Jump to content

R.E.B.O.R.N Remastered 2010

tom3kb
 Share

Recommended Posts

reborn-remastered-2010-work-screens-68.jpg

Ogłoszono powstanie nowej wersji pierwszej części moda z serii R.E.B.O.R.N, czyli Artefaktów Śmierci. Nowa wersja ma nazywać się R.E.B.O.R.N Remastered 2010.

reborn-remastered-2010-work-screens-01.jpg  reborn-remastered-2010-work-screens-02.jpg

Jako że głównym problemem pierwotnej wersji był brak normalnie poprowadzonej linii fabularnej, (co było głównym powodem słabej popularności moda) tutaj ma być zrobione to bardziej przystępnie, normalnymi questami głównymi i pobocznymi.

reborn-remastered-2010-work-screens-62.jpg  reborn-remastered-2010-work-screens-50.jpg

Kolejną zmianą ma być przejście na silnik 64-bitowy, a dokładniej OpenXRay x64.

reborn-remastered-2010-work-screens-03.jpg  reborn-remastered-2010-work-screens-04.jpg

Źródło: Temat moda.

• Dodatnia 3
  • Thanks! 2

• Pancerniak changed the title to R.E.B.O.R.N Remastered 2010

No to szykuje się ciekawa odmiana tego moda. Poczytałem w jego temacie i już są malkontenckie, zachowawcze wypowiedzi, protesty przed zmienianiem czegokolwiek. A szczególnie widoku nieba. A przecież nawet sam autor Reborna w Duplikatach je zmienił. Nawet jedna wniosła pretensje do autora przeróbki, że mod zawłaszcza. Do końca przeróbki jeszcze daleko, może gdzieś nie mniej niż za pół roku się pojawi, ale sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, skoro ma być bardziej intuicyjne, ukierunkowane przechodzenie, a nie losowość pewnych zdarzeń. No i sygnalizacja wprowadzenia nawet zakończenia ze Źródła.

A tłumaczenie do FF na pewno pasować nie będzie, więc kto moda przetłumaczy?

• Dodatnia 1

• 1 month later...

@Agrael  Znam ten temat, a tam nic na temat pobrania nie ma. Stąd moje pytanie do @Pancerniak77 o miejsce pozysku. Tym bardziej, że proces zaawansowania moda jest połowiczny. A na dodatek jeszcze interwencja "pokłonników" oryginalności v.2.50, próbujących ograniczyć złagodzenia rozgrywki.

Chyba, że Pancerniak pomylił tematy.

@kondotier Chodzi o to, że twórcy moda przez maj udało się zrobić zadania na lokacjach (wcześniej wymienionych).

Nie pomyliłem tematów, bo ten temat znajduje się w Nowości ze Świata Modów.

Co więcej, autor tego moda - DDOS, znalazł w buildach Reborna wiele ciekawych rzeczy. W szczególności w pełni ukończona linia zadań z Ket/Kat, która otwiera przejście do Limańska. Znaleziono również latającego potwora, który z jakiegoś powodu nie znalazł się w żadnym modzie od Era.

Obecnie twórca pracuje nad Doliną Mroku.

@Pancerniak77  Ale skąd wziąłeś moda. Masz jakiś osobisty kontakt z autorami?

A zadania z Keit były i wcześniej w v.2.50 (FF), ale trzeba było od początku wybrać grę za wojaka. Próbowałem tej wersji za wojaka, ale że wtedy jeszcze byłem w nim za mało oblatany, to poszedłem na łatwiznę jako Czystoniebowiec. Wojaka wszędzie lali, tak jak i przy grze za bandytę. Tak więc, kiedy na Poligonie Świadomości natrafiłem na Kejt i to zadanie z hordami mutantów, nie byłem jej obecnością zaskoczony.

Tak, że nic nowego nie odkryli. 

• 2 weeks later...

June-2021-Reborn-Remastered-2010-work-screens5.jpg

Nocna walka w Limańsku:

Spoiler

June-2021-Reborn-Remastered-2010-work-screens6.jpg

June-2021-Reborn-Remastered-2010-work-screens1.jpg

June-2021-Reborn-Remastered-2010-work-screens2.jpg

June-2021-Reborn-Remastered-2010-work-screens3.jpg

June-2021-Reborn-Remastered-2010-work-screens4.jpg

Cała linia z łączniczką została bardziej dopracowana i, co najważniejsze, na końcu Kat otwiera nowe przejście do Limańska dla Szramy, a wcześniej tego nie było. Naprawiono dobrze znany skrypt zbieracki, w którym NPC pełzają na czworakach po polu bitwy obszukując trupy. Teraz wszystko dzieje się szybko i naturalnie. Zrobiono trudną scenę w Czarnobylu-2, gdzie trzeba ratować Striełoka. Teraz początkującemu łatwiej będzie ukończyć jedną z głównych misji "Artefaktów Śmierci".

