Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim! Gram sobie w Anomaly, mam dwóch towarzyszy których wyekwipowałem w karabinki z tłumikami. Po drodze jednego z rajdów znaleźli inne karabinki które były w opłakanym stanie i nijak nie mogę jednemu z nich z ręki wyciągnąć karabinka by go naprawić i oddać mu z powrotem. Powiedzcie mi - da się mieć jakiś większy wpływ na szpej towarzyszy? Podrzucając im amunicję PPanc do eq mam jakąś pewność że będą z niej korzystać? Dodam że miałem już komunikat od jednego z nich, że karabinek mu rdzewieje no ale NPC raczej sam do rusznikarza nie pójdzie :V 

Edytowane przez Konstanty337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konstanty337 na poprzedniej stronie @przemqmiał też ten problem z towarzyszem Hip, ogólnie sprawę można załatwić rzucając im pod nogi jakąś broń o większej wartości niż ta jakiej aktualnie używają ale ;) z biegiem czasu gdy będą strzelać broń będzie się zużywać i znowu jak znajdą jakiś szmelc w trochę lepszym stanie to znowu podniosą :D i tak w kółko. Dodatkowo zbierając cały ten złom w pewnym momencie przeciążą się i nie będą mogli się poruszać.

Możesz sobie poszukać addonów pozwalających na zarządzanie ekwipunkiem towarzyszy to wtedy od czasu do czasu możesz im zrobić czystkę w plecaku, ja np na szybko znalazłem coś takiego

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/companioninventoryunlockrc18

Przeczytaj opis czy ci się przyda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konstanty337 Z tego co widzę po string_id w pliku tekstowym od tego moda na zarządzanie ekwipunkiem to żeby on zadziałał to musisz mieć zainstalowany MCM (Mod Configuration Menu) i dopiero z tym chyba ruszy ten dodatek.

A żebyś nie miał brakującego tekstu to wystarczy, że folder eng (od moda na zarządzanie ekwipunkiem towarzyszy, znajdziesz go w text/eng) skopiujesz i tej kopii zmienisz nazwę na pol, tak żebyś w folderze text miał foldery eng, rus i pol - wtedy powinien działać ze spolszczeniem tyle, że jego tekst będzie po angielsku i tak samo powinieneś zrobić z plikami tekstowymi od MCM żeby Ci nigdzie tekstu nie brakowało. Tu masz link do MCM: 

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/anomaly-mod-configuration-menu

Jeżeli dobrze myślę to kolejność instalacji powinna być taka - na spolszczone Anomaly wrzucasz MCM i dopiero potem ten mod na zarządzanie no i robisz te kopie folderów ze zmianą ich nazwy na pol, uruchamiasz grę i w menu głównym powinieneś mieć wtedy dodatkową opcję Mod Configuration Menu, wchodzisz tam i albo tam się dopiero aktywuje wszystko, albo w nim sobie konfigurujesz po prostu jakieś dodatkowe opcje moda na zarządzanie ekwipunkiem.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jakieś paczki jak np:

  • G.A.M.M.A
  • Escape From Pripyat 3.0

 

Jeżeli nie chcesz jednak się bawić w takie paczki to ja polecam Desolation z jakimiś mniejszymi dodatkami. Dla przykładu możesz na YT popatrzeć co inni mają (w opisie) np:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część, mam pytanie o addon. Czy addon expedition działa poprawnie z spolszczeniem anomaly oraz z spolszczeniami dodatków? Szukam jakiś fajnych addonów, które są po polsku. I próbowałem tych nie polskich, ale taki gamma to nie mogłem zainstalować (robiłem wszystko z instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z braku innych modów, postanowiłem dokładniej przyjrzeć się Anomaly, aby zrozumieć co w tej bazie do tworzenia modów jest takiego, że sporo grających się nią zachwyca. Na razie przeszedłem moda na piechotę z Kordonu na Zaton ( zadanie"Spotkaj się z Noe" ) i spowrotem na Kordon i Bagna ( Spotkaj się z Bibliotekarzem i Spotkaj się z Doktorem ).

Mam pytanie do tych, co w Anomaly już pobuszowali. Czy mod ma wmontowany spawner i jakimi klawiszami go wywołać.

A jeśli nie, to który ze spolszczonych spawnerów można bezproblemowo wsadzić do moda.

Ciekawa sytuacja. Kardana wygryźli ze Skadowska i kiedy korzystamy z jego warsztatu, to on sobie wychodzi na papieroska.

ss_fred_11-18-22_15-39-42_(jupiter).jpg  ss_fred_11-19-22_22-12-11_(jupiter).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Anomaly 1.5.2 - Dyskusja Ogólna

@kondotier Te znaczniki na mapach w PDA pojawiają się tylko na odwiedzonych wcześniej lokacjach. To zależy też od wyboru opcji "Stan szybkiej podróży". U mnie to było tak ustawione: 

Spoiler

ss_daniel_03-06-21_11-59-55_(l04_darkvalley).jpg.3b95589c68f6dc19f0ee1a5aebccf506.jpg

Pamiętam, że nie zawsze udawało mi się przenieść i pomagało wczytanie gry. Znaczniki chyba powinny być przy największych bazach stalkerów na danej lokacji. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @Agrael bo na niektórych lokacjach jest np tylko jeden punkt szybkiej podróży mimo odkrycia wszystkich "kółek", z tego co pamiętam na Kordonie mogłem się przenosić za przejazd kolejowy do tego domku co w Cieniu psy atakowały Lisa.

A i chyba jest jakiś "cooldown" na te szybkie podróże bo czasem za szybko nie można skorzystać z jakiegoś punktu, do którego niedawno skakaliśmy. Ale to moje przemyślenia i obserwacje z własnej gry więc mogę się mylić :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.