zajmą, a my zgarniemy kasę :020:

W podobny sposób trzeba zapoznać się z opcjami śpiwora. Oprócz spania, jest opcja przeczekania i informacja o zagrożeniu w miejscu wybranym na sen.

Nie dotarłem tylko do Limanska, bo nie ma do niego przejścia. A Monolitowcy za wolno go opuszczali aby ich wybić poza nim. No i nie wszedłem do bazy CzN, też brak możliwości.

A uważam że moda skończyłem, bo w PDA brak zadań na zajmowanie punktów na lokacjach. Teraz tylko mógłbym gonić w kółko Macieju do NPCów dających cykliczne zadania.

ss_administrator_06-16-17_16-29-06_(garbage).thumb.jpg.bba9ace6b6436005cfdee796c2be8321.jpg

Pomimo gry na statyce, mod pokazuje dobrą grafikę

ss_administrator_06-13-17_16-17-09_(agroprom).thumb.jpg.eaab29ff854479a19d5b3070b7bc166a.jpgss_administrator_06-15-17_20-50-49_(escape).thumb.jpg.d8c7a39ed12171bca24502b605de1d39.jpg

I aby podsumować grę i dać opinię o modzie, mogę tylko zachęcić do zagrania w niego. To mod dla tych, co chcą odetchnąć od np. OP2, nie przerywając kontaktu ze stalkerem

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mod został ma zablokowany limanśk chodź możesz tam się zteleportować

Tutaj masz filmik że autorzy moda mieli naprawdę dużo pomysłów.

Tylko jak mi napisał smoq2 czyli autor moda nie ma czasu na to oraz chęci.

Tutaj zadałem mu kilka pytań może ci się przydadzą:

Moje pytania:

Siemano :).
Mam kilka pytań , mam nadzieję że mi na nie odpowiesz :D.
1.Jak zrekrutować fiodora (TFW) , cały czas nie wiem jak , drugi raz przechodzę i nic...
2.Jak nauczyłeś się pisać skrypty do stalkera.
3.Jest możliwość zrobienia nowego kompana do teamu najlepiej dwóch :D ,wiem że na pewno jest to trudne i to bardzo ,ale spokojnie mam dużo czasu :D i przy okazji się czegoś nauczę. :wódka:

Jego odpowiedź:

Hejka,

Ad. 1. Szczerze, to nie pamiętam... Chyba trzeba wziąć perk "Dowódca" po osiągnięciu odpowiedniej ilości XP - 6k albo 12k (nie pamiętam która liczba jest prawdziwa). Później musisz się zapytać o niego w barze. Jeżeli jesteś w jakiejś frakcji, to chyba u dowódcy frakcji (jeżeli tam opcja dialogowa jest dostępna).

Ad. 2. Na samym Stalkerze... Zmieniałem drobne rzeczy w istniejących już skryptach i patrzyłem co się dzieje. Później jak już zacząłem rozpoznawać trochę język LUA, dopisywałem gdzieniegdzie własne instrukcje - np. żeby o 11:00 w pierwszy dzień gry przede mną pojawił się oddział Najemników. Eksperymentowałem tak aż zaczęły mi wychodzić coraz bardziej skomplikowane konstrukcje aż nauczyłem się stosować język do rozwiązań praktycznych. Prosta zasada - poświęć czemuś 8000 godzin a będziesz w tym mistrzem. Minęło dobre 200 zanim zacząłem w ogóle rozumieć tutoriale odnośnie pisania skryptów do Stalkera (a tych wiele nie ma, zwłaszcza po polsku, ani nie dotykają żadnych ciekawych zastosowań).

Ad. 3. Mój system jest skalowalny i nie jest za razem. A to dlatego, że cały ficzer kompanów to tak na prawdę kilka systemów działających wspólnie, mianowicie 3 - moduł AI, menadżer i UI. 

