Jump to content

Specjalne jednostki wojskowe obcych państw


Recommended Posts

Oprócz oddziałów Białorusi i Ukrainy strzegących granic Zony, według niektórych doniesień można spotkać przedstawicieli państw „zachodnich”. Sądząc po niektórych źródłach, są wrogo nastawieni do wszystkich w Strefie z wyjątkiem wojska. 

Niemieckie siły specjalne (KSK)
KSK.jpg
( Godło niemieckich sił specjalnych )


Niemiecka jednostka sił specjalnych ( Kommándo Spezialkrä́fte  - KSK ). Do zadań KSK należy wywiad wojskowy, działania sabotażowe i antysabotażowe, uwalnianie i ewakuacja zakładników itp. Jednocześnie wszystkie zadania tej jednostki specjalnej mogą być realizowane zarówno w Niemczech, jak i na całym świecie. Bundeswehra oficjalnie określa zadania KSK jako:

  • Ratowanie i uwalnianie żołnierzy własnych, jak i sojuszniczych;
  • Konfrontacja z działaniami podobnych jednostek antysabotażowych i antyterrorystycznych głęboko za liniami wroga;
  • Kontrolowanie uderzeń rakietowych i powietrznych skierowanych w głąb terytorium wroga (oznaczanie celu laserem). Interakcje z innymi częściami sił zbrojnych;
  • Operacje mające na celu wyeliminowanie przywódców i wyższych rang wojskowych wroga, dowództwa, systemów łączności i infrastruktury dowództwa wojskowego;
  • KSK jest częścią jednostki wojskowej do prowadzenia operacji w ramach zapobiegania kryzysom, a także obrony kraju i sojuszniczych państw NATO;
  • Z rozszerzonego zakresu zadań siły specjalne otrzymują nowe zadania, których nie mogą wykonywać zwykłe jednostki wojskowe ze względu na ich specyfikę lub niewystarczające wyszkolenie;

Biorąc pod uwagę fakt, że są to tylko oficjalne cele KSK (nie mówiąc już o nieoficjalnym), staje się jasne, że lepiej z nimi nie zadzierać. Są przystosowani do ciężkich warunków, jakie panują w Strefie Wykluczenia. 
 

Siły specjalne armii amerykańskiej (powietrzno-desantowe) 
Зелёные_береты.png
( Godło sił specjalnych armii Stanów Zjednoczonych )


Siły specjalne armii USA; zwane potocznie „ Zielonymi Beretami '' - wybrane jednostki Armii Stanów Zjednoczonych, przeznaczone do prowadzenia wojny partyzanckiej i organizowania operacji specjalnych. 


Siły Szybkiego Reagowania NATO (NRF)
Emblem_of_the_NATO_Response_Force.svg.png
( Emblemat Sił Szybkiego Reagowania NATO )

Specjalna jednostka bojowa NATO. Są w stanie rozmieścić swoje siły nie tylko w strefie północnoatlantyckiej, ale i w dowolnej części świata. Jej program działań jest opracowywany i udoskonalany przez najwyższych urzędników państw. Grupa ta spotyka się pod przewodnictwem zastępcy sekretarza generalnego NATO co kilka tygodni, aby analizować i reagować na procesy zachodzące na świecie. W strefie stacjonują głównie siły francuskie. Trudno określić, jak wysoki jest ich współczynnik przeżycia w Zonie.

 

British Special Air Service (SAS)
SNN2227SAS-280_536049a.jpg
( Godło „Special Air Service” )
 

Brytyjska jednostka specjalna, niemająca nic wspólnego z siłami powietrznymi Zjednoczonego Królestwa. SAS, wraz ze Special Boat Service, Special Reconnaissance Regiment i Special Forces Support Group, tworzą brytyjskie siły specjalne. Reprezentują ją obywatele brytyjscy (istnieje możliwość, że w ich szeregach znajdą się również Kanadyjczycy, Australijczycy i Nowozelandczycy ). Stopień ich przygotowania do obrony przed mutantami i anomaliami jest nieznany.

 

W uniwersum S.T.A.L.K.E.R.
Intervents.png

Unikalne zdjęcie, które pojawiło się w zasobach trybu multiplayer. Ich rola w uniwersum jest całkiem logiczna, ponieważ po drugiej katastrofie strefą zainteresowały się nie tylko kraje WNP ( Wspólnota Niepodległych Państw ), ale i również Unia Europejska, Stany Zjednoczone itd. 
Z nieznanych przyczyn nie weszli do gry.

Źródło: [Zone Chronicles]

  • Like 1
  • Dodatnia 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity