Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wie ktoś jak temu zaradzić?

 

FATAL ERROR


[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 191
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : LUA error: ...pulpit/anomaly 3.0\gamedata\scripts\death_manager.script:360: attempt to index field 'itms_npc_pda' (a nil value)
 

stack trace:
 

Edytowane przez User_Name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@User_Name

Jak grasz z jakimiś dodatkowymi addonami to je wywal, jak dzieje się w czystym Anomaly to chyba na razie nie ma fixa, przynajmniej nie widzę.

 

Dzieje się podczas lootowania jak chce się pda podnieść (ty lub NPC), ktoś pisał, że z frakcji Monolit ale nie wiem czy w innych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

Addonów żadnych nie mam, a działo się tak po chwili gry, biegam po mapie minutę czasem dwie i nagle do pulpitu, bez żadnego komunikatu. 

Wypakowałem .db programem z folderu tools i dodałem do gamedaty, oraz zmieniłem na dx10. Póki co działa dobrze, tylko nie wiem która z czynności to sprawiła. 

 

EDIT: Działo się zarówno na kordonie jak i w rostoku kolejno jako samotnik i powinność.

Edytowane przez User_Name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@User_Name nie grałem w Anomaly ale ludzie pisali, że to może się dziać nawet jak npce lootują jakiegoś trupka i trafią pda i chcą sobie podnieść.

Żadnego sensownego rozwiązania na razie nie widziałem.

Chyba, że to wina np jakiegoś ostatniego fixa to można by go nie wrzucać tylko grać na starszej wersji jakiejś. Takie coś mi przychodzi do głowy np.

Bo widzę na moddb, że masz oddzielnie moda, update-y i hotfixy.

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy to normalne że ten mod na DX8 jest taki "ciemny" ? Godzina 13, trochę pochmurno ale nawet jak jest czyste niebo i świeci słońce to jest bardzo słaby widok, ciężko tak grać bo przeciwników nie widać. 

Gamma, kontrast itp są domyślnie na 1, kombinowałem też coś z tym i nic nie pomagało, a tylko pogarszało graficzny efekt wizualny. 

ss_admin_03-16-20_13-43-19_(l01_escape).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian niektórym pomaga w rozjaśnianiu grania na DX8 użycie RsShade, poczytaj komenty i ewentualnie spróbuj jak chcesz.

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/reshade-anomaly-150-beta-30-enhanced

Nie działa na DX8, próbowałem a w komach nie ma rozwiązań, jest tylko jakiś gość który mówi że na DX8 mu poszło, ale napisał że nic szczególnego nie zrobił, tylko odpalił na DX8 i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian no to lipa bo w innych tematach nic nie widziałem, DX8 raczej paskudne w porównaniu do wyższych no ale to normalne chyba :)

No tak, ale to pierwsza modyfikacja w jaką grałem w której panuje taka ciemnica..Mogli by to rozjaśnić.

Dziękuje za próbę pomocy.

P.S

Na tym SS w tym obozie jest jeden wojskowy który mnie zabił, znajdź go :D 

ss_admin_03-16-20_13-56-32_(l01_escape).thumb.png.e017a2bdf0c3b646e5ead5dc6f771d1a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam misje fabularną aby poznać sekrety z lab X8 i przekazać je Striełokowi. Zebrałem dokumenty ( był tylko jeden, chyba że coś pominąłem, ale kilka razy sprawdzałem każde miejsce ) i nie mogę ich zwrócić, a misja jakby dalej trwała, znacznik z lab X8 nie znika. 

To jakiś bug, czy w tej misji chodzi o coś innego niż o dokumenty ? 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem ten temat i choć nostalgicznie jestem bardziej przywiązany do "konkurencyjnego" forum, tak w kwestii jakiegokolwiek zaangażowania nie mają z wami raczej większych szans.

 

Wiem, że data dzisiaj jest jaka jest, ale nie żartuję. Zacząłem szperać, na razie przeklejając co się da z tłumaczenia Misery i waszego tłumaczenia CoCa. Jakby ktoś chciał coś pomóc, to zapraszam na anomaly.polonizacja@gmail.com, tak będzie póki co najłatwiej.


