Jump to content

Totalny laik alert


Cwaniaczek Flint
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Uwielbiam serię, pierwszą część przeszedłem gdzieś koło 2009 roku, następne dwie dwukrotnie, ostatnio skończyłem zew prypeci. No i mam ochotę w końcu jakiś mod ruszyć, ale szczerze mówiąc kręci mi się w głowie, jak próbuję się zorientować który warto ruszyć, od którego zacząć, etc. Zobaczyłem wideo Heda https://www.youtube.com/watch?v=0fFXKtAFmc0 i już wiem, że call of chernobyl, ale widzę też na forum, że jest kilka przewrotów na bazie tej platformy i znowu zawrót głowy :). Którą wersję wybrać? Chcę spolszczoną wersję z ruskim dubbingiem, wiadomo, no i może jakiś rozbudowany wątek fabularny? Słyszałem, że call of chernobyl jest generalnie pusty fabularnie, ale obiecaną otwartość świata chcę zachować, pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

@Cwaniaczek FlintF

https://stalkerteam.pl/forum/450-call-of-chernobyl/

Tutaj masz i CoCka i kilka modów opartych na nim, są i spolszczone, i z fabułą, i można do nich dociagnąć różne dodatki.

Gusta są różne więc polecam zajrzeć do pierwszych postów w tematach to z opisów będziesz wiedział co ci najbardziej może się spodobać.

Większość z tych dużych modów opartych na CoCku to mody samodzielne więc możesz nawet zainstalować wszystkie na raz i sobie potestować w co chcesz grać, a może w kilka na raz :)

  • Dzięki ! 1
Link to comment
Share on other sites

@Cwaniaczek Flint  :witam:y na naszym forum, dobrze trafiłeś.

Z tego co napisałeś, wywnioskowałem, że oprócz trzech podstawek w nic innego do stalkera nie grałeś. Jeśli dobrze zauważyłem, to moja rada jest taka. Nie zaczynaj tej przygody od CoC, ani od żadnej wariacji na nim opartej, a od modów branych chronologicznie jak powstawały. Od Priboj Story,Tajnych Ścieżek, Powrotu Szramy, czy Trylogii zaurusa, Apokalipsy i następnych. I nie tylko, bo jest takich mnóstwo. A jak już przejdziesz ich tak 10 - 15 i poznasz ich smak, świat Strefy widziany oczyma innych bohaterów, to z modów na CoC podpowiadam Powrót Legendy. Jedyny mod z pełną fabułą.

Jest na forum temat rankingu modów. Tak wg atrakcyjności jak i trudności. Będzie Ci przy wyborze moda bardzo pomocny. Jak popatrzysz na pierwszą stronę forum, to masz tam działy z modami spolszczonymi dla poszczególnych podstawek lub tych samych autorów modów. Mają wszystkie oryginalny język w tle, bo tłumaczyć pliki dźwiękowe, to robienie moda od zera.

  • Dzięki ! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję bardzo Panowie za cenne rady, dzięki nim sobie uświadomiłem, że lepiej zrobię odświeżając sobie serię od początku, a więc Cień Czarnobyla. Właśnie ściągam OGSE, żeby wbić się już w środowisko modyfikacji i żeby po prostu nie zmagać się z siermięgą pierwszej części. Będę nękał w przyszłości i dzielił się wrażeniami, pozdro!

Link to comment
Share on other sites

@Cwaniaczek FlintFlint 

To ci jeszcze namieszam ;)

Ogse jest bardzo dobre ale :) dodatkowo możesz też pobrać OGSR jej najnowszą ulepszoną wersję, główne zmiany to przejście na 64bitowy silnik, lepsza grafika, poprawa błędów, poprawa zadań i zmiana/dodanie trochę nowych, trochę fajnych zmian gameplayowych. Wady: od czasu do czasu wyloty do pulpitu jak masz pecha albo słabego kompa lub przegniesz z ustawieniami. Ale nic nie jest idealne.

W sumie to oba są samodzielnymi modami to możesz zainstalować oba i zobaczyć, w który gra ci się przyjemniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity