Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

@hebel447 Polecam na przyszłość i serio, zagrać w którąś z części Radiofobii. Zwłaszcza w pierwszą, spolszczoną wersją Radyjki, bądź najnowszą, angielską trójkę, za to ze sporymi, przyjemnymi zmianami, dodatkami. U mnie też jest na bakier z angielskim, jednak mogę na spokojnie poczytać kwestie dialogowe NPC-òw i rozkminić tłumaczenie. Radiofobia 3 jak na betę, jest stabilnym modem, jak na taką zawartość i jak niegdyś wspomniałem, będę miał sentyment do tej serii modów że wzgląd na balans, grywalność, zròwnoważony stopień rozgrywki. Hardkor to jest dopiero w modzie NLC, gdzie do tej gry trzeba anielskiej cierpliwości i nerwów, ale mimo wszystko też warto w przyszłości zagrać wraz z ogarnięciem paru- kilku modyfikacji. Co bardziej, jedną z wersji spolszczono przez @Anton Gorodecki  . Sam zdecydujesz, w co zagrać później, co już wspomniałeś. 🙂

Pierwsza cześć Radiofobii wyróżnia się tym, że mile zaskakuje gracza sztuczną inteligencją wrogów. Jest trochę pozmienianych tekstów, dodatków w fabule, ale praktycznie mało zauważalne, nie ingerując zbytnio scenariuszowo moda. Na pewno dodano dość sporo broni, co jest miłym smaczkiem. Z czasem w jedynce Radyjka zobaczysz pewne niuanse. Jest co wymieniać, dostrzegać szczegóły i rzecz jasna, mowa o pierwszej części Radiofobii. 

🙂

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Czy lubię być poszukiwaczem schowków? 😋No ba…, pytanie! Eksploracja budynków i wszelakich zakamarków w poszukiwaniu schowków to w moim przypadku druga (po rzecz jasna strzelaniu) przyjemność z gry w Stalkera. Trzecią zaś – skoro już o tym mowa – jest wątek ekonomiczny. Czyli znaleźć coś, sprzedać lub wymienić itp.

Wiem, że to co napiszę nie ma żadnego znaczenia ale..

Dla mnie Stalker w ogóle mógłby nie mieć konkretnej linii fabularnej. Idealny Stalker dla mnie to taki, w którym była by wielka Zona, a gracz (czyli ja) wyłaziłby ze swojej nory, brał jakie zlecenie, szedł całe kilometry by zdobyć jakiś artefakt czy coś innego dla zleceniodawcy, wracał by i za zarobiony szmal łatałby ubranko, remontował i usprawniał giwerę, a potem ruszał za kolejnym zleceniem.

Linia fabularna nigdy mnie nie wciągała… Grając po raz pierwszy w Cień Czarnobyla czy Czyste Niebo średnio skupiałem się na fabule i musiałem sobie co rusz przypominać dokąd i w jakim celu dalej idę. Bardziej skupiałem się na znoszeniu handlarzowi znajdowanego po różnych potyczkach złomu i usprawnianiu swojego sprzętu za zdobyty w ten sposób szmal. W Zewie Prypeci miałem wrażenie, że w ogóle nie było fabuły. Kojarzę, że szukało się „spadniętych helikopterków wojskowych” i miało przy tym różne, nieraz zabawne sytuacje. Np. wtedy gdy lokalny doktorzyna strzelił sobie w łeb, bo nie mógł znieść, że winą za jego zbrodnie obarcza się bogu ducha winne pijawki 😄Albo gdy podczas marszu kanałami do Prypeci największy z ekipy i najsilniej uzbrojony zarazem czyli Zulus, został zagryziony przez… chomiki 😄

No, tak ja to przynamniej widzę. Tym bardziej serdecznie dziękuję Wam za kolejne propozycje modów. Każdy namiar jest dla mnie cenny! Póki co, jak wspomniałem szykuje się na OGSM Extended, tylko niech no nadejdą święta i złapię trochę wolnego czasu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Agrael napisał:

@hebel447 Jeżeli cenisz sobie otwarty świat i jego eksplorację, a także lubisz gromadzić / ulepszać zdobyty ekwipunek, to najlepszym rozwiązaniem będzie Call of Chernobyl lub bazujące na nim inne mody - Legend Returns, Anomaly, Dead Air. 

