Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafił mi się dziwny problem. Otóż dotyczy chodzenia, biegu, ogólnie mówiąc poruszania. GG nie porusza się płynnie. Biegnie, chodzi takimi zrywami, jakby coś go hamowało i puszczało. Trochę to denerwujące. Jest tak tylko u mnie i tylko w wersji PL. Grałem po RUS i tego nie było. W międzyczasie zaktualizowałem sterowniki karty graficznej. Próbowałem różne ustawienia, oświetlenie dynamiczne i statyczne. Nie ma to nic wspólnego ze zmęczeniem, głodem, spaniem itp. Miał ktoś taki problem i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuttering, ten sam problem co w MISERY 2.1.1 - mikroprzycięcia.

Rozwiązanie na ten problem bezpośrednio nieistnieje, taki jest urok X-Raya. Na innym komputerze będzie bez przycięć, na drugim z tym cholerstwem.

Proponuję zainstalować moda od nowa i zdefragmentować dysk. Wersja World-Wide STALKER'a ma to do siebie że niekoniecznie musi działać tak 

samo jak wersja RUS gry. Problem tkwi w odczycie plików gry. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zewie i w Czystym Niebie (chyba?) jest osobny plik LUAJit.dll, który odpowiada za kompilację skryptów LUA w locie. Zmiana tego pliku na mój pozwala znacznie przyspieszyć tę operację.

W Cieniu za kompilację w locie odpowiada plik silnika xrLUA.dll. Jest to część silnika a nie osobna biblioteka tak jak w późniejszych wersjach a więc ten mój plik nie będzie do niej pasował. Szczerze mówiąć to w Cieniu nie było raczej problemów z kompilacją lua w locie, które pojawiły się dopiero w Zewie dlatego też nie ma dużo informacji na ten temat w internecie. Można go przyspieszyć kompilując na nowo silnik z poprawkami i zamieniając plik xrLUA.dll na zmodyfikowany ale jest to bardzo dużo roboty a efekt może być mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad polonizacją moda i testy dobiegły końca.

Instalacja:

1. Cień Czernobyla w wersji 1.0004

MUSI TO BYĆ CZYSTA WERSJA 1.0004. NIE DEGRADOWANA Z INNEJ WERSJI

2. Paczka polonizacyjna. Polonizacją zawiera całego moda ze wszystkimi fixami. Po pobraniu polonizacji i rozpakowaniu kopiujemy całość do katalogu z grą z zamianą plików. NIC WIĘCEJ NIE TRZEBA POBIERAĆ I ROBIĆ.

3.  Dodajemy po spacji parametr"-nointro" do elementu docelowego w skrócie gry na pulpicie.

4. W pliku fsgame.ltx zmieniamy linijkę:

$game_data$ = false| true| $fs_root$|

na:

$game_data$ = true| true| $fs_root$|

5. Gramy.

 

Znane problemy:

1. W okienku dialogów tekst do wybory nie zawija się i widać tylko początek tego, co mówi Chemul.

leczenie: zmiana rozdzielczości na 1028x768. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiemy. W wersji rosyjskiej moda występuje ten sam problem.

2. W zadaniu na zabicie Porocha zadarza się, że Poroch wejdzie w anomalię i nie można wziąć PDA z jego ciała co uniemożliwia zakończenie zadania.

leczenie: Wczytanie sejwa, najlepiej sprzed wzięcia zadania lub dopisanie PDA Porocha do jakiegoś handlarza. (Najbliższy w tym przypadku to Borow).

3. Nie zespawnował się przedmiot z zadania.

leczenie: wczytać sejwa sprzed wzięcia zadania lub dopisać przedmiot handlarzowi.

Tłumacze i testerzy: Yellow, kondotier, smox, Gatzek

 

Link do polonizacji: https://drive.google.com/file/d/0BzMSYygIByeoNU91cUZ1alI3MFE/view?usp=sharing

 

Pacjent, wrzuć tą polonizację na megaupload, a administrację proszę o scalenie tego postu z pierwszym w temacie oraz o przeniesienie tematu do przetłumaczonych modów.

  • Dodatnia 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pacjent1972 podpiął/eła i promował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.