Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kanon1022 to, że istnieje taki fix do poprzedniej wersji moda nie znaczy, że możesz go użyć w tej. Wystarczy, że zostało coś zmienione w artefaktach i w najlepszym wypadku zaliczysz wylot do pulpitu.

Taką zmianę na udźwig możesz zrobić sam. Plik gamedata\configs\misc\artefacts.ltx

Parametr do zmiany to additional_inventory_weight. Chcesz żeby artefakt zwiększał udźwig o 50kg to ustawiasz additional_inventory_weight = 50

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Po to podałem wstawiającego, abyś wiedział kogo pytać jak nie znajdziesz sam.

Ale jak "dorobisz się" kombinezonu kuriera, to żadne zmiany udźwigu nie będą Ci potrzebne. A na Obrzeża idź dopiero, po otrzymaniu maski wilczka i  przeszkoleniu jak jej używać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Wystarczy poświęcić 5 sekund, wpisać w google Stalker Shadow of Chernobyl extractor i w pierwszym linku na moddb masz narzędzie do wypakowywania archiwów .db dla Cienia Czarnobyla... Trzymaj, jest bardzo proste w obsłudze, ale nie radzę Ci nic modyfikować bo tak jak pisał @DaarMoo ten mod ma wbudowany antyczit więc prędzej przestanie Ci mod działać niż cokolwiek zmodyfikujesz.

https://www.moddb.com/games/stalker/downloads/stalker-extractor

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Rozpakowanie i przerobienie plików, zajmie Ci o wiele więcej czasu, niż gra na Obrzeżach, nawet robiąc oba warianty.

A przy chimeryczności nawet oryginalnego moda, możesz sobie narobić problemów.

Noszenie ze sobą kupy sprzętu, nawet na własny użytek jest bezcelowe, bo mod co chwilę dostarcza nam to, co do grania jest potrzebne. Trzeba tylko - co jest atrakcją gry - wykorzystywać możliwości jakie daje nam opcja korzystania z internetu. A na niektórych lokacjach i tak działamy jako gołodupiec, bo mod zabiera wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolihtalian nie raz i nie dwa było o tym pisane. Chowanie się za drzewami nic nie da, zabija Cię kod ze skryptu, a nie strzelający NPC. Uciekasz przez zwalone drzewo, a później gnasz wzdłuż siatki. Musisz w określonym czasie odbiec na pewną odległość żeby nie zabił Cię skrypt.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian A nie wyrzuciłeś przed aresztowaniem sprzętu, jak "doradzają" na niektórych filmikach, a także nasi forumowicze?

Czas na dobiegnięcie prawie do tych kamieni na wysokości enpeca za drogą, jest ograniczony i krótki. Zbieranie więc tego wyrzuconego sprzętu zjada go i nie jesteś w stanie tam dotrzeć. Dlatego jeszcze w baraku trzeba stanąć z lewej strony drzwi tak, aby wojak po ich otwarciu wszedł i nie blokował Ci drogi. A następnie na złamanie karku bieg do narożnika płotu i przeskoczenie za. Trzeba uważać, bo ten element wentylacji jest"śliski" i można na nim czas zmarnować. Następnie najkrótszą drogą do zwalonego drzewa, dalej bez zatrzymywania i chowania za drzewami, wzdłuż płotu do tych kamieni. Tam twardy zapis i do enpeca za drogą.

