Skocz do zawartości

Wylot w pulpit podczas eskorty kła w prypeci.


Grzegorz728

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z wylotem w pulpit w prypeci podczas eskorty kła do miejsca gdzie ma on pokazać przejscie, mianowicie podczas likwidacji najemników i monolitu gdy robię Quick Save i chciałbym go wczytać po zabiciu, to właśnie wtedy mnie wywala w pulpit podczas wczytywania Quick save. Dodam że w logu nie ma nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Grzesiu. 

Staraj unikać się tzw. szybkich zapisów. Zawsze zapisuj grę przez tzw. twarde zapisy.

20 minut temu, Grzegorz728 napisał:

chciałbym go wczytać po zabiciu, to właśnie wtedy mnie wywala w pulpit podczas wczytywania Quick save

Ale masz chyba inne zapisy, prawda? Z nich też nie możesz wczytać gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz728 - tzw. szybkie zapisy to maniera wyniesiona z gier z "zachodu", w Stalkerze tylko zapis tzw. twardy - escape, zapis - jest trwały.

Pozbądź się tej w/w maniery i rób tzw. twarde zapisy co jakiś czas i zawsze przed dialogiem lub zmianą lokacji jak i po zmianie lokacji.

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodeckitak mam twarde zapisy sprzed wylotów i tak właśnie robiłem że wczytywałem się z twardego zapisu. Czyli sugerujesz aby przestać robić Quick save-y i robić tylko twarde zapisy? Ok tak właśnie zrobię. Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam. ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie zapisy są bardzo przydatne, ale niestety są przyczyną wielu problemów. Stosuję je tylko i wyłącznie w czasie podróżowania do punktu docelowego.

Druga sprawa, że nie we wszystkich modach powodują problemy. A to świadczy o słabej optymalizacji danej modyfikacji. Np. w NS 2016 OGSR bardzo często robiłem Szybkie Zapisy i nie miałem z tego powodu żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś uszkadza zapisy... Próbowałeś zapisywać w innym miejscu danej lokacji? Lub przejść na inną lokację i zapisać grę? Czasami pomaga wyczyszczenie Prypeci z wrogich NPC i mutantów.

Edyta:

@Grzegorz728 niestety nie mam moda na dysku (chyba, że grasz w wersję z Autumn Aurorą) więc nie mogę sprawdzić zapisu. Wstaw zapis i poproś o sprawdzenie zapisu. Może ktoś ma tą wersję w którą grasz i będzie chętny do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728Znalazłem takie coś "Poprawiona możliwość zapisu przy przeprowadzaniu Kła do Prypeci "

Niby to zostało usunięte ale może by zaryzykować i spróbować przeprowadzić Kła bez robienia zapisu? Tylko czy da się radę to wykonać z walkami :) Bo grasz w TŚ 2 Update Final? Czy w jakąś starszą wersję? Wolę się dopytać bo nieraz ludzie sobie piszą gdzie chcą, a wersji tego moda trochę jest :)

 

Druga sprawa "Stanowczo nie zaleca się korzystać z "quicksave", a zapisy gry wykonywać tylko przez manu lub konsolę, z powodu dużego ryzyka uszkodzenia sejwów. Róbcie na wszelki wypadek zapisy przed przejściem na nastepną lokację."

Najgorzej jak quicksave się zrypał, potem niby pojechałeś na normalnym ale już było to uszkodzenie zapisu. I może być, że pasowałoby wczytać grę z przed wejścia na lokację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodeckitak na innych lokacjach problem przestał występować po wylotach w prypeci jakie ostatnio miałem, dodam że wykonuje zadanie od informatora z magazynów wojskowych aby dostarczyć jedzenie i apteczki kopaczą na radarze, bo według poradnika te zadanie powinno się wykonać przy pierwszej wizycie na magazynach zaraz po wzięciu tego zadania, lub po spotkaniu z grafem w barze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.