Skocz do zawartości

Moje fanowskie prace [Vol. 1] (temat archiwalny)


Meta

Rekomendowane odpowiedzi

@vidkunsen Na razie skończona jest tylko ta zamieszczona grafika, od tamtej pory nie narysowałam zbyt dużo rzeczy, ani nie wrzucałam nic do sieci, może sobie jakieś strony pozakładam niedługo, bo na grafice chcę skupić moją przyszłość/profesję. W każdym razie narobiłam tylko masę szkiców w wolnym czasie, ale odbiór powyższego obrazka zdecydowanie mnie zmotywował do kontynuowania. Stąd tytuł tematu, tak na przyszłość 🙂
Tak jak pisałam powyżej w planach - w najbliższym czasie skupię się na kilku grafikach "rodzajowych" (z życia codziennego Zony), teraz robię ilustrację wejścia na Rostok po/podczas ulewy.

Mogę w tej chwili podrzucić szkic z dość starą koncepcją mutanta, chyba tego jeszcze nigdzie nie publikowałam. Miał mieć wysuwaną szczękę, coś jak rekin-goblin. Może jeszcze do tego wrócę, fajnie by było kiedyś zaimplementować nowe mutanty do modów, ale przede mną jeszcze nauka modelowania 3D i animacji 🙂

mutant_idea.thumb.jpg.7046c11a040b1a3cbf84d26fd8367327.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Haha, ten język to by była zbyt oczywista zrzynka 😃

Futro z założenia miało być upodobnione do traw dla kamuflażu i skradania się, do tego duża szybkość i ta wysuwana szczęka dla zwiększenia zasięgu kąsania, zaś jako przeciwwaga niska wytrzymałość oraz przez ślepia bazowane na pajęczych (jedna para do głębi i szczegółów, druga rejestrująca ruch), odstrzelenie oka powodowałoby całkowite zaburzenie orientacji w otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Też ciekawe, chociaż nie wiem, czy sensownie dawać aż tyle cech na jednego 🙂 Jeszcze będę myśleć nad mutantami, na razie mam do roboty tę zaczętą grafikę. Trochę to potrwa, ale może kiedy to zacznie już jakoś wyglądać to podrzucę jeszcze screen w trakcie tworzenia, o ile nie będzie to tu zbytnio zaśmiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Studium górnej części egzoszkieletu, jeszcze jest w trakcie rysowania. Sporo tutaj trzeba interpretować ze względu na kanciastość modelu. Co ciekawe, niektóre części, które są wypukłe na samym modelu, wyglądają na wklęsłe poprzez teksturę (np. w przypadku bocznego pasa od hełmu).

duty-exo_study.thumb.jpg.63331f2ec80c85453f2755ecbf5afca2.jpg

  • Super 3
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metastophalius Chylę czoła przed Tobą. Przyznam szczerze, że Twoje prace robią wrażenie i to jeszcze w stalkerowskich klimatach :D . Sam tworzyłem prace z uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a i wrzucałem parę-kilka swoich prac tutaj, na portalu Stalkerteam, ale w porównaniu z Twoimi pracami jest to duża różnica. :D 

 

Brawo, czekamy na kolejne prace Twego wykonania. Tutaj praktycznie artystów wrzucających swe prace można policzyć na palcach. 👏 :) 

Edytowane przez seb-stryl
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wariat napisał:

@Metastophalius Widać, że w swoje prace wkładasz serducho i zaangażowanie. Życzę Ci sukcesów:)

@Agrael @tom3kb @Pancerniak77 Wiem że to nie leży w mojej kompetencji ale proponuję aby @Metastophalius przenieść do grupy Stalker.:)

Jestem za. Każdy wkład, praca, w tym twórcza, liczy się Aczkolwiek rzecz jasna, ostateczna decyzja należy do administracji portalu. :)

Edytowane przez seb-stryl
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Dzięki! Przyda się jako referencja, a i można by na bazie tego zrobić kiedyś nowe rodzaje pancerzy!
Mam w planach trochę się przyuczyć modelowania 3D i marzy mi się, oprócz zmajstrowania nowych rzeczy dla różnorodności (np. wypełnienie pustych pokojów w Prypeci różnymi pozostałościami, starymi zabawkami itd. tak jak na zdjęciach!), zremasterowanie tych kanciastych NPC z trylogii, taka mnie naszła myśl po zobaczeniu paczki modeli HD do Anomaly, bo średnio mi się podoba, trochę wybija z klimatu, zamiast zastąpić lepiej ulepszyć to, co jest 😃 W każdym razie to wszystko kwestia czasu, a ja mam niestety trochę wolne tempo, głównie przez perfekcjonizm, na tym egzo każda linia nakładana po kilka prób, żeby było precyzyjnie, ale mam stabilizator w programie do rysowania, spróbuję to trochę przyspieszyć 🙂
Do tego na razie jeszcze przechodzę od początku Poszukiwaczy, żeby sprawdzić czy wszystko gra, wyszło więcej niż same bronie z OP2, trochę poprawiłam ikony i trzeba było zmienić/dopasować tekstury, bo się nie zgadzały z ikonami, trochę przerobiłam portrety NPC przy rozmowach (były użyte postacie z Zewu, a tego już mówiłam, że nie lubię, rozwiązałam to tak, że podobizny dostały kominiarki, albo użyłam zdjęć z sieci :D), zmieniłam muzykę z dodatkiem efektu odbiornika i zakłóceniami, przedsmak mojego dodatku radyjek do Anomaly, zrobiłam nową animację w telewizorkach - przebitki Prypeci przed/po katastrofie i trochę innych drobnostek. W międzyczasie może uda mi się zaimplementować inny mój dodatek - zainspirowany tym traumatycznym addonem z dźwiękami umierania z RO2 do Anomaly. Ja chcę go jeszcze bardziej rozszerzyć i przeszukuję w tym celu różne pliki z gier. Oprócz tego przekopuję gry z tymi samymi aktorami głosowymi - głównie Metro, bardzo dużo tam kwestii, które pasują i do NPC ze S.T.A.L.K.E.R.-a, to doda super różnorodności, dla mnie też frajdy, np. była chyba kwestia głosem A. Bogusza, że chciałby sobie zapalić (прикурить), idealnie do wrzucenia do /idle Wolności! Wiem, że ktoś, bodaj z Rosji, robił coś takiego, ale tam było zaledwie parę plików, można wyciągnąć o wiele więcej 🙂


