Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

No i rozgryzłem sprawę tych znaczków do szybkiej podróży. Opis przy jej wybieraniu jest nieprecyzyjny ( ale to nie jest wina tłumaczy !!! ) i sugeruje, że taki znacznik pojawia się automatycznie.

Może ten wpis pomoże graczom dopiero w Anomaly zaczynających grać.

Aby znaczek szybkiej teleportacji się pojawił, trzeba PPM kliknąć w taki zielony domek na danej lokacji gdzie się chcemy wybrać. Czy to będzie lokacja odwiedzona, czy nie, zależy od opcji jaką wybierzemy. Po kliknięciu PPM mamy takie coś.

ss_fred_11-21-22_14-00-28_(l01_escape).jpg   ss_fred_11-21-22_16-47-57_(l03_agroprom).jpg

I w taki napis trzeba znów kliknąć, ale tym razem LPM.

A co dotyczy spawnera. Uruchomiłem wg. porady @Suseł . Ale jest on mocno rozbudowany i co dla mnie najgorsze, po angielsku. Moja angielszczyzna jest mniej niż skromna i dobrze by było, gdyby ktoś z odpowiednią jej znajomością dokonał jego tłumaczenia. Bo to nie tylko spawner kulek czy apteczek, ale i rzeczy skryptowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Dziękuję, choć akurat z tą częścią spawnera problemów nie miałem, bo nazwy "popularne".

Ja pisząc o tłumaczeniu miałem na myśli jakiegoś patcha, który by zmieniał nazwy po jego uruchomieniu podczas gry. A że jest to spawner b.ciekawie zrobiony, bo w większości obrazkowy, to może być przydatny nie tylko w Anomaly, ale i innych modach z tej serii. 

A chyba przetłumaczenie tylko menu spawnera nie nastręczy większych trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Sugestia przetłumaczenia Menu spawnera, nie była kierowana bezpośrednio do Ciebie, ale do wszystkich którzy mają taką umiejętność.

Przede wszystkim, nie trzeba go tłumaczyć w całości, bo spora część jest przetłumaczona. Możliwe, że wykorzystuje on opisy potrzebne w grze. Tu idzie tylko o zrobienie polskiego Menu spawnera, czyli tego, co już graficznie zrobiłeś na zrzutach, no i niektórych głębszych matryc.

No i jakiś "masochista" mógłby się potrudzić ze spolszczeniem lauchera, choć sam wiem, że to niełatwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU

Pytanie kieruję do tych, co tę wersję ukończyli. Jestem na etapie przeganiania mnie z jednego końca mapy na drugi, z zadaniem spotkania się z kolejnym ważnym enpecem. On daje zadanie którego odmówić nie można, a po jego wykonaniu i rozliczeniu, scenariusz wysyła mnie do następnego. Pytanie brzmi: czy ta wysyłanka ma jakiś kres, lub jak ją przerwać.

Mam inne zadanie dogonienia Striełoka, mam hełm ochronny i naprowadzenie na Cerbera. Niby mógłbym czasowo odpuścić te zadania "podróżnicze" i zająć się Striełokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier W sumie, to muszę Cię rozczarować, bo bieganie za NPC w tym modzie towarzyszy nam do samego końca, ale trzeba niestety pospacerować i porozmawiać z tymi postaciami. Inaczej nie pchnie się głównego wątku. 

Cerber, Cerber.. :063: Już nie pamiętam, o co chodziło z tym NPC. Ze Striełokiem dość późno się spotkamy, bo chyba we Wschodniej Prypeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Dzięki za info. Czyli, że zrobię sobie przerwę w tym bieganiu i pogadam z Cerberem, na którego zadanie już jakiś czas mi wisi. A szukać go nie muszę, bo jest to dowódca ochrony Bariery na MW.

