Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w/w Kamil190, zgadza się.

p.s. jak już rozbójnicy zasiedlą szacht (kopalnię) w Rudym Lesie to za skorzystanie z teleportu - czyli wejście na teren szachtu - należy wnieść opłatę - rekiet/kopytkowe/myto i dopiero na dół i do teleportu.

p.s. 2 przed wejściem do X-8 można pozwiedzać Prypeć i inne lokacje, co chwile jakieś dziady cię napadają w zasadzkach więc nudy nie ma.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil190 mam postawionego moda z wszystkimi fiksami, a jednak mechanik na jantarze nie robi egzy na bieg. Obejrzałem filmik, lecz jego autor nie powiedział jaki fiks postawił, aby to uzyskać. Tobie się to udało? Jeśli tak, to którym fiksem.

I takie dodatkowe pytanie. Egzo które miałeś, to to znalezione na Jantarze, czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny mod ukończony. Zrobiłem trzy różne zakończenia. Tu parę zrzutów z ostatniego, moim zdaniem tego "finalnego".

 

Zaczęło się od odmowy współpracy z Monolitem.                              Po rozprawieniu się z nim, wpadłem w zasadzkę SBU.

Pierwszych trzeba było "scyzorykiem", aby mieć broń.                         I od tego momentu siedzimy z założonymi rękoma, a z małymi

                                                                                                                wyjątkami, mod "sam się gra".

ss_fred_08-06-20_22-53-40_(labx8).thumb.jpg.2874fbd9a20e4ffe71c697ba63324934.jpgss_fred_08-06-20_23-36-27_(pripyat).thumb.jpg.face4d297595634dd7cbeb6020ad823b.jpg

Zostałem aresztantem z propozycją współpracy.                                 Kiedy jednak okazyjnie uciekłem, ten który miał pomóc, okazał się zdrajcą.

ss_fred_08-06-20_23-41-36_(pripyat).thumb.jpg.236100d11ef08fbf91f86480a368430b.jpgss_fred_08-07-20_00-24-48_(pripyat).thumb.jpg.1d68d2f8fbcdfc5e553b78ffd6c1bb6c.jpg             

Dalej może być tylko słowny opis, albo zdjęcia robione aparatem, bo gry już nie ma. Gra za nas mod, a to co jest na ekranie, to "ciemność widzę" i napisy z prowadzonymi gdzieś rozmowami. Trochę filmików i głosowe rozmowy. No i jak przy wcześniejszych zakończeniach, epilog w postaci napisów z dalszą historią GB i ludzi których spotkał.

I to wszystko. Zrzuty z "czyśćca dla stalkerów" dam do Klimatycznych. Tu tylko jeden.

ss_fred_08-06-20_19-51-54_(collector22).thumb.jpg.60f5a4e522252c7d15162ec58345b504.jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian Jak na razie nie ma czegoś takiego. Jest tylko pusty spoiler, w którym miała być opisana taka instalacja.

Ale pojawił się mod standalone, więc jeśli ktoś się weźmie za tłumaczenie, to zrobi to na nim. Jeśli jesteś w stanie grać po rosyjsku, to pobierz sobie tę wersję i po problemie z nakładaniem. Na forum moda jest rada, aby porównać daty fiksów z datą wstawienia moda do pobrania. Jeśli fiksy są późniejsze, to je dodać koniecznie. A dla pewności po zainstalowaniu standalone, można na wszelki wypadek dodać ten fiks kumulatywny.

Ja grałem na czystym standalone, nic nie dodawałem i problemów nie było.

I jeszcze takie coś dla wszystkich. Pomimo solidnej optymalizacji moda, to jednak nie należy przeceniać swoich komputerów. Radzą w razie zawiśnięcia, wyzerować trawę, zmniejszyć szczegółowość tekstur i innych "obciążników", a nawet zejść z oświetleniem. Musiałem to zrobić tak gdzieś w połowie gry, chociaż zapisy były regularnie przenoszone poza moda.