 

Z zaproponowanych przez Ciebie powyżej modów ten Dead Air bardzo mnie intryguje. Przynajmniej na zrzutach ekranu wygląda zachęcająco. A jak jest naprawdę i czy mój laptop go udźwignie? Cholera wie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447  Z modami jest takie coś, że dopóki go nie spróbujesz uruchomić, to się nie dowiesz. Bo i jednego pójdzie bez problemu, a u drugiego będzie problematyczny. A jeśli nie ma narzuconego oświetlenia z górnej półki, to statyczne w połączeniu z niskimi ustawieniami tekstur, czasem robi cuda. Szczególnie trawa, cienie, promienie słoneczne na minimum, lub wyłączone i poleci. Ale na temat karty zintegrowanej coś może Ci powiedzieć @cez137 . Długo się z nią męczył, aż postarał się o stacjonarnego z dedykowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wracam do stalkera po latach,  kiedyś ukończyłem tylko podstawkę SoC. Na CS odpadłem przez bugi. Czytam sobie to forum i jestem zachwycony :D, dziesiątki modów, spolszczenia robione przez społeczność. Jesteście niesamowici. SoC z Autumm aurora wciągnełem nosem, klimacik tej gry jest nie do podrobienia,

Zabieram się teraz teraz do CS.

W dniu 12.12.2021 o 14:57, tom3kb napisał:

@hebel447 jak włączyłem jakieś filmiki na yt to w Radiophobii 3 gadają po rosyjsku, a teksty do czytania są po angielsku.

Jak chcesz sobie Czyste Niebo odświezyć to fajnie będzie z OGSM Extended

Czy ogsm 1.8 ce.

tom3kb Jak ze stabilnością tego moda? Po moich dawnych doświadczeniach boję się, że znów coś uniemożliwi mi skończenie gry. Może SecondBreath jest lepszy pod tym względem? Ew.   Yoctosfera?

Pozdrawiam wszystkich, aż mi się mordka cieszy na myśl, że jest mogę wrócić do stalkera i grać w te wszystkie mody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 może ja miałem szczęście bo grając w "finalną" wersję Czystego Nieba czyli 1.5.10 problemów nie miałem.

Jak wracasz po latach do Stalkera i Czystego Nieba za bardzo nie pamiętasz to ja bym brał OGSM Extended czy coś bazującego na OGSE 1.8 CE bo te mody miały jak najwięcej połatać i ewentualnie dodać trochę zmian gameplayowych czy graficznych, jakieś bronie pancerze. Fabuły i zadań one za bardzo nie zmieniają czy nie rozbudowują. Ja bym odpalił na yt trochę jakiś filmików i zobaczył co ci np bardziej od strony graficznej podchodzi bo w rozgrywce to jakiś kolosalnych różnic nie ma.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12  :witam: na forum. Dobrze trafiłeś.

A w którą wersję Czystego Nieba grałeś? Na pewno w 1.5.10 ? Bo ja tak samo jak @tom3kb z nią najmniejszych problemów nie miałem. A nawet na jego wcześniejszej wersji też nie.

Jeśli chcesz sobie przypomnieć CzN , Twoja wola. Nie podpowiem Ci "ulepszaczy" do niego, bo nigdy z nich nie korzystałem. Gra musiała być taka jaką ją (bozia) tj. autorzy stworzyli.

Za to zaproponuję Ci moda, który w swoim składzie ma wszystkie 3 podstawki - częściowo, a może i solidnie zmienione, oraz dodane nowe lokacje, zadania, enpeców i wiele ulepszeń. Ten mod to Dejavu. Jest on na forum w dwu wersjach. Podstawowej i teksturowo i optymalnie ulepszonej. Ma też dodane bardzo hardkorowe poszukiwanie schowków.  Ta druga to Outfater-addon.   Dobra zabawa jak na przypomnienie podstawek, a jednocześnie przygotowanie do grania w klasyczne mody.

Cokolwiek zrobisz, życzę Ci :viva:.

I dla początkującego porada. Jak chyba zauważyłeś, ksywki forumowiczów widoczne są w takim zamleczonym owalu. To nie ozdóbka, a właściwość forum. Gdy tak się zwrócisz do kogoś, to forum go powiadomi, że do niego się zwracasz.

A robisz to w taki sposób. W oknie wpisu wstawiasz małpę @ i zara po niej bez odstępu zaczynasz wpisywać ksywkę tego do kogo się zwracasz. Po którwejs tam wklepanej literze rozwinie Ci się lista z ksywkami. Potrzebna Ci ksywka może się pojawić od razu, ale najczęściej trzeba wklepać kolejne litery. Jak na tej rozwiniętej liście będzie już potrzebna, klikasz w nią myszą i ona wskakuje do tekstu. Robisz odstęp i zaczynasz wpisywanie. Powodzenia.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @tom3kb Dziękuję za podpowiedzi :)

 

Czyste niebo próbowałem ograć jakoś niedługo po premierze, więc jest duża możliwość, że to nie była najnowsza wersja. Parę lat później w ręce wpadł mi jakiś mod (nie pamiętam jaki), ale też miałem z nim spore problemy. Wtedy tak się do stalkera zniechęciłem. że ze smutkiem (bo uwielbiałem ten klimacik) olałem grę, do teraz. Przez tyle lat nie byłem świadomy, jak wiele świetnych rzeczy ze świata ZONY społeczność wciąż tworzy. 

