Skocz do zawartości

Złota Kula [OGSR Engine]


Diegtiariow

Rekomendowane odpowiedzi

PODBICIE TEMATU.

Powyższy problem z Angelą rozwiązany. Niechaj też będzie to poradą dla tych, komu się też takie coś przytrafi.

Mówiąc dokładniej, gdy teleportowałem się do Andżeli, nawet nie mogłem z nią zacząć rozmowy, bo gdy jeszcze nie miałem możliwości ruchu atakował mnie psi-pies.

ss_fred_03-09-22_16-31-49_(l04_darkvalley).png

A skoro znalazł się tam niezgodnie ze scenariuszem, to po pogłówkowniu najpierw poszedłem w ten rejon. Andżeli nie było, ale pies tak. Pierwsze jego rozwalenie z bliskiej odległości skończyło się zaskoczeniem scenariusza, odebraniem mi wyposażenia z jednoczesnym atakiem tuszkanów. No i dwa trupy dodatkowo. No to przy drugim podejściu, psa odciągnąłem sporo od miejsca scenariuszowego i sprzątnąłem. Powrót do teleportu i skok do Andżeli. Tym razem już było jak należy.

ss_fred_03-09-22_17-53-10_(l04_darkvalley).png

Rozmowa, likwidacja tuszkanów, wysłuchanie koncertu puchaczy i wdowa już jest w baraku Sieriogi.

I tu gdzieś przeczytana ploteczka na jej temat. Ponoć w wersji od SLAWNa, trzeba ją bezie jeszcze doprowadzić na Wysypisko, przekazać wojakowi, aby mógł ją zabrać na Kordon i ewakuować. Tylko czy tę wersję będziemy mogli pobrać? OBY !

 

DODANO.

No to mam koniec gry. Tu już niczego wymyślić się nie da. Po prostu coś nie zaskoczyło.

                 Mimo posiadania klucza ...                                                                  ...  skrzyni nie mogę otworzyć

ss_fred_03-10-22_20-10-26_(l04u_labx18).png   ss_fred_03-10-22_20-10-19_(l04u_labx18).png

A to skutkuje kolejną niemożnością naprawy przecieków.

ss_fred_03-10-22_20-25-57_(l04u_labx18).png

Obwody elektryczne naprawione. Gra powtarzana, z tym samym marnym efektem. Za dużo mam tych przypadłości w modzie. Bo wcześniej, nie pojawiały mi się notatki Worpała w chlewni. Zebrałem je dopiero po rozbrojeniu mogilnika.

Tak więc czekam, aż ktoś będzie się wybierał do Baru i skorzystam z jego zapisu przy naprawionym BTR.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 18:02, kondotier napisał:

@Szczuropies515 czytałem na SB, że już kończysz zabawę z kontrolerami. Jak zakończysz działania w DM i na Agropromie, wybierając się do baru, podrzuć mi na PW zapis przed wsiądnięciem do BTRa.

A tę skrzynkę koło zombifikowanych mogłeś otworzyć bez problemu?

Mam chyba sejwa o którego ci chodzi. Chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych Sprawdź, czy masz prawidłowy localization.ltx

Lub jeszcze raz wklej sam localization.ltx ze spolszczenia do moda.

A jakim cudem potrafiłeś w jednym modzie mieć dwa katalogi bin? Chyba że w w katalogu bin, miałeś właściwy, wypełniony katalog bin. Najlepiej usuń moda z dysku i postaw jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie już działa. Musiałem wrzucić jeszcze wczesniejszą wersje i potem najnowszą. Ale i kolejny problem nie działa mi spawner by Kazik. Może przez to że wersja gry to 2.1 a spawnera 2.0? Po wcisnięciu F1 wylot do pulpitu.

2 minuty temu, zbych napisał:

Spolszczenie już działa. Musiałem wrzucić jeszcze wczesniejszą wersje i potem najnowszą. Ale i kolejny problem, nie działa mi spawner by Kazik. Może przez to że wersja gry to 2.1 a spawnera 2.0? Po wcisnięciu F1 wylot do pulpitu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych Ten mod ma swój własny wbudowany spawner - próba wrzucenia innego albo zepsuje całość i mod przestanie działać, albo ten oryginalny spawner dołączony do moda przestanie działać. 