Ponieważ grając, mamy możliwość wybierania alternatywnego, nie ma możliwości wiernego powtórzenia innej gry. A i sam mod robi nam psikusy, pozostawiając przy życiu lub zabijając niektórych NPCów.

I jeszcze kilka zrzutów ze stalkerskiego miejsca "wiecznego niebytu".

ss_fred_08-07-20_12-04-42_(collector22).thumb.jpg.bca5df4ced00560a4167c1fa31729282.jpg

ss_fred_08-07-20_12-06-08_(collector22).thumb.jpg.1cf8b441152ce2fb8422b2916e604e6a.jpgss_fred_08-07-20_12-07-01_(collector22).thumb.jpg.8e3ddee3ce7178a51cc38bd0a17a4b3c.jpgss_fred_08-07-20_12-14-50_(collector22).thumb.jpg.23a7aa41123d180a2d187e01de7c402b.jpgss_fred_08-07-20_12-17-19_(collector22).thumb.jpg.0c06f6e2b32a0f5d502dd8a8f40305de.jpg

Tyle tylko pocieszenia, że nie jesteśmy tam sami.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Monolithalian napisał:

To pobieranie na polską podstawke to taki żart czy co ?

W którym miejscu napisano "pobieranie na polską podstawkę"? Informacja o instalacji moda na polskiej podstawce zostanie uzupełniona kiedy albo ja, albo ktoś inny takiej instalacji dokona i ją opisze. 

1 godzinę temu, Monolithalian napisał:

Bo reklama tego moda na fb również mówi o polskiej wersji a żadnego linku do wersji PL nie ma

Na naszym FB jest następująca informacja. Proszę czytać ze zrozumieniem @Monolihtalian:

Cytat

Pierwszego sierpnia swoją premierę miał mod o nazwie " Pogrążony w Niebycie ". Jest on kontynuacją " Ciernistej Drogi " ( do pobrania w wersji PL na naszym forum ), w której to wcielimy w najemnika o ksywce Blady.

@kondotier jeśli piszesz o szczegółach fabularnych, to stosuj proszę spoilery. Nie psujmy frajdy z gry innym Graczom.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki  Zgadzam się z Tobą, aby szczegóły z gry ukrywać w spojlerach i tak robię. Przejrzałem tu swoje wpisy i nie znalazłem nic "poradnikowego".

Bo to o "scyzorykach" i następstwach, to raczej dla zachęty do wybrania tej opcji gry. A końcowa część moda ma multum rozwiązań, tak że grający musi sam kombinować co wybrać. A ten opis, to był tylko mój wybór. Są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Anton Gorodecki napisał:

W którym miejscu napisano "pobieranie na polską podstawkę"? Informacja o instalacji moda na polskiej podstawce zostanie uzupełniona kiedy albo ja, albo ktoś inny takiej instalacji dokona i ją opisze. 

Na naszym FB jest następująca informacja. Proszę czytać ze zrozumieniem @Monolihtalian:

 

Przecież jak byk jest napisane "do pobrania w wersji PL na naszym forum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus47221 W modzie wszystkie dialogi mają podkład głosowy, zgodny z pisanym. Jednak w wielu miejscach moda, dialogi są prowadzone tylko głosowo, lub tylko SMSami, bez obrazu (czarny ekran). To nie błędy, a zrobione celowo. Jak będziesz o tym pamiętał, to będzie Ci łatwiej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedł duży update do moda.

Mod w wersji 2.0:

https://yadi.sk/d/u-85-0M86_wzrw

https://dropmefiles.com/azYBN

Patch v2.1:

https://yadi.sk/d/IEj_X_zQWu9_hQ

https://dropmefiles.com/vulek

@Anton Gorodecki do pierwszego postu ba razie nie dodawałem bo z telefonu nie chcę ci tam namieszać w układzie posta 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Modyfikacja premiuje szukanie narzędzi i schowków na lokacjach (te nie występują w plecakach tylko są luźno ukryte w przysłowiowej mysiej dziurze).