Miałem już przyjemność z nim gadać i obronić barierę, ale wtedy mod mi zrobił kawał. Bez powodu zniknęła mi Hip ( nawet jej trupa nie było ) z przysiółka na MW gdzie ją zostawiłem z poleceniem czekania, bo aby przeprowadzić ją na Zaton najpierw musiałem wykonać zadanie koło szybu w Rudym i tym samym oczyścić drogę. Musiałem grę powtarzać tak, aby ją jeszcze złapać zanim zniknie. I się udało. Zostawiłem ją na Zatonie, a kiedy mod posłał mnie do Sidora, znów tam była.

Nie mam już możliwości sprawdzenia, czy po tym zniknięciu na MW, nie poszła sobie na Kordon. Mogłoby to być ciekawe "znalezisko".

Ale jest już do grania "Alternatywa 1.4" i chyba szybko się pojawi "Za przedziałem rzeczywistości", to będę się miał czym bawić. Tym bardziej, że Alternatywę można przechodzić 4 razy, po innych wyborach frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
A tak, przypomniało mi się. Po rozmowie z Cerberem trzeba wyłączyć Mózgozwęglacz, a później udać się na Zaton. Więcej nie zdradzę, ale po Zatonie idziemy do Wschodniej Prypeci przez tunel (jak w Zewie Prypeci) z dwoma NPC. 

Hip co prawda ma jakieś zadanie, ale nie jest ono istotne dla fabuły. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w clear sky to i tutaj ta gra to chyba głównie symulator hemofilii ale tutaj gorzej, wystarczy że jeden raz pijawka machnie w ciebie rączką i się wykrawisz a jak nie masz bandaży to koniec bo nawet regeneracja hp apteczką nic nie da bo pasek i tak zjedzie powoli na sam dół 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dołączyłem do grona tych, którzy "ukończyli" tego niby-moda. Nie będę silił się na wystawianie mu oceny, bo gra utwierdziła mnie w przekonaniu, że to jest nadal tylko baza do tworzenia modów z zalążkami linii fabularnych.

Napisałem, "ukończyłem" w cudzysłowach, bo się go ukończyć końcowymi napisami nie da. Oba możliwe z wyboru zakończenia skończyły się u mnie wolną grą. Z życzeń przy Spełniaczu, dwa kończą się pulpitem, 3 brakiem reakcji, a tylko to na nieśmiertelność uruchamia wolną grę.

ss_fred_11-30-22_15-31-26_(l12u_sarcofag).jpg

A na osłodę kilka zrzutów pokazujących dobrą grafikę, co jest zaletą (v. 1.5.2) tej wersji.

Spoiler

ss_fred_11-20-22_14-05-22_(k00_marsh).jpg

ss_fred_11-20-22_14-47-15_(k00_marsh).jpg

ss_fred_11-20-22_16-23-52_(k00_marsh).jpg

ss_fred_11-23-22_14-33-39_(l01_escape).jpg

ss_fred_11-26-22_18-02-34_(jupiter).jpg

ss_fred_11-19-22_15-04-32_(zaton).jpg

ss_fred_12-01-22_11-52-26_(l12_stancia_2).jpg

ss_fred_12-01-22_14-24-32_(l10_red_forest).jpg

ss_fred_12-01-22_14-32-40_(l10_red_forest).jpg

ss_fred_12-02-22_21-30-17_(l01_escape).jpg

 

Czekam, aż ktoś w końcu tę bazę ponownie wykorzysta, do zrobienia prawdziwego moda, takiego jak Powrót Legendy, bo baza ma ku temu wszelkie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna

Panowie gram w anomaly jako wolnościowiec i mam zadanie główne zdania raportów terenowych naukowcom.  Ale kiedy nie próbuje podejść do doktorka świeci się na czerwono i ucieka.  Nawet jak jest rozejm czy się przebiorę.  Ekolodzy mnie zlewają w innych ciuchach np z ich frakcji a ten doktorek na Jantarze cały czas ucieka. Jak zablokuję mu drogę ucieczki nie  możemy pogadać.  Co mam zrobić by przejść te misję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89 A zobacz w PDA, tam gdzie są pokazywane stosunki pomiędzy frakcjami, jak to jest dla Wolnościowca i z kim ma przyjazne relacje . Rób to co możesz zrobić.

