Jump to content

Gothic II Noc Kruka: Odyseja - W Imieniu Króla

Recommended Posts

Ja się jeszcze wstrzymuje, bo najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na grę, ale regularnie czytam posty w temacie moda na forach Gothica. Ogólnie to opinie są dobre, co mnie w sumie nie dziwi, ale i znajdą się marudy, którym nic nie pasuje. 

Odyseja jest aktualnie pierwszym modem na mojej liście, którego muszę ograć. 

@Darrien może ty się skusisz ? :) 

• Like 1
  • 2 weeks later...
W dniu 16.04.2021 o 19:33, Agrael napisał:

Ja się jeszcze wstrzymuje, bo najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na grę, ale regularnie czytam posty w temacie moda na forach Gothica. Ogólnie to opinie są dobre, co mnie w sumie nie dziwi, ale i znajdą się marudy, którym nic nie pasuje. 

Odyseja jest aktualnie pierwszym modem na mojej liście, którego muszę ograć. 

@Darrien może ty się skusisz ? :) 

No dobra.... może na dniach go ściągnę i sprawdzę z czym to się je. ;)

• Dodatnia 1
W dniu 16.04.2021 o 17:38, metek58 napisał:

I jak się gra podoba? Kto obecnie ogrywa Odyseję? Jeśli ktoś gra w tego obszernego moda, to prosiłbym o krótki opis doznań.

Póki co nie przeszedłem jeszcze pierwszego rozdziału, ale jestem pod wrażeniem. Żeby odczuwać komfort z grania, należy wziąć pod uwagę, że nie sterujemy wybrańcem bogów, tylko zwykłym rekrutem, który zapragnął być paladynem. Konstrukcja zadań, póki co wygląda na prostą, ot przynieś jabłka na placek, zabij szczury. Jedynym problemem na jaki mogę się uskarżać, to ustawienie drabiny pod jabłonką. Otóż jest ustawiona pod kątem ostrym, a Gothic średnio lubi takie ustawienia, stąd przeważnie stały pionowo.  Warto też dobrze badać każdy teren, i nie zapominajcie zaglądać za różnymi belami słomy, czy beczkami, bo czasem przedmioty do misji, są tam ukryte.

• Dodatnia 2

Gram dalej.... ktoś wie, gdzie jest ten krąg na Tamorze, żeby wezwać Abraksasa, czy jak mu tam było?

Odczuwam też lekkie znużenie. Być może ze względu na odkrycie buga, który mnoży kilofy (1 kosztuje, aż 45 monet) przez co na Albatrosie byłem w stanie kupować codziennie mikstury.... 

@Darrien A do poradnika zaglądałeś ? Z tego, co się orientuję, to jest bardzo rozbudowany. 

Nie lubię takich bugów, bo człowiek wie, że nie powinien ich wykorzystywać, a jednak kusi.. :smile_bogat:

@tybet64 Wspominałeś, że lubisz Gothica. W Odyseję grałeś ? :) 

1 minutę temu, Agrael napisał:

@Darrien A do poradnika zaglądałeś ? Z tego, co się orientuję, to jest bardzo rozbudowany. 

Nie lubię takich bugów, bo człowiek wie, że nie powinien ich wykorzystywać, a jednak kusi.. :smile_bogat:

Ha, zaglądałem... niby pisze, że krąg obok chaty myśliwych, tylko, że po wyrzuceniu serc przy jakimś tam niby kręgu nie mam żadnej opcji. W oficjalnym kręgu na wzór tych z G2NK, też brak żadnej opcji... Może o czymś zapomniałem? Broń poświęcona rzecz jasna. ;) Serca golemów zdobyte. Wpisy też.... No nic... może ktoś na streamie jakimś ogarnął ten temat.

Tak, uległem temu bugowi i trochę się wstydzę. 😜 Z drugiej strony ciekawi mnie fabuła, więc przymknąłem oko. Zwłaszcza, że mam około 3-4 miliony kilofów w zapasie.. :D :D

@Darrien, po podejściu do Kamiennego kręgu, jeśli się ma wymagane właściwe serca golemów, nie kładzie się ich samemu, tylko gra sama je rzuca na kamienny monument. Jeśli wszystko masz jak trzeba, to po pobraniu przez grę serc, pojawia się Abraxas i po krótkiej rozmowie, trzeba zaatakować ducha maga. Jeżeli nas trafi, swoją magią to leżymy i kwiczymy. Sprawdź, jakie serca masz przynieść i zachodź od strony przeciwnej, z której się przychodzi. Nadmieniam, że na monumencie jest teleport. Masz go?

• Dodatnia 2
43 minuty temu, metek58 napisał:

@Darrien, po podejściu do Kamiennego kręgu, jeśli się ma wymagane właściwe serca golemów, nie kładzie się ich samemu, tylko gra sama je rzuca na kamienny monument. Jeśli wszystko masz jak trzeba, to po pobraniu przez grę serc, pojawia się Abraxas i po krótkiej rozmowie, trzeba zaatakować ducha maga. Jeżeli nas trafi, swoją magią to leżymy i kwiczymy. Sprawdź, jakie serca masz przynieść i zachodź od strony przeciwnej, z której się przychodzi. Nadmieniam, że na monumencie jest teleport. Masz go?

Czyli dobrze podejrzewałem, że to ten kamienny krąg. Tak, mam teleport. Z serc golemów to mam sól, srebro i kamień..... te trzeba przynieść. Dobra, spróbuje pobiegać, jak popierniczony. :D 

Dobra... fatycznie wystarczyło, że zrobiłem krok w bok. Z magiem jakoś dałem sobie radę. Prawdopodobnie jestem teraz na ostatniej wyspie, a potem rozdział III. Już nie chce mi się wszystkich roślinek podnosić. :D