Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

CKPPG.png

Tytuł oryginalny: Чудесный Кристалл, Дарованный Звездами
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 11.04.2021 r.
Autor: Крим 
Autor spolszczenia: @Anton Gorodecki
Długość moda: (ok. 5-7 godzin) 


OPIS:

Spoiler

Rok 2020. Pewnej nocy, przez pole minowe pod ostrzałem wojska, dźwiękach syren i świetle reflektorów przedziera się dwóch niezidentyfikowanych śmiałków. Kilka dni później pewien mężczyzna w skórzanej kurtce i masce przeciwgazowej zmierza w kierunku posterunku wojskowego.. 

Cudowny Kryształ. Podarowany przez Gwiazdy to niewielka produkcja fabularna rozgrywająca się na jednej lokacji, której przejście nie zajmie więcej niż 5-7 godzin. Historia obfituje w zaskakujące zwroty akcji, a także posiada nutkę mistycyzmu. 

Edycja Polska "CKPpG" zawiera:

  • modyfikację Cudowny Kryształ Podarowany przez Gwiazdy w wersji 2 autorstwa Крим [KLIK]
  • spolszczenie autorstwa @Anton Gorodecki
  • model 3D Hip autorstwa Molfara [KLIK]
  • modele 3D NPC autorstwa Azetrixa [KLIK]
  • menu ekwipunku autorstwa Jurija "Survoksa" Silczenki [KLIK]
  • MODERN HUD v3.0 autorstwa PavelSnork
  • polskiego lektora z ZP
  • Stalker Two-K "TinyLittle" v5 autorstwa paranoiia8

W czasie tworzenia spolszczenia korzystałem (częściowo) z polonizacji S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci by @Trikster & @Plaargath oraz spolszczenia do STCoP Weapon Pack 3.4 autorstwa @Szczepan9205.
Serdecznie dziękuję ww. autorom za możliwość skorzystania z ich pracy. 

SCREENY:

Spoiler

ss_daniel_05-30-21_22-03-05_(mainmenu).jpg

ss_daniel_05-15-21_13-11-34_(escape_mod).jpg

ss_daniel_05-15-21_16-16-43_(escape_mod).jpg

ss_daniel_05-15-21_16-57-58_(escape_mod).jpg

ss_daniel_05-15-21_17-59-29_(escape_mod).jpg

ss_daniel_05-15-21_18-18-00_(escape_mod).jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Usunąć folder BIN i skopiować zawartość pobranego archiwum do folderu z czystą kopią ZP.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

[KLIK] - MEGA
[KLIK] - 1fichier


Źródło: Logo2021_site.png.1d603075f10eb6d7a4300f627d4274d9.png

 

  • Dodatnia 10
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Cudowny Kryształ. Podarowany przez Gwiazdy

1/ iść za trepem

2/ pogadać z płk. Kuzniecowem i wziąć misję.

3/ do wioski

4/ pogadać z Wilkiem

5/ kto zagra ten się dowie...   :)  ;)  

Spoiler

ss_tomahawk_04-11-21_22-56-28_(escape_mod).thumb.jpg.d90626cbc9f8242fd028472a63191d95.jpgss_tomahawk_04-11-21_22-50-38_(escape_mod).thumb.jpg.7da49ca1e296e0da52398281d2ca4e0d.jpgss_tomahawk_04-11-21_22-49-04_(escape_mod).thumb.jpg.2c9403b49b1421ad8ccd053542783d25.jpg

 

ss_tomahawk_04-11-21_22-46-50_(escape_mod).jpg

ss_tomahawk_04-11-21_22-58-42_(escape_mod).jpg

p.s. anomalii jak narobił i rozmazał, nie da rady przejść dalej bez "dobrych" rad, porad Sidora.

Nawet fajnie się gra, nowy całkowicie odmienny scenariusz.

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Cudowny Kryształ. Podarunek Gwiazd

Proste zadania - idź pod zawalony most i przynieś PDa - wcale nie jest takie proste.

Idź na ATP po artefakt - tam się dowiadujesz, że prawa fizyki to teoria a zadanie nie jest tylko twoje.

Sidor wie i czasem pozbywa się kogoś dając zadanie lub liczy na farta nowicjuszy.

Uważnie czytać dialogi, PDA, notatki, akcja się zmienia z minuty na minutę.

Zagraj, samo szkolenie Wilka to hardkor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pobawiłem tym modem. Jak na razie całkiem przyjemna gra.

Tym razem niewiasty nie są tylko dodatkiem, ale pełnoprawnymi uczestniczkami scenariusza.

ss_fred_04-12-21_16-54-53_(escape_mod).jpg  ss_fred_04-12-21_17-03-15_(escape_mod).jpg

    Domy w wiosce mają drzwi, a my pokój jak w hotelu.                   No i ognisko też nie takie sztampowe, zawsze to jakaś zmiana.

ss_fred_04-12-21_18-33-38_(escape_mod).jpg   ss_fred_04-12-21_18-54-41_(escape_mod).jpg

A sarkanie autora moda i pomniejszanie jego wartości, to chytry chwyt reklamowy.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mod ukończony. A szkoda, bo grało się bardzo przyjemnie. Trzeba z nim spędzić kilka godzin. Wybitnie nietuzinkowy, lekko mistyczny scenariusz, ciekawe rozwiązania rozgrywki. Wymaga odrobiny pomyślunku. Oto kilka zrzutów:

ss_fred_04-13-21_17-21-27_(escape_mod).jpg

Spoiler

 ss_fred_04-13-21_18-50-27_(escape_mod).jpg  ss_fred_04-14-21_12-53-10_(escape_mod).jpg

 ss_fred_04-14-21_13-01-17_(escape_mod).jpg  ss_fred_04-14-21_13-36-07_(escape_mod).jpg

 

No i zaskakujące zakończenie moda. To jedna z ostatnich scen. Zakończenia nie będę zdradzał, choć bardzo kusi.

ss_fred_04-14-21_13-48-37_(escape_mod).jpg

Na pewno wart przetłumaczenia, a kto może, powinien już teraz się z nim spotkać.