Spoiler

6QqsT6F.png

3iwHGfJ.png

PRuoHGd.png

Pl9G7V4.png

pbrjuze.png

RspYzRS.png

 

Tempo akcji zawrotne. Zadań nie ma zbyt wiele, ale są dość nieszablonowe i każde z nich ma jakieś rozwidlenie/inną opcję wykonania co skutkuje także wpływem na fabułę. Minusem może być żarłoczny i nieopity GG, który wciąga bez opamiętania wszelkiego rodzaju płyny i jadło. 

Niestety optymalizacja moda jest tragiczna, co uniemożliwia płynną grę na DX10 i DX11. Jest do niego dodatek umożliwiający grę na silniku Open XRay (olbrzymia różnica na plus względem oryginału), ale miałem z nim dwa wyloty uniemożliwiające dalszą grę. Tak więc dłubię dalej na DX9. Anomalie są o tyle piękne co śmiercionośne dla płynności gry. Tak samo jest z dymem z ogniska. 

Modyfikacja jednak ma to "coś", dzięki czemu z radością dziecka swawolnie smerfuję po lokacjach szukając schowków i narzędzi dla techników, rozwiązując jak gdyby przy okazji zadania fabularne.    

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda właśnie ukończyłem, poprzednia część ze względu na różne problemy nie za bardzo mi przypadła do gustu dałem jej 6/10 ale sequel to dzień do nocy :D

Plusy: 

Bardzo fajna fabuła dla frakcji najemników, z zadaniami pasującymi do ich zawodu :)

Całkiem rozsądna długość jak na opowiedzenie tej historii, myślę, że z 10-12 godzinek mi zeszło na całość.

Sporo różnorodnych zadań, niektóre z wyborem co zrobić. Decyzje odnośnie dalszego losu npców. W wielu zadaniach nie działamy sami tylko z towarzyszem.

Dużo cutscenek. Rosyjski dubbing do dialogów, sporo udźwiękowionych smsów robiących za łączność radiową.

Handel i ceny.

Przyjemne strzelaniny i walka jako całość.

Mod bardzo ładnie wygląda, szczególnie nowe anomalie, modele npców. Fajna jeż też paczka broni.

Mamy kilka zakończeń historii do wyboru.

Minusy: 

Ja nie widzę zbyt dużo, może przez to, że grafikę ustawiłem na "średnio" to nie miałem problemów z płynnością i wylotów z "out of memory".

Trafiły mi się ze dwa randomowe CTD i jeden przy próbie modyfikacji jakiegoś rosyjskiego pistoletu mającego możliwość strzelania ogniem ciągłym.

Niezbyt długi, a w dopieszczone mody chwiałoby się pograć dłużej. :D

W kilku zadaniach główny wróg jest nieśmiertelny do czasu jak sprzątniemy ochronę więc nieraz jest upierdliwy gdy podłazi w naszą stronę, a my musimy akurat z nim unikać walki bo najpierw musimy zdjąć ze trzech ochroniarzy.

Praktycznie nic nie po modyfikowałem sprzętu (ale nie miałem przez to jakichś problemów w walce czy w anomaliach) :) nie chciało mi się jakoś bardzo łazić po całych lokacjach i szukać zestawów dla techników. Znalazłem tylko 1. Także jak ktoś lubi bawić się w modernizację sprzętu to musi się naszukać.

Moja ocena 9,5/10 dawno nie grałem w takiego fajnego moda z tych krótszych produkcji takich na kilka maks kilkanaście godzin.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do #1 postu zostało dodane łącze ze spolszczeniem mojego autorstwa. Życzę wszystkim miłej gry.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomagały/przyczyniły się do powstania tego spolszczenia:

W razie jakichkolwiek problemów proszę o info. 

Dobrych łowów UfDGtBt.gif

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tom3kb przypiął/eła ten temat

Ludzie jak ogarnąć to zadanie? mam osłaniać tego naukowca i jest na to tyle czasu ile widać na foto ale zabija mnie tu psi-promieniowanie zanim skończę zadanie, oczywiście wspomagam się apteczkami ale tylko do pewnego momentu coś to daje potem umieram

ss_cez137_10-03-20_19-12-43_(yantar).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.