Jump to content

Recommended Posts

Nie jest to nowy projekt bo miał swoją premierę w 2014 roku. Dopiero jednak niedawno przykuł uwagę ludzi spoza byłego bloku wschodniego na tyle, że zajęli się jego tłumaczeniem.

Pojawiło się dzisiaj angielskie tłumaczenie moda (wymaga Fallout 2 do instalacji), polska wersja jeszcze się robi dzięki staraniom ekipy z Fallout Corner. Wsparcie wysokich rozdzielczości jest.

https://olympus2207.com/en/o1-en/

To co wyróżnia projekt od innych modów do FO2 to wykorzystanie masy nowych zasobów, głównie graficznych. Przez to Olympus mocno wyróżnia się z niewielkiego grona modów do Fallouta2. Do tego najcięższe pancerze mocno inspirowane egzoszkieletami ze STALKERa. :041:

Nie ma żadnych nawiązań do klasycznych Falloutów - miejsc, postaci, wydarzeń. 

Zaczynamy w Tartarze w najniższej grupie - roboli. Udaje nam się stamtąd uciec ale nie bez uszczerbku - promieniowanie jest wszechobecne i towarzyszy nam przez całą grę. W Falloutach występowało rzadko i niezbyt dokuczało, tutaj jednak jej efekty są mocno odczuwalne. Leki są rzadkie i drogie, natomiast kombinezon ochronny znajdziemy znacznie później. 

Co ciekawe nie ma tu fabuły jako takiej, która by nas prowadziła do finału. Od nas zależy czy i kiedy wrócimy do Olympusa, gdzie zaczynaliśmy grę. Bo startowa lokacja jest jednocześnie finałową, że tak to ujmę.

Amunicji i pieniędzy zawsze mało, warto zainwestować w walkę wręcz. Broń palna ma zaskakująco duży wymów Siły (jak karabiny wymagające Siła 7), która w starych Falloutach nie była tak niezbędna. Jakby co łykało się pigułki a pancerze wspomagane dodawały nam mocy.

Screenshot-181.png

1.jpg

W drodze jest kontynuacja (Olympus 2249) na silniku Unreal Engine 4 nad którą pracuje Red888guns, który był odpowiedzialny za „talking heads" w Fallout Sonora. Na razie jest gotowa mechnika oraz parę zrzutów ale brakuje zawartości. Mają w planach stworzenie pierwszej wioski i wydanie tego w formie dema, sam projekt robiony jest po godzinach.

  • Dodatnia 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity