Skocz do zawartości

Call of Misery - DYSKUSJA OGÓLNA


Junx
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Misery - OPIS I INSTRUKCJA INSTALACJI

 

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Gh0sTp napisał:

Witam, powróciłem do moda, ale po instalacji na nowym dysku występuję micro przycięcia. Jak wchodzę do wody to gra się zachowuje jakbym grał na sprzęcie sprzed 10 lat ... 

Specyfikacje Laptopa 

Procesor : Intel Core i7 6700HQ 2,60 GHz

Ram : 8 GB ( DDR3) 

Grafika : nVidia Geforce GTX960 M  + Intel HD graphics 530 

Dysk : HDD 1 TB 

Jakieś rady jak mogę się pozbyć tych przycinek ? 

Misery i pochodne jak Call of Misery działają najlepiej na dyskach SSD, reszta komponentów ma mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop spokojnie powinien uciągnąć Stalkera, nawet Misery(sam gram na laptopie). Jednak laptop to laptop, uciągnie wiele ale nie nadaje się na wysokie rozdzielczości. więc ustaw sobie grafikę jak tam chcesz(wysoko/średnio) ale użyj niższej rozdzielczości niż 1080. również polecam wyłączenie god-rays(promienie słońca). No i trzymaj się raczej DX9 Enchanted niż DX11. DX11 ssie i ma sporo błędów 

 

No i oczywiście standardowe procedury:

1. Defragmentacja. To jest podstawa przy grach jak Stalkera. ZAWSZE po instalacji rób defragmentacje. na noc sobie zostaw i samo się zrobi.

2. ustaw w skrócie do gry we właściwościach komendę -noprefetch

3. Ustaw wysoki priorytet w menadżerze zadań dla stalkera po jego uruchomieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paranoia napisał:

Laptop spokojnie powinien uciągnąć Stalkera, nawet Misery(sam gram na laptopie). Jednak laptop to laptop, uciągnie wiele ale nie nadaje się na wysokie rozdzielczości. więc ustaw sobie grafikę jak tam chcesz(wysoko/średnio) ale użyj niższej rozdzielczości niż 1080. również polecam wyłączenie god-rays(promienie słońca). No i trzymaj się raczej DX9 Enchanted niż DX11. DX11 ssie i ma sporo błędów 

 

No i oczywiście standardowe procedury:

1. Defragmentacja. To jest podstawa przy grach jak Stalkera. ZAWSZE po instalacji rób defragmentacje. na noc sobie zostaw i samo się zrobi.

2. ustaw w skrócie do gry we właściwościach komendę -noprefetch

3. Ustaw wysoki priorytet w menadżerze zadań dla stalkera po jego uruchomieniu. 

co daje ta komenda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paranoia napisał:

stalker nie ładuje wszystkich plików przy starcie do pamięci tylko bezpośrednio je odczytuje, przyspiesza to ładowanie i jako-tako stabilizuje zdziałanie gry.

Wpisujesz to we właściwościach gry, w sekcji "Element docelowy" tuż za ostatnim "

po dopisaniu tej komendy, gra się nie uruchamia w ogóle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardware jest ok, i spokojnie wystarcza na granie, więc jedyny problem może leżeć po stronie konfiguracji systemu albo samej instalacji.

Jak mówiłem, wcześniej: grać na DX9 enhanced, niższa rozdzielczość niż 1080, wyłączyć promienie słońca, wyłączyć Antyaliasing. Potem defragmentacja na noc, i wysoki priorytet w menadżerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paranoia napisał:

Hardware jest ok, i spokojnie wystarcza na granie, więc jedyny problem może leżeć po stronie konfiguracji systemu albo samej instalacji.

Jak mówiłem, wcześniej: grać na DX9 enhanced, niższa rozdzielczość niż 1080, wyłączyć promienie słońca, wyłączyć Antyaliasing. Potem defragmentacja na noc, i wysoki priorytet w menadżerze.

chodzi o to że po dopisaniu komendy gra w ogóle się nie uruchamia, gdy usunę komendę z pliku to wtedy wszystko się uruchamia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gh0sTp napisał:

Jako tako da się grać, ale jednak pozostaje ten niesmak spadków FPS w różnych momentach. Wiem że musi być jakiś sposób by tego się pozbyć.

Ustawienia na których gram 

Rozdzielczości 1200x720

Grafika średnia 

Statyczne oświetlenie 

jeszcze jakieś rady ? 

Wszystko na najniższe :D 800x600 minimalne i gra ci śmiga. Trochę będzie ci ciężko się przyzwyczajić ale dasz rade Prosiłbym o + jeśli pomogłem :D (Reputacje)

Edytowane przez NyXx1337
Zapomniałem dopisać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gh0sTp napisał:

rada nie pomogła, zastanawia mnie fakt dlaczego gra nie uruchamia się z tą komendą ... 

Według mojej wiedzy tej komendy nie nie stosuje się w Zewie Prypeci. Komenda jest używana w Cieniu Czarnobyla i modach do niego. Call of Misery jest modem do Zewu Prypeci.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu szczerze nie ma zdania, taki jest fakt, potwierdzany wiele razy, nawet na forum GSC.

Pic polega na tym że ludzie dodają te komendy do launchera gry a nie xrengine i mają pretensje że nie działa :]

Niby przerobili silnik CoPa i CS by mniej używał spisywania plików ale jakoś nawet na starym forum GSC są komentarze że sama komenda noprefetch tak samo jak nocpubinding jest po prostu nie używana przez launcher.

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.