Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Szczepan9205 wejdź do pliku gameplay\dialogs_escape.xml Interesujący nas dialog zaczyna się w linii 7796 a kończy 7820. Pisałeś, że wylot następuje zaraz po kliknięciu czy li w tekst "Jak się masz?"

Z tego co widzę to żeby ten dialog wogóle się uruchomił to Żekan powinien mieć przy sobie jakiś Anomalny album. Masz ten album jak rozmawiasz z Banitą?

Rozwiązania są dwa: pierwsze pójść na łatwiznę i całkowicie wyłączyć ten dialog czyli w pliku character_desc_escape.xml zakomentować linię 2051. Drugie bawić się w szukanie i poprawianie błędu co "na sucho" bez zainstalowanego moda jest trochę działaniem po omacku.

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludki - @Gatzek udało się znaleźć winowajcę wylotu przy rozmowie z Banitą w Wiosce Nowicjuszy. Zaktualizowałem link do spolszczenia z poprawionymi plikami w poście #1 więc kto pobrał spolszczenie przed godziną 14 to niech pobierze od nowa i podmieni pliki ;)

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael promował(a) i podpiął/eła ten temat

@kondotier Mam nadzieję, że chodziło o to.

[08.04.21 19:39:00.480]  
[08.04.21 19:39:00.489]  
[08.04.21 19:39:00.489] FATAL ERROR
[08.04.21 19:39:00.489]  
[08.04.21 19:39:00.489] [error]Expression    : fatal error
[08.04.21 19:39:00.489] [error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[08.04.21 19:39:00.489] [error]File          : script_engine.cpp
[08.04.21 19:39:00.489] [error]Line          : 90
[08.04.21 19:39:00.489] [error]Description   : <no expression>
[08.04.21 19:39:00.489] [error]Arguments     : LUA error: ...lota kula  + aa\gamedata\scripts\bind_stalker.script:615: attempt to index global '_tracking_of_mobile_all' (a nil value) 

 

Edytowane przez hadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam  Zwróć się z tym pytaniem do @Szczepan9205 . Ale LUA w błędzie mówi o braku pamięci. Mod miał z tym i we wcześniejszej wersji problemy, a po dodaniu AA, może być jeszcze gorzej. W którym momencie scenariusza już jesteś? Bo może wlazłeś nie tam, gdzie on na razie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @hadam Jeśli o stronę techniczną chodzi to ja tu nie pomogę bo się na tym nie znam. Może @Gatzek coś zaradzi prędzej, fakt ja ten plik _tracking_of_mobile_all modyfikowałem tj. tam gdzie miał rosyjski tekst to zmieniłem na polski, ale nic poza tym i u mnie ten zmodyfikowany działa bez wylotów, a jeszcze często mi się zdarza korzystać z Ibuprofenu bo zamiast sobie powoli przechodzić to, że tak powiem - trochę się śpieszę :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam  Tak przypuszczałem. Nie ma więc problemu, abyś zaczął nową grę. Czasem po restarcie komputera ( a od wczoraj taki miałeś ) , takie problemy znikają.

I nie baw się w odbieganie, dla wyrzucenia swojego sprzętu. Przy ucieczce możesz mieć problem z zabraniem, a nowego szybko się dorobisz. Jeśli nie grałeś w poprzednią wersję, to nie lekceważ tego samopału. Jak zrobisz ciężką amunicję do niego, to i w późniejszej części gry będzie przydatny. To zabójcza broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Właśnie jeszcze raz sobie sprawdziłem i tym razem energetyka spróbowałem wypić, to znowu dostałem crasha z logiem tym samym, z tego co sobie przypominam to wczoraj po instalacji miałem same problemy, pierwszy raz od kiedy w mody gram musiałem sobie wszystkie klawisze od nowa bindować, spróbuje jeszcze raz zainstalować moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam Dobry pomysł. A jak będziesz robił klawiszologię, to najpierw kliknij w Domyślne, a dopiero po tym wstaw swoją. I jak zapiszesz, wyjdź z moda i zrób restart.

Skoro @Szczepan9205 uruchomił i gra, tzn. że można.

I ważne. Nie ustawiaj zapisów "w bezpiecznych miejscach". To zbędne utrudnienie, a szczególnie na początku moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Zainstalowałem ponownie, tym razem brak problemu z klawiszami, ale Log ten sam po wzięciu ibuprofenu. W googlu ciężko znaleźć jakąkolwiek informacje na ten temat.

09.04.21 19:26:41.126] FATAL ERROR
[09.04.21 19:26:41.126]  
[09.04.21 19:26:41.126] [error]Expression    : fatal error
[09.04.21 19:26:41.126] [error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[09.04.21 19:26:41.126] [error]File          : script_engine.cpp
[09.04.21 19:26:41.126] [error]Line          : 90
[09.04.21 19:26:41.126] [error]Description   : <no expression>
[09.04.21 19:26:41.126] [error]Arguments     : LUA error: ....e.r.zlota kula\gamedata\scripts\bind_stalker.script:615: attempt to index global '_tracking_of_mobile_all' (a nil value) 

Edit.

Ogólnie zauważyłem coś bardzo dziwnego, po wywaleniu mnie do pulpitu z tym logiem blad 2.png

Kliknąłem ponów próbę, i udało mi się powrócić do gry z paska zadań. Problem w tym, że żołnierz tak jakbym mi skryptu nie czytał, że zażyłem ibuprofen i mam zapętloną rozmowę z nim, dzieje się tak po zażyciu, także morfiny i energetyka.

Edytowane przez hadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko podkręcić wysokość skoku i uciec przez sufit. Oczywiście wcześniej trzeba rozpakować pliki .db. Choć obawiam się, że ten błąd skryptu może mieć dalsze konsekwencje.  

Mówiłem, że pomysł @kondotiera jest dobry :owieczka:

Odpaliłem moda bez tłumaczenia i przeszedłem feralny fragment bez problemu.  

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.