Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy nie żyją. Odpuszczam wam wasze grzechy ! ss_daniel_03-13-21_20-55-55_(l13_generators).jpg

Drugi wątek fabularny mam już za sobą i cóż mogę powiedzieć.. Jeżeli ktoś lubi dużo strzelać, to mu przypadnie do gustu, natomiast lekko rozczarowała mnie sama frakcja Grzechu, dlaczego ? 

Niby są ugrupowaniem bardzo tajemniczym, o którym mało kto słyszał, ale zostali przedstawieni jako liczna banda fanatyków, którzy zamierzają za pomocą agresywnej ekspansji przejąć kontrolę nad Zoną. Oczywiście mają ku temu swoje powody, ale czy Grzech nie powinien działać w ukryciu ? 

W Anomaly większość członków tej frakcji to zwykłe marionetki w rękach samozwańczego szaleńca. Hah, chociaż muszę przyznać, że Czarnobóg jest nawet ciekawym antagonistą. 

Uważam, że Grzech bardzo dobrze został przedstawiony w Legend Returns. Przypominam, że tam mogli odcinać części ciał stalkerów lub nawet nakładać na siebie skórę z ludzkiej twarzy, którą traktowali jako kamuflaż. To jedynie świadczy o ich okrucieństwie. A tutaj ? Ot, kolejni fanatycy bez większych atutów. 

Został mi już ostatni wątek fabularny i warto go ukończyć, bo poznamy znaną nam wszystkim postać. 
Dla ciekawskich podsyłam rozmowę z Łukaszem po zlikwidowaniu problemu, jakim był Grzech: 

Spoiler

ss_daniel_03-13-21_21-34-59_(l07_military).jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Agrael napisał:

Został mi już ostatni wątek fabularny

Po trzeciej fabule jest bonusowa czwarta linia fabularna:

Spoiler

"Lost to the Zone" Storylines has been added to 1.5 update, with its three installations:

  • Part 1: Living Legend: a famous stalker has returned to the Zone. Pursue him in order to obtain his invaluable knowledge.
  • Part 2: Mortal Sin: a sinister faction emerges from obscurity to take over the Zone. You are among the few who can stop them.
  • Part 3: Operation Afterglow: the Zone attracts a lot of attention. However, some people believe that its many secrets are best kept hidden.

And the new bonus story:

  • Part 4: Hollow Boundaries: play as a member of a foreign force to investigate and reveal the secrets of the Zone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anomaly - Grzech - ekipa popapranych nieudaczników która nawet nie kryje, że są klonami Monolitu - frakcji.

Ich zadania są koszmarne - przynieś, wynieś, odwal salto z podwójnym okrakiem.

ksywka szefa z mitologii słowiańskiej ma się tak do niego jak nazwanie ratlerka cerberem.

W innych modach stalkerzy omijają ich lokacje - np. Łoszyna, a tutaj gnieżdżą się w piwnicy i żywią się łęcinami z kartofli. ;) :) 

Ich największa tajemnica to pędzenie bimbru z buraków i zbieranie grzybów w piwnicy - stąd takie maja odpały.

:) 

p.s. grałem we wszystkie 4, teraz sobie zagrywam dla satysfakcji zwiedzania.

Wlażę na jakieś podwyższenie - budynek, drzewo, wieża - w zależności od lokacji i bawię się niczym Simo Häyhä. :) 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wkurzające jest, że przy takim arsenale do wyboru trzeba się ograniczać maks do 2-3 karabinów plus jakiś pistolecik :D

Trzeba przemyśleć swój wybór.