@seb-stryl @wariat Dziękuję za miłe słowa, u mnie poprzeczka wysoko, więc każdy skończony rysunek wydaje się o kilka poziomów za słaby.
Czerep mi rozpiera lawina pomysłów, już czeka mnóstwo szkiców do czerpania na długi czas. Najpierw jednak muszę przeanalizować strukturę większości modeli z gier, jak wspomniałam, mam trochę perfekcjonistyczne podejście i chcę tak się zakorzenić w lore uniwersum, żeby, wprowadzając nowe rzeczy, bazując na świecie realnym czy rzadziej fikcji, nie uciekał mi ten konkretny klimat. Czasem spotykam trochę nijakości w fanartach, zwłaszcza w tych, gdzie używa się leniwego photobashingu i fotomontażu. Ale to już tylko takie moje fiksacje 🙂

@seb-stryl Twoje prace kiedyś tutaj przeglądałam, bardzo ciekawe koncepcje! Porównywać nie ma co, bo najważniejsza frajda 😉


Wyszła znowuż litania, mam tendencję do rozpisywania się 😅

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metastophalius Czasami też patrząc na swe prace na przestrzeni lat możemy mieć wrażenie, że mogło być lepiej, że moglibyśmy postarać się lepiej. Moglibyśmy, ale nie musimy. Wszystko może mieć na to wpływ, dlaczego tak jest, a nie inaczej. Ogólnikowo, wszystko ma swoje granice. Lepiej robić po swojemu, a nie oczekiwać po swoich pracach zbytnio wiele, bo możemy się zbytnio rozczarować. Kwestia indywidualna danego/ej twórcy/czyni. 

 

Cieszy Nas, że wkręca Cię lore z uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a. Sprawia to, że możemy się napawać widokami prac artystów, którzy tworzą z serca swe prace. Klimat i serce włożone w pracę sprawia, że cieszy oczy, duszę widza. W tym przypadku same prace z konkretnego świata gry, w tym książek i mediów jak książki, czyni, że dane uniwersum żyje i wnosi wiele ze sobą wiele dobrego. :) 

Oczywiście, frajda się liczy i to jest ważne przy tworzeniu dzieł. Miałem też na myśli to, że styl, technika też ma znaczenie. Może i samoocena robi swoje, ale samo robi swoje precyzja i to jest to, serce włożone w daną pracę, a to ma duże znaczenie przy odbiorze pracy. :) 

Edytowane przez seb-stryl
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seb-stryl Owszem, nie ma się co przejmować, tylko robić swoje 🙂 To zjawisko niskiej autoewaluacji umiejętności już było badane, trochę dawno o tym czytałam, ale chyba pasuje tu efekt Dunninga-Krugera. Tę "dolegliwość" specyficznie u artystów fajnie ilustruje ten wykresik:

Spoiler

skill.thumb.png.5e5755562b8adf06a4311fe44df583d6.png


Przyznam, że wcześniej było tak, że kiedy nachodziła mnie ochota na STALKERa, wystarczyło przejść którąś część i był spokój, ale teraz "obsesja" trzyma parę lat i nie chce puścić, toteż pozostaje brnąć dalej, także w modyfikacje :D Poza tym od samej serii jeszcze rozgałęziły się powiązane z nią zainteresowania, choćby kultura wschodnia, wszak moje pokolenie na ogół jest karmione zamerykanizowaną popkulturą. Wydaje mi się, że nie tylko u mnie tak jest 🙂

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metastophalius Proszę, proszę, jaka informacja i to naukowa, powszechnie występująca. Dziękuję za wstawkę i informację o efekcie Dunninga-Krugera. Zapoznam się z tym w swoim czasie. :) 

Dokładnie, z jednego uniwersum często się przechodzi w drugą i nie ma końca. Często dane uniwersa są ze sobą powiązane i szukamy w nich inspiracji do swoich prac, twórczości. Im bogatsze w informacje, dające możliwości wyobraźni, interpretacji na swój sposób, tym konkretne dzieło bardziej fascynuje ludzi i to na wiele lat. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Meta zmienił(a) tytuł na Moje fanowskie prace [Vol. 1] (temat archiwalny)
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.