Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

@Monolithalian Widzę, że podobnie myślimy :P Też kolejny raz bym raczej w CoC i inne jego odmiany bym nie zagrał bo to szczątkowa fabuła i sam freeplay, Anomaly się ratuje chociaż tą fabułą - to jest na plus, no i dla mnie osobiście te nowe mechaniki też są na plus, fajnie że jest coś co wyróżnia ten mod od innych, a każdy wiadomo gra inaczej i jeden będzie używać tych mechanik żeby sobie poprawić klimat i imersję, a inny je pominie i będzie grał "standardowo" tak jak przyzwyczaiły podstawki lub zupełnie po swojemu :P

Ale tak jak mówisz, dla początkującego vanillowy CoC będzie takim wielkim WOW, a doświadczony nawet nie spojrzy na niego bo stwierdzi "mehh...to już było", ja tak mam teraz, ograłem już trochę modów i ciągle szukam czegoś nowego i ciekawego bo CoC, CoM, Last Day, Dead Air czy Hybrid to już nie dla mnie, Demosfena raz próbowałem, ale chwilę pograłem i wywaliłem bo byłem wtedy świeżo po ukończeniu Anomaly po angielsku :P

Hmm symulator Zony powiadasz?? Może Stalker 2 jeśli w ogóle wyjdzie :007: W zasadzie w większości "strzelankowych" jesteś w stanie w pojedynkę wybić 50 przeciwników więc rzekłbym "co za różnica :P"

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Wszelkie tego typu rzeczy jak właśnie stelaże, płyty kevlarowe, skóry z mutantów, artefakty zakłada się w slot na artefakty( i normalnie jeśli kombinezon ma w standardzie wbudowany slot lub dwa to po najechaniu na przedmiot w ekwipunku podświetla się okno, w które należy go wrzucić), ale Twój kombinezon takowego nie posiada więc nie założysz tego stelaża i dlatego się nie podświetla.. Jedyne wyjście to ulepszenie sobie kombinezonu u któregoś technika by zyskać ten potrzebny slot( a jak żaden z mechaników nie ma tego w pierwszym poziomie ulepszeń to gnaj do Czerwonego Lasu, Leśnik o ile pamiętam ma od początku dostępne wszystkie ulepszenia tyle, że chyba ma wyższe ceny).

Dodam na przyszłość, żeby nikt potem nie pytał czemu się napromieniowuje po zebraniu artefaktu - można ich używać tylko mając pojemniki filtrujące, które można zamocować na pasie - przy czym trzeba zwracać ile radiacji wydziela artefakt i pod to kupić pojemnik bo jeden zabiera -3% radiacji, lepszy -6% a najlepszy np. -12% ale te wartości tak tylko napisałem bo nie wiem czy są prawidłowe bo po prostu nie pamiętam :P A z kolei ten metalowy pojemnik co @cez137 ma w ekwipunku służy tylko do transportu artefaktów i nie da się mając w nim artefakt założyć go na pas, ale zakładam, że kto gra w Anomaly to już o tym wie...Ale na wszelki wypadek niech sobie będzie takie info ;) 

Edytowane przez Szczepan9205
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 dzięki za info, wiem że w Hybridzie tak było jak piszesz ale z innymi "stelażami", też posiadam takowy, jest na foto obok tego o którym mowa natomiast myślałem że ten można jakoś inaczej zamontować, jednak nie, mówisz że u Leśnika wszystko od razu dostępne? no to super, w takim razie przejdę się do niego bo ciągle mam problem z tym udźwigiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku @cez137 na udźwig najważniejsze są dwie sprawy: nie tachaj ze sobą czterech karabinów tylko wydzielaj sobie co do jakich potrzebujesz zadań, albo znajdź coś w miarę uniwersalnego i kup sobie u handlarzy (o ile masz wystarczającą reputację/uznanie) plecak, który da Ci bodaj +40 kg do udźwigu. Ten zestaw łowiecki jest spoko, jeśli ciułasz hajs na Wysypisku/Agropromie i latasz z łowisk do Rzeźnika z częściami mutantów. Do noszenia na co dzień zupełnie się nie spyla - i sporo waży (jak dobrze pamiętam) i nie daje zbyt wielkiego bonusu do udźwigu. Polecam też grupować sobie przedmioty - te trzy flaszki, każda o 1 użyciu możesz złączyć chyba nawet w jeden przedmiot (odkąd walczę z tłumaczeniem praktycznie nie grałem w Anomaly dla rozrywki), jego waga nieco spadnie. Tak samo racje żywnościowe, konserwy, niektóre leki, napoje itd.