Moduł AI jest odpowiedzialny za specyficzne zachowanie kompana i jest to de facto zestaw reguł, które każdy kompan przyjmuje. Tu raczej nie trzeba by nic zmieniać. Podczas spawnu (stworzenia w świecie gry) jakiegoś NPC gra "zapyta" menadżera czy jest on kompanem. Jeżeli tak, to po prostu załaduje mu ten moduł. Można to porównać do Neo z Matrixa i sposobu w jaki wgrali mu do mózgu nowe umiejętności, tj. Kung Fu. ;)

Menadżer jest odpowiedzialny za "zarządzanie" kompanami. Sprawdza ich poziom zdrowia, aktualne zadanie, itp. Wybiera jakie informacje zachować przy zapisie/ładowaniu stanu gry, itp. Bez niego przy każdym zmianie poziomu lub załadowaniu save'a zdrowie kompana by wracało np. do 100%, broń by znikała, i generalnie wszystkie informacje by wracały do wartości podstawowych. Główny jego cel to stworzenie "mostu" pomiędzy graczem a NPC - wydajemy rozkaz, menadżer ten rozkaz interpretuje i zamienia na informacje, które moduł AI może wykorzystać. Tutaj pamiętam, że jest jakieś sztywne ustawienie do 3 kompanów max, ale to łatwo zmienić, tylko nie pamiętam gdzie.

UI - Tu są schody. Mianowicie UI to te 3 zestawy informacji w lewym dolnym rogu ekranu, które aktywują się w zależności od ilości posiadanych kompanów. I tu absolutnie wszystko bazuje na założeniu, że kompanów jest max 3. Wynika to głównie z tego, że każdy z nas ma ograniczony wielkością monitor :), i że dla każdego zestawu informacji trzeba tworzyć nowy obiekt. Jeżeli chcemy mieć np. 100 kompanów, to wyjściem jest po prostu usunąć z tego modułu jakiekolwiek pobieranie informacji z pozostałych modułów, i vice versa.

 

Edytowane przez Zievmowit
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zievmowit - coś nie wyszło z filmikiem, bo po uruchomieniu, mam jakieś działania pod sarkofagiem na CEA.

Wiem że to beta nie dokończonego moda, więc było to tylko stwierdzenie finalnych faktów.

Jest to mod na CzN, więc sądzę, że przyłączenie się do Czystego nieba jest w nim najwłaściwsze. Przecież założyciele CzN zakładali opanowanie całej Strefy. W tym modzie mamy taką możliwość :020:.

A skoro smoq2 nie ma czasu i ochoty na kontynuację doprowadzenia moda do końca, to może zrobić to ktoś inny. Wystarczy, aby w jakimś momencie pojawił się napis "Strefa opanowana". I wcale nie musi to być na CEA.

CEA powinno być martwą strefą, gdzie samoistnie wszystko wyginęło. A dla innych ugrupowań niż CzN, dziura w płocie na Bagnach, pozwalająca wejść do bazy i ją opanować. W Rudym lesie zaś albo opuszczony most, albo teleport w tunelu przenoszący do tunelu przed Limanskiem. Ale dopiero po zajęciu pozostałych lokacji. A wcześniej jakiś NPC informujący, że po likwidacji Świadomości-Z, niedobitki Monolitu zrobiły sobie bazę w Limansku. Dojście do końca Limanska w rejonie Instytutu Badań Radiowych kończyłoby moda.

Aby Rudy las nie był taki pusty, zrobić go siedzibą Renegatów. Bez Leśnika. Główna baza na Uroczysku w okolicy czołgu.

Tylko moda doskonalić metodą małych kroczków, a nie robić wielkich planów których się nie zrealizuje ani w połowie.

Życzmy sobie aby się taki znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bardziej widzę aby własnie CzN miało szanse się obudować i żeby była możliwość ruszenia na CEA jeszcze raz, oczywiście umocniłbym lekko monolit w sensie wejście do elektorowi w jakieś dodatkowe posterunki itp bo jest to możliwe, i tak szturm na elektrownie poprzez włączenie skryptu byłby możliwy i zarazem efektowny ^^.

Generalnie wszystko jest możliwe nawet dałoby się zrobić z tego dobrego freeplaya samotnikami ,bo narazie jest to tylko łażenie po zonie i robienie zadań co jest dość monotonne.

Generalnie schemat by wyglądał tak że najpierw opanowujesz bagna ,kordon, doline morku, wysypisko i agroprom, po czy zajmujesz jantar i jest odpalany skrypt szturmy na rostok co byłby naprawdę widowiskowe bo powinność nieźle by się prezentowała jak tam jest bunkier i tam wsadzi pkm hehe :D.

