Jump to content

Красная Нить (Czerwona Nić) - zapowiedź nowego projektu na silniku «OpenXRay»


 Share

Recommended Posts

Dzisiaj została zapowiedziana nowa modyfikacja o nazwie «Красная Нить». Projekt bazuje na silniku OpenXRay z grudnia 2020 roku.

Planowana jest nieduża linia fabularna, która opowie nam o stalkerze Feliksie. W projekcie zawarto lokację od Мятежник "Dolina Mroku" - lokacja od podanego autora jest dość rozległa i ma dużo różnych obiektów przemysłowych. Paczka broni to OWR 3.0. Cykle pogodowe są z moda Another Zone Mod (AZM). Jednak jak zapewniają twórcy, gracz będzie mógł wyłączyć paczkę broni jak również ulepszoną pogodę w Menadżerze Modyfikacji lub grać razem z nimi.

jCYPpdI1uyI.jpg

Na obecną chwilę twórcy zajmują się napisaniem fabuły dla projektu i stworzeniem spawnu na lokacji (zrobienie obozów stalkerów/bandytów i mutantów).
Zdaniem autora, mod nie będzie o terminatorze, który w pojedynkę ratuje całą Czarnobylską Strefę Wykluczenia. Historia zostanie zbudowana w formacie czysto narracyjnym i z małymi potyczkami.
W ramach projektu stworzone zostaną cut-sceny z głosem postaci, dla bardziej lakonicznego przekazu idei fabuły.

YzGNjt5rRjQ.jpg

O pomyśle na fabułe od Autora:
Głównym bohaterem danej opowieści będzie stalker z imieniem Feliks. On sam jest stalkerem, ma nieduże doświadczenie w wędrówkach po Strefie, pewne kontakty z mistrzami. Ale nawet on nie mógł podejrzewać, że jest zwykłym żartem Strefy, produktem anomalnej energii. Stalkerzy takich nazywają Włóczęgami. Informacji o nich, jako takiej nie ma. Włóczęgi często giną tam, gdzie zostali «zrodzeni» przez Strefę. Jednak nasz bohater jest szczęściarzem i będąc prostym «żartem» Strefy, kontynuuje swoje Stalkerskie rzemiosło. Protagonista, nawet i nie mógł pomyśleć, że jest produktem anomalnej Strefy, bo wygląda dokładnie jak zwykły człowiek, dwie nogi, dwie ręce, jedna głowa… Niczego nie podejrzewający Feliks, udał się na nową wędrówkę. Jego celem stał się artefakt, który został zamówiony przez handlarza. Wydaje się, że zadanie nie jest trudne, ale i dziobem nie wolno kłapac! Artefakt ten, Feliks znalazł, ale kiedy go wziął, prawie zginął. Obudził się już w obozie miejscowych stalkerów. Więcej dowiecie się już na podstawie przechodzenia moda.

I8KseqBX-tU.jpg

 

Pozostałe screeny:

Spoiler

5z-A9_me14E.jpg

AtfR1fAd9Co.jpg

md8ffqiSMU4.jpg

Źródło: [KLIK]

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

UfKhTcwWhxc.jpg

Prace nad projektem idą powoli, ale pewnie. Obecnie w Dolinie Mroku pojawiły się oddziały NPC'ów. Na lokacji są: Baza «Bandytów», Obóz «Stalkerów», Obóz «Wolności» i kawałki lokacji z mutantami. Ponadto są 3 anomalne strefy.

Jak informuje autor, w projekcie będzie kładziony nacisk na zadania o szczegółowych podobieństwach z oryginalną serią. Na przykład: Likwidacja legowiska śpiących pijawek, kradzież osobistych rzeczy GG i inne. Modder chce zwrócić uwagę na fakt, że projekt pozycjonuje się jako fabularny, a nie graficzny lub związany z paczką broni

yeOPVWQ4XuI.jpg

Od autora:
«Grafika/broń to dobrze, ale grę polubiono za klimat, który chcę zachować! Oczywiście w projekcie są małe ulepszenia grafiki i broni, ale są one opcjonalne! Dlatego nie warto oczekiwać soczystego obrazu.»

Data premiery jest nieznana.

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

  • tom3kb changed the title to Czerwona Nić / Красная Нить - Zapowiedź nowego projektu na silniku «OpenXRay»

Trochę nowych informacji.

Screenshot_20210405-211018~2.png

Lokacja jest już zaludniona, oprócz paru questowych npców pojawiających się w dalszej części historii.

Screenshot_20210405-211040~2.png

Autor planuje w modzie 35-40 zadań głównych i podobną liczbę zadań pobocznych.

Screenshot_20210405-211100~2.png

Na pewno nie poznamy całej historii Feliksa jako bytu stworzonego przez Zonę, Feliks odkryje "okruszki" wiedzy o tym czym jest ale ta część opowieści ma nie być wyjaśniona (tom3kb: trochę lipa, tak jakby autor miał pomysł ale brakło koncepcji na sensowne rozwiązanie, a może to furtka do kolejnego moda ;) ).

Screenshot_20210405-211203~2.png

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Screenshot_20210725-092839~2.png

Screenshot_20210725-092900~2.png

O projekcie od dłuższego czasu było cicho ale on wciąż żyje. Autor mówi, że miał przerwę w pracach ale teraz znacząco rozbudował fabułę. Akcja ma teraz toczyć się na trzech lokacjach w: Mrocznej Dolinie, Laboratorium X18 i w Martwym Mieście.

Screenshot_20210725-092918~2.png

Screenshot_20210725-092937~2.png

Aktualnie trwają prace nad zapełnieniem lokacji i wybór modeli postaci dla głównych npc-ów. Modele mają być standardowe, żadnych HD packów z npcami.

Screenshot_20210725-092958~2.png

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

  • Meta changed the title to Красная Нить (Czerwona Nić) - zapowiedź nowego projektu na silniku «OpenXRay»

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity