Skocz do zawartości

Reborn 2.47 SexyPatogen Zone


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

dc9e4200a4d9.png

Nazwa: Reborn 2.47 SexyPatogen Zone
Twórca: Reborn Team
Platforma: Czyste Niebo 1.5.10
Data premiery: 24.08.2010r.
Autor spolszczenia:

 

OPIS:

Spoiler

Każdy prawdziwy stalker wie, że Szrama załatwił Striełoka na Czarnobylu z Gaussa. Dlaczego tenże pozostał jednak przy życiu, i po roku został wyrzucony przez "Świadomość -Z" z zamrażarki stalkerów, inicjując wydarzenia z "Cienia Czarnobyla"? Dlaczego właśnie ze Striełokiem zdarzyła się "Świadomości-Z" taka sytuacja, że został zakodowany na zabicie siebie samego? Dlaczego w ogóle "Świadomość-Z" czyniła tyle wysiłków, żeby zabić jednego jedynego człowieka? Na pewno coś jeszcze zaszło wcześniej, przedtem, co pokazuje film końcowy Czystego Nieba. Właśnie to musisz wyjaśnić, stalkerze. Niezależnie od scenariusza w Zonie zachodzą wydarzenia związane z aktywną wojną ugrupowań.

CAŁA POZOSTAŁA KONIECZNA INFORMACJA WPROWADZAJĄCA - W POCZĄTKOWYCH NAPISACH W GRZE.

 

Informacje:

Spoiler

Jako tester radze robić imienne sejwy, a nie tylko szybkie zapisy, na każdym poziomie gry i przed każdą teleportacją w inne miejsce.

Możliwe są wyloty z powodu braku pamięci. W czasie testowania nie było ani jednego uszkodzonego sejwu.

W grze jest możliwość przyspieszania i zwalniania upływu czasu.

Domyślnie upływ czasu jest taki, jak w oryginale - 10 razy szybciej niż w rzeczywistości.

Jeśli w czasie szybkiego przewijania, to znaczy, w czasie przyspieszenia upływu czasu, bohater umrze (n.p. z głodu - cały on), to sejwy z odmiennym upływem czasu nie wczytają się. Trzeba przeładować cała grę.

Radzę zwrócić na to uwagę i przed przewijaniem najpierw dobrze się najeść.

Jeśli w ciągu 2-3 dni czasu gry bohater nic nie będzie jeść - zaczyna umierać z głodu. Nie zapomnijcie czasami coś zjeść.

Według scenariusza - z powodu konfliktów stalkerów z wojskowymi i zaginięciem Chaleckiego ukraińskie wojsko zostało zamienione na rosyjski specnaz.

W ten sposób zostało przerwane nielegalne zaopatrywanie zony. Żywność jest w straszliwym deficycie. Ale stalkerzy znaleźli wyjście, i teraz zjadają potwory. Antyrady, oczywiście, cieszą się pełnym uznaniem i są życiowo niezbędne.

W czasie pierwszego uruchomienia gry nie należy śpieszyć się i pomijać pierwsze wiadomości.

Gra w tym momencie inicjalizuje się i może się wczytać nie w pełni, a to prędzej czy później wywoła problemy - na przykład, brak niektórych przejść między lokacjami.

Łatwy sposób sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku - po rozpoczęciu gry spojrzeć na mapę.

Powinno na niej być zaznaczone 39 przejść między lokacjami.

W trakcie gry: jeśli zostałeś wysłany z kimś porozmawiać - to nie znaczy, że pojawi się znacznik na mapie globalnej.

Dlatego do przejścia gry należy dobrze znać oryginał gry - Stalker Czyste Niebo.

Mod był dopracowany zasadniczo bez zmian w pliku all.spawn i wszystkie przedmioty znane z oryginału można znaleźć w tych samych miejscach.

Dla odświeżenia wrażeń imiona postaci zostały zmienione na podobne, na przykład: Liebiediew - Gusiew (Łabędzki - Gęsicki), Kałańcza - Baszta, itd.

W grze znajdują się wszystkie postacie z Zewu Prypeci. Coś, czego nie spotkałem w ani jednym modzie na bazie "Czystego Nieba".

W grze można spotkać 2 żeńskie postaci i nawet porozmawiać z nimi.

Rozmawiajcie ze stalkerami, oni wiedzą co się dzieje w Zonie i mogą wam dać duzo istotnych informacji.

W tej modyfikacji zawarto większą ilość modeli stalkerów, niż w jakimkolwiek innym modzie. (wszystko, co było w Czystym Niebie plus postacie z Zewu Prypeci)

!!!Wszystkie pytania na temat dziwnego wyglądu Zony i innych cudowności wyjaśniają się w trakcie przechodzenia scenariusza!!!

