Skocz do zawartości

Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier, @tom3kb Teoretycznie ja mam światłowód 256mb/s więc mógłbym spróbować to spakować WinRarem, podzielić na części i wrzucić, ale jedyny sensowny hosting, który mi do głowy przychodzi to GoogleDrive, a tam limit na zwykłe konto wynosi 15GB i jeśli się nie skompresuje to wszystko, żeby zajmować mniej niż 15GB to zostaje jeszcze MEGA bo tam limitu jest 50GB, ale nie każdemu z MEGA pobiera z dobrą prędkością, a nawet jeśli to przydałoby się wrzucić to gdzieś jeszcze więc automatycznie trzeba by kogoś kto ma na przykład na GD zwiększony limit GB więc nie wiem czy nie prościej będzie po prostu zrobić poradnik instalacji z obrazkami :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to przydał by się jakiś spawner :P Ktoś coś wie na ten temat? Bo szukałem czegoś, ale wygląda na to, że nie ma żadnego, a bez tego ciężko będzie poprawić broń chyba, że autorzy sami to zrobią.

Ale też jestem tego samego zdania co @Agrael Roboty i kombinowania mniej, a wydaje mi się, że jak się do instrukcji instalacji wstawi obrazki i adnotacje do nich co w danym momencie zrobić to każdy sobie poradzi z zainstalowaniem tego moda.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj :P To przegapiłem. Dzięki @kondotier bo już myślałem, że będzie się trzeba na łaskę autorów zdać, że poprawią. Nawet pliki w config/weapons już przeglądałem w poszukiwaniu informacji z jakich dodatków korzysta broń, ale niczego nie znalazłem.  

Także jak spawnerem można zespawnować sobie większość rzeczy to raz dwa się powinienem uporać z tym... No chyba, że sama gra będzie oszukiwała pokazując, że dodatki pasują, a pasować nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  W błąd wprowadzają tyko opisy. Np Groza na w opisie PSO 1, a nie ma takiego co pasuje. MP5 ( i odmiany ) mają ACOG w opisie, a nie pasuje. Co pasuje nie sprawdzałem, bo ich nie używam. A stały celownik ma MP5 9x18. Niebieskich zbiorników z paliwem do miotacza mod nie widzi, choć mają opis. Za to pasują takie podłużne zbiorniki, a wałęsające się butle z gazem, są chyba tylko dekoracją. Mało ze spawnera korzystam ( za wyjątkiem kartaczy ) to nić nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Hmm to wygląda mi tak, jakby tu miała miejsce akcja typu kopiuj/wklej ze strony autorów bo Groza w spolszczonych plikach z PSz 1 ma właśnie podany celownik PSO-1 - niby zintegrowany przy czym samej Grozy są 3 warianty - podstawowy, który niby ma zintegrowany PSO-1, m2 który też ma i m3, który nie ma celownika, z MP5 to samo - też mają ACOG'a w opisach no i te opisy są identyczne w rosyjskim pliku z PSz 2 z tą różnicą, że są w grażdance, ale te techniczne części opisów co występują przed samym opisem/historią broni są 1:1 identyczne, więc jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że ten plik string_table_enc_weapons jest wzięty prosto z PSz 1 tylko może w PSz 2 dorzucili trochę nowego tekstu i tak zostawili zamiast to uporządkować. 

W każdym razie mając spawner powinienem być w stanie to ogarnąć - no chyba, że jest w tym modzie coś takiego jak narzędzie do montażu celowników i bez niego nie da się założyć tych celowników podanych w opisie lub technicy jeśli takowi w modzie są to mają możliwość modyfikacji, która umożliwia montaż (choć wątpię bo w modzie OGSR miała być taka możliwość, ale autorzy jej nie dokończyli i tam broń też miała w opisach podane niby pasujące celowniki, ale przy próbie założenia ich okazywało się, że nie pasują bo gra pokazywała taki komunikat lub w ogóle nie podświetlały się w ekwipunku jako pasujące do broni mimo, że opis mówił, że pasują).