• Dodatnia 3
  • Thanks! 2

• 3 months later...

Twórca remastera kontynuuje adaptację misji z niepodzielonej na części fabuły Reborna. Co więcej, stara się zachować autorski styl.

Nie jest to proste ze względu na dużą ilość różnych wersji wydarzeń, które miał twórca Reborna w planach.

Znaleziono również wiele ciekawych prac, które nie weszły z niewiadomych przyczyn do oficjalnej trylogii Reborna.

• Dodatnia 2
  • Thanks! 1

• 1 month later...

PODBICIE TEMATU.

Dzieje się z modem, oj dzieje. Jak będzie wyglądał początek, już pokazują na zwiastunach.

https://youtu.be/pUIj7a3-Mlk

Mod jest już testowany. Wyłapano wiele zbędnych pozostałości z czasów, kiedy mod nie był ogólno dostępnym, a był klanowym i zawierał prywatne sprawy.

Ale są i tacy, którym zmiany w modzie się bardzo nie podobają. Oni może by się zgodzili na dodanie takich fragmentów które ER odrzucił ( ma je były współpracownik ERa ), lecz są mocno przeciwni uliniowieniu moda. A broń boże ułatwieniu w dotarciu do fleszek na estakadzie i wychodzenia z niej.

I jeszcze jeden zwiastun.

https://youtu.be/Wq2gF8KmUac

• Dodatnia 1
  • Thanks! 1

• 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
6 godzin temu, kondotier napisał:

Wygląda ciekawie. Tylko ile jeszcze przyjdzie na niego czekać? Myślę, że ze względu na wprowadzoną liniowość zadań, spolszczenie trzeba będzie zaktualizować na też liniowe. Ale kto to zrobi?

Jakby co, mogę włączyć się do aktualizacji spolszczenia.

• Dodatnia 1

• 1 month later...
  • 1 month later...

Wygląda na to, że autor tej wersji moda cały czas działa. Ostatnio pracował nad grafiką, a niebawem ruszą testy. Jest też ciekawostka - twórca na miarę swoich możliwości zamieścił w nowej wersji kilka ciekawych opracowań Ery nieuwzględnionych w oficjalnych wydaniach.

Najtrudniejszym zadaniem było nienaruszenie niepowtarzalnej atmosfery.

Dodatkowy wpis, ale zostawię go po rosyjsku, bo nie za bardzo wiem, o co chodzi. 

Spoiler

Чтобы попасть на такую "погоду", надо не мешкать и после общения с арт-хантерами и разговора с Мясорубом сразу отправляться к Зарке

Na koniec filmik z odprowadzeniem Zarki i kilka fotek: 

Spoiler

REBORN-REMASTERED-Avg2022-2.jpg

Spoiler

REBORN-REMASTERED-Avg2022-5.jpg

REBORN-REMASTERED-Avg2022-7.jpg

REBORN-REMASTERED-Avg2022-4.jpg

REBORN-REMASTERED-Avg2022-1.jpg

Źródło: [KLIK]

• Dodatnia 1

Ta informacja brzmi:

Aby trafić na taką pogodę należy niezwłocznie po rozmowie z Łowcami Artefaktów i Miasorubem ( zapomniałem jak tego stalkera przetłumaczono ) od razu iść do Zarki.

Z tego wynika, że trzeba się Zarki jak najszybciej pozbyć z Bagien.  Tylko problem w tym, że aby do niej dojść, trzeba wiedzieć gdzie ona jest i mieć oczyszczoną północną wioskę, strącony śmigłowiec i usunięte mutanty od północnej aż do przejścia na Agroprom.

Chociaż na filmiku śmigłowiec strącają Niepomszczeni z ekipy Zarki.

Będzie mod, to się to rozgryzie.

• Dodatnia 1

• 1 month later...

Nowym filmik, na którym możemy zobaczyć sam początek z możliwym podjęciem wyborów. 

Spoiler

Spojrzałem na pozostałe filmy autora, to wychodzi na to, że w Odrodzonego gra od wielu lat. Pierwszy materiał opublikował w 2015 roku z Odrodzonego 7.62.  

• Dodatnia 1
  • Thanks! 1