Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra Stalkerzy i Stalkerki (jeśli takowe mamy na forum) :) W poście #1 został dodany link do Spolszczenia dla Anomaly 1.5.1 - tak jak w przypadku odpowiednika do wersji 1.5.0 nie jest to finalna wersja - ta wersja zawiera przetłumaczoną nowo dodaną zawartość oraz poprawione błędy gramatyczne i interpunkcyjne z poprzedniej wersji do 1.5.0, które udało mi się wychwycić, ale proszę go nie traktować jako wersję 1.0  - jeśli kiedyś zapadnie wśród autorów decyzja o dokończeniu spolszczenia i doprowadzeniu polonizacji do wersji 1.0 to takowa się ukaże.

Ogółem rzecz biorąc - nie powinno nigdzie brakować tekstu więc powinniście móc przejść Anomaly 1.5.1 od początku do końca bez problemowo i po polsku, ale do perfekcji spolszczeniu trochę brakuje ;) Miłej gry!

  • Super 3
  • Dodatnia 7
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Jak nakładasz spolszczenie i kontynuujesz grę na zapisach robionych jeszcze na rosyjskiej wersji to się nie dziw, że masz wiadomości w PDA z rozmów, które odbyłeś przed wrzuceniem spolszczenia w krzaczkach - w każdym innym modzie w którym byś spolszczenie wrzucił na mod w trakcie gry to to co już masz za sobą będzie w krzaczkach, a tylko to co przed Tobą będzie po polsku, ale np. ksywki/imiona i nazwiska NPCów do końca gry już będziesz mieć w krzaczkach chyba, że nie zawierają znaków typu ą, ę, ó itd. 
Że tak powiem, żeby wszystko od początku do końca było po polsku to trzeba zacząć nową grę więc jak daleko już zaszedłeś to musisz, że tak powiem olać to co było wcześniej i grać po polsku lub wrócić do rosyjskiego- tak działa X-Ray i nic się na to nie poradzi, żeby te wcześniejsze rozmowy w PDA były po polsku. 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen No ja ogólnie zauważyłem, że na praktycznie każdym zrzucie z modów jaki wstawiasz masz język rosyjski więc miałeś prawo tego nie wiedzieć ;) Niestety tak to już jest z X-Ray'em więc żeby nie tracić całego progresu to najlepszym rozwiązaniem jest właśnie powrót do wersji rosyjskiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to chomikuj, mi głównie służą do naprawiania kombinezonu bo raczej nie warto ich wkładać do slotu. Jak wyeliminujesz najdroższą rzecz czyli naprawianie za kasę i zaczniesz naprawiać klejem i śmieciami to uciułasz z pół miliona w ciągu paru sesji gierczenia.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Nie jestem pewny czy dobrze myślę, ale jak przechodziłem kiedyś Anomaly, jak jeszcze było po angielsku to przy podstawowym PDA pokazywali się na minimapie i mapie w PDA tylko ci najważniejsi NPC typu handlarz, lekarz, technik lub ważne postacie, dopiero jak kupiłem PDA 2.0 czy tam tą lepszą wersję to zaczęło mi pokazywać inne osoby na mapie więc możliwe, że o to chodzi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zwinny napisał:

Symulator zbieractwa ale nawet mi się podoba. Płyty pancerza chomikować czy u sida opchnąć żeby mieć na lepszy sprzęt? Czego nie warto sprzedawać? 

Zasadniczo prawie wszystko możesz sprzedać. Myk w tym że najlepsze ceny dostajesz u określonych handlarzy . Tzn: podzespoły do broni i pancerzy - jeśli nie chcesz babrac się sam nabywając w trakcie dedykowanej wiedzy czytając instrukcje ) - u mechaników ; medykamenty niepotzrebne lub nadmiarowe u medyków  , miesko i skóry u gostka na Wysypisku , arty u Sacharowa , etc. Ewentualnie czekasz na ofert od NPC-ków . Tak naprawde po jakimś czasie kasa nie jest problemem w tym modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 linijka od dołu w tzw. nastrojkach, trupy - ludzie i mutanty - przy nich zawsze są drobniaki i papierkowe, naszywki frakcji, szlugi, schowki - poświęcić nawet 2 dni na to i masz problem kasy z głowy:

 

ss_tomahawk_02-09-21_12-11-50_(l01_escape).jpg

Teraz, vidkunsen napisał:

5 linijka od dołu w tzw. nastrojkach, trupy - ludzie i mutanty - przy nich zawsze są drobniaki i papierkowe, naszywki frakcji, szlugi, schowki - poświęcić nawet 2 dni na to i masz problem kasy z głowy:

p.s. - PDA w wersji 3.0

ss_tomahawk_02-09-21_12-11-50_(l01_escape).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @Szczepan9205. Zespałnowałem 3.1 i są.

Dzięki !

No niestety @Szczepan9205, większości brak. Pamiętam, że w 1.5.0 też był z tym problem, ale w tej chwili nie mogę go namierzyć. W becie byli wszyscy łącznie z mutantami.  

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DaarMoo napisał:

No niestety @Szczepan9205, większości brak. Pamiętam, że w 1.5.0 też był z tym problem, ale w tej chwili nie mogę go namierzyć. W becie byli wszyscy łącznie z mutantami.  

Ale czego brak? NPC na mapie czy co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205, w 1.5.0 w PDA na lokacji na której byłem i na sąsiednich wszystkie NPC i mutanty były zaznaczone. Podobnie na minimapie. W tej chwili (1.5.1) na lokacji na której jestem i na sąsiednich zaznaczeni są nieliczni przyjaźnie nastawieni, natomiast wrogów i mutantów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Hmm to nie wiem widocznie to jakaś zmiana w 1.5.1 w porównaniu do 1.5.0, którą wprowadzili autorzy bo same pliki tekstowe nic takiego by nie zmieniły:062:

P.S: W poście #1 dodałem link do mini-łatki dla spolszczenia bo znalazłem dziś jeszcze kilka rzeczy, których brakowało. Wystarczy wypakować i zamienić pliki, nowa gra nie jest wymagana ;) 

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen 2 tygodnie wstecz to jeszcze nie było Anomaly 1.5.1 - wtedy dostępne było jeszcze RC23, a wersja 1.5.1 (lub 1.5.1.2 jak mówi nazwa pliku rar, które pobieramy) miała premierę 2 lutego więc tydzień temu ;) 

A odpowiadając na Twoje pytanie - tak, najpierw musisz ukończyć 3 wątki fabularne, a 4ty wątek jeśli nie myli mnie pamięć zaczynasz poprzez zaczęcie nowej gry jako Stalker frakcji UNISG i wybranie przy tworzeniu postaci trybu fabularnego.

Jak ukończysz te 3 podstawowe wątki grając jako Stalker tych frakcji, które mają dostępny tryb fabularny to ta frakcja UNISG powinna Ci się dodać w okienku wyboru frakcji, a jeśli sama się nie doda to musisz wejść w okienko wyboru frakcji i nacisnąć kolejno przyciski U N I S G to się pojawi - przynajmniej kiedyś tak było, może w nowszych wersjach Anomaly coś się zmieniło.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, boberm napisał:

 Koledzy - jest jakaś opcja/kombinacja pozwalająca na podmiankę brudnego szkła ? Tak w "mundurkach" jak i w broni. Gra fajna , ale wnerwia mnie ten flejtuchowaty sznyt :-))

Chodzi ci o to że masz szybkę pobrudzoną ? Przytrzymaj przycisk R, to ci wytrze

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.