Jump to content

Priboi Story Overhaul 2020

Pancerniak77
 Share

Recommended Posts

Priboi-Story-Overhaul-2020.jpg

Platforma: Cień Czarnobyla 1.0005/1.0006
Data premiery: 08.11.2020 r.
Autor: 100radsbar
Autorzy spolszczenia: @kobal, @smox
Śr. długość rozgrywki: (ok. 10 godzin)

OPIS:

Spoiler

Kolejna, nieoficjalna wersja modyfikacji Priboi Story, której głównym celem jest wyeliminowanie kilku niedociągnięć oraz dodanie istotnych poprawek. 

Zmiany: 

• Nowe, „tajne” przejścia między lokacjami, które nie widnieją na mapie w PDA. 
  • Zmieniono niektóre modele broni. 
  • Drobne zmiany w różnych plikach tekstowych. 
  • Kilka poprawek dot. broni. 
  • Możliwość biegania z bronią RP-74.
  • Naprawiono muzykę w Barze. 
  • Zmiany w arsenale broni, z którego korzystają niektórzy NPC. 
  • Naprawiono niektóre przejścia między lokacjami. 
  • Oraz wiele więcej, drobniejszych zmian. 

Od autora: 

Spoiler

Kilka lat temu poprosiłem dezodora z Team Dez0vawe o pozwolenie na stworzenie pełnoprawnego remake'u Priboi Story. Było to w 2010 r., dokładnie 27 listopada. Wszystko zaczęło się od dodania zadań, które nie były dostępne w "czystej" wersji moda. Rozwinięto to w wersji 3.2.5, wydanej we wrześniu 2012 roku (o ile dobrze pamiętam). Po przerwie od modowania, przez parę następnych lat podejmowałem kilka prób stworzenia ostatecznej wersji, aż w końcu zrobiłem sobie dość długą przerwę. W 2015 r. podjąłem jeszcze kilka prób ponownego rozpoczęcia pracy, ale przeszkodziły mi w tym inne sprawy. Szybko minął rok 2019, kiedy nabrałem ochoty na modowanie i zacząłem udoskonalać tę wersję, którą postanowiłem nazwać Priboi Story Overhaul 2020.

Specjalne podziękowania dla NatVac za jego ogromne zaangażowanie w realizacji tego zadania oraz za to, że pomógł mi przejść przez trudne etapy i pozwolił mi wykorzystać niektóre jego materiały. Chciałbym również podziękować kdragonowi za jego uwagi i przetestowanie nowej wersji.

SCREENY:

Spoiler

ss-root-09-19-20-13-54-58-l01-escape.jpg

ss-root-09-06-20-13-45-43-l12-stancia.jpg

ss-root-10-24-20-23-50-03-l08-yantar.jpg

ss-root-09-06-20-13-20-51-l12-stancia-2.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:

• Cień Czarnobyla 1.0005.
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem oraz spolszczeniem i opcjonalnie minimapą należy umieścić w głównym katalogu gry.

Uwaga!

• Cień Czarnobyla trzeba zaktualizować do wersji 1.0005. Mod na wersji GoG'a z patchem 1.0006 również działa. 
  • W paczce ze spolszczeniem znajduje się dodatek w postaci minimapy. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod: 

Spolszczenie: 

• Nasz serwer - [KLIK]

Źródło: appro.jpg

• Super 1
  • Dodatnia 5

Dziwna sprawa. Autor tej wersji Priboi Story chciał wnieść sporo poprawek do moda, ale chyba ''przedobrzył", bo nie ma przejścia na Wysypisko z Kordonu. Po prostu nie zostało zaznaczone, a biegałem po Kordonie chyba z 2 godziny i z lokacji się nie wydostałem. 

Spoiler

ss_daniel_06-17-22_16-27-52_(l01_escape).jpg

Spolszczenie oczywiście pasuje, ale ja chyba sobie daruję dalszą grę. 

W dniu 17.06.2022 o 15:37, Agrael napisał:

Spolszczenie oczywiście pasuje, ale ja chyba sobie daruję dalszą grę. 

@Agrael, ten problem z przejściem na Wysypisko wynika właśnie z tego, że spolszczenie nie pasuje.

Zaktualizowałem je do tej wersji moda i jak będzie ok, to jutro wstawię.

• Super 1
  • Dodatnia 2

Jak pamiętam, nie mając v.1.0005, poprzednią wersję postawiłem na v.1.0006. Ale wyszedł problem, bo nie mogłem wykonać zadania na zabranie jakiejś walizeczki na Kordonie. Mod faktycznie wymagał v.1.0005 i na niej poszedł jak burza.

Z tym modem Priboi Story Overhaul 2020 wszystko jest ok. Najpierw sprawdziłem bez spolszczenia i przejścia się pojawiły. Zaktualizowałem spolszczenie @kobala do starszej wersji moda Priboi Story Overhaul i jest dobrze😀

Po wykonaniu zadania na 20 butelek wódki pojawiły się przejścia -

ss_jarek_06-19-22_05-42-01_(l01_escape).jpg

W modzie nie ma minimapy więc ją dodałem, bo wolę jednak grać z minimapą -

ss_jarek_06-19-22_06-16-35_(l01_escape).jpg

Tu jest dopasowane spolszczenie i opcjonalnie minimapa do dodania.

Spolszczenie.7z

• Dodatnia 4
  • Dzięki ! 1

• Agrael pinned this topic

@smox
Fajnie, że dostosowałeś spolszczenie, dziękujemy :) Trafiło już na nasz serwer, a temat został przeniesiony do działu ze spolszczonymi wersjami Priboi Story. 

Uważam, że czas nie oszczędził tego moda. W 2010 roku Priboi robił wrażenie, ale dzisiaj mocno odstaje, ale jeżeli ktoś nie miał okazji nigdy w niego zagrać, to teraz powinien nadrobić zaległości.