Po czym trzeba by było opanować martwe miasto, czerowny las + magazyna wojskowe z barrierą do radaru, myślę że wtedy wyposażenie na poziomie ak-47 i jakiś lepszy outfit byłby okej. Po czym byłoby zajęcie radaru i wyłączenie mózgozwęglacza bo załóżmy że działa znowu.

Po czym byłby atak na Prypeć (tutaj też da się fajne scenki zrobić) nie dodawałbym tu prypeci z cop bo jest to strata czasu. Po czym zajęcie limańska.

No i na koniec klasycznie egozszkielety i szturm na elektrownie tym głównym wejściem jak i tym bocznym od prypeci hehe i wtedy to naprawdę by wyglądało kozacko :D.

Tylko trzeba by to dobrze wykonać aby tych npców trochę było bo jednak jak jest takie już nawet 30vs30 to fps strasznie spadają.

Cóż wszystko jest do zrobienie, lecz potrzeba czasu i ludzi którzy się na tym znają, ja jestem laikiem także tego nie zrobię, chodź gdybym mógł zabrałbym się za to wielką chęcią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zievmowit - to przecież nudne powtórzenie scenariusza z CzN. A dla kogo taki samotnik miałby zajmować strefę? Z kim walczyć?

Grałeś w RebornFF? Tam było coś podobnego. Tylko z atrakcyjnym udoskonaleniem.

Jeśli już, to tylko dodać przejście Rudy las <-> Limansk i Rostok z Wiatru przemian. Z tym, że Rudy las, to ta zmieniona lokacja, a nie tradycyjny. 

A w modzie zostawić zgodnie z tytułem wojnę frakcji o opanowanie zony. Jest naprawdę atrakcyjna i można powtórzyć grę każdą frakcją.

Bez wiodącego scenariusza. Scenariusz to do CoCa.

A co z tym filmikiem? Gdzie był teleport do Limanska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod idzie na półkę. Uwagi które dałem i mój pogląd na dokończenie moda, to tylko gdybanie, gdyby ktoś z naszych mechaników chciał go dokończyć.

A gdyby ktoś chciał grać Monolitem, to drugie miejsce zakończenia moda powinno być w bazie CzN. I to wszystko.

Nowy-stary mod, z nowościami już postawiony i będzie co robić przez deszczowe dni.

Tak że do tego tematu już wracał nie będę. Chyba że ktoś w krótkim czasie, póki go pamiętam, będzie potrzebował podpowiedzi do gry, lub do usprawnienia moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Gram na tym modzie już dosyć długo i nigdy z nim problemów nie miałem.

Do dzisiaj.

Otóż wczoraj kupiłem w składzie [baza samotników] u handlarza pendrive'y, które odblokowują dodatkowe przejścia [np. z Jantaru na Magazyny Wojskowe] i nie chciało mi się już grać, bo była późna godzina, więc postanowiłem, że sprawdzę te przejścia dzisiaj. Wszystkie działały, oprócz jednego... Mianowicie Agroprom - Bagna. Jest to przejście na południu Agropromu przez zniszczoną siatkę... Wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że przejście blokuje niewidzialna ściana.

I tu naradza się moje pytanie.

Da się jakoś to przejście przesunąć bardziej przed siatkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, SEB2E napisał:

jeżeli to możliwe cofnij się sejwem do momentu kupienia pendrive'a i spróbuj ponownie :/

Skoro już nie ma wyjścia, to cofnę się o te kilka godzin :/

Zrobię jednak zapis przed siatką, w razie gdyby ktoś [czyt. mechanik :sos:] wiedział, jak spełnić moją prośbę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej mam problem z wczytywaniem sejwa, za każdym razem gdy chce to zrobić gra sie crashuje.
Z góry dzięki za pomoc.

log
Expression : fatal error
Function : CScriptEngine::lua_error
File : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
Line : 180
Description : <no expression>
Arguments : LUA error: ....t.a.l.k.e.r. - clear sky\gamedata\scripts\_g.script:982: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)

Edytowane przez Kaniowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.