@kondotier Ja się domyślam skąd kolega miał 2 foldery bin - pewnie wrzucił to co pobrał na czystą podstawkę Cienia Czarnobyla przez co potem w folderze z modem miał folder bin i bin_x64, a ten mod to jest standalone czyli jest to mod razem z grą i nie trzeba go wrzucać na czystą podstawkę - zapewne stąd też problemy ze spolszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych W kącie tego pomieszczenia "aresztowego" leży notatka. Zabrałeś ją? Ona jest istotna dla fabuły moda, aby Skidan miał scenariuszowy dialog. Nie sprzedaj, lub nie zużyj morfiny, też jest istotna na ciąg zadań z maską wilczka.  Jeśli jej nie zabrałeś, to musisz powtórzyć grę. A sposobów jak rozpocząć moda, wyrzucać czy nie wyrzucać posiadanych rzeczy, lub jak je zachować chytrością jest kilka. Trochę wyżej jest opisane jak przechytrzyć moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych Wszystkie problemy jakie mogą wystąpić w modzie, zostały przewałkowane, opisane, sprawdzone na 1001 sposobów. Wystarczy szukajką wyszukać problem. A to zawsze szybciej, niż robić wpis i czekać na odpowiedź. Ale skoro jesteśmy w temacie, to jak Skidan wyśle cię po artefakt, to nie bądź posłuszny jego żądaniu i użyj artefaktu zaraz po znalezieniu. To właściwe rozwiązanie, bardzo korzystne dla grającego. I bez jakiegokolwiek naprowadzania, wejdź do dwóch domów. Tego za Wilkiem i zabierz lalkę i przez strych do tego ostatniego. Do innych wchodzisz z naprowadzenia.

Kody do sejfów masz wskazane jak próbujesz otworzyć. To daty urodzin lub zdarzeń. Szukasz w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, JaJMaNxD napisał:

mam wylot do pulpitu 

Weź może podaj loga, z tego co tu wcześniej pisał @Szczepan9205 to zdarzają tu się wyloty gdy np za szybko wypijesz np dwa energetyki, coś zjesz albo za szybko chcesz przenieść kilka przedmiotów ale to raczej nie ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam dziwnego buga, celownik mi lata po całym ekranie 

Jak celuję daleko np w niebo to jest normalny a im w bliższe rzeczy celuję tym bardziej lata po ekranie X D 

Miał ktoś coś takiego?  Przez to ciężko przeszukiwać skrzynie itp 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy też nie mieliście - grając OGSR - artu Kamienne Jajko na suchym drzewie we wschodniej części Wysypiska ? Przechodząc koło drzewa lalka informuje o czymś ciekawym ale nie ma znacznika  (tak jak na Obrzeżach) i nie wiem gdzie szukać; z filmików domyślam się, że chodzi jej o ten artefakt.

Lampa Śmierci u mnie nie do zdobycia - po każdej teleportacji od razu ginę od czarnej dymnej anomalii - jest jakiś sposób ?

Co to jest "ręka złodzieja" - jak i gdzie ją zdobyć ? - bo nie działa mi kod do sejfu na Pchlim.

Edytowane przez mirzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal

Art na drzewie jest na samym czubku i z dołu czasem jest niewidoczny, Wejdź na skarpę ile się da i pooglądaj drzewo. Ale też lubi spaść ( niby bez powodu ) i leży pomiędzy korzeniami.

Te czarne anomalie są przecież latające, więc musisz trafić na moment tuż po odleceniu. Poobserwuj i dopiero działaj.

Rękę złodzieja znajdziesz w bagażniku białej osobówki, koło przejścia na Kordon. A do otwarcia bagażnika jest potrzebna breszka. Chyba była w DM.

Spawnera nie używałem, to nie wiem. Ale spróbuj będąc w Menu głównym klawiszy od F1 do F5, albo klawisza S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kondotier , Ze spawnera korzystam wtedy gdy czuję, że mod robi mnie w balona tzn. stawia jakieś zadania wymagające szczęścia lub godzinnych prób np. jak z tym dzikiem na Obrzeżach - w końcu okazało się, że można go ubić nożem i to niekoniecznie przy pomocy anomalii; natomiast to że nie zdychał od RPG to już przegięcie autora moda. 

Z tą breszką już załatwione, jestem w Dolinie Mroku i nie wiem jak odpalić miotacz ognia - brak mu "amunicji"  choć mam w inwentarzu dwa różne kanistry chyba z benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tom3kb napisał(a):

to nie wiesz, że paliwa do miotocza ognia to mieszaniny jakichś płynów

Wyczytałem na forum, że to jakaś mieszanina, mam nawet dwa kanistry z różnymi zawartościami ale nie wiem jak zrobić tę mieszaninę i z czego.

Problem rozwiązany - trzeba oczywiście mieć dwa kanistry z różnymi paliwami ale najechać kursorem i użyć kanistra z ropą.                          

Edytowane przez mirzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.