Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

Animacje przedmiotów jeśli ktoś jeszcze nie widział. Zbędny bajer czy może ficzer który poprawia immersje? Według mnie coś takiego jest naprawdę super i strasznie mi brakuje takich rzeczy w wielu  RPGach żebym naprawdę mógł się wczuć w daną postać..

  • Super 2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tyle nie odpisywałem, miałem dużo na głowie ostatnimi czasy.
Screena zaraz podrzucę, a mam jeszcze pytanie, każda broń i kombinezon, znalezione u mego wroga, jest w okropnym stanie, nawet wojsko, które powinno być wyposażone w sprzęt w dobrym stanie, czy tak powinno być?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm  A jaki ma być stan pancerza, jeśli w NPCa wsadziłeś ileś tam sztuk amunicji, poprawiłeś mu granatem, a jeszcze wcześniej dupę poszarpały mu dziki czy psy. Cały czas masz w dialogach skargi, jakie to słabe zaopatrzenie mają wojacy. Za konserwę, czy flaszkę wódki nawet kałacha gotowi oddać.

A jakbyś już na początkowej lokacji miał wypasione egzo, najlepszą broń, walizkę kasy, to co byś robił przez resztę moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kondotier napisał:

@Grimm  A jaki ma być stan pancerza, jeśli w NPCa wsadziłeś ileś tam sztuk amunicji, poprawiłeś mu granatem, a jeszcze wcześniej dupę poszarpały mu dziki czy psy. Cały czas masz w dialogach skargi, jakie to słabe zaopatrzenie mają wojacy. Za konserwę, czy flaszkę wódki nawet kałacha gotowi oddać.

A jakbyś już na początkowej lokacji miał wypasione egzo, najlepszą broń, walizkę kasy, to co byś robił przez resztę moda?

Oczywiście masz rację, tak o tym nie pomyślałem, ale spokojnie, ja się nie skarżę ja jestem zadowolony z takiego stanu rzeczy, nie ma łatwo i to mi się bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nacieszyłem się nowym modem to teraz kilka moich wrażeń:

Pobieranie z moddb ssie - i to jak odkurzacz z tesko - zrywa i ma transfer parenaście kilobitów - można wyjść z siebie i stanąć obok...

Gra wygląda ślicznie na max detalach - ale mimo zapasu mocy komputera potrafi przycinać - nie podczas walki a podczas biegania

Itemków od wielkiego groma - ciekawa odmiana po np solance - ale zaczyna męczyć jak okazuje się że do naprawienia kałasza potrzebujesz lufy - akurat nie tej którą masz - a ta która pasuje jest w opłakanym stanie - do naprawy tej użyjesz multitoola i - uwaga - kawałka plastiku - albo innego ciekawego utensylia - naprawianie zbroi używając dziennika / notatnika miałem ubaw - ale max do trzeciego razu.

Broń i zbroja niszczy się bardzo szybko - no ok to jeszcze jestem w stanie przeżyć - ale nóż który dosłownie sypie się w oczach... nawet w solance się tak szybko nie sypało

Siła mutantów jest ok - większość zrobisz na raz/ na dwa ale one cię też w miarę szybko poskładają - więc nie ma zabawy w gieroja - no i super

Trochę szokiem był dla mnie brak automapy w lewym rogu - utrudnia to życie - zwłaszcza na bagnach gdy trzeba uciekać i wybierać drogę pomiędzy trzcinami i wodą

Co mi się nie podoba - zielone schowki na mapie - i to te zrobione przeze mnie i te co dostanę w nagrodę - są naprawdę ciężko widoczne - nawet na maksymalnym zbliżeniu mapy musiałem nieźle się wpatrywać, żeby tam coś zobaczyć - te fioletowe są ok - nie wiem jeszcze jak się dostaje jedne a jak drugie

Limitowane śruby sprawiły jedno - zaprzyjaźniłem się z F5 - i pola anomalii przechodzę na wzrok i słuch i F5.