To tylko takie moje luźne gdybanie, aczkolwiek od jakiegoś czasu dużo nowych modów wychodzi nie dokończonych lub dokończonych na siłę i "po łebkach" byle by tylko je wydać - tym bardziej, że prace nad Powrotem Szramy 2 w pewnym momencie "umarły" i mod miał nie wyjść, aż nagle poszło info, że jednak wyjdzie i po miesiącu czy tam po półtorej miesiąca go wypuścili, ale jak widać z błędami - z drugiej strony tak to jest bo ludzie chcą grać, a do testów chętnych zazwyczaj brak plus samych moderów też tak wielu nie ma, a ci co są raczej nie chętnie dzielą się swoją wiedzą i to są tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest duża ilość linków do pobrania i pobierający może mieć niepewność które co i jak. Proszę tam dopisać, np., jak pobiera ktoś z Google Drive (są tam wszystkie pliki instalacyjne, razem 6), aby je pojedynczo zasysał, to wtedy ma je wszystkie w postaci setup.bin, a jak zagarnie je razem do pobrania (jak to zrobiłem ja i pobrało mi 4 w postaci WinRar plus instalator, a piąty musiałem dociągnąć osobno, ale już był w postaci setup.bin i nie ruszało instalowanie gry), to potem może nie mieć tych plików w tej postaci, w jakiej powinny być. Może to tylko u mnie, ale napisać musiałem, gdyż takich jak ja, może być więcej. 

Po wtóre, dobrze by było, aby zaznaczyć, które to są konieczne poprawki (poprawki, czyli łatki?). Jeśli to możliwe, to podać taką jakby kolejność, np. - 1). (od tego zaczynamy instalację), 2). (potem to i to dodajemy), 3). (następnie wg uznania dodajemy to i to) i itd.

To tylko moja sugestia, można to inaczej zrobić, ale wg mnie, jest wskazane, aby takie coś się pojawiło, gdyż mod jest jedną z perełek w wachlarzu innych propozycji do ogrywania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koolkin i @vidkunsen Akurat w takim przypadku jak jest w modzie to i tak się nie ma co sugerować tym jaki celownik można na prawdziwą Grozę założyć, a jaki nie bo w grze można teoretycznie wszystko i jakby odpowiednio pogrzebać w plikach to na Grozę można by założyć ACOG'a lub Tulipana, albo Kobrę więc w przypadku moda to akurat wszystko zależy głównie od widzimisię autorów czego nakładli do plików :D 

A co do tego co napisałeś @metek58 to się zgadzam - trzeba by to poprawić bo do GoogleDrive w odróżnieniu do Yandexa jest jeden link zamiast kilku do poszczególnych części, a ów link prowadzi do strony gdzie mamy listę z plikami i jak ktoś zaznaczy wszystkie i pobierze (bo tak też można) to będzie miał tak samo jak Metek więc trzeba by albo dopisać coś takiego ( GoogleDrive - po kliknięciu w link pobieramy każdy plik z listy osobno), albo trzeba skopiować link do każdej części + instalatora i zrobić coś podobnego jak z Yandexem - 6 linków do poszczególnych części i będzie przejrzyście. 

No i prawda - konieczne do gry są łatki, a poprawki są dla chętnych jak komuś jest za trudno lub przeszkadzają komuś nowe mechaniki, więc trzeba by to uporządkować, ostatnia łatka kuluminacyjna jest z 03.07 i do niej chyba jeszcze jest hotfix, ale ręki sobie uciąć nie dam, wiem, że 04.07 coś się pojawiło, ale to jest jakaś poprawka do monitorów znowu i na poszerzenie kratek w ekwipunku??(nie wiem czy dobrze zrozumiałem).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 @Szczepan9205  Nie ma problemu z łatami od autora, bo każda ostatnia jest kumulatywną w postaci gamedaty i zawiera wszystkie poprzednie. Korzystne dla stawiającego moda, ale niezbyt dla już grających. Bo jeśli wstawili łatkę na HUD i celowniki 16x9, to po każdej nowej kumulatywnej muszą to powtarzać. Nie mówiąc już o tym, kto wstawił te ulepszenia od Bossa.

Ja z tego wybrnąłem tak, że zrobiłem sobie paczkę poprawek które zastosowałem i po każdej łacie nakładam ją ponownie.

A do czasu wypuszczenia informacji o zakończeniu grzebania w modzie i że takich kumulatywnych łat nie będzie, robienie jakichś generalnych porządków w #1 mija się z celem.