Na tę chwilę mam przetłumaczone praktycznie całe UI przeznaczone do korekty. Walczę z rozbudowaną Encyklopedią. Z plikami pomaga mi Gizbarus z forum.stalker.pl.

Spoiler

 

Anomaly 1.5 Screenshot 2020.03.31 - 09.53.50.87.png

Anomaly 1.5 Screenshot 2020.03.31 - 19.33.58.24.png

Anomaly 1.5 Screenshot 2020.03.31 - 23.09.28.91.png

Anomaly 1.5 Screenshot 2020.04.01 - 10.47.39.32.pngAnomaly 1.5 Screenshot 2020.04.01 - 10.47.53.76.png

 

Edytowane przez Voldi
Dodałem spoiler do screenów.
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powitanie. Raczej nie sądzę, żebym wrócił do aktywności - od lat już raczej tylko przeglądam fora zamiast brać czynny udział w dyskusjach.

Cóż, po prostu ktoś musiał to zrobić. Pomyślałem, że czemu nie - i tak siedzę (jeszcze) na zwolnieniu lekarskim. Tłumaczyłem pierwsze wydanie Misery 2.0 i pomagałem przy pracach nad spolszczeniem LA, także wiem, z której strony to ugryźć :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie! Cóż, ja byłem zagubionym wędrowcem który po wielu latach błądzenia po forach stalkera i próbach osiedlenia się na stalker.pl ostatecznie znalazłem się tutaj. Mimo, że na początku stalker.pl było przeogromnym forum gdzie stalkerteam nie mógł się nawet równać to dzięki takim weteranom i ojcom założycielom jak Kondotier i wielu innym te forum wciąż żyje i ostatecznie, według mnie, stało się teraz największym, wciąż aktywnym fanbasem Stalkera. Ja po wielu próbach starć z niezakładaniem konta w końcu uległem i mimo że nie jestem tak aktywny jak reszta to staram się, by dołożyć coś od siebie. Kocham to miejsce i ludzi takich jak Wy, którzy starają się zbudować coś tak wielkiego. Życzę powodzenia i wiem że Ci się uda, dzięki za starania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voldi  Nie miałem styczności z Anomaly, tak że nie deklaruję się z pomocą.

A skoro masz spore doświadczenie w tłumaczeniach, a więc i chyba grałeś w wiele modów, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś swoim doświadczeniem wspierał mniej doświadczonych, tych świeżo zarejestrowanych. Wystarczy na forum bywać.

@DuzySiuraq Małe sprostowanie. Jestem na forum od lat, ale aby być zaliczonym do "ojców założycieli " , też mi parę lat brakuje.

Tak, że te honory nie dla mnie :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb zmieniłem directx na 10-tkę i teraz mnie wywala z takim logiem.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 530
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : Can't open section 'string_table'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KashanTEM napisał:

Witajcie!

 Trochę późno piszę, ale co z tego. Chcąc dzisiaj odpalić Anomaly, gra wykopała mnie z takim błędem.

  Ukryj zawartość

image.png.36eeda83ab4850a912e6742f973f9c00.png

Wcześniej nie było takich problemów, a mój komputer jest wyposażony w GTX 770. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :-)

 

Jakich shadow map używasz? W jakiej rozdzielczości grasz? Możliwe, że mogłeś przesadzić z ustawieniami graficznymi. I nie graj na direct 10 tylko na 9 albo 11. U mnie tez sie czasem gra potykała na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bloodrise napisał:

Jakich shadow map używasz? W jakiej rozdzielczości grasz?

Cóż, shadow map mam na 2048, a rozdzielczość taką jak na monitorze (czyli 1920x1080)

1 godzinę temu, bloodrise napisał:

I nie graj na direct 10 tylko na 9 albo 11.

Na początku z 9-tką miałem problem (z tym komunikatem). A z jedenastką to tak samo, jak w drugim poście.

Edytowane przez KashanTEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.