 

Edytowane przez Voldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voldi 

8 godzin temu, Voldi napisał:

możesz złączyć chyba nawet w jeden przedmiot

Właśnie, dobrze że mi przypomniałeś o tym, apropo, da się złączać te przedmioty w jeden? czy to flaszki czy ammo? bo jak widać często i gęsto robi się straszny burdel w plecaku jak to jest tak wszystko porozwalane, często też zapominam że coś mam bo po prostu mi to umknie w tym bałaganie @Szczepan9205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 ztcw dotyczy to tylko "consumables" i przedmiotów, które mają więcej niż 1 użycie (smarów, klejów, zestawów itp.). Anomaly wprowadza też podział EQ na kategorie (masz ikony na samym dole, pod statystykami), więc np. w trakcie handlu możesz śmiało zaznaczyć, że interesują cię tylko kombinezony i hełmy. Z tym, że wszystkie te ulepszenia typu camelbaki, stelaże, moduły freonowe itp. nie są przypisane do żadnej kategorii i trzeba ich niestety szukać w zakładce "wszystkie przedmioty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaże są nie warte uwagi, naprawdę. Są tanie ale prawie nie zwiększają wagi. Najlepiej to kupić mocny plecak i pozbierać na lepszy kombinezon. Aktualnie ja posiadam artefakty na wagę i kombinezon który zwiększa wagę chyba o 60 kilogramów więcej. Najwięcej ważą ulepszenia broni/kombinezonów które zbierasz z trupów lub schowków  i pojemniki na artefakty. Ja przy sobie noszę tylko 2 bo rzadko mam okazję trafić na prawdziwy art, częściej są to rupiecie. Zrób sobie oczywiście schowek. Nikt Cię nie okradnie a po każdym wypadzie będziesz mógł chować swoje pierdoły. Mój schowek w bazie czystego nieba wygląda jak ekwipunek handlarzy bo zdążyłem tyle śmieci przytachać

EDIT:

@VoldiNa pewno już przeszedłeś wiele razy fabułę i znasz jej poziom trudności. W momencie gdy wyjdzie spolszczenie na pewno się za nią zabiorę, ale czy mam od nowa wystartować z gierką? Jestem już w mocnym end game gdzie na czilku ciułam sobie milion dla aczika i biegam z najlepszym gearem. Nie chciałbym, żeby te questy szły za łatwo. 

 

Edytowane przez Mokebe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voldi 

4 godziny temu, Voldi napisał:

Anomaly wprowadza też podział EQ na kategorie (masz ikony na samym dole, pod statystykami), więc np. w trakcie handlu możesz śmiało zaznaczyć, że interesują cię tylko kombinezony i hełmy

to wiem ale chodzi mi właśnie jak nie handluje tylko jak sam zaglądam do plecaka, po prostu lubię mieć tam w miarę porządek bo sam się w tym nie raz gubię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 12:08, Mokebe napisał:

Na pewno już przeszedłeś wiele razy fabułę i znasz jej poziom trudności. W momencie gdy wyjdzie spolszczenie na pewno się za nią zabiorę, ale czy mam od nowa wystartować z gierką? Jestem już w mocnym end game gdzie na czilku ciułam sobie milion dla aczika i biegam z najlepszym gearem. Nie chciałbym, żeby te questy szły za łatwo. 

 

Przeszedłem raptem raz i to końcówkę (z Diegtiariowem) na szybkości, żeby nie spoilerować sobie w trakcie prac nad tłumaczeniem :P . Linię UNISG zacząłem, ale jej nie dokończyłem, bo tłumaczenie pochłania za dużo czasu. Pełne spolszczenie powinno być gotowe na środę, bo dostałem trochę nadprogramowego wolnego, ale nie chcę nic obiecywać.

Odpowiadając na Twoje pytanie - generalnie nowa gra nie jest wymagana, ale wszyscy NPC (zarówno "questowi" jak i generowani losowo przez A-life) będą mieli angielskie imiona. Z tego co pamiętam, coś tam jeszcze zostaje po angielsku i nie da rady tego zmienić bez nowej gry, ale nie jest to coś, co miałoby jakikolwiek większy wpływ na samą rozgrywkę. Dialogi, przedmioty i questy zmieniają język od razu.

 

I dzięki za podesłanie linków do tłumaczenia. Tak jak kiedyś wspominałem, nie jestem na bieżąco z hostingami i nie śledzę sytuacji na tyle, żeby mieć nad nią jakąkolwiek kontrolę. Gdyby ktoś polecił darmowy hosting plików bez terminu ważności linków byłoby świetnie. ZTCW Stalkerteam ma chyba taką funkcję?

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voldi jak już spolszczenie będzie finalne to na bank doda się je do pobieralni bo jak była wersja testowa to za bardzo nie było sensu jak co trochę mogła wyjść nowa, a jak potrzebujesz np jakiegoś hostingu plików to np możesz sobie za darmo założyć konto na MEGA i dostajesz 50gb miejsca.

Bo takie hostingi bez rejestracji to raczej tak standardowo trzymają pliki 30 dni i potem kasują.

Np na zippyshare pliki kasują po 30 dniach od ostatniego pobrania, depositfiles po 90.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gh0sTp napisał:

ie ktoś dlaczego nie można porozmawiać z doktorem ?

Też tak mam. Akurat gdy gram Najemnikiem. Może to kwestia relacji z handlarzami i Stalkerami.

------

Wie ktoś dlaczego nie mogę włączyć Antyaliasingu???

Edytowane przez Major Diegtiariow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.