Pamiętaj o tym, że tylko gra fabularna za wolnego stalkera pozwala na bezproblemowe wykonanie wszystkich zadań. Anomaly to baza dla modów ze szczątkami fabuł. Wybrałeś właśnie taką szczątkową, stąd problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOSUNKI BYWAJA ROZNE. NAWET JAK JEST NEUTRAL UCIEKA. JAK SIĘ PRZEBIORE ZA SAMOTNIKA I WSZYSCY MYSLA ZE JESTEM SAMOTNIKIEM TEZ UCIEKA. A TO WŁAŚNIE JEDNA Z GŁÓWNYCH MISJI(TE TYPU IDŹ TAM ZRÓB TO) I NIE MOGĘ DALEJ CIAGNĄĆ TEGO TRUBU FABUŁY. MOŻE POWINIENEM GO POPROSTU ODSTRZELIĆ I NIECH ZONA SIE SMIEJE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89  Ja dałbym sobie spokój z graniem frakcjami, bo je należy traktować jako informację, że istnieje możliwość zrobienia moda, z GB w jakiejś frakcji. I jeśli Ci się nie powiodło, to się nie przejmuj.

Zacznij nową grę, ale wolnym stalkerem z trybem fabularnym. Gwarantuję Ci, że dotrzesz do końca fabularnej rozgrywki. Masz tego dowód z mojej gry, opisanej powyżej. A grałem tylko i wyłącznie dlatego, aby zobaczyć czym zachwycają się inni grający. Ja się nie zachwyciłem, ale spędziłem sporo miłych godzin, jako wolny stalker, choć w czasie gry kilka razy proponowano mi zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89 Nie bawiłem się w te przebieranki, to Ci nie podpowiem. Wrzuć pytanie na SB, to może któryś ze zwolenników moda da Ci podpowiedź.

A mnie właśnie dziwi taki masochistyczny upór grających, aby robić te linie z bazy modów, które są tylko sygnalizatorami jej możliwości do tworzenia modów.

Jak sam piszesz, gra wolnym stalkerem nie sprawia takich problemów, więc zrobienie tej linii fabularnej za wolnego stalkera jest wyborem optymalnym.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż ktoś zrobi moda, gdzie protagonista będzie od razu przypisany do jakiejś frakcji.

A że można takiego moda zrobić, pokazuje mod AlternativA. Najnowsza wersja ( brak na razie tłumaczenia ) daje aż 4 możliwości wyboru. Poprzednia  v1.3.2 ( przetłumaczona ) daje dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 12/3/2022 at 11:22 AM, kondotier said:

Czekam, aż ktoś w końcu tę bazę ponownie wykorzysta, do zrobienia prawdziwego moda, takiego jak Powrót Legendy, bo baza ma ku temu wszelkie warunki.

No właśnie i tutaj pojawia się problem.

Anomaly nie jest zbyt dobrze przemyślane pod tym względem i z jakiegoś powodu bardzo ciężko pisze się do niego nowe questy. Już trochę czasu istnieje ten mod a addonów do niego dodające nowe zadania są raptem łącznie 3 lub 4, i to też nie do końca ambitne.

Trochę szkoda, bo Anomaly oraz modpacki bazujące na niej jak GAMMA czy EFP mają duży potencjał stać się czymś na prawdę fajnym. Często mnie dopada ochota zagrać w to ponownie, ale ile można tłuc te same, w dodatku niezbyt ciekawe 3 linie fabularne. Fajne są nowe animacje i ficzery ale na dłuższą mete się to zaczyna nudzić jeżeli nie ma z góry określonego celu.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem Stalkerzy, mam problem z instalacją najnowszego Anomaly, a dokładniej z rozpakowaniem pobranego pliku. Próbowałem pobrać jeszcze raz, albo rozpakować WinRARem ale nic to nie daje. Mniej więcej rok temu, gdy instalowałem Anomaly, było wszystko dobrze, na screenie przesyłam błędy jakie wyskakują.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.