Skocz do zawartości

Вектор Отчуждения [OLR] (Wektor Wykluczenia)


Rekomendowane odpowiedzi

Art-Main800.jpg

Tytuł oryginalny: Вектор Отчуждения [OLR]
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006
Data premiery: 31.07.2015 r.
Autor: Dorian23Grey


OPIS:

Spoiler

Wektor Wykluczenia jest samodzielnym dodatkiem do pierwszej odsłony Oblivion Lost Remake, zawierając jednocześnie wiele elementów z nowszych wersji moda, wykorzystując przy tym, jego podstawowe zasoby jako platformę bazową.

Przywrócenie treści fabularnej zostało przeprowadzone zgodnie z dokumentacją projektową Oblivion Lost w celu opracowania jednej całościowej fabuły łączącej najciekawsze pomysły projektu na przestrzeni lat. Wprowadzono również oddzielne elementy i pomysły z dokumentów projektowych i wersji wydawniczych Czystego Nieba oraz Zewu Prypeci, a także niektórych modów.

Według autora modyfikacja powinna przykuć uwagę nawet tych graczy, którzy już wcześniej mieli do czynienia z OLR.


Cechy moda:

  • Dzięki wdrożeniu szczegółowych pomysłów oraz niezależnemu rozwojowi całkowicie odnowiono fabułę Oblivion Lost. W tym przerobiono znane postaci i samego głównego bohatera.
  • Przerobiono istniejące w OLR zadania, ale także dodano nowe, zachowując przy tym ogólną koncepcję. Wprowadzono również nowe opcje zakończenia gry.
  • Wysokiej jakości element wizualno-atmosferyczny oparty na statycznym oświetleniu i stworzony przy użyciu najlepszych zasobów ze wszystkich wersji kompilacji, ale z przewagą stylu z lat 2004-2005.
  • Dynamiczne oświetlenie zostało całkowicie usunięte.

Znane problemy:

  • Wylot po rozpoczęciu nowej gry - po prostu wczytaj nowo utworzony zapis.

SCREENY:

Spoiler

20183799591-e21a00371f-o.jpg

19555553854-b5ea0825d3-o.jpg

19557211593-eb0aab55c8-o.jpg

19990121538-d5b2736a2b-o.jpg

20178198635-7f8049cddf-o.jpg

VIDEO:

Spoiler

Przegląd moda od AP-PRO:

INSTALACJA:

Spoiler

Instalacja moda:

  1. Mod ma wbudowany instalator. Uruchom plik "setup.exe"
    (w systemach z Vista/WIN7/WIN8/WIN10 itd. instalacja do "Program Files" lub "Program Files(x86)" jest niedozwolona!)
  2. Po zainstalowaniu moda zainstaluj fix 7.1.
  • Zapisy będą w katalogu z grą, w folderze "user_vektor".

Instalacja fixa 7.1:

  1. Przed instalacją pamiętaj, aby usunąć z gry wszelkie zainstalowane dodatki.
  2. Skopiuj zawartość archiwum fix 7.1.rar do folderu z modem ze zgodą na podmianę plików.
  • Nowa gra nie jest konieczna.
  • Fix zawiera poprzednie poprawki.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod + poprawka 7.1:

  • Cloud Mail.ru - [KLIK]


Źródło: AP-PRO_LOGO.png

 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArNie grałeś czy tylko wrzucasz info?

Jeśli grałeś to jak wygląda angielska wersja, tłumaczenie normalne czy maszynowe z translatora?

Fabularnie i questowo mocno różni się od oryginalnego moda?

Bo jakby to było coś dobrego to może @Szczepan9205 by się zainteresował kiedyś w przyszłości?  Bo on tłumaczył mody z angielskiego. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb No właśnie ewentualni zainteresowani musieli by sprawdzić czy to jest maszynowe tłumaczenie czy ktoś się raczej przyłożył - to pierwsza kwestia, druga jest taka, że nie wiadomo czy pliki tekstowe nie są zabezpieczone przed zmianami w taki sam sposób w jaki były zabezpieczone te z najbardziej aktualnej łatki do OLR - jeśli tak to kaplica, a trzecia sprawa aktualnie pracuję nad tłumaczeniem dość świeżego moda, ale od jutra przez kilka dni mnie nie będzie i nie będę miał dostępu do komputera, a nawet jak wrócę to nie wykluczone, że przez jakiś miesiąc nie będę w stanie pracować nad tłumaczeniami także póki co niczego nie obiecuję ;) Może jak się w międzyczasie okaże, że ten mod jest warty tłumaczenia to jak będę miał możliwość powrotu do "pracy" to przemyślę temat 😛 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 to tak było luźno wspomniane o modzie, niezobowiązująco, jak widzę coś po angielsku to od razu pamiętam o tobie :)

Jak przyjadę dziś do domu to może znajdę jakieś filmiki na yt z tą wersja albo sam go sobie ściągnę i chwilę potestuję. To zobaczę z czym to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Wiem wiem ;) Ja też tak informacyjnie tylko napisałem, żeby dać znać, że w razie czego aktualnie pracuję nad czymś świeżym co przyciągnęło moją uwagę i jeśli się zainteresuję tym to za jakiś dłuższy czas, ale powiem wstępnie tak - pobrałem na szybko ten mod, wypakowałem pliki i wynika z nich, że były tłumaczone jakąś aplikacją zwaną S.T.A.L.K.E.R. Dialog Extended Editor ( z tego co widzę, to tłumaczy z rosyjskiego na angielski, francuski lub niemiecki, ale jak wypada to tłumaczenie to ciężko rzec chociaż jeśli aplikacja ta tłumaczy przy pomocy GoogleTranslate lub Yandex Translate to to jest tłumaczenie maszynowe), oprócz tego widzę, że pliki są przetłumaczone do połowy na angielski, a połowa nadal jest po rosyjsku więc to jest chyba nie dokończone:063:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę udziwnioną wersję OLR znalazłem na AP-PRO.RU, a w jego temacie raczej nie ma zbyt wielu postów, bo nie tak dawno temu robili spore porządki na swoim forum, a biorąc pod uwagę fakt, że Rosjanie nie są zbytnio zainteresowani angielską wersją, to i informacji na jej temat nie było :) 

Znalazłem filmik na YT z tego moda: 

Spoiler

 

Jakoś nie widzę na nim większych zmian w rozgrywce. Ciężko ocenić, ale na pierwszy rzut oka zwykły OLR. 

Podsyłam też stary temat moda na AP-PRO: [KLIK] ( 118 stron lektury ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie recenzję tego moda od Ap Pro.

Konkluzja jest taka, jak ktoś przechodził już OLR to dla niego ten mod to nic spacjalnego. Zmian nie jest  na tyle dużo żeby koniecznie grać w to drugi raz, rozszerzono dialogi, żeby lepiej rozpisać fabułę, dodano kilka questów, zmieniono trochę finał.

O różnych zmianach grafiki, sky boxów nie wspominam.

Dla nowych graczy rzecz ok no bo wiadomo jak nie grali to coś nowego, a kilka zadań więcej zawsze na plus :)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Вектор Отчуждения [OLR] (Wektor Wykluczenia)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.