Więcej praktycznie nie ma jak nosić. A i sensu kupować i modyfikować, żeby sobie trochę postrzelać też nie widzę. Przynajmniej z moimi funduszami 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kbz tym nie kręciłem ale bez przesady ludzie graja na takich addonach ze ta gra ma 10x wieksze wymagania wala streamy po pare h i im nic sie nie pierdzieli xd za dobry mam komp zeby na jakims dx9 grac chce troche oczy nacieszyc kiedys na anomaly 1.5 mialem tez problemy z zawieszaniem sie tam na dx9 tak samo sie dzialo wlasnie dlatego nie grałem i się cieszyłem na 1.5.1 że może sie uda xD zostaje wyłączać i właczać gre w kółko jedyne co mi przychodzi do głowy to może jakiś program w kompie mi brakuje? jak do lost alphy sie pamiętam pobierało żeby chodziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen @tom3kb kombinuje kombinuje coś tam mi się udało znaleźć że ktoś miał podobny problem z zawieszaniem sie stalkera i gdy wyłączył dynamiczną muzyke problem zniknął myślicie jest taka możliwość ? Jak to u was wygląda macie to zaznaczone podczas gry ustawiam tak i testuje 

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trynda dobrze, że testujesz ale robisz to moim zdaniem od (_!_) strony. Sprawdzasz czy to wina muzyki ale jak ci napisałem żebyś zaczął od innego niższego renderowania to "nie, bo ma ładnie wyglądać". A mi nie chodzi żebyś grał na niższym oświetleniu tylko sprawdził czy to jednak nie tego wina, że przy najwyższych możliwych ustawieniach komp jednak nie daje rady. Jakby się okazało, że nie ma różnicy na wszystkich rodzajach directx to byś sobie wrócił do directx 11 i trzeba by kombinować dalej.

To są mody do gry, już w niejednym ludzie się nacieli, że jednak z opcjami trzeba zejść z grafiką mimo, że mają nowego mocnego kompa bo coś jest niestabilne.

@Trynda chodzi ci o to?

https://amp.reddit.com/r/stalker/comments/byzds4/stalker_anomaly_keeps_freezing_with_no_escape/

Wyłaczyć dynamiczną muzę, eax i zmienić oświetlenie na directx9 ;)

Ale u kogoś wystarczyło tak jak piszesz samo wyłączenie dynamicznej muzy i przejście na dx11, także trzeba sprawdzać wszystko ;)

https://steamcommunity.com/app/41700/discussions/0/2942494909180495625/

Tu też piszą, że sama zmiana muzy pomogła bo grafika jednak nic nie zmieniała.

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/forum/thread/freezes-mid-game-please-help

Sprawdź, co ci szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kbNie chce przechwalać dnia przed zachodem słońca ale po wyłączeniu tej dynamicznej muzyki i eax na dx11 nie zawiesiła mi się gra jeszcze ani razu a grałem z 2h chodząc po paru lokacjach teraz nawet zaatakowałem baze wojskowa w agro wybiłem wszystkich wojskowych a było ich naprawdę dużo i nic :DDD Być może się udało naprawić. Wiem że powinienem zjechać na dx9 albo 10 :D ale wiesz jak to jest xD mam nadzieje ze przez ten moj spam pomogę chociaż jednej osobie która ma taki problem jak ja bo to naprawde frustrujące

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Trynda napisał:

@tom3kbale wiesz jak to jest xD mam nadzieje ze przez ten moj spam pomogę chociaż jednej osobie która ma taki problem jak ja bo to naprawde frustrujące

A no jasne, im więcej sposobów na naprawę czegoś tym lepiej.

Ja bym nie obstawiał dynamicznej muzyki ale teraz będę pamiętał ;)

 

A dodatkowo jak człowiek sam rozkminił problem u siebie to też lepiej się czuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@0kedlaw nie wiem co to lepsza minimapa, zobacz w opcjach bo tą w Anomaly chyba można zmieniać, skalować to może ci wystarczy. Chyba, że coś mi się uroiło. To sorry.

Jak coś to tu masz kilka linków do addonów minimap, problem jest taki, że są do starszych wersji Anomaly więc w najgorszym wypadku może się skończyć reinstalacją Anomaly 😈

Różne minimapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.