Skocz do zawartości

Problem z włączeniem gry


Rekomendowane odpowiedzi

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : sz<(tgt_sz-1)
[error]Function      : IReader::r_string
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 349
[error]Description   : Dest string less than needed.

o co chodzi? gdy włączam stalkera to wyświetla się bug trap a w logu jest to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@sidoroviczTak jak nad twoją odpowiedzią Anton napisał, usuń user.ltx(albo bezpieczniej wypakuj go do innego foldera, nie związanego z stalkerem), możesz też zrobić reinstall, co też mogło by pomóc. Polecam również uruchomić grę jako administrator, lub uruchomić w trybie zgodności(właściwości->zgodność->uruchom w trybie zgodności należy zaznaczyć a później już przeskakujesz po każdym trybie zgodności, może ruszy, mi to nigdy nie zadziałało, ale każdy mi mówił żebym tak zrobił).

Jeszcze napisz skąd masz grę, jeśli pudełkową, to nie bardzo wiem, ale mam pewien pomysł. Mi odkąd zainstalowałem ten plik, wszystko działa.

https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/

Ps. Z mojego przeczytania loga, chyba masz Czyste niebo a nie Cień Czarnobyla ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem z goga, ja nic nie miałem akurat problemu, może podzespoły komputera podaj, ktoś ci może pomoże.

Jeszcze 1 przychodzi mi na myśl. Jaką kartę graficzną masz, jeśli to jakiś intelek zintegrowany to trochę lipa... Znaczy się nie martw się, słyszałem że ludzie z intelkami też grają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odinstaluj grę jeszcze raz, oczywiście ręcznie, usuń każdy najmniejszy plik. Nie jestem pewien czy na GoG'u w CS, też pojawiał się folder w (Mój komputer --- Dokumenty --- My games) jeśli tak, takowy folder również usuń, jeśli nie ma tam nic związanego z CS, zostaw jak jest. Następnie zainstaluj grę ponownie,  po instalacji wejdź w folder gry i najlepiej przekopiuj user.ltx, przykładowo na pulpit. Potem włącz grę jako administrator. 

Zaznaczę tylko, że w logu była wzmianka o "braku dalszych plików"... 

Edytowane przez Hunter0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hunter0No właśnie tu na gogu jest taka sytuacja, że gog robi pliki do stalkera gdzie popadnie, dokumenty, pliki programów, appdata, na obu dyskach porobi pliki, trochę z tym roboty jest. Nawet czasami nie wiesz że któreś pliki są od goga... Polecam zostawić tego całego goga w cholerę i zainstalować repack wszystkich części :).

Tak w ogóle lepiej jest zainstalować repacka, czy w ogóle co innego niż gog, bo gog robi taką propagandę, że ma swoje wszystkie pliki, i nie da się większości modów zainstalować... Lecz jednak gog ma lepszą stabilność, ale jak nawet gra się nie włącza to nie ma co marzyć o stabilności tylko o grze najpierw ;).

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr_Sztychowka Zgodzę się. Też o tym myślałem, ażeby @sidorovicz rzucił tego gog'a w cholerę i pobrał repacki wszystkich części. :P

A propos GoG'a. Raz zainstalowałem wiedźmina 3 właśnie z owej platformy i po wgraniu modów, miałem jakieś tam błędy. Potem trzeba było buszować w plikach dobrą godzinę, żeby odnaleźć co z czym. :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sidorovicz [error]Description   : Dest string less than needed

Rozwiązania dotyczące takiego błędu znajdziesz tutaj:

https://steamcommunity.com/app/41700/discussions/0/2333276539590466811/

Tam piszą miedzy innymi o sprawdzeniu integralności plików gry.

https://support.cdprojektred.com/pl/witcher-3/pc/sp-technical/issue/649/weryfikacja-spojnosci-plikow-gry

Nie wiem czy dla STALKERA jest taka  opcja na GOG bo nie mam tam konta ale wygląda to w teorii tak:

Wiele problemów i potencjalnych błędów pojawiających się podczas rozgrywki może być spowodowanych uszkodzonymi plikami gry.

W takiej sytuacji warto zweryfikować spójność plików gry, a następnie wczytać zapis stanu gry wykonany przed wystąpieniem problemu (o ile taki zapis jest dostępny).

Ta procedura różni się zależnie od platformy na jakiej zarejestrowana jest gra.

GOG.com:

1. Uruchom GOG Galaxy i zaloguj się na swoje konto GOG.com
2. Przejdź do zakładki The Witcher 3: Wild Hunt
3. Kliknij kolejno MORE > Manage installation > Verify / Repair > VERIFY GAME
4. GOG Galaxy sprawdzi spójność plików gry

 

Co prawda powyższy opis dotyczy Wieśka ale może dla STALKERA jest podobnie. 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.