Jump to content

Prawda czasu. prawda ekranu

vidkunsen
 Share

Recommended Posts

Prawda lub milczenie, zwrot: powiedz to szczerze oznacza, że przedtem nie było szczerze.

Co do wstawki dot. serialu to mierzi mnie jak zakłamuje się historię, matkę wszystkich nauk.

Kumam, że Dumas(Generał Napoleona I), Puszkin (ten pierwszy tego nazwiska) czy Hans Jürgen Massaquoi (książę z ludu Vai - Liberia) lecz żadna królowa w Europie nie była murzynką.

To jest mini serial "historyczny" czy też nauka fikcja.

Za Napoleona I utworzono Wolny legion Amerykański w którym walczyli sami murzyni z Santo Domingo (Legion des Americains et du Midi), bardzo dobrze walczył z Austriakami za co ich Napoleon I chwalił i odznaczył wielu z żołnierzy tej formacji, razem z nimi ramię w ramię walczył także Legion Irlandzki, ale telewizja francuska jakoś nie zamierzała i nie zamierza zrobić o nich filmu historycznego a może byłby ciekawy i oddawał w pełni prawdę historyczna a nie kretyńskie bajki rodem zza oceanu. 

• Dodatnia 1

5 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

@vidkunsen napisz to szczerze, zamiast robić podchody jak pies do jeża. Tak bardzo cię to boli, że czarnoskóra aktorka zagra białą postać w filmie? Czy tylko małpujesz innych?

Pzrepraszam za  to , ze "wcinam" się w dyskusję , ale myślę że wiekszość z nas boli zabór ( ostatnimi czasy nagminny wręcz i bezsensowny) kanonów kultury i historii  Białej sfery cywilizacyjnej przez Czerń

• Dodatnia 4

4 godziny temu, vidkunsen napisał:

To jest mini serial "historyczny" czy też nauka fikcja.

I to ma być jedyny argument?

Cytat

zapowiadany jest jako produkcja, która złamie konwencje

Czy naprawdę muszę tłumaczyć zabieg umieszczenia czarnoskórej aktorki w roli Anny Boleyn?

Godzinę temu, boberm napisał:

wiekszość z nas boli zabór ( ostatnimi czasy nagminny wręcz i bezsensowny) kanonów kultury i historii  Białej sfery cywilizacyjnej przez Czerń

Czyżby czarne elfy z dredami nie przypadły tej "większości" do gustu? Nie podoba się, to nie oglądam. Kinematografia rządzi się swoimi prawami. Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza. Zresztą nader łatwo przychodzi tej "większości" przyklejanie łatek rzekomej poprawności (wszelkiego rodzaju). A obłudę często przykrywa strach. Tylko przed czym? A może bardziej przed kim? 

6 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Tak bardzo cię to boli, że czarnoskóra aktorka zagra białą postać w filmie?

Nie wiem, Jak Vidkunsena, ale mnie tak. No chyba, że jakieś nowe badania wykazały, ze Anna Boleyn jednak nie była białą Angielką ?

A jak Ty zareagujesz na serial ponoć historyczny, z taką obsadą :

comment_1604067490z0jSog6aY3IL0wQTkFV9wr,w400.jpgcomment_1604069411xUK8rz3MahQPRXKY9SKpqw,w400.jpg

Zdjęcia oczywiście z Wykopu.

PS. Oczywiście przepraszam. Wiadomo, że Kopernik była kobietą :D

https://youtu.be/lwleaxA0ps0?t=273

• Dodatnia 2

3 minuty temu, apg2312 napisał:

Nie wiem, Jak Vidkunsena, ale mnie tak.

Więc to nie jest serial dla ciebie. Nikt cię nie zmusza do jego oglądania.

3 minuty temu, apg2312 napisał:

No mchyba, że jakieś nowe badania wykazały, ze Anna Boleyn jednak nie była białą Angielką ?

A ktoś twierdzi, że była czarna? To nie dokument.

5 minut temu, apg2312 napisał:

Zdjęcia oczywiście z Wykopu.

Myślałem, że stać cię na trochę więcej. Serio.