Dostęp do imadła na 5 minut - przyznam że na początku mnie to nieźle zaskoczyło - zanim sprawdziłem co potrzebuję do upgradu to czas mi minął

Na razie tyle uwag - gram dalej i będę się wypowiadał - o ile temat pozwoli

W każdym razie gra się świetnie - wciąga jak ruchome piaski 

Dobrej wam drogi

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, koboldzisko napisał:

Ok nacieszyłem się nowym modem to teraz kilka moich wrażeń:

Pobieranie z moddb ssie - i to jak odkurzacz z tesko - zrywa i ma transfer parenaście kilobitów - można wyjść z siebie i stanąć obok...

A co ma piernik do wiatraka, czytaj strona, z której pobierasz do wrażeń z moda :) Akurat moddb jest dobry pod tym względem.

Aż z ciekawości sprawdziłem bo coś mi tu śmierdziało i mi party pobiera z prędkością ~6,5 Mb/s czyli 3GB part w jakieś 7min. Także jedyne co tu ssie to raczej twoje internety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, koboldzisko napisał:

Pobieranie z moddb ssie - i to jak odkurzacz z tesko - zrywa i ma transfer parenaście kilobitów - można wyjść z siebie i stanąć obok...

Pierwsza zasada: nigdy nie pobieraj z ModDB czegoś, co ma więcej niż pół giga. Zawsze łap za torrenta albo inne źródło.

40 minut temu, koboldzisko napisał:

Gra wygląda ślicznie na max detalach - ale mimo zapasu mocy komputera potrafi przycinać - nie podczas walki a podczas biegania

Ta modyfikacja akurat nie wie, co to zapas mocy. Na maksymalnych detalach wymaga ona sześciogigowej karty graficznej i 24GB RAMu. Sprawdź suwaki, w szczególności powiązane z trawą.

40 minut temu, koboldzisko napisał:

Trochę szokiem był dla mnie brak automapy w lewym rogu - utrudnia to życie - zwłaszcza na bagnach gdy trzeba uciekać i wybierać drogę pomiędzy trzcinami i wodą

Anomaly raczej dąży do jak największej immersji i realizmu, więc brak minimapy akurat nie powinien tutaj dziwić.

Edytowane przez stalker1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tom3kb napisał:
Godzinę temu, koboldzisko napisał:

Ok nacieszyłem się nowym modem to teraz kilka moich wrażeń:

Pobieranie z moddb ssie - i to jak odkurzacz z tesko - zrywa i ma transfer parenaście kilobitów - można wyjść z siebie i stanąć obok...

A co ma piernik do wiatraka, czytaj strona, z której pobierasz do wrażeń z moda :) Akurat moddb jest dobry pod tym względem.

Wiesz, dopiero później znalazłem linka do disku google - z moddb zrywało połączenie po pobraniu 4 - 5 gb tekstur - przez weekend nie udało mi się go pobrać 

 

Godzinę temu, stalker1997 napisał:
2 godziny temu, koboldzisko napisał:

Trochę szokiem był dla mnie brak automapy w lewym rogu - utrudnia to życie - zwłaszcza na bagnach gdy trzeba uciekać i wybierać drogę pomiędzy trzcinami i wodą

Anomaly raczej dąży do jak największej immersji i realizmu, więc brak minimapy akurat nie powinien tutaj dziwić.

Ja to rozumiem - w innych miejscach można się w miarę przyzwyczaić ale bagna są uciążliwe - tu mi tego najbardziej brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, koboldzisko napisał:

Ja to rozumiem - w innych miejscach można się w miarę przyzwyczaić ale bagna są uciążliwe - tu mi tego najbardziej brakowało

No to jest prawda. Poziom trudności dzięki braku minimapy dosyć znacząco wzrasta na Bagnach. Włączając w dodatku to, że nie mamy jeszcze na początku odpowiedniego uposażenia; lokacja jest wtedy porównywalnie ciężka jak przejście pierwszy raz przez Czerwony Las lub Radar (Kto na tym etapie już był, to wie, o czym mówię).