 

PO ROZPOCZĘCIU GRY:

Gra jest w dużej mierze losowa. Na przykład, jeśli na początku gry snork zabija profesora Basztę, najlepiej jest zacząć grę od nowa, żeby jednak z nim porozmawiać. Albo jeśli z pierwszej otwartej skrzyni wypadnie (na przykład) tylko 1-2 bandaże i dziesięć nabojów do pistoletu, wtedy tak samo, - lepiej zacząć od początku, bo to oznacza, że gra ustawiła się na kiepską zawartość wszystkich skrzynek.

Ale tak naprawdę to nie ma wielkiego znaczenia, w grze wszystkiego starcza, ponieważ w Zonie toczy się prawdziwa wojna, to niemożliwe jest dwa razy przejść ten sam moment w taki sam sposób. Dlatego trzeba często sejwować.

PORADY: - Badajcie zmiany Zony. Teraz bohater może dotrzeć do dowolnego miejsca.

Wiele dróg prowadzi nie tam, gdzie przedtem. Pojawiły się nowe. Odszukaj Przecięcia Przestrzeni, z ich pomocą łatwiej prowadzić wojnę klanów.

Zachowanie wielu potworów zmieniło się. Chimery uzyskały Śmiertelny skok.

Psi-aura kontrolerów powoduje skoki pseudoprzestrzenne. Trzy czarne artefakty śmierci zmieniają prawa przyrody.

Zombifikowani przejawiają nietypową dla nich aktywność, itd. To jest nowa Zona. I ona jest całkowicie Anomalna.

Należy uważnie czytać wszystkie początkowe informacje w grze, jest w nich wiele bardzo istotnych informacji.

Dla przywrócenia intensywności działań bojowych takich jak w 2.47 trzeba ustawić w menu sterowania wojną ugrupowań styl "Niemożliwy"

(w 2.48 domyślnie stoi "Trudny")

Pamiętaj, że niemożliwe jest dwa razy tak samo przejść Reborn 2.48. Jeśli zainteresuje Cię lub spodoba Ci się jakaś sytuacja albo na odwrót - rób sejwy. Pamiętaj, że drugi raz przejdziesz już inaczej.

 


SCREENY:

Spoiler

10247084.jpgd4a02b697c902d3a60bf1859dce915695f193367039468.jpg2f0f3c272d268133cf78461aa8957e9b5f193367039875.jpg05aba11d2c3a54c90382b61df520f4745f193367040717.jpg5e511125b901a6f48f919baa1e8efffb5f193367040970.jpg7c2655b1696fba4f1486ac669c4832295f193367039584.jpg23f318fcc38b4769b05f526cd26764675f193367039729.jpg23fd100f04345a624c18b623a86b12655f193367039704.jpg25ca7ea251dbc483d7a78e653b3163c15f193367040223.jpg51ed09f352113be5f691dafb272d3ac45f193367040003.jpg7383d0b841b9e2cc08ac5e377cf991d75f193367039817.jpg16001ac193b90ac4a92c70e965086e965f193367040632.jpgbe35b9559cd279f5ba7fa020c8e255f55f193367039640.jpgc9fc9ddbab2c76b92a5207063d10854d5f193367040877.jpgc897ed8494e14d4c73e67f160aa8f8c95f193367040332.jpgd0c21117628d8533128412ac525246a55f193367040276.jpgee4b6d60079704d8886107d521abb5c15f193367040810.jpg66127731.jpg

 

WIDEO:

Spoiler

 

 

LINK DO POBRANIA:

 

INSTALACJA:

Spoiler
  1. Mod instalować na Czyste Niebo 1.5.10.
  2. Rozpakowaną zawartość archiwum, czyli katalog gamedata skopiować do folderu z grą.
  3. Wszystkie rozpakowane z archiwum pliki newstoryline_activation_pack_for_reborn_2_48 umieścić w rozpakowanym z głównego archiwum katalogu gamedata
  4. Przed rozpoczęciem gry w menu „Sterowanie” przypisz klawisze do widoku z pierwszej, drugiej i trzeciej osoby, np. na Insert, Home, End. Da to graczowi możliwość przełączenia się na widok inny niż pierwszoosobowy, co jest niezbędne w niektórych momentach gry!
    (plik user.ltx jest załączony, ale tylko jako przykład)
    (plik fsgame.ltx jest załączony, ale tylko jako przykład)
    Archiwum z modem zawiera wszystko, czego potrzebujesz do gry.