A po informacji o przystąpieniu do spolszczenia moda, oprócz już grających chyba nikt więcej się za grę nie weźmie.

Wczoraj miałem dzień bez grania, to nowych informacji o modzie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael, najniżej w temacie jest pozycja Dodatki:, a w spoilerze znajdujemy Wypakowane configi: i pytanie zasadnicze, czy ten config i scripts jest z najnowszymi patchami/poprawkami i wszelaką maścią, jaka powinna być przy tłumaczeniu? Pytam, bo @Szczepan9205 dał pliki, ale @yellowzadała pytanie, że coś ich mało. Pobrałem te pliki z Wypakowane configi: i tam ujrzałem tę ilość, o którą pytała @yellow. Proszę o rzeczowe wyjaśnienie, czy możemy bazować na tych plikach, które wskazano w Wypakowane configi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 

Konfigi zostały wstawione

Добавил распакованные конфиги и скрипты ВШ2!
Скачать: Яндекс.Диск

Odsyłacz do nich był wzięty stąd.

https://ap-pro.ru/forums/topic/812-pravki-dlya-modov/page/32/?tab=comments#comment-89807

I na pewno nie mają nic wspólnego z łatami, bo łaty masz w gamedacie.

U Bossa jest jeszcze cała kupa przydatnych porad i jego łatek ( nie mylić z łatami od autora moda ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, @kondotier, na co mi te odsyłacze dajesz. Co w nich tam jest, mógłbyś jaśniej tu napisać, bo ściągać nie będę, by tego się dowiedzieć. Nam z @yellow jest potrzebna konkretna, spaczowana paczka plików w folerach. Tyle jakichś łatek, dodatków i jakichś ulepszaczy, że bałem się tego wszystkiego wrzucać do zainstalowanej gry i nie dałem może wszystkiego, co powinno być. Dobrze, że dodano wskazanie na patcha kumulatywnego z dopiskiem "obowiązkowy", to zostanie wrzucony do gry. 

Pytałem nie o link, a o zawartość w Dodatki:, bo skoro jest link do tego, to zawartość po coś jest. Powiem szczerze, jak pliki do tłumaczenia wstawiał @smox, to wszystko było jasne, a tu @Szczepan9205-owi chyba coś nie poszło, bo @yellow zauważyła, że jest ich coś mało. Ja zbytnio w szperaniu za tym nie za bardzo się orientuję, więc pytam @Agrael, czy rzeczona zawartość mogłaby być do tłumaczenia.

Już dość jestem skołowany. Jeśli nie dostaniemy konkretnie spaczowanych i w pełnej ilości plików, nie możemy zabrać się za tłumaczenie Szramy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Bo ja na Dropbox wrzuciłem tylko te pliki, które wymagają tłumaczenia, żeby złożyć spolszczenie do kupy i było można je przetestować - resztę udało mi się samemu poskładać tylko po prostu z braku porządnej znajomości rosyjskiego przeważnie odpuszczam dialogi w modach rosyjskojęzycznych bo tam jednak słownictwo/slang jest taki, że dialogów translator nie przetłumaczy tak jak trzeba, ale za to z częścią typowo techniczną daje radę i dlatego na dropa wrzuciłem tylko to ;) 

Ogółem te pliki, które wstawiłem na Dropa są z łatki z 03.07.2021 więc najnowszej jaka jest dostępna tylko nie wstawiałem reszty plików z text i innych folderów z racji tego, że nie trzeba ich poprawiać (tak mi się wydaje bo treścią pasują do tych z Powrotu Szramy 1) dlatego, że są identyczne treścią z tymi ze spolszczenia Powrotu Szramy cz. 1, ale jak trzeba to mogę wam wrzucić całość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Te configi wziąłem z dodatków na forum ap-pro, ale ich nie sprawdzałem i nie wiem w sumie, po co ktoś je wrzucał. Jednak skoro tam się pojawiły, to na wszelki wypadem dorzuciłem je do wstawki. 

