Skocz do zawartości

Założenia i pomysły


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak sobie myślę, że jeśli nie będzie frakcji to może być nudno. W CS , było za dużo ludzi w Zonie, teraz jeśli przegną w drugą stronę

Kolega Los Bobos przedstawił projekt jak to ma wyglądać i problem przeludnienia ma według tego zniknąć. Po prostu przed naszym przybyciem sami się wytłuką :) . Poza tym w SHoc nie było wojny frakcji i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w SHoc nie było wojny frakcji i było ok.

Cóż - kiedyś nie było DVD i jakoś ludzie żyli. Teraz trochę trudno jest sobie wyobrazić życie bez tego. Jeśli człowiek coś podchwyci, a wychodzi to na dobre - chce, aby to było. Tak samo jest z CS. Nikt się nie spodziewał podczas wypuszczania SoC, że w CS coś takiego będzie i dlatego było ok. A teraz, jak już wojny frakcji są, to jest takie coś, co urozmaica grę i jest jej częścią. Ciężko jest to wytłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wojny frakcji nie odpowiadały. Psuły klimat. Rozumiem zająć kilka posterunków, ale żeby od razu nawalać się ciągle.

Chyba o to chodzi? "Powinność walczy z Zoną a Wolność walczy z Powinnością". Każda frakcja jest w Zonie dla czegoś innego i każda frakcja każdej przeszkadza w dążeniu do niego, a jedynym sposobem żeby nie przeszkadzała jest eliminacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Bobos napisał/a:

Mi wojny frakcji nie odpowiadały. Psuły klimat. Rozumiem zająć kilka posterunków, ale żeby od razu nawalać się ciągle.

Chyba o to chodzi? "Powinność walczy z Zoną a Wolność walczy z Powinnością". Każda frakcja jest w Zonie dla czegoś innego i każda frakcja każdej przeszkadza w dążeniu do niego, a jedynym sposobem żeby nie przeszkadzała jest eliminacja.

Zgadzam się z VooDoo. Dla mnie w CS, była to taka nieodłączna część gry, która w pewnym stopniu właśnie nadawała klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, twórcy zrobili Zonę więc wszystko co tam było powinno się w następnej odsłonie znaleźć, nie liczą bugów i tym podobnych rzeczy. To tak jakby zrobić grę o Warszawie w 2000r bez Pałacu Kultury. Trochę to skomplikowane, ale prościej nie umiem. Jak się jeszcze zastanowię jak to zredagować to napiszę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko udoskonalenie systemu wojny frakcji. Choć musieliby by dać dużo strategi i taktyki do gry żeby ten Twój pomysł wypali, bo trzeba sobie zadać pytania: Po co? Jakie to będzie miało korzyści? I jak to będzie działać? Jeśli ten pomysł byłby tylko dla realizmu to straszny niepotrzebne. Wojna frakcji musiała by być taka jak w strategiach pokroju TW ponieważ tam jest to dosyć dobrze zrobione, a ja i ty wiemy że Stalker jest FPS'em nie strategią. Mnie jest trudno sobie wyobrazić ten system jak by się komunikowali? Posłańcem? Nie wiem... Nie zrozum mnie źle pomysł mi się bardzo podoba i bym go chętnie zobaczył w Stalkerze, ale to było bardzo trudne i długo by się to robiło a gra ma wyjść jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobałoby się bardzo, gdyby każda broń miała oryginalną nazwę

Wydaje mi się, że GSC Game World musiałoby wykupić licencję od poszczególnych producentów na użycie ich nazw w swoim komercyjnym projekcie.

ogólnie mogliby trochę popracować nad niektórymi spluwkami, np. strzelbami, bo wydaja mi się (zarówno w SoC i CS), że są dużo za słabe.

W Cieniu Czarnobyla było w miarę OK. W Czystym Niebie twórcy poszli na łatwiznę i każdy prawie karabin miał taką samą lub podobną siłę rażenia (nie wliczając innych statystyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killer84 napisał/a:

ogólnie mogliby trochę popracować nad niektórymi spluwkami, np. strzelbami, bo wydaja mi się (zarówno w SoC i CS), że są dużo za słabe.

W Cieniu Czarnobyla było w miarę OK. W Czystym Niebie twórcy poszli na łatwiznę i każdy prawie karabin miał taką samą lub podobną siłę rażenia (nie wliczając innych statystyk).

A najlepszy tego przykład do VSS Vintorez... (pozostańmy przy oryginalnej nazwie) I mogli dodać więcej broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby to było w oryginale to modderzy zajęli by się innymi rzeczami albo jeszcze by to zmienili na inne to zamknięte koło. Można życzyć wiele rzeczy sobie albo dać sobie spokój i niech ktoś się tym zajmie w innym terminie. W takim razie to czy chcemy jakichś zmian czy sami sobie je zrobimy(rękoma modderów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.