Skocz do zawartości

[Gothic II: Noc Kruka] Odyseja - W Imieniu Króla


Rekomendowane odpowiedzi

OlQrAyl.png

Tytuł oryginalny: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Platforma: Gothic II: Noc Kruka
Data premiery: 24.12.2014 r.
Autorzy: OdysseeModTeam
Autorzy spolszczenia: @metek58, @smox, @kobal
Śr. długość rozgrywki: (ok. 200 godzin)


OPIS:

Spoiler

Akcja Odysei toczy się w momencie, gdy bezimienny bohater opuszcza Khorinis i wyrusza do Myrtany. W tym czasie bohater modyfikacji — Roland, rezyduje w morskiej twierdzy paladynów na Athanos jako jeden z rekrutów. Wojna z orkami omijała tę wyspę szerokim łukiem, lecz mimo tego nasz bohater marzy o zostaniu paladynem i postanawia dzielnie stawić czoło zielonoskórym. Decyduje się na opuszczenie wyspy, aby spełnić swoje marzenie, jednak nie wszystko jest takie proste, jakby się na początku wydawało. Musi przebyć długą i wyboistą drogę oraz przeżyć wiele ekscytujących i niełatwych przygód. Poznaje w międzyczasie wrogów królestwa oraz ich zamiary. Chodzi im o ustanowienie panowania Beliara i zniewolenie wszystkich ludzi lub, jeśli nie jest to możliwe, zniszczenie ich. Roland szybko zdaje sobie sprawę, że w jego podróży nie liczy się cel, lecz droga, którą będzie mu dane kroczyć. Podąża więc wybraną przez siebie ścieżką i zdecydowanie sprzeciwia się najeźdźcom i broni niepodległości ludu Królestwa Myrtany.


Cechy moda: 

  • Ponad 200 godzin czasu gry!
  • Ponad 1000 NPC i 642 zadań!
  • Barwne postacie i rozbudowane dialogi.
  • Wiele starannie zaprojektowanych rozległych światów o różnych klimatach i ciekawych terenach.
  • Możliwość spotkania przyjaciół z Gothic II i postaci niezależnych z kilku znanych modyfikacji.
  • Zmieniony balans rozgrywki i pięć różnych poziomów trudności.
  • Nowe ścieżki dźwiękowe dla Varantu, Myrtany oraz Nordmaru.
  • Wiele nowych animacji, w tym ostrzenie broni, picie z beczki, tworzenie zwojów, a także trumien i grobów, które można otworzyć, NPC niosą skrzynie, beczki, kamienie, worki, drewniane belki i drewno opałowe.
  • Wolne celowanie z łuku/magii.
  • Produkcja strzał i bełtów, a także nowe specjalne rodzaje, takie jak ogniste, trujące, rozbijające, lodowe, magiczne i wybuchowe. Specjalne strzały i bełty zadają różne obrażenia.
  • Wydobycie rudy, rudy żelaza, złota, siarki, srebra, węgla, akwamarynu i wielu innych.
  • Mnóstwo nowych tekstur potworów, oraz zupełnie nowe potwory jak np. gryfy, żółwie, ogry.
  • Potwory odradzają się w trakcie gry, i są niebezpieczne na każdym jej etapie.
  • Nowe zaklęcia przemiany oraz system wiedzy magicznej.
  • Potężni magowie, którzy potrafią się leczyć.
  • Hełmy i tarcze w grze, oraz mnóstwo nowych przedmiotów i pancerzy.
  • Mnóstwo gildii, takich jak najemnicy orków, asasyni, koczownicy.
  • Wiele przedmiotów, które można otwierać w tym skrzynki, szafy.
  • Zabójca orków, łowca orków, zatruwanie ostrza, pływanie, nurkowanie i wiele innych nowych umiejętności.
  • Ekrany ładowania z poradami dotyczącymi gry.
  • Wiele nowego pożywienia jak np. ananasy, marchewki, ziemniaki, nowe zupy, żywność w beczkach i workach.
  • I WIELE WIĘCEJ...

PORADY:

Spoiler
  • Solucja tekstowa - [KLIK]

GALERIA:

Spoiler

5OGQvUs.jpg  3dS2B8K.jpg

JJhIjY1.jpg  wqL0GIu.jpg

o8Jdxxr.jpg  2C8c14m.jpg

lg1BIco.jpg  Fp4fE6L.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Zainstaluj najnowszą wersję Uniona.


2. Pobierz i zainstaluj wskazując folder z grą główny patch potrzebny do poprawnego funkcjonowania Uniona: Union Primary Universal.exe


3. Pobierz i zainstaluj wskazując folder z grą najnowszą wersję Uniona: Union 1.0m.exe


4. Pobierz i wypakuj zawartość archiwum Odyseja do folderu z grą.

 


Opcjonalnie: 

  • Jeśli chcesz zainstalować niemiecki dubbing - Pobierz i zainstaluj Odyssee_2.5.1_Speech_1 oraz Odyssee_2.5.1_Speech_2 do folderu z grą.
  • Jeśli chcesz zainstalować dodatkową ścieżkę dźwiękową - Pobierz i wypakuj zawartość archiwum OdysseeMusic do folderu z grą.
  • Jeśli chcesz zainstalować alternatywne grafiki z L'Hivera - Pobierz i wypakuj zawartość archiwum LHiverGraphicForOdyssee do folderu data.
  • Jeśli chcesz zainstalować DirectX 11 - Pobierz i wypakuj zawartość archiwum z DX11 do folderu system.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Google Drive - [KLIK]


Źródło: Serafis_GI_29.jpg
 

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odyseję v.2.6.4 skończyliśmy tłumaczyć jeszcze w zeszłym roku. Jednak Bractwo Gothica w którym działamy miało olbrzymie problemy z ogarnięciem całości od strony technicznej. 