Poczytałem o Dejavuu, wydaje się to ciekawa opcja :) . Po tym co ludzie piszą obawiam się tylko trochę, czy szukanie schowków w takim wydaniu nie jest nieco zbyt hardkorowe jak dla mnie :P, Czy odnajdywanie wszystkich jest jakoś super konieczne do ukończenia, czy moża olać w przypadku zbyt trudnych? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 Dla Outfatera jest zrobiony poradnik, w którym są pokazane miejsca poszukiwań. Są takie schowki które trzeba w komplecie odnaleźć, ale i takie, gdzie czeka tylko nagroda. Jak obawiasz się tych schowków, to zapoznaj się z

https://stalkerteam.pl/topic/6932-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu/

W nim nie ma tych upierdliwych schowków. Ale za to musisz mieć podstawkę Cienia Czarnobyla w v.1.0004 . Skoro masz oryginalny CCz v.1.0006, to przy pomocy gotowców na forum łatwo dokonasz degradacji. A ta wersja v.1.0004 będzie Ci jeszcze wielokrotnie potrzebna dla innych modów.

Tylko nie degraduj tej oryginalnej podstawki, a jej kopię. Bo do stawiania modów są potrzebne tak v1.0006, jak i v.1.0004. Jak to zrobić? Patrz:

Spoiler

Na forum jest temat o degradacji.

https://stalkerteam.pl/topic/1972-degradacja-patcha-10006-na-10004/

Ale aby poradę wykorzystać, najpierw zrób to:

1. Znajdź miejsce na partycji nie systemowej, lub na innym dysku, większe niż potrzebuje zainstalowana podstawka. Teraz zrób tu kopię podstawki i przemianuj np. na Cień 04. I na tak przygotowanej kopii dokonaj degradacji wyżej pokazanym sposobem. Po dokonanej degradacji, aby v.1.0004 nie właził ze swoimi zapisami do katalogu Moje Dokumenty, podmień plik fsgame.ltx ( przemianuj, usuń, przenieś ) na ten

fsgame.ltx

lub tylko dokonaj zmiany w linii pokazującej ścieżkę do zapisywania.

Teraz ta gra  będzie robiła zapisy, logi i zrzuty, w kat ZAPISY  w katalogu głównym kopii gry. Jest to o tyle korzystne, że w razie problemów z grą w moda wymagających pokazania Fatal Error z loga, nie ma problemu z jego odszukaniem. I to samo z zapisami, gdy trzeba zbędne przenieś za kat z modem.

Kolejna czynność to zrobienie nowego skrótu pulpitowego, od silnika gry z kat bin i nadania mu stosownej nazwy.

Uruchamiasz spaczowaną grę i na ekranie menu sprawdzasz w lewym dolnym rogu, czy masz napisane, że jest to v.1.0004. Jeśli tak, to możesz przejść do menu ustawień, zrobić je dla swojego kompa ( rozdzielczość ekranu, rodzaj oświetlenia ), tak w podstawowych jak i rozszerzonych, oraz klawiszologię. Pozostałe możesz zrobić od razu, ale lepiej dopiero po pierwszym uruchomieniu nanieść poprawki.

Uruchamiasz grę i czekasz na gębę Sidorowicza. Jak się pokaże, robisz zrzut ekranu ( klawisz F12 ), twardy zapis, wychodzisz z gry na pulpit. Nie jest to konieczne, ale dobrze jest po wyjściu na pulpit, dokonać restartu komputera. Po restarcie, wchodzisz do spaczowanej gry i w kat. ZAPISY sprawdzasz czy jest zapis, zrzut i log. Jeśli są, to przygotowanie gry w v.1.0004 jest prawidłowo przeprowadzone.

Będzie można ją wykorzystać do stawiania modów jej wymagających.

 

I jeszcze taka podpowiedź. Nigdy, przenigdy nie stawiaj modów na oryginalne podstawki. Rób to zawsze na ich kopiach, umieszczanych na niesystemowym fragmencie dysku ( inna partycja lub inny dysk ). Podstawki gier v.1.0006 i v.1.0004 TRAKTUJ JAK ŚWIĘTE KROWY. Unikniesz w ten sposób wielu niepotrzebnych problemów.

