Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o to, że ten mod działa bezproblemowo TYLKO na Stalkerze Cień Czarnobyla z patchem 1.0004, ALE NIE DEGRADOWNYN z patcha 1.0006.

Znaczy to, że trzeba mieć Stalkera SoC w wersji 1.0000 z wgranym patchem 1.0004, lub od razu Stalkera SoC v. 1.0004. 

Stalker SoC v. 1.0006 po zdegradowaniu do wersji 1.0004 NIE MADAJE SIĘ do tego moda. Teraz pytanie - czy to będzie duży problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, smox napisał:

Stalker SoC v. 1.0006 po zdegradowaniu do wersji 1.0004 NIE NADAJE SIĘ do tego moda. Teraz pytanie - czy to będzie duży problem? 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie repacka moda z odpowiednią wersją CCz - oszczędziłoby to wielu graczom "różnych problemów" - taka jest moja opinia.

25 minut temu, Hrothgar napisał:

Kiedy można się spodziewać spolszczenia, choćby w wersji beta?

Drogi @Hrothgarze - cierpliwości, spolszczenia to nie promocje w Biedronce - nie powstają co tydzień. Nie naciskajmy na tłumaczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie repacka moda z odpowiednią wersją CCz - oszczędziłoby to wielu graczom "różnych problemów" - taka jest moja opinia.

Znaczy pobierało by się już gotową wersję? Dobry pomysł.

 

4 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

spolszczenia to nie promocje w Biedronce

A szkoda heheheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2016o12:49, smox napisał:

UWAGA. Mam pytanie do mających zamiar zagrać w tego moda po spolszczeniu - Czy będzie dla WAS dużym problemem zainstalowanie Stalkera SoC z patchem 1.0004, z tym, że nie może być to wersja degradowana z patcha 1.0006?

 

U mnie problemów nie będzie bo mam Stalkera z Platynowej Kolekcji czyli 1.000 + patche na płytkach, a ci co mają np wersję degradowaną z 1.006 to o ile nie mają dylematów moralnych (bo nie wiem jak z legalnością) :) to zawsze mogą skorzystać z repacków od Komy na tym forum.

 

 

 

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z repacków Komy nie można skorzystać, bo v.1.0004 uzyskuje się też przez degradację v.1.0006. Przynajmniej tak wyjaśnia Koma.

A z takimi wymaganiami, aby mieć v.1.0004 powstałą od podnoszenia wersji, chyba wszyscy, nawet najstarsi forumowicze spotykają się po raz pierwszy.

Za podstawę takiego wniosku biorę to, że sposoby degradacji podstawki wstawiono lata temu, a nikt o podnoszeniu głosu nie zabierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

A z takimi wymaganiami, aby mieć v.1.0004 powstałą od podnoszenia wersji, chyba wszyscy, nawet najstarsi forumowicze spotykają się po raz pierwszy.

No ale przecież podnoszenie wersji to norma :) najpierw był 1.000, a potem kolejne patche. Ten downgrade to jakiś dziwoląg ;) W porządnych reedycjach stalkera też na płycie była wersja 1.000, a na dodatkowej płytce patche. Nie mówię już o jakichś pierwszych wydaniach gry.

Ps. sorry, że nie doczytałem info o tym jak działa repack od komy, a już myślałem, że znalazłem lekarstwo na problem.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno raczej, żeby wrzucanie takiej gry było legalne, nie wiem za bardzo też na jakiej zasadzie te repacki powstawały ;) GSC pozwalał na takie zabawy, a może już mu nie zależało, nie zgłębiałem tematu. Fakt, że rzecz fajnie pomyślana.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smox napisał:

Jeżeli Administracja nie miała by nic przeciwko temu, to wstawimy oryginalnego  Stalkera SoC PL v. 1.0000 do pobrania z Mega. Proszę odnieść się do tej propozycji.

Wydaje mi się że bezpieczniej będzie porównać czym się różnią te dwie wersje i zrobić bardzo prostą poprawkę w postaci delty plików. Przy okazji mniej do pobierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mod niby nie działa na wersji downgrade-owanej ;), to tu na Repackach jednak nie powinien działać.

Chyba, że to jest tak jakoś zrobione, że jak wrzucamy 1.0006 to mamy 1.006, jak 1.004 to mamy taka wersję, a nie, że to jest degradowanie patcha, musiałby ktoś kto je ma zainstalowane sprawdzić.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić swoim spostrzeżeniem w sprawie tego moda,a mianowicie.Repack od Komy wypakowałem w moim wypadku na dysk D do folderu,który nazwałem Cień Czarnobyla.Następnie zdegradowałem grę do wersji 1.0004.Włożyłem tylko folder sound ze spolszczenia.Moda po rozpakowaniu skopiowałem do podstawki,następnie fiks 3.Z fiksa 3 nie kopiowałem folderu bin.Zrobiłem to co trzeba w folderze localization i zrobiłem kopię rus na pol w folderze txt.Skopiowałem wszystkie pliki z txt pol,z podstawki bez zamieniania plików.Mod odpalił i zrobiłem pierwszy zapis przy spotkaniu z Walerianem.To by było tyle czym chciałem się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby można było grać na degradowanej v.1.0004, to nie robilibyśmy rabanu. Nie niby, ale na pewno nie da się go ukończyć.

Byłem królikiem doświadczalnym i moja gra skończyła się trzy lokacje przed końcem moda. To samo mieli rus gracze, na degradowanej.

Na czwartej lokacji od końca, mimo 60-70-fpsów, mod się zatrzymywał i dopiero po kilku, kilkunastu sekundach ruszał dalej. Interwały zatrzymań były duże i można było ścierpieć. Ale już na kolejnej lokacji, te interwały były króciutkie, na dodatek przeplatane co ileś interwałów, wylotami do pulpitu. Savy dały się wczytać. Przebrnąłem. Kolejna lokacja którą były podziemia CEA, już była nie do przejścia. Koniec gry, a do końca moda daleko.

Zrobiliśmy wymianę savów, z grającym w moda na właściwej podstawce. Tak moje u niego, jak jego u mnie nie do uruchomienia. Czyli że, w zdegradowanej wersji, zostaje coś z wyższych i się gryzie.

 

DODANO: Jurek, pójdzie Ci bez problemu aż do Prypeci ( ruskim też nic się nie działo ), ale od niej się zaczynają problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.