Jump to content
Sign in to follow this  
Dr_Sztychowka

Arsenal RC1

Recommended Posts

Witam. Pobrałem sobie jakiegoś moda, nazywa się "ARSENAL RC1" i był tylko 1 filmik na yt, a tutaj chyba nie ma żadnego tematu na temat tego moda. To tu napiszę. Generalnie to wpakowałem gamedata do gry, odpaliłem grę, error. Tu jest log:

A tu jest link do strony z modem, na MODDB: https://www.moddb.com/games/stalker/addons/the-arsenal-rc1-mod-by-alif

xray_sztychowka.log

@Dr_Sztychowka Ten plik jest na pewno. Tylko że w podstawce. Czy ten minimod jaki pobrałeś, ma w gamedacie katalog text, a w nim kat rus z plikami?

Bo chyba bez kat pol się nie obejdzie. Taka kopia tego rus przemianowana na pol. No i plik localization trzeba będzie dodać. Tu masz ten plik z naszej podstawki.

ui_st_pda.xml

Jednak przypuszczam, że przy kolejnym wylocie będzie brakowało innego pliku. Nie znam tego pobranego mini moda, ale na czuja, to potrzebny będzie cały polski kat pol. A gdybał nie będę.

6 minut temu, kondotier napisał:

Jednak przypuszczam, że przy kolejnym wylocie będzie brakowało innego pliku. Nie znam tego pobranego mini moda, ale na czuja, to potrzebny będzie cały polski kat pol

No i zaś zgadłeś... teraz co innego... ui_st_mm_mp.xml, coś takiego

xray_sztychowka.log

a to czasem nie psuło gry, dlatego że mam polską wersję?

zaraz, ja wogule nie mam żadnego pliku "rus" w plikach cienia Czarnobyla, podeśle mi ktoś jak ma? cały folder najlepiej. Jak by co to ja to wiem, bo rozpakowałem plik gamedata.dbb, tam są pliki z spolszczeniami.

@Dr_Sztychowka  Ten mod na pewno ma wiele opisów sprzętu, może nowe nazwy NPCów i jakieś nowe dialogi. Jak na takim czymś nie wylecisz, to na pewno będzie to w robalach. Takie zwyczajne wrzucanie rus moda na polską podstawkę zawsze się tak kończy. A pogodzenie ognia z wodą, wymaga sporo roboty.

@kondotierNo tak... Też to trochę jest takie naprawianie w ciemno, jak tylko ja to tak widzę, że z 4 osoby grają/grały na tym modzie. Pewnie po prostu ludziom to samo się dzieje i dlatego nikt nic na ten temat nie pisze. I dlatego autor moda już z 5 lat zapomniał o naprawie moda, dzięki za pomoc :).

Teraz, kondotier napisał:

Dasz radę grać po rosyjsku?

No nie bardzo, literki tylko znam, ale też, ten mod daje tylko nowe bronie a nie zmienia fabuły a pamiętam fabułę cienia czarnobyla na pamięć :).

@Dr_Sztychowka wyciąganie takiego "cuda" i liczenie, że się pogra bezproblemowo to raczej nienajlepszy pomysł ;)

Jak ci zależy tylko na giwerkach to może spróbuj modów, które były trochę ogrywane 

Np:

Był nawet spolszczony.

Jest też Radiophobia 2 ale po angielsku.

21 minut temu, Dr_Sztychowka napisał:

@tom3kb ale mi się wydaje że to taki protoplast Dead air.

No ale mówimy o weapon packach do Cienia?

Bo jak do Zewu to masz pełno do wyboru i znajdziesz bez problemu.

8 minut temu, tom3kb napisał:

No ale mówimy o weapon packach do Cienia?

Teraz akurat mówiłem o radiophobia

8 minut temu, tom3kb napisał:

Bo jak do Zewu to masz pełno do wyboru i znajdziesz bez problemu.

Tak, wiem, miałem misery, wykwintny weapon pack itd., później zainstalowałęm TAZ, akurat ten nie zadziałał, a później próbowałem shoker weapon pack ale żaden link nie działał... Akurat w temacie zewu, to tu mam, mnie bardziej interesuje cień Czarnobyla, o wiele lepsza fabuła jak dla mnie. 

Akurat, możemy kończyć temat, bo sam teraz robię retexture broni do cienia czarnobyla, jak mnie umysł nie ograniczy to nawet zacznę coś z modelami(meshami) broni, a jak już za dobrze będzie, co raczej nie nastąpi, to zacznę dodawać nowe bronie. Ale do tego też trochę wprawy trzeba mieć :). Także, dziękuję za rady :).

Moda znalazłem tutaj:

Instalujemy na CCz 1.0004. Paczka z modem + zmieniony localization.ltx oraz dodane pliki PL z polskiej podstawki do pobrania stąd => W3gNWyf.png 

UWAGA: nazwy broni oraz opisy schowków są w j. rosyjskim (czyli w "krzaczkach").

70UczYM.png

eSoTntc.png

ATw2aTH.png

Bez wątpienia grałem w tego moda. Poznaję po wyglądzie. W tamtych czasach był to fajny mod. Jednak dodaje TYLKO broń, dlatego znacznie lepiej było zagrać w jego wersję przystosowaną do moda Oblivion Lost 2.2 w którym był śpiwór i inne dodatki niewystępujące w czystym Cieniu Czarnobyla.