Aby na takiej podstawce postawić moda, znowu robisz jej kopię na część nie systemową. Możesz sobie zrobić oddzielny katalog dla modów. Takiej kopii nadaj nazwę moda który będziesz stawiał. Tym sposobem możesz mieć jednocześnie kilka modów na tej samej podstawce. A po skończonej grze, kopię podstawki z modem zwyczajnie usuwasz do kosza.

Tyle na początek, bo inne problemy wyłapiesz podczas tak stawiania moda, lub już gry w niego. A wtedy będziemy już pisać w jego temacie.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier  Pograłem trochę w Dejavuu, i nie powiem, zrobił na mnie duże wrażenie. Jednak uznalem, że jest dla mnie zbyt złożony. I nawet nie chodzi o poziom trudności, lubie wyzwania. Po prostu wgryzienie się w niego zajęło by mnóstwo czasu, którego teraz nie mam 😞 . Wracam do ogrywania CS, a potem ZEW. Kiedy się trochę wprawie, i będę miał więcej wolnego, wrócę do tego modzika :)

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 Pisałeś, że nie dokończyłeś gry w Czyste Niebo. Decyzja o przejściu go jest prawidłowa. To samo z Zewem Prypeci.

Życzę więc powodzenia w grze, bo przy pierwszym ich przechodzeniu, też stanowią pewnego rodzaju wyzwanie.

A jak ruszysz z ZP, to poczytaj lub zapytaj, jak zrobić ciekawsze rozwiązania zadania z Morganem. Są trzy możliwości, a jedna jest bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz szukam modzika do przechodzenia Zewu Prypeci. I chciałbym prosić was o poradę. Mozę Gunnsilnger, albo SGM ? Zależy mi na zwiększonym poziomie trudności. CS z modem OGSM był dla mnie za prosty. Po zdobyciu lepszego wyposażenia kosiłem wszystkich jak kombajn :P . W sumie nie pomyslalem, żeby zmienić poziom trudności, ale gra na weteranie też powinna być jakimś wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 sam Gunslinger to tylko paczka broni, elegancka ale tylko weapon pack. Jeśli w ogóle nie grałeś w Zew Prypeci to może być.

A jak Zew znasz albo nawet i nie to SGM to bardzo dobry wybór, tam fabuła z Zewu też jest.

Odmian SGMa na forum spolszczonych jest sporo to sobie coś wybierz, czysty, z dodatkami itd itp.

Mi pasował Sgm 2.0 Geonezis bo dużo zadań.

 

Albo załatw wszystko za jednym zamachem i spróbuj Sgm+Gunslinger :D

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 Masz cały dział z modami do tej podstawki. Tam szukaj.

https://stalkerteam.pl/forum/304-mody-pl-do-cop/

Na początek masz to:

https://stalkerteam.pl/topic/8493-złoty-kufer-część-ii/

Jest też prolog do niego o nazwie Złoty Kufer 1, ale słabiutki. Tyle tylko, że dowiesz się jak autor moda chowa schowki i skąd nazwa modów Złoty Kufer.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi chłopaki, jesteście niezastąpieni !

 

Zew przechodzę pierwszy raz, dlatego chciałem coś z oryginalną fabułą. Przyjrzę się zatem modom z serii SGM i coś sobie wybiorę :)

 

@kondotier Dział ten kojarzę ;) , a zloty kufer ogram na pewno! Po skończeniu fabuł z podstawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 Jeśli przechodzisz ZP po raz pierwszy w oryginale ( :t3m:), bez modów zmieniających choćby trochę fabułę, chcąc jednak poprawić grafikę moda na bardziej współczesną, to możesz wykorzystać jakiegoś moda graficznego. Ten co pokazuję, jest jednym z wielu.

I taka mała podpowiedź. Poczytaj w temacie moda, jak rozegrać misję z Morganem w Leśnictwie, na czyje zlecenie ją wykonać. Ma ona trzy rozwiązania, z czego jedno dodaje spory kawałek ciekawej gry. Warto się z tą misją zapoznać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Wszystkim! To znowu ja!

Znów będę Wam zawracał głowę ;) Jestem właśnie po skończeniu moda OGSM Extended. Grę ukończyłem w tempie jak dla mnie wręcz rekordowym, a to tylko i wyłącznie dlatego, że przy okazji trafiło mi się jeszcze L4. Normalnie bawiłbym się co najmniej do marca. Wrażenia mam jak najbardziej pozytywne ;) Ani razu nie miałem wylotu. Graficznie również mi się podobało, aczkolwiek pod tym względem nadal na szczycie dla mnie pozostaje Autumn Aurora 2.1 dla Cienia Czarnobyla. Mimo to, bardzo fajnie było przypomnieć sobie po latach Czyste Niebo.

