Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie mam pytanie co gry stalker anomaly . Jaki dodatek sobie ściągnąć do gry żeby w plikach gry pojawiły się pliki actor ltx., system ltx, autfit ltx . To żeby sobie móc edytować na przykład udźwig , wzmocnić pancerze i tym podobne - pytam bo tych dodatków jest mnóstwo i się gubię . Z góry bardzo dziękuje - Zmiana udźwigu  w menu gry jest dla mnie nie wystarczająca . W modzie zew Czarnobyla też nie było wyżej wymienionych plików to znalazłem dodatek dzięki któremu mogłem sobie edytować między innymi udźwig - w dodatku rzecz jasna były pliki ltx które pozwalały edytować różne parametry . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba - Tak, to są tzw. z niemieckiego szachty.

Dostać się na Rudy las można ze Skladów lub Martwego miasta - Limańsk - Rudy las.

W zależności od frakcji w jakiej jesteś w szachtach może być miło lub mniej.

W szachtach jak już zapoznasz się z domownikami, złazisz na niższy poziom - po twojej lewej w korytarzu jest zastawione - blacha i skrzynki - wejście na w/w poziom.

Tamże jest parę anomalii i to one są celem zadania.

Polecam dobry skafanderek i gładko lufową, najlepszy jest UAS, może być Sajga albo AK 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeszedłem tą drugą linię fabularną dla Grzechu, pierwsze kilka misji, mmmm może będzie coś ciekawego ale bardzo szybko zamieniło się wszystko w kilka nudnych strzelanin. Dobrze, że ta linia krótsza niż pierwsza bo wypadła gorzej niż poprzedniczka.

Narazie fabularnie ten mod ma tendencję spadkową :)

Nawet walka zaczęła mnie już nużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- Dużo lepsza jest trzecia linia fabularna "Operacja Luna", chociaż wciąż dużo gorsza niż pierwsza, odnoszę wrażenie że fabuła Grzechu  była pisana na kolanie i od niechcenia. Podczas trzeciej fabuły uwaga, można przeoczyć jakieś komunikaty a bez tego idzie się zgubić.

Wciąż jednak podtrzymuje zadanie że Anomaly to najładniejszy mod CoC-owy, chociaż ja osobiście wchodzę tylko żeby porobić ładne zdjęcia i video, zdecydowanie lepsze jest dowolna produkcja fabularna.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operację Łuna skończyłem, krótka, lepsza od poprzedniczki ale problematyczna miejscami.

Po pierwsze misje odpalane przez wiadomości radiowe/sms bez żadnego wpisu w pda. Można przegapić, jak się nie patrzy na te randomowe smsy 😁 Do tego nie wiadomo ile czasu trzeba czekać na kolejną wiadomość. Spałem i spałem. Miałem też buga pod koniec, że Igła? w Przedszkolu zrespił się w złym miejscu i niby z nim gadałem ale misja nie odpalała i nie chciał ze mną iść ale naprawiłem.

 

Czyli niby Anomaly skończyłem. Została mi bonusowa kampania dla UNISG.

Czy ja dobrze rozumiem, że w niej jestem wrogiem dla każdej frakcji? Nawet w wiosce Kotów nie pohandluję z Sidorowiczem ani w Barze z Barmanem? O naprawach sprzętu nie wspomnę.

Liczyć mogę tylko na swoich i Najemników, a tak to na początku tylko sprzęt zdobyczny bo nic nie kupię i nie naprawię? Ewentualnie wreszcie tutaj trzeba wykorzystywać crafting :)

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalkerzy i Stalkerki, Anomalie i Mut... a nie, czekaj.

Słuchajcie, ja tutaj z szybciutkim komunikatem - jacyś ludzie w Internecie wzięli na warsztat spolszczenie do Anomaly autorstwa mojej ekipy i zaczęli je "poprawiać" wedle własnego widzi mi się, nie do końca wiedząc, jak taka robota w ogóle wygląda. Istnieje duże ryzyko, że zostanie wydane jako całkowicie "ich" z pominięciem wpisania autorów pierwotnej polonizacji.

