Skocz do zawartości

Reborn 2.47 SexyPatogen Zone


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Link do wersji 2.52...http://file.karelia.ru/d4742w/Reborn_2_52_install_build_320.rar

Pobrałem tego moda lecz jest po rosyjsku grafika dobra nawet na dx 10 płynnie chodzi jestem na Skadowsku. Dalej nie mogę przejść bo utrudnia to rosyjski język i napisy może byłby ktoś chętny do przetłumaczenia .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymałem...

Mod: http://ap-pro.ru/go?...elia.ru/d4742w/

Bin do podmiany: http://ap-pro.ru/go?...elia.ru/s7wt5q/

CS patch 1.5.10, po wypakowaniu archiwum mamy w katalogu plik set_reborn_2.52 - to instalator. Po zakończeniu działania, plik xpatch_10.db mamy luzem w katalogu Program Files. W katalogu patches gry mamy mieć dwa pliki: y_reborn_320.db i z_reborn_320.db (ja pozostałe ręcznie przeniosłem do innego katalogu) , robimy kopię plików podmienianych w katalogu bin i wklejamy pliki od Autorów moda (to nie jest crack i bez płyty gra zamarza przy ładowaniu, w menadżerze zadań niby coś się dzieje).

Instukcja instalacji w Rus

Если не стоит...

1. Устанавливаем Чистое Небо.

2. Пропатчиваем последним оф. патчем 1.5.10

- смотрим, чтобы в папке с игрой не было папки gamedata ( чем грешат пиратские репаки и сборки).

Если стоит:

3. Запускаем файл set_reborn_2.52.exe

------------------в редких случаях--------------------

У кого нестандартный путь к стоящей игре

( не тот, который ЧН ставит по умолчанию ),

то после окончания установки идем в папку patches и перемещаем!!! в другую папку!!! файл xpatch_10.db

------------------------------------------------------

По умолчанию наш инсталлятор перемещает этот файл в папку Program Files

Таким образом после установки Reborn 2.52 в этой папке (patches) должны остаться только 2 файла y_reborn_320.db и z_reborn_320.db

Убедившись в этом - качаем и устанавливаем файлы возвращающие коллизию тел и ещё кое что...

http://file.karelia.ru/s7wt5q/

Теперь всё стоит!

Запускаем игру.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Na początku goni nas stado pseudopsów i mięszczy, a kiedy już im uciekniemy to przejścia na Kordon pilnuje To co widać przez lornetkę. Pająki i reszta... 5 razy zginąłem zanim wszedłem do podziemi, a nadal do przejścia brakuje mi parę metrów. Całść chodzi płynnie i pięknie wygląda. Ot taka ciekawostka.

Jeszcze jeden link do moda: http://narod.ru/disk/36440786001/Reborn_2_52_install_build_320.rar.html

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie. Mod jest w postaci *.db plików więc nie pogrzebię bez rozpakowywania. Na chwilę obecną nie jest to potrzebne, bo pomimo natłoku "towarzyszy" jest stabilnie. O ile dobrze zrozumiałem na forach Rus, to jest całkiem stabilne Dzieło. Muszę przyznać, że zrobił ten mod na mnie wrażenie. Ale trzeba trochę pograć by coś powiedzięć. Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak ktoś chce ekstremalną zabawę to jednak ten mod może wygrać.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Skadowsk pusty, zarośnięty. Znalazłem broń, ale to nie znaczy, że już wygrałem. Jest mrocznie i niebezpiecznie. Jeszcze nie wyszedłem z lokacji (ponoć perspektywy są niesamowite). Mod ma bardzo dobre opinie na rus forum (dzięki @Czernobyl10 mam informacje) i był nawet w gazecie jako dodatek.

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne jest dopełnienie. Pozwala Naznaczonemu na sen, NPC przeszukują ciała, jeżeli natkniemy się na schowki będą one pełne. Dopa zawiera w sobie fix.

Instalacja:

Po rozpakowanu archiwum plik z_reborn_321.db wklejamy do: C:Program FilesDeep SilverS.T.A.L.K.E.R. - Clear Skypatches

Stare zapisy działają.

Dopełnienie: http://narod.ru/disk...atches.rar.html lub http://depositfiles....files/j3bk7wm4h

Źródło: http://www.reborn-stalker.ws/forum/19-140-1?l26ueV

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak trochę połaziłem... I ze Skadowska walimy na Most Przemienienia Pańskiego (broń Boże do leśniczówki). W pierwszym Uazie na pace zbieramy fanty. I dalej do Żelaznego Lasu. Tu pająki, pseudogiganty i psy. Pokazujemy się im od strony Zakładu Utylizacji, później, nie oglądając się za siebie szerokim łukiem, koło Stcji Benzynowej i z powrotem kierując sie do wejścia do laboratorium. Szukamy drabinki do pomieszczenia z dużym Gaussem. To przejście. Lądujemy na Jantarze. Nie wdjemy się w dyskusje i na Agroprom. Jedno wielkie pole walki ( tak jak Jantar), hordy zombi opanowały bazę Powinności. Stalkerzy walczą z mutantani u siebie. Na Wysypisko klasycznym przejściem (bezpośrednio na Kordon - pole psioniczne ubija na miejscu). Bandyci w bazie na razie przyjacielscy. Przy przejściu na Kordon zbijamy bandytów. Od teraz mamy dobrą broń. (jesteśmy bez wdzianka więc oszczędnie z medykamentami). Witają nas Żołnierze. Trafiamy do bazy CS na Kordonie. Tam sprzedajemy fanty. Na Bagna przechodzimy portalem przed wałem kolejowym (pod nim nie przejdziemy, bo na razie jesteśmy najemnikiem). Na Bagnach idziemy na bazę CS i dopiero teraz zaczyna się Reborn (patrz screeny):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Początkowym zadaniem jest dotrzeć na Bagna i przystąpić do dowolnego ugrupowania. Po wyjścu do menu gry wciskamy F3 i mamy opcje techniczne moda. Można ukryć się z przeszkodą i "pojeździć" kamerą po lokacji (odnaleźć pozycje przeciwników). Dostępne trzy punkty widzenia GG. Nie dawał mi spokoju screen z RPG-7. Faktycznie tak wygląda (screeny tego nie oddają)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Ogólnie na razie przypomina to Wojny Frakcji do sześcianu. Znalazłem już jakieś 2 PDA na Wysypisku. Jeszcze nie odczytałem. Jest stabilnie. Na statycznych ustawieniach, miałem 2 wyloty bez loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nowa wersja 2.53 w wersji angielskiej. Można zainstalować i rosyjskiej i angielskiej wersji Clear Sky 1.5.10.