 

ŹRÓDŁO:

sezon-katastrof.ru

stalker-gsc.ru

stalker-land.ru

sgm-mod.r

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak poszperałem w necie, zrobiło się zamieszanie. NA rosyjskojęzycznych stronach o tym modzie jest informacja o istnieniu wersji 2.48 a także o planach bliskiego wypuszczenia wersji 2.49. Pisza wręcz, żeby już nie ściągać 2.47. Tylko jakoś nie znalazłem linków do wersji 2.48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wyjść nowa wersja, to wstrzymałbym się z tłumaczeniem. Nie wiem, czy mogę Cię o to prosić trurl3, ale do odważnych świat należy, więc poproszę; - Czy mógłbyś napisać coś o fabule tego moda, co zmienia, jakie lokacje, gdzie jesteśmy "w czasie" znanych nam wydarzeń itp. :) Mod jest duży, więc wątek fabularny powinien być rozbudowany. Czekając na Lost Alpha można umilić sobie czas grając w coś nie znanego, ale co do tłumaczenia, jak pisałem wyżej - doradzam czekać na wersję najnowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyaznam się, że na razie niewiele znalzłem na temat fabuły. Sytuacja jest troche dziwna jak dla mnie - jest masa stron umieszczających linki do moda i ten sam, tłumaczony translatorem, tekst opisu. Natomiast strona 'domowa' moda jest dośc uboga a informacje na niej sa poidane chaotycznie i bez jasnego porządku. NA przykład - wersja 2.47 wazy 3.5 GB , a oprócz informacji o dostepności wersji 2.48 znalazłem tylko jakiś 'Fix" 2.48 o wadzem chyba ok 700 MB. Nie ma jasnej informacji, czy to jest tylko poprawka, czy to jest cała nowa wersja czy tez nakładka na wersje 2.47 zmienijąca ja w 2.48. Ale jeszcze poszukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Stalkerzy, znalazłam filmik na you tube z tego moda:

W rozwinięciu yt jest link do wersji v2.48 http://narod.ru/disk/24950498000/Global_mod__ReBorn_v_2_48_Fixed.7z.html

+ forum na Livejournal: http://reborn_stalker.livejournal.com

Wszystko jak zwykle po rosyjsku :), ale chyba do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić :D.

Miłego oglądania, naprawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki kruku, tego linka mi brakowało. A co do 2,47 - w opisie jest mowa, że waży 3,4 Gb ale weźmy pod uwagę, że to jest w formie spakowanej... Dalej jest mowa, że wymaga 6Gb miejsca na dysku. Wygląda to tak, jakby był to mod od razu z podstawką. UWAGA! jest to mod do Czystego Nieba... Opis dodany do pierwszego posta.

DALEJ z podanej w linku strony:

Z podanego niżej adresu mozna pobrać wersję 2.48 Fixed moda (przynajmniej tak twierdzą na tej stronie):

http://narod.ru/disk/24950498000/Global_mod__ReBorn_v_2_48_Fixed.7z.html

Od razu ważny komunikat dla wszystkich którzy pragną uruchomić moda:

U W A G A ! ! !

Z wersji 2.48 i 2.48 Fixed KONIECZNIE TRZEBA na początku, dla zapewnienia stabilnej gry, osunąć plik banka_kraski_1.ogf. Znajduje się on tutaj:

gamedata/meshes/dynamics/workshop_room/banka_kraski_1.ogf

Poza tym podano adresy For gry:

problemy techniczne - http://www.playground.ru/files/36685/

przechodzenia: http://sgm-mod.ru/forum/23-1438-1 i http://forums.playground.ru/stalker_clear_sky/633486/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno CLEARSKY wystarczy popatrzeć na grafikę i cieniowanie na ostatniej fotce wioski kotów. Żadnego związku z SoC na pewno....wygląda całkiem nie źle.. PO PIERWSZE PODZIĘKOWANIE DLA PIOTRR131 ZA ZAŁOŻENIE CIEKAWEGO TEMATU..WIDZĘ, ŻE WSZYSCY ZAPOMNIELI O AUTORZE... to dzięki niemu wypłynął ten mod i jego tytuł znalazł się na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... Piękna robota trurl3, Raven - ten filmik też bardzo ciekawy. Widzę, że C.S. doczekało się wreszcie modyfikacji która zerwała pępowinę. Mod wygląda na ukierunkowany w stronę fantastyki ale takiej Zony jeszcze nie widziałem... Myślałem że.Czyste Niebo było konsekwentnie pomijane przez dużych moderów ale teraz wypada zmienić zdanie. Czekam na pojawienie się najnowszej wersji i ... spolszczenia:). To może być po Soljance drugi sztandarowy produkt forum, jeżeli ktoś już gra albo wkrótce zacznie niech pisze swoje wrażenia na bieżąco - będę je śledził bardzo uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia... Piszą, że jest w nim największa ilość NPC-y ze wszystkich dotychczasowych modów, można wysnuć wniosek, że będzie dużo zadań. Ta zmieniona Zona też swoje pewnie zajmuje ale toż druga Soljanka pod względem wielkości.:) Że też takie dzieło nam do tej pory umykało... Chyba polskie fora Stalkera zawęziły się do kilku modowych produkcji i nosa poza nie wystawiamy:@. Czekam na rozwój wypadków i mam nadzieję że nie będzie to wielkim rozczarowaniem. Reborn rządzi!:zsrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grał ktoś w to cudo ? ja mam zamiar pobrać.. mam nadzieje że nie zabierze to dużo czasu. Ta strona moda.. jest dość mała..nie ma tam za dużo informacji..

