Skocz do zawartości

Dollchan 8: Infinity


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Słowiańskie - jantar, greckie - elektron, bałtyjskie (w tym pruskie) to gintar, gantar, gen tar, węgierskie - gyantar (w tym ludy ugrofińskie - finowie)

germanie i płn. germanie - brenne stein - płonący kamień - ( bez ostrogotów - portugalczyków bo u nich to też jantar) stąd germańska nazwa skrótowa - burstein.

Skoro występuje tylko nad Bałtykiem to nazwa jantar jest jak najbardziej poprawna.

Łoszyna też nie będzie prawidłowo przetłumaczona na "język" angielski bo trudno poprawnie przetłumaczyć jakikolwiek termin ze 100% języka na slang dlatego ci tłumacze bardziej kumaci i obyci nie zostawiają swoich tłumaczeń tylko nazwy własne a ci drudzy coś tam próbują i stąd mamy chernobyl zamiast Piołunu.

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Na Bagnach wylot przy ratowaniu występuje, gdy do tego ratowania podchodzimy z niewłaściwej strony i likwidację zaczynamy ze zbyt dużej odległości.  Trochę to upierdliwe, ale już szczegółów nie pamiętam, tyle tylko, że ratowany musi przeżyć, a inaczej zawsze któryś z oprawców zdąży go walnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Udało mi się to ukończyć, ale właśnie ciekawe jest to, że zabiłem żołnierzy z tego samego miejsca, z którego wcześniej zaliczyłem 5 razy wylot - strzelałem zza Kamaza, nie liczyłem ile razy próbowałem z innych kierunków. A powiedz mi taką rzecz @kondotier o ile pamiętasz - jak grałeś w Dollchana to go tylko zainstalowałeś i grałeś czy w menedżerze modów JSGME wybierałeś któryś z silników xRay dołączonych do moda jako dodatki? Domyślnie w menedżerze modów jest wybrany silnik wzięty z moda Back to the Roots, i na tym domyślnym grałem, a jak pojawiły się wyloty to próbowałem też innych i na każdym miałem w losowych momentach wyloty z takim dopiskiem jak wcześniej wspomniałem dlatego odpuściłem sobie ten mod i uznałem, że raczej po prostu obejrzę serię z niego na YT.

Gdyby nie te wyloty co chwilę i lepiej napisana angielska translacja to rozważył bym ewentualne spolszczenie tego czegoś ( choć patrząc na jakoś angielskiej translacji to nie warto by by było tłumaczyć z angielskich plików bo z rosyjskich wyszło by o wiele lepiej ), ale jeśli jest jak jest to dopóki się nie pojawi jakaś łatka naprawiająca te wkurzające wyloty (jeśli się pojawi bo już długi czas minął od ostatniej łatki) lub porządnie napisana angielska translacja to ja się za tłumaczenie nie biorę. A jeżeli się znajdzie ktoś kto podejmie się tłumaczenia tego moda w takiej formie jak jest, ale z języka rosyjskiego no to w kwestiach nie obejmujących dialogów i nazw+opisów zadań mogę pomóc w tłumaczeniu z rosyjskiego bo jak wiele razy wspominałem - rosyjskie dialogi, nazwy zadań i opisy to raczej nie moja półka ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Poczytałem moje wpisy i grałem na silniku podstawowym. Próbowałem też innych, ale bez większego pożytku.

A co dotyczy tej sytuacji na Bagnach, to możliwośc zabicia "egzekutorów" jest dopiero po komendzie do egzekucji. Ale aby padła, musimy podejść bardzo blisko.

Też mnie trapiły wyloty, ale już nie pamiętam, na którym patchu. Bo na ostatnim już ich było niewiele w grze podstawowej. Zostały tylko w finalizacji linii laleczek na lokacji Polana.

Nie ma informacji, z jakim patchem jest ta wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Wiem wiem, próbowałem ich na dystans najpierw załatwić, a jak zobaczyłem, że są nieśmiertelni to podszedłem bliżej i dopiero jak padła komenda to udało mi się dowódcę kropnąć, a pozostała dwójka zamiast więźnia zastrzelić to się skupiła na mnie - problem tylko był z tym, że jak tylko dowódca dostawał kulę w łeb czy po prostu śmiertelną kulę to wylatywała, aż w końcu za nie wiem którym podejściem strzelając cały czas z tego samego miejsca udało mi się ich wszystkich ubić bez wylotu. Ale co mi po tym? Wróciłem na Kordon i nawet strzelając się z luźno łażącymi zombi gra się wysypuje z pustymi logami lub takimi właśnie jak podałem wczoraj, a to dopiero Kordon.

Jest jest - to jest łatka z 11.10.2020 ( wersja 1348) i nowszej już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod od początku miał problemy z wylotami. Pierwsza jego wersja zaczynała się nie na Kordonie, ale na nowej lokacji Djetiatki, bardzo problematycznej e grze. W tej, końcowej wersji ta lokacja zniknęła. Ale niewiele to pomogło. No cóż, mod nie do końca dopracowany, a szkoda, bo te stare, ale mocno zmienione lokacje są naprawdę kapitalne. A szczególnie wysypisko z tym fragmentem zamiast pchlego. Może być ozdobą każdego moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@tom3kb  Grałem w niego już dawno temu i do dzisiaj nie zaglądałem na strony z nim. Poprzednia wersja miała mocno zabugowane jedno z zadań na nowej lokacji i zakończeniem linii z laleczkami. Nie znalazłeś gdzieś informacji, że z dodaniem tej Dead Zony, naprawiono też wcześniejsze niedoróbki?

Bo jeśli jest to tylko zmiana tekstur otoczenia, a problemy zostały, to wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Dead Zone to modyfikacja od zupełnie kogoś innego, nie autora Dollchana. On tylko robi moda graficzno-gameplayowego i adaptuje go do innych, można powiedzieć do bardziej popularnych ostatnimi czasy modów, np do:

NS 2016 OGSR, Call of Pripyat, Anomaly, FEAR, AREA, EFT, Dead Air, NZK 3.1, Град обреченный, Lost Alpha DC\DCE, Prosectors Project, Golden Sphere OGSR, Misery, Call of Misery.

 

A z tego co widzę to Dollchan nic więcej nie wypuszczał niż ten ostatni fix z 11.10.2020. Od tego czasu cisza, a nie szukałem jakiś fanowskich fixów czy łatek.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  I dlatego zapytałem, czy równolegle do tych "upiększeń" teksturowych, ktoś się nie wziął za naprawę krytycznego buga. Bez tego dodawanie dodatków choćby najlepszych, mija się z sensem. Bo mniej doświadczony gracz, bez dużego samozaparcia i woli wielokrotnego powtarzania, nie ukończy linii moda z laleczkami. Moda tak, ale z wielkim niedosytem. Tę możliwość chyba autor moda dał na osłodę i znak poddania się z bugiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.