I jeszcze takie coś. W ustawieniach, nie zaznaczaj zapisów w bezpiecznych miejscach, bo tak na strażnicy jak i uciekając nie będziesz mógł zrobić zapisu, a wtedy przy zginięciu trzeba zaczynać grę od nowa. Jeśli masz to nie zaznaczone, to dobrze, a uwagą będzie pomocna dla innych.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po znalezieniu lalki i próbie rozmowy z nią wywala mnie na pulpit z takim logiem:

[18.04.21 20:42:35.648] FATAL ERROR
[18.04.21 20:42:35.648]  
[18.04.21 20:42:35.648] [error]Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[18.04.21 20:42:35.648] [error]Function      : CUIXmlInit::InitWindow
[18.04.21 20:42:35.648] [error]File          : ui\UIXmlInit.cpp
[18.04.21 20:42:35.648] [error]Line          : 91
[18.04.21 20:42:35.648] [error]Description   : XML node not found
[18.04.21 20:42:35.648] [error]Arguments     : hud_items_hint7

może ktoś coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondotier napisał:

@Monolithalian A nie wyrzuciłeś przed aresztowaniem sprzętu, jak "doradzają" na niektórych filmikach, a także nasi forumowicze?

Czas na dobiegnięcie prawie do tych kamieni na wysokości enpeca za drogą, jest ograniczony i krótki. Zbieranie więc tego wyrzuconego sprzętu zjada go i nie jesteś w stanie tam dotrzeć. Dlatego jeszcze w baraku trzeba stanąć z lewej strony drzwi tak, aby wojak po ich otwarciu wszedł i nie blokował Ci drogi. A następnie na złamanie karku bieg do narożnika płotu i przeskoczenie za. Trzeba uważać, bo ten element wentylacji jest"śliski" i można na nim czas zmarnować. Następnie najkrótszą drogą do zwalonego drzewa, dalej bez zatrzymywania i chowania za drzewami, wzdłuż płotu do tych kamieni. Tam twardy zapis i do enpeca za drogą.

I jeszcze takie coś. W ustawieniach, nie zaznaczaj zapisów w bezpiecznych miejscach, bo tak na strażnicy jak i uciekając nie będziesz mógł zrobić zapisu, a wtedy przy zginięciu trzeba zaczynać grę od nowa. Jeśli masz to nie zaznaczone, to dobrze, a uwagą będzie pomocna dla innych.

 

Wczoraj sam odkryłem rozwiązanie problemu, ale dziękuję, jest tak jak mówisz. Wyrzuciłem sprzęt, po ucieczce pobiegłem go zabrać i  ruszyłem w stronę obozu, ale wtedy było za późno i padałem. Trzeba od razu wiać w stronę wioski kotów.

Swoją drogą ucieczka trochę "drętwa", było to bardzo nie realistyczne. Mam może z 20 min gry, ale mod już mnie wciągnął, po większej ilości czasu gry bardziej się rozwinę na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian W dalszej grze, będziesz miał zadania wymagające decyzji moralnych. Przy nich nie ma dobrych podpowiedzi. Np. rozkopywać groby czy nie ( zadanie z czaszką ). W innych modach nie mamy problemu z zabraniem schowka w grobie. Tu jest ta różnica, że mamy animację tego rozkopywania i zmniejsza to naszą karmę, z kolei mającą wpływ na rozgrywkę. Za to dostajemy sprzęt, który na danym etapie jest bardzo przydatny. Podobnie jest z kontrolerem przy lodówce. Zabić, albo nie zabić, oto jest pytanie. Tak samo z narkomanem na Obrzeżach. Ulżyć mu w cierpieniach, czy nie pobrudzić sobie rąk krwią. To tylko na początek. Dalej będzie tego więcej. Będziesz sam musiał wybierać. Ale skoro przebrnąłeś przez pierwszą ucieczkę ( dlaczego "drętwą", były gorsze wprowadzenia ) to życzę :viva:. Nie zapomnij, samopał i ciężka amunicja do niego, to zabójcza broń, nawet w dalszej grze. A z obrzeży na Kordon targaj tylko to, co chcesz mieć dla siebie. Resztę sprzedaj na Obrzeżach bo, ( i tu jest mała nielogiczność ) na Kordonie mimo braków wyposażenie, nadmiaru nikomu go  nie sprzedasz.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry, gdy jesteśmy w wiosce kotów to mamy możliwość wziąć ze sobą pomocnika, który zleca nam zadanie na znalezienie jakiejś maski. Ten pomocnik wcześniej leżał i mieliśmy okazje mu pomóc. 