Oto strona znaleziona na youtube, jest naprawdę dużo screenów.. mod jest bardzo ciekawy, są całkowicie nowe mutanty.

http://www.youtube.com/redirect?q=http%3A%2F%2Freborn_stalker.livejournal.com%2F&session_token=aUALee_YvY03NRgCTVj2HZZ38AN8MTI4Nzc2MTY1Ng%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem pozytywnego w modzie to prosta instalacja, kopiujemy gamedate i gramy a reszta już gorzej, ale zacznę od początku. Zawsze grałem CS na najwyższych detalach więc i takie ustawiłem.Nacisnąłem "Nowa Gra" wybrałem łatwy poziom trudności i pojawił się denny loadscreen, ładowanie trwało dłużej niż Soyanki.Pojawił się obrazek elektrowni i głosy wyciągnięte z innej gry(Nie pamiętam jakiej ale grałem w nią i to nie stalker.)Nie chciało mi się tego słuchać to to ESC,i zaczęły się "Czarnobylski" lagi około 1 klatka na 30 sekund.Poczekałem z 5 minut i zresetowałem komputer.Po restarcie ustawiłem "Oświetlenie statyczne" i średnie detal.Gra wczytywała się krócej.Pierwszy animacji to kamera latająca po bazie CS, potem standardowy dialog i 2 tajemnicze opcje "Story" i "War".Wgrałem Story i rozpoczęła się druga jeszcze gorsza animacji,kamera(z widoczną bronią) zaczęła latać po cały bagnach z 5 minut,już miałem wywalić tego moda ale nagle kamera wróciła do bazy CS a tam wojna:pijawki, chimery,helikopter który zaklinował się w budynku.Ale żaden mutant nas nie atakuję, i na tym skończyłem grę bo chyba gorzej już być nie może. Może ktoś inny znajdzie sens tego moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie..najsampierw zobaczę a potem ocenię. Ale jednego nie rozumiem..Czemu Trurl3 skasowałeś Skazane Miasto ? Myślałem że ci się podobał mod.

I popieram Cię w 100%, każdy powinien sprawdzić albo powinny być chociaż 2 opinie o modzie żeby można było uznać że ten mod jest do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że Skazane Miasto jest cienkie. Ja rozumiem, że nie każdy twórca modów ma takie same umiejętności, ale widocznie się rozpuściłem na Sljance i Nowym Scenariuszu. W Skazanym Mieście dobiła mnie mapa w formie odręcznego rysunku i powazne błędy w pokazywaniu pozycji personazy na minimapie. Przeszedłem połowę i wyrobiłem sobie opinie. Jesli chodzi o 'Reborn' pierwszym sygnałem była bardzo nieuporządkowana strona gry na której informacje publikuje TESTER a nie twórca gry. Niejasne informacje o wersjach, dziwny rozmiar wersji 2,47 (3,4 GB archiwum, konieczność zarezerwowania 6 GB na grę) a już wersja 2.48 ma tylko nieco ponad 1GB po rozpakowaniu. Wersji 4.48 jest dwie - druga 'Fixed' cokolwiek by to miało znaczyć, bo nie znalazłem nigdzie bliższych informacji. Bardzo skromny opis scenariusza gry. Taki brak informacji przy jednocześnie dość nachalnym oferowaniu wersji 2.47 przez najróżniejsze portale warezowe nastraja mnie trochę niechętnie już na samym początku. Negatywna ocena Portalsa dopełnia obrazu i w pewnym sensie potwierdza moje podejrzenia - knot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu..... Jakaż, to koszmarna wiadomość... Nie mam teraz swojego C.S.-a, bo pożyczyłem w rodzinę - rozpropagowuję Stalkera i Zonę:zsrr:, ale chyba tego moda jednak spróbuję. Nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś zadał sobie tyle pracy i puścił w obieg ponad 3 Gigowy szajs. Raczej sądzę, że jak pisał trurl3, ze względu na bajzel na stronie moda nie dociekliśmy do informacji o fixach, patchach i nieodzownej dłubaniny w plikach jak w przypadku naszej ukochanej Soljanki. Ten mod broni się samą swoją wielkością - objętością, pomyślcie ile miesięcy albo nawet więcej trzeba siedzieć nad plikami, żeby stworzyć coś tak wielkiego... Oczywiście każdy decyzję podejmuje sam za siebie, ja myślę, że "Pierwsze Koty Za Płoty" i jeszcze wrócimy do tej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.