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo wpadłem na tego moda, pobrałem i zagrałem.

ss_duch_04-16-21_08-29-13_(escape_mod).thumb.jpg.ff193aa61ef1fc5d46f871aa3047e3ee.jpg

Modyfikacja rozgrywa się na jednej lokacji (Kordon) i w dodatku tylko do nasypu kolejowego. Fabularnie jest dość ciekawie, tak jak pisał @kondotier lekko mistycznie z duchami w tle, plus stosunki damsko męski wśród stalkerów 😉. Początek to posterunek wojskowy i łapówka w celu dostania się do strefy, a następnie wioska kotów lekko zmodernizowana. Celem GG jest spełniacz życzeń, jednak czy tam dotrze tego nie dowiemy się (jest to dobry punkt wyjściowy do kontynuacji tego moda w jakiejś większej formie). Mod raczej nie obfituje w strzelaniny, zwiedzanie lokacji bardziej z chęci niż rozwijania fabuły (większość podróży do celu to ciemne animacje z pojawieniem się na miejscu), dużo dialogów do czytania (trochę taki przegadany mod w zastępstwie walk 😉). Broni i sprzętu niewiele, ale to nie najważniejsze w tej modyfikacji, jest też technik i można wyposażenie naprawiać. Dość duża część tej fabuły dzieje się tylko na ATP, które jest pułapką i należy się z niej uwolnić. Większość moda współpracujemy z kobietą i tu widać powolną zmianę nastawienie GG do niej.

Md ciekawy i dość inny od większości, duży plus za grafikę i stabilność (zero problemów i wylotów). Trochę tekstu do tłumaczenia jest, ale polecam zagrać.

Mod kończy się w tunelu z elketrami w nasypie.

ss_duch_04-15-21_10-38-43_(escape_mod).thumb.jpg.6848c7ff0177f87e770a4da491c69e2f.jpg

 

  • Dodatnia 6
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Cudowny Kryształ. Podarowany przez Gwiazdy
  • Agrael promował(a) i podpiął/eła ten temat

Z przyjemnością informuję, że dostaliśmy od @Anton Gorodecki prezent w postaci spolszczenia :) 

Polska Edycja Cudowny Kryształ. Podarowany przez Gwiazdy zawiera także modele 3D NPC, polskiego lektora i parę innych bajerów, których nie uświadczymy w czystej wersji moda.

Wszelkie niezbędne informacje i spolszczenie z naszego serwera są w #1 poście. 

Dodam jeszcze, że jest to świetny mod, którego naprawdę warto ograć.
Dzięki Antonie. 

  • Super 2
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Z podziękowaniem.

A innych forumowiczów zachęcam do zagrania. To na razie jedyny mod jaki znam, w którym stalkerka nie jest tylko ozdobnikiem, ale równorzędnym partnerem w wykonywaniu zadań. I jedynym, w którym brutalność w Strefie nie jest jedynym odczuciem. Razem z GB poznamy drogę budzenia się w chłopaku uczucia do dziewczyny. Szkoda tylko, że skutek tego pozostawiono naszemu domysłowi.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iw.jpg

Gdybym był na miejscu Millera, pewnie też by mi serce zabiło szybciej przy takiej Iwetcie:). A na poważnie, to dopiero zacząłem grę i jestem świeżo po kursie Wilka.

Oczywiście przyłączam się do podziękowań. Od pierwszych chwil widać, że oryginał i Edycja Polska pod względem graficznym (i nie tylko) to dwa różne mody. Dzięki Anton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym odpalacie tego moda? Tym xrengine 64 bitowym (2 do wyboru) z "binu" (u mnie wtedy krzyczy, że nie widzi fsgame.ltx) czy tym normalnym Exekiem z głównego folderu gry? To u mnie po wybraniu nowej gry komp mieli i mieli i odpalić nie chce. On ma takie duże wymagania?

 

@edit 

 

Dobra już wiem takie wymagania. 😁

Na statyce i niskich się uruchomił, na średnich też ale zobaczcie jak wyglądają npece.

IMG_20210531_143323_172~2.jpg

Jeszcze takiej anomalii :047: w stalkerze nie miałem. Chyba wreszcie jakiś mod pokonał kompletnie mojego "kompa dziadka".

Ps. Screen robiony telefonem bo F12 nie chciało zapisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  W miejscu moda jest jakaś niedoróbka. Mnie się zdarzyło, że gdy tylko trochę zabawiłem na podejściu do STS, to Iwett z niej wybiegła sama i nie było z nią opcji dialogowych. Musiałem powtarzać grę z zapisu zrobionego tuż po wyjściu z wioski. I  trzeba wchodzić przez główną bramę, aby skrypt zaskoczył.

Zobacz od 14.20

https://www.youtube.com/watch?v=jrWMppg7TNo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeden problem z Iwettą. Po wycieczce z Wilkiem później znów ją spotykamy, ale nie chciała ze mną rozmawiać, tylko zaczęła się cofać i powtórzyła całą wcześniejszą drogę z pierwszego zadania. Dopiero gdy wróciła do anomalii, to pojawił się dialog. Poza tym przypadkiem nie miałem innych niespodzianek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.