W tym miejscu chciałbym zastrzec, że wszystkie "nasze" wersje spolszczenia do Anomaly będą (o ile Szczepanowi dalej będzie sie chciało dostosowywać upgrade'y) dostępne albo na tym forum, albo ewentualnie na stalker.pl. Jeśli ktoś znajdzie jakieś rzekomo "moje" spolszczenie gdziekolwiek indziej - ogłaszam, że ani ja, ani (póki co) Szczepan, ani nikt inny z ekipy tłumaczy nie ma z tym nic wspólnego.

Co do jakichś ludzi w Internecie - mam nadzieję, że spełnią swoje ambicje i wydadzą naprawdę sztosa. Nie będę ukrywał (i nigdy nie ukrywałem), że nasza polonizacja wymaga dość głębokiego szlifu i fajnie, jeśli ktoś by się za to wziął na poważnie, by wszystkim grało się lepiej.

Удачи, ребята.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Anomaly "skończyłem" (no została mi bonusowa kampania, która zapowiada się ciekawie i trudno jeśli chodzi o przejście) to takie moje podsumowanie. W skrócie najlepsze co powstało na bazie CoC-a od jego premiery. 

Plusy: 

Ładny graficznie pod każdym względem, mapy, modele, uzbrojenie. Bardzo dobra optymalizacja. Nawet granie na lichym starym sprzęcie jest przyjemne. Wreszcie jest jakaś sensowna kampania (3 linie fabularne + 1 bonusowa po przejściu moda).

Dużo różnych trybów rozgrywki i możliwość konfiguracji własnej gry. Wiele opcji do wł/wył zmieniających gameplay, dzięki bogu za dodanie szybkiej podróży :D bez tego bym chyba nie dał rady przejść tego moda.

Masa wszelkiego rodzaju przedmiotów i bardzo rozbudowany crafting, z którego ja akurat w ogóle nie korzystałem :) Ale fajnie, że takie coś i nie jesteśmy ograniczeni tylko do techników (niektóre frakcje miały by wtedy ciężko). Ktoś inny może się tym ciągle bawić jeśli lubi.

Dużo sprzętu do wyboru zarówno jeśli chodzi o broń i pancerze i różne przedmioty czy dodatki. Chociaż raczej trzeba się specjalizować w jakiejś broni. Jeszcze w żadnym modzie nie używałem tak mało broni.

Bardzo dużo wersji misji pobocznych i cyklicznych ze względu na ilość dostępnych gratów, nie dostajemy co chwilę przynieś mi "Meduzę" pięć razy pod rząd u każdego napotkanego npca.

Bardzo mało artefaktów na mapach, jakoś bardzo ich nie szukałem ale tych "prawdziwych" z właściwościami to przez swoją rozgrywkę samemu znalazłem może z 10 :D

Przyjemny model strzelania.

Minusy:

Trzy główne kampanie nie są jakoś specjalnie fajne, szczególnie nie wykorzystano potencjału w linii fabularnej Grzechu. W trzeciej kampanii trochę niezbyt szczęśliwe w kilku momentach wykorzystanie do "popychania fabuły" wiadomości radiowych/sms. Można przegapić wiadomość i nie będziemy wiedzieli jak ruszyć dalej. Tak samo czas odpalania kolejnych misji, czasem spałem i spałem, aż wreszcie przyjdzie jakiś sms od zleceniodawcy.

Trochę przerost formy nad treścią, masa przeróżnych śmieci jeśli chodzi o przedmioty, dziesiątki praktycznie takich samych produktów różniących się minimalnie.

Czasami głupie sytuacje jeśli chodzi o walkę, szczególnie w jakichś labach czy budynkach, gdy np mamy jakichś towarzyszy i wrogów też jest kilku. Wszyscy biegają wkoło siebie jak wystraszone kurczaki i walą seriami.

Zdarzają się jakieś błędy w questach ale rzadko.

