Skocz do zawartości

Artefakty wpadające w teksture lub kompletnie niewidzialne


Samotnik67

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, Używając Detektora "Velesa" Artefakty które jedynie można znależć Velesem są kompletnie niewidzialne i nie da sie ich podnieść, Sposób kamila z Pause i Demo Record 1 nie zadziałał, sprawdzałem czy arty są pod teksturą i nie ma, są niewidzialne nawet jak jestem blisko i słysze dzwiek ze artefakt sie "pojawił", Wiekszość artefaktów wpada też pod ziemie

Uniemożliwia mi to zrobienie zadania Fanata na 2 złote kotlety i zadanie z teczką salomona do Barmena.

Czy jest na to jakiś Fix?

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 jest kilka tematów z tym problemem w tym modzie, jak standardowe metody typu rzucanie granatem żeby art wyrzuciło nad tekstury albo wyjście i wejście na lokację żeby się pojawił nie pomogą to chyba najlepiej użyć spawnera.

W tym temacie link do takiego do tego moda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wtam, też mam problem z "niewidzialnymi" artefaktami w tym modzie, dodam że są to tajne ścieżki 2 z autumn aurora 2, próbowałem już wszystkich sposobów znalezionych na forum z problemami technicznymi i fabularnymi, nawet zainstalowałem spawner który znalazłem na forum, i też nie pomaga, on tylko respawnuje mi arty w ekwipunku, a nie na lokacjach, chyba że ja coś źle robię? Mam nawet detektor welesa który niby pokazuje pełno artefaktów  w dziczy, ale nie mogę ich podnieść, a zwłaszcza likwidatorów w tym domku przez który wchodzi się przez dach. Ktoś coś może poradzić wtej sprawie? 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728Seria działań z eskalacją - ja to bym tak gryzł. Tylko sugestie, wiadomo. Za każdym razem sprawdzasz czy arty pojawiają się.

F5 + F9, odejście poza obszar A-life i powrót, załadowanie save'a przed wejściem na lokację i wtedy enter jeszcze raz od nowa, restart gry, wyloguj/zaloguj do windowsa, fix na arty pod teksturami https://stalkerportaal.ru/go?https://yadi.sk/d/w1i-uOvoOFcV_A , powrót do save'a przed zakupem Welesa u Sachara (tu może coś poszło "nie tak"), wrzucenie modów i fixów po kolei jeszcze raz, wywalenie i reinstalka całej gry z modem łącznie w p... i wgranie na "świeżynkę" schowanych wcześniej save'ów, i "uwaga" opcja nuklearna - decyzja o nowej grze w wersję OGSR (może z save'a "pożyczonego" z netu?).

Wow, roboty na cały dzień. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzzięki, teraz nie mogę znaleźć żadnego artefaktu.😀

1 godzinę temu, qlkin napisał:

@Grzegorz728Seria działań z eskalacją - ja to bym tak gryzł. Tylko sugestie, wiadomo. Za każdym razem sprawdzasz czy arty pojawiają się.

F5 + F9, odejście poza obszar A-life i powrót, załadowanie save'a przed wejściem na lokację i wtedy enter jeszcze raz od nowa, restart gry, wyloguj/zaloguj do windowsa, fix na arty pod teksturami https://stalkerportaal.ru/go?https://yadi.sk/d/w1i-uOvoOFcV_A , powrót do save'a przed zakupem Welesa u Sachara (tu może coś poszło "nie tak"), wrzucenie modów i fixów po kolei jeszcze raz, wywalenie i reinstalka całej gry z modem łącznie w p... i wgranie na "świeżynkę" schowanych wcześniej save'ów, i "uwaga" opcja nuklearna - decyzja o nowej grze w wersję OGSR (może z save'a "pożyczonego" z netu?).

Wow, roboty na cały dzień. Pozdrawiam. 

 

Dzięki, teraz nie mogę znaleźć żadnego artefaktu.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728

@Karozilla86

Tymczasem bóg wie ilu ludzi moda ograło i żyje. 

Może mniej emocji - a bardziej merytorycznie ?

Nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Po edycie: Można jeszcze tak: skasuj cały folder USER i próba, zmień render statyka-dynamika i restart gry, masz "bite" save'y i szukaj od którego to się stało.

po kolejnej ed. frazy "seria ... z eskalacją" proszę nie mylić z kumulacją - próbować pojedynczo i wracać do stanu wyjściowego ( if applicable )

Klikanie tylko linku do fix'a to akurat najmniej "nadziejna" pozycja.

Edytowane przez qlkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  Jest taka chytra sztuczka do zabierania artów i innych przedmiotów znajdujących się w miejscach niedostępnych, np. w anomaliach, na elementach konstrukcyjnych itp., a także pod teksturami.

Robisz to tak:

Naciskasz klawisz "Użyj" i go trzymasz. Trzymając go naciskasz na klawisz "Pauza". Przytrzymując klawisz "Pauza" puszczasz klawisz "Użyj" i jak go już puścisz, puszczasz wtedy klawisz "Pauza". Teraz wchodzisz do konsoli i wpisujesz demo_record 1 i Entern. Dostajesz taką specyficzną wolną kamerę, z "celownikiem". Nakierowujesz go na miejsce gdzie jest przedmiot do zabrania i najeżdżasz LPM. Tak samo z rzeczami w teksturach. Schodzisz pod tekstury i zabierasz.

Sztuczka działa na modach z wszystkich podstawek.

Powodzenia.

A wpadanie artów i dokumentów w tekstury w TŚ to normalka. Szczególnie daje się to we znaki w Sterowni Monolitu. Rzucanie granatami, zapisywanie i wczytywanie tylko pogarszają sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.