Edytowane przez stalker1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stalker1997 napisał:

Anomaly raczej dąży do jak największej immersji i realizmu,

Zawsze mnie trochę takie stwierdzenia śmieszą ;) Realizm to by był, gdyby śrubki można było przywiązywać na sznurki, żyłki i bandaże, jak w oryginale, z którego cały ten pomysł zaczerpnięto. A tak to zostaje tylko mniej lub bardziej nieudolne małpowanie rzeczywistości.

5 godzin temu, koboldzisko napisał:

Gra wygląda ślicznie na max detalach - ale mimo zapasu mocy komputera potrafi przycinać - nie podczas walki a podczas biegania

Jak to Stalker - doczytuje sobie rzeczy w locie. Szybszy dysk SSD powinien rozwiązać problem albo ograniczyć go do minimum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradziaki czy da się sprawdzić czy gram w story mode czy w takie sobie łażenie ? Bo zdaje mi się że wybrałem na początku story mode ale piątaka za to nie dam a łażę już bite 2 tygodnie i nie chce się mi ponawiać gry od zera . 

@tom3kb

 

wiem że mam od Sidora dostać zadania - nie mam ich i u niego ich nie ma... więc raczej nie gram w story mode...

no to trudno - teraz w takim razie w potrzasku a jak mi będzie mało to wrócę do anomaly potem - ten mod ma swój urok i nie ma za dużo ctd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem filmik na youtube jak facet zaraz na początku idzie do Sidora i dostaje od niego 2 zadania żółte -jedno na doktora drugie na Sacharowa - jak zaczynam nową grę to jest tak samo - i mnie się zdaje że też tak miałem, ale zaczynałem grę łącznie 4 razy i mogło mi się z którymś pomylić :/ myślałem że gdzieś w opcjach albo w savie to będzie zapisane jakiś gamemode = 2 albo coś w ten deseń

edyta:

 

byłem u doktora i mówi mi tylko miłego dnia i inne w ten deseń... chyba jednak będę w potrzasku :D

Edytowane przez koboldzisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mam problem. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę ruszyć z fabuła w modzie. Po dotarciu do doktora na bagnach nie mam możliwości rozmowy z nim. Ktoś miał jeszcze taki problem?

Spoiler

ss_adamh_11-22-19_16-58-43_(k00_marsh).thumb.png.1bbd9f0a2a17a109a3ed7c061a9ab412.pngss_adamh_11-22-19_17-10-26_(k00_marsh).thumb.png.f8f10211b539241590bd7f6ba7214075.png

@@@@

Problem rozwiązany. Wczytywanie save do skutku pomogło :d.

Edytowane przez bloodrise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Grimm napisał:

Znacie jeszcze jakieś podobne modyfikacje do Anomaly, też najlepiej, żeby każda frakcja miała swoją fabułę i historię?

Nie bardzo, to jeden z niewielu CoCowych modów z jakąś fabułą.

Legends Return miał też parę linii fabularnych ale dawno nie patrzyłem czy coś z nim robią? Czy może coś więcej dołożono.

A wersja 1.0 dopiero w przyszłym roku.

A jeśli chodzi o dołączanie do frakcji i jakieś ich zadania to SGM ale to już nie CoC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiałem mechanik od anomaly jest na tym forum - więc jeśli bym mógł dwie uwagi które mi się nasunęły po paru (dziesięciu) godzinach grania:

 

Zadania na uwolnienie stalkera - zrobiłem ich kilka a dostałem jedno niewykonalne - mam stalkera uratować z terenu MW i jest poza terenem mapy, po kilku godzinach dookoła mapy jak wyskoczyć poza teren gry udało mi się wyjść - gdyż zauważyłem, że przy przejściu na Rostok tworzone są dwa pliki - jeden z MW drugi z Rostoku - i jak wczyta się ten z MW to przenosi ZA punkt przejścia - ale przy podbieganiu do klęczącego gościa przenosi na Rostok - bez względu z której strony by do niego podejść - więc to mi się trafił jakiś wyjątek

 

Druga sprawa - statystyki zbroi są podane w paskach a artów w nacisku na powierzchnię - ni ciula nie idzie się połapać co gdzie i jak pasuje - zakładam Full Empty - powinien mieć niezłe staty - spada mi kondycja a nic do zbroi nie dochodzi - ciężko to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.