The new version 2.53 in the English variant. You can install and on Russian and English version of Clear Sky 1.5.10.

Скачать/Download eng.vers_2.53 http://urlid.ru/b6gc

 

Powinna przynieść nową wersję demo gry (z kontynuacją historii), zatytułowany "Are not fired In the Area".Ostateczna wersja zostanie zmodyfikowany jako "Doppelginger".

 

http://urlid.ru/b6ga

Edytowane przez Kthulhu
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Wspaniałe, wręcz genialne modyfikacje. Szkoda, że nie docenione przez Polskich graczy. Sam osobiście mam zainstalowny biulid 2,52 i gram po kawałku w niego. Niesamowity klimat i akcje. Dzięki za linki - z pewnością zagram. Powodzenia z kolejnym projektem - myślę, że będzie jeszcze lepszy :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Wojownik zmienił(a) tytuł na Reborn 2.47 SexyPatogen Zone
  • 6 miesięcy temu...

Hejka. To nie jest odkop sprzed lat, więc łopata mi nie przysługuje. Piszę więc w temacie moda.

Nie mając nic aktualnie do grania i ukończenie Źródła skłoniło mnie do zapoznania się z protoplastą Artefaktów Śmierci, czyli Rebornem v.2.47. Wszystko ze stawianiem i rozpoczęciem gry poszło cacy ( jak się zna Reborna FF i v.2.50 to jest łatwo ).

ss_fred_01-01-22_18-50-29_(marsh).jpg

Ale mam problem z ikonami w inwentarzu. Wyglądają tak:

ss_fred_01-01-22_19-14-34_(marsh).jpg

Próbowałem zmieniać rozdzielczość ekranu, ale nie pomogło. Więc pytanie do znających takie problemy. Gdzie i co jeszcze pozmieniać.

Znalazłem odsyłacz do fixa na chyba taki problem, ale - nie ma się czemu dziwić po latach - jest martwy.

A tu kilka zrzutów z bazy CzN w grafice z tamtych czasów.

Spoiler

ss_fred_01-01-22_18-58-58_(marsh).jpg

ss_fred_01-01-22_19-10-01_(marsh).jpg

ss_fred_01-01-22_19-12-10_(marsh).jpg

ss_fred_01-01-22_19-14-18_(marsh).jpg

Burer, to oswojony mutant, mieszkaniec bazy. Podobnie jak chimera, pijawka, czy dziki hodowane na mięso.

Jeśli nie naprawię ikon, niestety, ale mod pójdzie do kosza.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Zacząłem od pełnego. Grafika obrazu jest prawidłowa niezależnie od oświetlenia i rozdzielczości ekranu. Coś mi tam świta z różnych podpowiedz do wczesnych Rebornów,  że to właśnie rozdzielczość to powodowała. Bo były robione dla monitorów 4x3.

Nie mam nic do stracenia, to jeszcze  przelecę każde oświetlenie.

@FairFight   Grzebiesz w grafice, to może Tobie łatwiej będzie ustalić przyczynę tych ikon w inwentarzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondotier napisał:

@tom3kb Zacząłem od pełnego. Grafika obrazu jest prawidłowa niezależnie od oświetlenia i rozdzielczości ekranu. Coś mi tam świta z różnych podpowiedz do wczesnych Rebornów,  że to właśnie rozdzielczość to powodowała. Bo były robione dla monitorów 4x3.

Nie mam nic do stracenia, to jeszcze  przelecę każde oświetlenie.

@FairFight   Grzebiesz w grafice, to może Tobie łatwiej będzie ustalić przyczynę tych ikon w inwentarzu.

 

Hmmm, nie wiem czy w pliku xml nie trzeba zmienić wymiaru ikon żeby się zmieściły w polach. Gamedata/Congfis/UI actor_menu_16.xml oraz inventory_16.xml. Po prostu zmienić ich wymiary żeby pasowały. Ale pewien być nie mogę bo nigdy nie robiłem ikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kondotier napisał:

@FairFight actor_menu_16.xml jest, ale inventory_16.xml nie ma.

Ale problem jest w tym, że nie mam zielonego pojęcia, w jakich liniach miałbym to zmieniać. Znalazłem jeszcze taki plik ui_iconstotal.xml. Nie on będzie za to odpowiadał?

To w takim razie spróbuj zmienić tryb z fullscreen (cały ekran) na borderless (w oknie/oknie bez ramek) i samą rozdzielczość zmienić oraz oświetlenie. Może tu trzeba pokombinować. 

Edytowane przez FairFight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FairFight Pokombinuję. Ale praktycznie to co chciałem się dowiedzieć o protoplaście, to już wiem. Nie ma tego oczo i uszo j...go intro, nieba we wszystkich kolorach i rzucania zamiast śruby fleszko-szkieletami. te dziwactwa zostały więc wprowadzone w późniejszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.