Dopiero dołączenie do projektu Teamu Sefaris popchnęło sprawę do przodu. Ogarnęli wszystko bardzo szybko i aktualnie jesteśmy na etapie testów. Wiadomo, że testy trochę potrwają, bo mod olbrzymi.

Jestem pod olbrzymim wrażeniem działania Teamu Sefaris. Ich wiedza, pracowitość i zaangażowanie powala na kolana.

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chcę jednak dodać, że to bardzo długa gra i być może nie każdemu starczy wytrwałości, by dobrnąć do końca fabuły. Streamer Kajma grał na Youtubie w testową wersję Odysei, jednak nie zdołał pokonać tak olbrzymiego moda i na pewnym etapie (z nieznanych mi przyczyn), porzucił granie, choć jest obeznany z grami nie od dziś. Wychodzi na to, że tylko prawdziwi twardziele mogą tego dokonać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, metek58 napisał:

Streamer Kajma grał na Youtubie w testową wersję Odysei, jednak nie zdołał pokonać tak olbrzymiego moda i na pewnym etapie (z nieznanych mi przyczyn), porzucił granie, choć jest obeznany z grami nie od dziś.

Widocznie nie jest dość obeznany:) Z tym poziomem trudności, to nie ma co przesadzać. Wszyscy testerzy ukończyli moda, a i  ja powoli zbliżam się do końca.

Kilka screenów z mojego obecnego etapu rozgrywki -

1.jpg

2.jpg

Screen_1.jpg

Screen_2.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Ładnie to wygląda. Wodny Golem - tego jeszcze nie było. Ciekaw jestem, jak został przedstawiony Varant i Nordmar. 
Jeżeli autorzy spolszczenia się zgodzą, to będzie można je dodać do naszej pobieralni. 

Kojarzę Kajme, bo ma bardzo dużo materiałów z Returninga ( którego nie lubię - to tak swoją drogą ), ale przy Odyseji chyba wymiękł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaklerR napisał:

@smox Ile jak na razie masz przegranych godzin? 

Gram już 148 godzin. Tak na oko, to gdzieś 2/3 gry. Dużo zależy od stylu gry. Jeżeli ktoś lubi zaglądać we wszystkie zakamarki (a jest sporo do znalezienia) i wykonuje zadania poboczne, to gra potrwa sporo ponad 200 godzin.

Screen_1.jpg

@Agrael, Varant i Nordmar i wszystkie lokacje w tym modzie są zrobione od nowa, albo sporo dodano do tych znanych z Gothica 2. 

Nordmar -

1.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie skorzystać z programu Spine. Zastępuje GothicStarter, a jego instalacja jest banalnie prosta - wystarczy wskazać folder z G1/G2 i wsio. Ponadto Spine zawiera praktycznie wszystkie mody, jakie wyszły. 

Spoiler

Bez tytułu.png

Grając można zdobywać poziomy, a przy niektórych modyfikacjach osiągnięcia: 

Spoiler

Bez tytułu.png

Szkoda, że nie ma takiego programu do modów stalkera :052:

Swoją drogą, to nigdy bym nie przypuszczał, że będziemy mieli na forum tylu fanów Gothica. 

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael No cóż... jedno nie wyklucza drugiego.... Cieszę się, że nie rozmawiamy o nieoficjalnym multi do Gothica, a o modach.... Co do Odysei... na pewno zagram, być może po Returningu do którego chciałbym pobrać najnowszą aktualizację, która podobno niedawno wyszła.... Chyba, że wyjdą wcześniej Kroniki Myrtany... bo o Dziejach Khorinis mogę jak na razie zapomnieć. ;) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie jest Odyseja w wersji polskiej! Wszelkie informacje znajdziecie na poniższych linkach:

- https://www.sefaris.eu/#/mod/g2/ody/ - bezpośredni adres do pobrania modyfikacji oraz wszelkiej maści dodatkowych informacji;
- http://themodders.org/index.php?topic=31906.0 - bezpośredni temat na themodders

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Osyseję🙂 v.2.6.4. Nie miałem żadnych poważniejszych błędów. Przyznam, że nie zrobiłem wszystkich zadań, bo część zwyczajnie przegapiłem, albo za bardzo zapędziłem się w rozgrywce i mi przepadły. Mod bardzo mi się podobał i pewnie wrócę do niego za jakiś czas.

Kilka screenów -

Spoiler

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR, Rengaru ucieka w kierunku Słonecznego kręgu i tam w pobliżu stoi. Między magiem a schodami.

Jest też solucja, ale jej nie pobierałem. Może @smoxją pobierał, ale tego nie wiem.

To bardzo obszerny mod, więc taki poradnik byłby wskazany, aby nie doszło do rozstroju nerwowego podczas rozgrywki. :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.