Skocz do zawartości

Usunięcie widoczności GG


Szymon72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż od pewnego czasu myślę nad urozmaiceniem sobie rozrywki, poprzez stanie się "niewidzialnym" dla innych wrogich Stalkerów (tytułowe usunięcie widoczności, bądź utrzymanie jej na poziomie zerowym). Cóż muszę zrobić, aby takowy efekt osiągnąć? Pamiętam, jak 2-3 lata temu @kobal wspomniał w jakimś temacie o reakcji innych Stalkerów na GG, a za to chyba był odpowiedzialny jakiś plik w configu (nie mam na myśli gamerelations.ltx), jednakże nie mogę nigdzie go znaleźć. Ponadto nie proszę o gotowca, gdyż korzystam z kilkunastu modów, przez co może się wszystko popsuć...:

Spoiler

 

- Azazel Mod Fix

- Dynamic Anomalies 2.1

- Dynamic Faction Relations 1.8

- Upgrade Without Tools

- Dynamic News Revamp 4.3

- Warfare 1.4.22 (z nieoficjalnym configiem)

- Arsenal Overhaul 3.1

- Outfit Marauder 1.0

Oraz kilkanaście innych mniejszych poprawek od siebie.

 

Proszę o wskazanie "linijek", oraz plików/u, które trzeba zmienić, aby otrzymać upragniony efekt "niewidzialności".

W razie potrzeby jakichkolwiek dodatkowych informacji, proszę o pytania uzupełniające.

Dziękuję z góry wszystkim, którzy będą chcieli pomóc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

@Szymon72 czy chodzi ci o FIZYCZNĄ niewidzialność, czy o bycie neutralnym/sprzymierzeńcem wrogich frakcji?

Proszę tego nie brać jako chamskie wytykanie czegokolwiek, ale napisałem przecież, że nie miałem na myśli gamerelations.ltx, a zmienić reputację frakcji itd. itp., można właśnie w tym pliku. I tak jest, chodzi mi dokładnie o fizyczną niewiedzialność - lepiej bym tego nie ujął.:brawo:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modzie SGM dla Zewu Prypeci była coś podobnego do niewidzialności. Aszot na Jantarze mógł wyprodukować niewidzialny kombinezon. NPC, ale nie mutanty, nie widziały i nie reagowały na GG.

Mogłem coś poplątać bo w moda grałem kilka lat temu. Jeśli pamięć mnie nie zawiodła to trzeba byłoby sprawdzić pliki tego kombinezonu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak tylko wrócę z pracy to od razu zabiorę się za sprawdzenie waszych porad. :happy: Ogólnie to samo pytanie zadałem na jednej z grup na Facebooku związanych ze Stalkerem i tam jeden z graczy napisał, abym spróbował pobawić się z sekcją "; visibility parameters" w pliku Actor.ltx. Co o tym sądzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że modyfikacja parametrów w sekcji visibility parameters sprawi, że GG będzie niewidzialny. Ale co trzeba zmienić i na jakie wartości nie mam pojęcia.

Kluczowe mogą być te 4 parametry:

min_view_distance   		= 1.0				; коэффициент, который множится на eye_range, в зависимости от угла
max_view_distance	 		= 1.0				; коэффициент, который множится на eye_range, в зависимости от угла
visibility_threshold	 	= 1.0				; значение, при достижении суммой которого объект считается видимым
always_visible_distance 	= 1.0

 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, zmagałem się z edycją najróżniejszych sekcji, w najróżniejszych plikach i nie udało mi się osiągnąć mego celu. Postanowiłem więc, że przerzucę się na Anomaly (mod posiada w debug możliwość włączenia niewidzialności) i tam zostanę na dłużej. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon72  W modzie Złota Kula jest wdzianko dla GB, czyniące go niewidocznym. Tylko dla śmigłowca, ale to już masz punk zaczepienia. Proponuję skorzystanie z tego skryptu.

Wdzianko jest na Obrzeżach w remizie strażackiej, na dachu ciężarówki w garażu. Ma wygląd takiej peleryny ze sznurków, jak kombinezony snajperskie.

Może ktoś kto gra w moda, podrzuci Ci zapis, abyś mógł łatwiej znaleźć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobry wieczór Panie i Panowie. Otóż piszę tu po tak długim czasie, gdyż dzisiaj - zupełnie przypadkowo - podczas zabawy debugiem okazało się, że wystarczy wpisać w konsoli (tej dostępnej pod klawiszem S w menu pauzy) "invisible on". Moje zaskoczenie - odnośnie tego, że rozwiązanie miałem tuż pod nosem - osiągnęło zenitu. Pozdrawiam :biggrin:

Edytowane przez Szymon72
  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.