Otóż zabrałem go na wyprawę ze sobą, ale szybko zginął bo wpadł w anomalie i mam pytanie, bo nie wczytałem gry tylko grałem dalej, może ktoś w spojlerze napisać co straciłem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian  Dlaczego w spojlerze? Podpowiedź przyda się też innym.

Jeśli nie znaleźliście schowka do którego cię prowadził, to nie będziesz mógł z tej maski korzystać już samodzielnie. A ona na każdej lokacji wskaże Ci schowek z ciekawą i bardzo przydatną zawartością. A na dodatek, pisałem już o tym, ten enpec to świetny ruchomy schowek, który sam chodzi za tobą. Tylko musisz mieć równowartość kasy na odkupienie tego co mu sprzedałeś.

Tak, że radzę powtórzyć grę, aby nauczył cię co robić z maską wilczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kondotier napisał:

@Monolithalian  Dlaczego w spojlerze? Podpowiedź przyda się też innym.

Jeśli nie znaleźliście schowka do którego cię prowadził, to nie będziesz mógł z tej maski korzystać już samodzielnie. A ona na każdej lokacji wskaże Ci schowek z ciekawą i bardzo przydatną zawartością. A na dodatek, pisałem już o tym, ten enpec to świetny ruchomy schowek, który sam chodzi za tobą. Tylko musisz mieć równowartość kasy na odkupienie tego co mu sprzedałeś.

Tak, że radzę powtórzyć grę, aby nauczył cię co robić z maską wilczka.

Kurde, nie chce mi się od nowa zaczynać, a dam rade skończyć grę bez tego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian  Możesz skończyć, ale sobie w ten sposób grę mocno utrudnisz, pozbawiając się np. bardzo dobrej snajperki z Obrzeży. Nie pamiętam wszystkich znajdziek, ale są naprawdę wartościowe.

A jak daleko zaszedłeś po śmieci enpeca ( jaką on ma ksywkę, bo nie pamiętam )? Mod jest dość długi i warto poświęcić trochę czasu na odzyskanie go żywego. A przynajmniej do czasu, jak nabędziesz umiejętność samodzielnego szukania. Później już jego znaczenie maleje. Na Obrzeżach jeszcze chyba nie byłeś?

Podpowiedź. Po Kordonie i innych lokacjach będą latały takie kuliste pomarańczowe anomalie, które nie atakują, a wręcz odwrotnie, uciekają. Takie anomalie poprawiają karmę, tylko nie wolno ich pomylić z podobnymi, lecz szkodliwymi. A czerwona karma na monitorze, to męczarnia w grze. Ma być zielona.

Jak będziesz już tak daleko w grze, że będziesz przechodził za nasyp, daj znać. będzie podpowiedź.

I nie cytuj całego wpisu pod którym dajesz swój. Chyba wiesz, jak wywoływać forumowicza do którego kierujesz pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szeregowy Killer Sory :P Twoja odpowiedź na moje pytanie czy masz dokładnie taki błąd gdzieś mi umknęła, ale tak rozwiązanie jest takie jak podał @tom3kb i odpowiedź znajduje się na 3 stronie tematu - wystarczy zmienić nazwę folderu, w którym masz instalkę moda na taką, żeby nie zawierała rosyjskich liter i wtedy się zainstaluje.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szeregowy Killer Ja też się na tym złapałem za pierwszym razem i przez chwilę nie wiedziałem co dalej ;) A wierz mi dużo modów już instalowałem i zapomniałem o tym i dopiero po chwili przyszło mi do głowy, że kiedyś czytałem właśnie u nas na forum, że jak instalator wywala błąd to warto spróbować zmiany nazwy na taką, żeby nie zawierała rosyjskich liter no i się okazało, że pomogło :D 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.