Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kanon1022 Jeśli chodzi o rejestrację na Yanku to niech lepiej Ci wytłumaczy ktoś kto Ci to wyjaśni krok po kroku, ja to robiłem mocno na czuja i jakoś udało mi się zarejestrować no i też jakiś czas temu zakładałem tam konto więc... 

Ale mam już jakiś czas to konto i nie powiedział bym, żeby to było w jakiś sposób niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Hejka, no więc za spolszczenie spawnera nie wiem jakie odpowiadają bo nie korzystałem jeszcze ze spawnera ( dopiero dziś zainstalowałem i uruchomiłem wersję 1.12), ale w 1.11 za spawner odpowiadał plik ui_spawn_dlg w folderze configs/ui. A za samo spolszczenie odpowiadają pliki z folderu configs/text/pol oraz plik localization.ltx. 

Tyle, że autor obiecywał chyba w tej wersji zastąpienie poprzedniej wersji spawnera, spawnerem "Władca Zony" więc możliwe, że inne pliki będą odpowiadać za jego spolszczenie. 

Aktualnie jestem w trakcie dostosowywania spolszczenia dla wersji 1.11 do 1.12 i został mi tylko plik z bronią i amunicją bo się okazało, że zmian nie było, aż tak dużo, ale do spawnera jeszcze nie doszedłem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli banalna sprawa bo z Władcy Zony korzysta też Misery+Gunslinger to nie będę musiał tłumaczyć plików tylko sobie je zamienię :P 

Hehe, a że tak spytam z ciekawości - po co spolszczać pliki z text/rus skoro spolszczenie z poprzedniej wersji w dużej części pasuje?

Jest chyba łącznie 13 plików, które wymagały przeróbek, a wśród nich 8, których nie musiałem tłumaczyć tylko wziąłem z polonizacji Gunslinger Mod, więc tak na prawdę musiałem przetłumaczyć i dostosować 6 plików z czego 5 jest już gotowe i na jutro zostanie mi ostatni plik i spolszczenie pod 1.12 gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Nie no ja Cię rozumiem, ale powiem Ci, że jak koniecznie chcesz mieć po polsku tą nową wersję to sobie wrzuć po prostu spolszczenie od wersji 1.11, większość będziesz mieć po polsku jedynie to co jest nowe będzie bez opisów zamiast samemu grzebać bo to syzyfowa praca tłumaczyć wszystko od zera ;) A jeśli nie zabraknie mi jutro zapału to myślę, że wrzucę jutro spolszczenie do 1.12. 

A tak poza tym to jeśli ktoś już pogrywa w tą wersję 1.12 to mogę potwierdzić, że dodatki z wersji 1.11 takie jak lokacje z Anomaly, pogoda CGIM i ten inny HUD działają też w wersji 1.12 - mam wrzucone. 

A powiedz mi Kanon jedną rzecz - skoro pytałeś o spolszczenie spawnera i które pliki odpowiadają za spolszczenie tekstu to rozumiem, że masz już ściągniętą i zainstalowaną wersję 1.12 - u Ciebie też nowa gra się zaczyna na Zatonie zamiast na Kordonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Nie muszę próbować go spolszczać bo będzie spolszczony, na wypadek gdyby ktoś chciał się po prostu pobawić to nie będzie musiał klikać na czuja przycisków, żeby zobaczyć co robią ;) 

W sumie część mam już spolszczoną, ale Władca Zony w porównaniu do poprzedniego spawnera jest mocno rozbudowany więc oprócz kategorii jeszcze do tłumaczenia są poszczególne rzeczy do spawnu, ale jak na razie tak to wygląda(zaznaczam, że to wersja wstępna i jeszcze nie wszystkie rzeczy są przetłumaczone):

ss_szczepan_11-10-20_22-06-04_(zaton).jpg

ss_szczepan_11-10-20_22-29-57_(zaton).jpg

No a jeśli o samą grę chodzi to parę screenów na zachętę ( jak widać nowe opcje są już przetłumaczone oraz dowód, że lokacje z Anomaly i pogoda CGIM działają z nową wersją) :D:

Spoiler

ss_szczepan_11-10-20_21-48-12_(zaton).jpg

ss_szczepan_11-10-20_21-48-27_(zaton).jpg

ss_szczepan_11-10-20_21-48-37_(zaton).jpg

ss_szczepan_11-10-20_21-49-13_(zaton).jpg

ss_szczepan_11-10-20_21-49-29_(zaton).jpg

ss_szczepan_11-10-20_21-49-38_(zaton).jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Aa czyli wychodzi na to, że działa poprzedni spawner z tą nową wersją. Ciekawe...:063: Tak podejrzewam, że masz ten dlatego, że wstawiłeś spolszczenie z 1.11 bo ono obejmowało też spawner. No to ciul tam :P Jak działa to masz przynajmniej tymczasowy spawner i zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze bo ten nowy jest cholernie rozbudowany i dużo rzeczy do tłumaczenia jest :P No ale skoro autor wrzucił do 1.12 nowy to trzeba go przetłumaczyć - w razie gdyby ktoś się zdecydował go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil190 dzięki, jak napisałeś że na jupiterze(choć była o tym mowa w wiadomości) od razu przypomniałem sobie gdzie ona jest(tam gdzie zadanie nocni snajperzy)

kamil190 a może  wiesz jak odpalić ten cheat-mod? Dodałem go w JGSE przenmosąc do prawego okna, ale nie mam  tej opcji w dodatkach sgm do włączenia, a ciągle nie mogę ogarnąc 5 welles.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej75 Jak nie myli mnie pamięć to otwierasz JSGME i w lewym oknie powinieneś mieć na liście cheat-mod, klikasz strzałkę w prawo, żeby go dodać do gry, jak przeskoczy do prawego okienka to zamykasz JSGME, włączasz grę i jak już wczyta się gra w sensie będziesz na jakiejś lokacji to klikasz ESC jak będziesz w menu to pod F1 masz cheat-menu( tam sobie możesz włączyć nieśmiertelność, nieskończoną staminę, nieskończoną amunicję itd), a pod F2 masz spawner i Ciebie interesuje F2 jeśli chcesz sobie zespawnować detektory ( choć ja je miałem normalnie u handlarzy i kupiłem u nich).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie jak piszesz, lewe okienko-klik na strzałkę w prawo- odpalenie gry, wczytanie save - esc - f2 i żadnej reakcji

U handlarzy nie mam żadnych detektorów, może zamiast tego cheat-mode wiecie jak u handlarzy dodać do asortymentu ten detektor? Tylko one są mi teraz potrzebne, bo już drugi raz się cofam w "czasie" bo zadanie przemija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.