Myślę co by tu kolejnego wrzucić na pulpit? W prawdzie @kondotier - tu bardzo dziękuję - polecał mi kilka postów wstecz Złoty Kufer (część II) i nie ukrywam, że ów mod mnie kusi! Podobnie zresztą jak któraś z części Radiophobii. Wpadłem jednak na coś takiego jak Lost Alpha Developer’s Cut Extended. Od razu napiszę, że w Lost Alpha nigdy ni grałem. Owszem czytałem o tym modzie kilka lat temu gdy się pojawił, że to takie „otarcie łez” po tym gdy prace nad grą Stalker 2 zostały wstrzymane. Czytałem również wówczas wiele skrajnych opinii zarówno za jak i przeciw. Ale w owym czasie miałem akurat inne rozrywki i ten tego, niż gry komputerowe. Dlatego nieśmiało zapytam Was o zdanie, czy warto? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 w Lost Alpha Developers Cut 1.4007 jeszcze z weapon packiem warto, dla wielu jest bidnie jeśli chodzi o fabułę i ilość zadań w stosunku do tak wielkich map, po których chodzimy. Ale gamepleyowo jest fajnie i jest taki klimat "stalkerzenia". Wersję Extended za to bym odradził głównie przez utrudnienia jakie wprowadzono, nawet chyba nie było można robić zapisów w dowolnym momencie tylko przy ogniskach na mapie o ile mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 W Twoim przypadku warto jest zagrać w każdego spolszczonego moda. Powtórzę, w każdego. Spolszczone mody i tak już są wybrańcami. Masz tak wielkie zaległości, że aż Ci zazdroszczę. Masz w co grać i nie martwić się, jaki będzie następny. Tylko w ten sposób możesz poznać cały urok modów stalkerskich. Wybiórcze granie, to jak tylko zlizywanie lukru z pączka. Graj po kolei, np. wg listy najlepiej ocenianych . Zawsze to jakaś wskazówka, dostępna bez pytania.

A co dotyczy LA, są tacy co się nią zachwycają. Takie ich prawo. Ja przeszedłem tylko pierwszą, spory kawałek drugiej i to mi wystarczyło. Bo jest to tylko wyobrażenie, jak powinna wyglądać pierwsza gra stalkerska.  Nie zrozum  mnie źle i nie pomyśl, że Ci odradzam gry w nią. Wręcz odwrotnie. Trzeba zagrać, aby wiedzieć co odrzucono, a fani stalkera wyjęli z kosz i posklejali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 22:11, kondotier napisał:

@hebel447 W Twoim przypadku warto jest zagrać w każdego spolszczonego moda. Powtórzę, w każdego. Spolszczone mody i tak już są wybrańcami. Masz tak wielkie zaległości, że aż Ci zazdroszczę. Masz w co grać i nie martwić się, jaki będzie następny. Tylko w ten sposób możesz poznać cały urok modów stalkerskich. Wybiórcze granie, to jak tylko zlizywanie lukru z pączka. Graj po kolei, np. wg listy najlepiej ocenianych . Zawsze to jakaś wskazówka, dostępna bez pytania.

Święte słowa @kondotier święte słowa! 😉Dlatego też wertuję cały czas niniejsze forum, znaleziony mod wklepuję w YouTube i albo jestem zafascynowany albo rozczarowany tym co widzę. Aktualnie zastanawiam się nad wspomnianym powyżej Lost Alpha oraz modami z serii ReBorn.

Pozdrawiam  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Powiem krótko. LA przy Rebornach, to spacer po parku. Patrząc na to co ze stalkerzenia masz za sobą, a jest tego niewiele, to choć ja jestem zwolennikiem i propagatorem Odrodzonych, radzę z nimi jeszcze poczekać. Pograj na razie jeszcze w inne mody, te co wcześniej miałeś zaproponowane. Na Odrodzonych przyjdzie właściwy czas. Masz w nich takie lokacje, które nie występują w podstawkach, a są z modów. Są często też takie robione od zera. A ich znajomość w Odrodzonych, to połowa sukcesu. Są też mody jednej lokacji zrobionej od podstaw. Ich też warto będzie poznać. Które to są podpowiemy.

A wideo poradnikami z YT się za bardzo nie sugeruj. Niektórzy ich "twórcy" potrafią tak spieprzyć rozgrywkę nawet najlepszego moda, że faktycznie może odstręczyć od gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.