Moja ocena: 8,5/10

Trochę o spolszczeniu. Moim zdaniem dobre, co prawda wszystkiego nie widziałem bo grałem tylko Samotnikiem ale oprócz standardowych literówek, braków spacji czy niepotrzebnych przecinków jakichś większych baboli ja akurat nie widziałem. Pod koniec kampanii jak oddawałem Sidowi jedne dokumenty nie było dialogu tylko "st_dialog bla bla" ale gdzieś wcięło mi screena. 

Sporo jest dziwnie wyglądających randomowych wiadomości sms ;) ale często przez to jak skrypt je skleja więc nawet nie ma się chyba o tym co za bardzo rozpisywać bo było o tym mówione podczas prac nad spolszczeniem. Czasem jakieś "widziano go w Kordonie" zamiast "na". Albo coś w stylu "Słyszałem, że będzie silna emission ale pierdzielnie" Nie wiem czy to błąd czy taki żart.

Było kilka dialogów jak z jakimś Sebą no ale nie każdy w Zonie to profesor i w sumie jak twórcy moda sobie je takie wymyślili to nic mi do tego. Mnie zęby nie bolały jak grałem i czytałem teksty. Także dla mnie było ok ale to moje zdanie.

I to chyba na tyle.

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Voldi napisał:

Stalkerzy i Stalkerki, Anomalie i Mut... a nie, czekaj.

Słuchajcie, ja tutaj z szybciutkim komunikatem - jacyś ludzie w Internecie wzięli na warsztat spolszczenie do Anomaly autorstwa mojej ekipy i zaczęli je "poprawiać" wedle własnego widzi mi się, nie do końca wiedząc, jak taka robota w ogóle wygląda. Istnieje duże ryzyko, że zostanie wydane jako całkowicie "ich" z pominięciem wpisania autorów pierwotnej polonizacji.

W tym miejscu chciałbym zastrzec, że wszystkie "nasze" wersje spolszczenia do Anomaly będą (o ile Szczepanowi dalej będzie sie chciało dostosowywać upgrade'y) dostępne albo na tym forum, albo ewentualnie na stalker.pl. Jeśli ktoś znajdzie jakieś rzekomo "moje" spolszczenie gdziekolwiek indziej - ogłaszam, że ani ja, ani (póki co) Szczepan, ani nikt inny z ekipy tłumaczy nie ma z tym nic wspólnego.

Co do jakichś ludzi w Internecie - mam nadzieję, że spełnią swoje ambicje i wydadzą naprawdę sztosa. Nie będę ukrywał (i nigdy nie ukrywałem), że nasza polonizacja wymaga dość głębokiego szlifu i fajnie, jeśli ktoś by się za to wziął na poważnie, by wszystkim grało się lepiej.

Удачи, ребята.

Ja również się pod tym podpisuję, a co do update'ów naszego spolszczenia do nowszych wersji Anomaly to zobaczymy jak będzie :) Póki mam zapał jeszcze to będę się starał je aktualizować. 

Aczkolwiek jeśli chodzi o jakichś ludzi w Internecie - to ja mam na ten temat swoje własne zdanie, ale zostawię je dla siebie bo znów przyjdą jakieś osoby z Internetu piszące z czyjegoś konta (lub nie - może się mylę) i będą mnie od "idiotów" wyzywać...:)

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania. 

Po pierwsze primo, gdzie znajdę ten dekoder dla Igły? Krążę po tym cmentarzysku pojazdów i nie mogę go znaleźć. 

Po drugie primo, ktoś wie dlaczego w drugiej lini fabularnej, tej której zaczynamy od Noego, tam mamy później spotkać się z Lokim w Janowie i jak biorę od niego zadanie to drzwi się zamykają i nie mogę wyjść z pomieszczenia. Ktoś miał taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen ale tam autobusów jest na pęczki :D

Ale tak jak mówisz podpowiedź jest.

@dave23Mówią, że w centralnej części złomowiska, jeszcze bodajże było, że jak mamy radiostacje to będzie piszczeć jak będziemy się zbliżać. Ale ja z tego nie skorzystałem, od razu w centrum złomowiska praktycznie wszedłem do tego autobusu co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.