Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

e4rt3.jpg
Tytuł oryginalny: Долина Шорохов + Gunslinger Mod
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (Repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 22.12.2020 r.
Autor: Артём Якушев (Artiom Jakuszew)
Autor spolszczenia: @Szczepan9205 (Adaptacja spolszczenia Doliny Szeptów autorstwa @Yurek)


OPIS:

Spoiler

Adaptacja modyfikacji Dolina Szeptów i Gunslinger Mod.

Dolina Szeptów to mod fabularny, który nie jest w żaden sposób powiązany z wydarzeniami, jakie mają miejsce w trylogii. Główny bohater - Maks, postanowił zarobić dodatkowe pieniądze przed opuszczeniem Strefy. W tym samym czasie znany handlarz artefaktami o ksywce Broda, otrzymuje zlecenie na odnalezienie bardzo kosztownego artefaktu zwanego Sercem Oazy. Zebrawszy wszystkie dane o przewidywanym położeniu artefaktu, powierza poszukiwania swoim trzem sprawdzonym i doświadczonym ludziom.

Po dłuższym okresie milczenia staje się jasne, że grupa poszukiwaczy zaginęła. Broda proponuje Maksowi odnalezienie zaginionych oraz drogocennego artefaktu. 

  • Dolina Szeptów została dotknięta potężną emisją. Ziemia praktycznie pękła w szwach w wyniku czego powstały głębokie rozpadliny, które podzieliły lokację na liczne płaskowyże.
  • Po emisji pojawiły się duże pola anomalii oraz mutanty. Równocześnie za nimi do doliny zawitali inni stalkerzy szukający łatwego zarobku. 

Ponadto spolszczenie zostało wzbogacone o napisy do nagranych przez autora audio-dialogów występujących w cutscenkach lub w czasie gry oraz drobne poprawki tekstu.

Wersja Repack oprócz napisów do audio-dialogów otrzymała także:

  • mod Absolute Nature poprawiający wygląd roślinności oraz tekstury drzew oraz podłoża na tekstury o wyższej rozdzielczości,
  • mod Absolute Structures poprawiający jakość tekstur na obiektach typu budynki itd.,
  • NanoHud z AtmosFear 3, 
  • mod SkyGod zmieniający tekstury nieba na ładniejsze i dużo bardziej szczegółowe,
  • oraz drobne poprawki tekstu w oryginalnym spolszczeniu wykonanym przez @Yurek.

SCREENY:

Spoiler

ss_daniel_01-24-21_20-02-13_(mainmenu).jpg  ss_szczepan_01-20-21_18-18-24_(sad).jpg.fccc187351da6880fef85315bcf524ae.jpg

ss_szczepan_01-21-21_10-24-03_(sad).jpg.7b9d701c7e29a46900bcaa086a030d81.jpg  ss_daniel_01-24-21_17-53-16_(sad).jpg.9e8478ebc6829d679fcb7afce7f64667.jpg

VIDEO:

Spoiler

Prezentacja modyfikacji na kanale HugTV:

 

INSTALACJA:

Spoiler
  • W przypadku pobrania moda w wersji samodzielnej:

Pobrane pliki archiwum wypakować 7-zipem lub WinRarem do folderu gdzie chcemy "trzymać moda". Po wypakowaniu klikamy "Autorun.exe" i wybieramy opcję "Uruchom grę", następnie po załadowaniu się głównego menu ustawiamy sobie grafikę po czym restartujemy grę, uruchamiamy ponownie, ustawiamy sobie według własnych preferencji poziom głośności, poziom trudności i inne opcje oraz sterowanie i możemy zacząć grę.

  • W przypadku pobrania samego spolszczenia:

1. Instalujemy Zew Prypeci w wersji 1.6.0.2

2, Zmieniamy nazwę folderu bin na inną lub robimy sobie gdzieś kopię zapasową folderu

3. Wypakowujemy archiwum z plikami moda - "Valley of Rustles", wypakowane pliki wklejamy do katalogu z grą ze zgodą na podmianę plików jeśli system poprosi o zgodę

4. Wchodzimy w gamedata/sounds/characters_voice/scenario/sad i usuwamy z niego wszystkie znajdujące się wewnątrz pliki

5. Wypakowujemy archiwum ze spolszczeniem, wypakowane pliki kopiujemy do folderu z grą i jeśli system poprosi nas o zgodę na podmianę plików to wyrażamy zgodę

6. Uruchamiamy grę przez plik Autorun.exe i wybieramy opcję "Uruchom grę", po załadowaniu się głównego menu ustawiamy sobie grafikę po czym restartujemy grę

7. Ustawiamy sobie według własnych preferencji poziom głośności, poziom trudności i inne opcje oraz sterowanie i możemy zacząć grę

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Mod w postaci repacka (Nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry)

Mod w wersji PL w postaci repacka (nie wymaga podstawowej wersji gry).

