Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, dave23 napisał:

Ktoś wie czy wszyty jest spawner?

Na ap.pro-ru napisano, że aby uruchomić spawner w wersji 1.13 należy odpalić grę z pliku run cheat znajdującego się w folderze z grą.
Spawner w grze - ESC+F1, F3 - wszystkie bonusowe utwory w odtwarzaczu MP-3, a właściwie sam odtwarzacz; F4 - zwiększa punkty reputacji, H - nieśmiertelność i nieskończona wytrzymałość, J - wyłącza nieśmiertelność i nieskończoną wytrzymałość.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. W tym modzie w ogóle nie mam w menu opcji wyboru oświetlenia czy dynamiczne dx9, dx10, czy dx11. Jest tylko ustawienie jakości, rozdzielczość i zaawansowane wiadomo. Gra mi startuje na dx8 i tyle. Nie ma możliwości zmiany. W folderze shaders cache są pliki r3, usuwalem r1 i dalej nic. Wykrywa kompa automatycznie i ustawia na sztywno? I7 2600k, 24 gb ram, gtx 950. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przestał(a) promować temat
  • 2 miesiące temu...

Praktycznie (statystyki) tak samo dobry jak egzo Świtu jest egzo Czystego Nieba.

Jeśli chcesz sobie wdzianka porównywać - to, chyba, lepiej i szybciej będzie dobrać się do takiej 'listy' w plikach w configs, okolice outfit.ltx i tam sprawdzać, po kolei parametry, co tam kogo interesuje... Ewentualnie 'zrzucać' z materiałów na np. yt.

Albo jak wyżej - rozpoznanie bojem - czyli w grze. Tak, czy inaczej to raczej taki wybór między Ś a CN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na SGM 2.2 + Gunslinger mod
  • 1 miesiąc temu...

1.Czy Wam też tak długo się wczytuje?

2.Kiedy będzie dostępna latarka czołowa i jak używać zwykłej? po wciśnięciu "L" nic się nie dzieje

3.Dlaczego muszę trzymać "X" żeby biegać? zmiana klawiszy nic nie daje, da się to jakoś zmienić?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

1. To jest mod rozszerzony o Gunslingera, dodatkowo z lokacjami przeportowanymi z Anomaly i do tego jeszcze z pogodą CGIM 2, a to wszystko śmiga na wysłużonym 32bitowym X-Rayu, który pamięta jeszcze Zew Prypeci (lub na tym samym), więc siłą rzeczy będzie się długo wczytywał - krótsze czasy wczytywania takie jak w Anomaly, Gammie czy modach na silniku OGSR spotkasz tylko w 64bitowych silnikach X-Ray. Może dysk SSD trochę pomoże na te mody działające na 32bitowych silnikach, ale nie jestem pewien.

2. A masz tą latarkę tylko w ekwipunku czy wrzuciłeś w odpowiedni slot? W modach z Gunslingerem zwykła latarka ręczna musi być wrzucona w slot na detektor żeby działać - dopiero wtedy można jej używać, a latarka czołowa jest dostępna tylko jako ulepszenie hełmu, choć może i są kombinezony, które hełmu nie mają, ale oferują latarkę jako ulepszenie - u handlarzy czołówki nie kupisz, ale z czasem odblokuje Ci się technik na Kordonie i będziesz mógł dołożyć czołówkę.

3. Natomiast na to nie jestem Ci w stanie za bardzo pomóc - ja u siebie ustawiłem sobie na shift i nie miałem problemu, ale grałem w tego moda bardzo dawno - sprawdź w ustawieniach rozgrywki lub ustawieniach SGM czy nie masz zaznaczonego czegoś w stylu "Tryb biegania/chodzenia" czy coś w tym stylu - w Anomaly/Gammie taka opcja jest dostępna, ale nie pamiętam czy w SGM+Gunslinger też. 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205

W dniu 31.05.2023 o 10:24, Szczepan9205 napisał(a):

W modach z Gunslingerem zwykła latarka ręczna musi być wrzucona w slot na detektor żeby działać

aha, trzeba wcisnąć "O" żeby działała

W dniu 31.05.2023 o 10:24, Szczepan9205 napisał(a):

"Tryb biegania/chodzenia"

nie ma czegoś takiego, jest tryb kucania tylko, bieganie zawsze mam "X" w stalkerach z resztą nie tylko w nich, tak mi jest po prostu wygodnie

 

Nie pamiętasz może gdzie jest to C4 w wiosce żeby wysadzić drzwi do Sidora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137
1. No "O" czy jakikolwiek klawisz jaki sobie przypisałeś pod detektor - ja z kolei zawsze przypisuję detektor pod "Tab" - w każdym razie w każdym modzie z Gunslingerem, którego bazą jest Zew Prypeci latarka ręczna musi być wrzucona w slot detektora, żeby działać. 

2. Sorki za wprowadzenie w błąd, pomieszało mi się całkowicie z Gammą/Anomaly właśnie - z tym, że trzeba trzymać klawisz, żeby GG biegł to nie jest błąd - tak jest w Gunslingerze - nie wystarczy nacisnąć raz klawisza sprintu, żeby GG biegł dopóki nie wyczerpie mu się wytrzymałość tylko trzeba go trzymać przez cały czas kiedy chcemy biec - zauważ, że w większości gier tak jest, że trzeba trzymać klawisz sprintu, żeby postać biegła.

3. C4 jest w jednej z dwóch piwnic w Wiosce Kotów - a zresztą - jeżeli czegoś nie wiesz to na Youtube są odcinki lub całe nagrania ze streamów z tego moda (i ze starszych wersji i z tej najnowszej też), więc jak czegoś nie wiesz to szybciej zawsze poszukać rozwiązania na filmie niż czekać, aż ktoś odpisze 😛

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 przy zadaniu dla handlarza gdy szedłem do lokomotywy przy tunelu wpadłem na genialny pomysł przetestowania anomalii na moście, wskoczyłem w nią i wywaliło mnie w tunelu właśnie przy lokomotywie, napadli mnie bandyci, dwóch ubiłem trzeci mnie zabił, wywaliło moda w pulpit, i nie mogę go już uruchomić, to było na końcu loga 

[error][       8]    : Za mało zasobów pamięci, aby można było przetworzyć to polecenie.

Rozwiązałem problem kasując quicksavy z przed wejścia na most, uruchomiłem komputer ponownie, mod się uruchomil  i zrobiłem wszystko od nowa, zdobyłem arta dla handlarza, był na torach, wracam do handlarza, dobijam targu, przewodnik i do północnego posterunku, przejście na bagna = wylot, ten sam log, kasowanie rejestru CCleanerem, bez zmian

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb zmniejszyłem opcje grafiki, zawsze zmniejszam, to ile mam zmniejszyć, do zera? trawy np zawsze zmniejszam do zera bo jak są za wysokie to nic nie widzę przez nie i kijowo się celuje, w  tym modzie jest sporo opcji w zaawansowanych opcjach, jakaś miekka woda, miękkie cząsteczki, jakiś antyanliazing 😄 etc nawet nie pamiętam jak one się nazywają , nie myslisz że to te opcje bardziej przeszkadzają niż rozdzielczość czy te podstawowe? zawsze mam zagwozdkę z tymi zaawansowanymi bo nie wiem co włączyć a co wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.