  • GoogleDrive GoogleDrive
  • Nasz Serwer [KLIK]

Samo spolszczenie (wymaga zainstalowanego Zewu Prypeci+mod).

Źródło: Logo2021_site.png.1d603075f10eb6d7a4300f627d4274d9.png  logo.png

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję, że dobrze będzie Ci się grało @tom3kb ;) A właśnie zapomniałem dodać - jeśli ktoś zdecyduje się na granie na Repacku to jeśli zacznie się wam ściemniać i rozmazywać obraz to napijcie się wody - NanoHud nie posiada ikony pragnienia przez co trzeba zwracać uwagę na ten konkretny efekt na ekranie, a jest to jedna z nowych funkcji Gunslingera - GG nie tylko chce jeść i się męczy, ale i odczuwa pragnienie, a jeśli zdarzy wam się "przyjąć Kozaka" no to trzeba go popić wodą lub energetykiem bo inaczej zacznie wam się ten ekran właśnie ściemniać i rozmazywać.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael podpiął/eła i promował(a) ten temat

@gucio46 Jak pobierzesz zwykły repack rosyjski i wrzucisz na niego spolszczenie to owszem będzie działać, ale nie będziesz mieć dodatków więc, że tak powiem graficznie oprócz nowych broni i rąk GG to mod będzie wyglądał graficznie jak Zew Prypeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sedoro Jest właśnie dokładnie tak jak @Anton Gorodecki napisał - autor tego moda sobie tak wymyślił, że w zależności od poziomu trudności elementy HUD są "wyłączane", na Nowicjuszu masz pełny HUD z minimapą i licznikiem ludzi w twojej okolicy, na Stalkerze znika licznik, na Weteranie znika minimapa, a na Weteranie znika cały HUD - autor miał podobno to naprawić ( ten pomysł najpierw zaimplementował w modzie SGM+Gunslinger i w aktualnej wersji miał to poprawić) ale tego nie zrobił.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Mi też pobiera bez problemu i z naszej serwerowej pobieralni i z mojego GD. Obstawiam, że te problemy z pobieraniem to, albo problemy z netem po stronie pobierających lub firewall/antywirus blokujące pobieranie (pamiętajcie, że nie zawsze antywirus musi informować o zablokowaniu pobierania).

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pobrałem moda ale nie mogę go uruchomić, po wypakowaniu ikonki plików są jakieś dziwne, np. plik Autorun.exe nie jest wizualnie plikiem startu gry tylko taką kopertą, gdy klikam uruchom to mi wyskakuje błąd. Czy istnieje możliwość, że źle się pobrało?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_02-05-21_21-31-08_(sad).jpg

Mod zaliczony. Na wstępnie trzeba zaznaczyć, że Dolina Szeptów będzie miała niebawem 8 lat, ale pomimo upływu czasu nie jest źle. Dość krótka fabuła, która raczej szału nie robi, ale za to dostaliśmy nową mapę. Z jednej strony jest ona.. ciekawa, ale z drugiej wkurzająca. Autor Dsz wpadł na pomysł umieszczenie na lokacji licznych rozpadlin, w które łatwo wpaść. Na domiar złego musimy się sporo nabiegać. 

Gunslinger sprawił, że mod ponownie odżył. Dodatkowo @Szczepan9205 '' wycisnął " z niego co się tylko dało, poprawiając grafikę. Jeżeli ktoś lubi takie niedługie historie, to jak najbardziej polecam. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agreal, dziękuję za podpowiedź, tak robię i nie mogę otworzyć pliku, wyłączyłem Windows Defender-a i dalej nic, wyskakuje mi taki komunikat :

Access violaton at address 00454F82 in module Autorun. exe Read of address 00000000

Mam Win 10, wcześniej miałem 7 i problemów nie było, nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo A próbowałeś odpalać mod zamiast z autorun.exe z pliku xrEngine.exe, który jest w folderze bin? Autorun jest takim swego rodzaju dodatkiem z bajerami typu odnośniki do stron internetowych, do folderu z logami i zrzutami ekranu itd, a jak wiesz gdzie co jest to spróbuj przez xrEngine odpalić ;) A jak nie pójdzie no to nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.