Tłumaczem nie jestem, ale nie brałbym ich raczej pod uwagę, a skupił się na plikach moda i łatce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szczepan9205 napisał:

ale jak trzeba to mogę wam wrzucić całość

@Szczepan9205, może tak: na dropie zrób folder pt. "Szrama 2 pliki wybrane do tłumaczenia" i folder pt. "Szrama 2 pliki całość". Oczywiście, w obu folderach pliki spaczowane najnowszą wersją fixów, poprawek i wszelakiej maści tego, co tam jest wymagane. Po pierwsze, mając drugi folder z całością plików, można będzie sobie porównać to, co mamy w zainstalowanej grze, żeby samemu wstępnie testować choć kawałek gry, a także jest możliwość porównania czegokolwiek w czasie tłumaczenia. Jeśli z @yellow mamy się skupić na polonizacji moda, to musimy mieć pewność co do plików, a nie gdybać, czy jest ich tyle, ile powinno być, czy inne jakieś niepewności. Nie czepiam się, tylko chyba wiadomo, że kupę czasu trzeba poświęcić na przekład tekstu, a na pomyłki z plikami nie można sobie pozwolić, by ten czas nie poszedł na marne. Czekamy na nowe wstawienie plików. Poprzednie, jeśli nie są właściwe, należy usunąć i po sprawie. Dziękuję za uwagę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od razu :) daję linka do najnowszego patcha kumulatywnego z 09.07:

https://ur-files.com/i6lyn8y1wy12/Кумулятивный_патч_09.07.7z.html

Zmiany:

Spoiler
 
By continuing to browse, you consent to our use of cookies. You can read our Cookie Policy here.
 
Accept
 
 
 
 

S.T.A.L.K.E.R. Возвращение Шрама 2

Мод доступен для скачивания !
 

ZDJĘCIA 538

 
 
 
 

INFORMACJA

Opis:
Всем привет, Сталкеры.
Добро пожаловать в сообщество фанатов Возвращение Шрама.

Начнем с того, что Димак - как и все преданные своему делу, модмейкеры, работают только ради результата, а не денег.
Wyświetl całość...
Strona:
http://stalker-gamers.ru/forum/78-730-1
Miejsce:
S.T.A.L.K.E.R.- Возвращение Шрама 2, Прип'ять
wpis podpięty
#ВозвращениеШрама2 Полная версия мода Возвращение Шрама доступна для скачивания по ссылке: https://stalker-gamers.ru/forum/96-1675-1
4.6K
Кумулятивный патч 09.07.
1)Правка исчезания баллонов к огнемету в инвентаре.
2)Правка конфликта шейдеров, кнопка T(е) на сброс рюкзака.
3)Правка Кости на Болотах.
4)Правка стабильного вылета в МГ по квесту Ары.

5) Правка недостающего диалога лечения Спецназа Долга.
6)Правка по отсутствующему стволу G36C после появления Призрака в Баре.
7)Уменьшено расстояние звука костров
😎 Улучшены звуки дождя
9) Добавлено исключение для аномалий в ВЛ
10) Испр. возможность не выполнить задание - Поговорить с Танго.
11)Правка генер. прозвища - Бессмертный!
12)Правка выброса на Баре по сейву Вульфа
13)Правка скриптов.
14) Исправлена возможность уйти по сюжету второй части, не освободив Дёгтя.
15)ВДВ предложит посмотреть видео о десантуре, но можно отказаться.
16) Правки мелких очепяток и потерянных букв (респект Артуру)
17)У Сидора теперь Экза Монолита, а не СКАТ-10
18)Гравикостюм теперь соответствует описанию.
19) Нано броник укреплен.
20) Добавлено описание рации в МГ
21) Поправлены облака. Теперь они плывут по небу.
22) GPS маячки стали работать, но могут ограбить (Сам не проверял) Купить маячки можно у Сидора, Сахарова и Выдры.
23)Уменьшен k_импульс патронов
24) Поправлена иконка Гастелло, но позже будет переделана.
25)Выброс теперь примерно раз в двое суток
26)Включена коллизия трупов.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27)Устранена ошибка чтения пакета. (Важная ошибка. Спс. Macron & Luckyan )
28) Поправлены материалы. (Видимость npc сквозь кусты, железо и т.д.) Будет дорабатываться...
29) После выполнения или провала квеста на полкана переход на Янтарь осуществится в пределы локации, а также уменьшен таймер для сообщений на Янтаре. (Кто-то пролетал данный участок на демо рекод и не успевали отработать рестрикторы. В итоге их убивало в МГ при телепортации к ведьмам.)
30) Переход с МГ будет отображаться - На Янтарь, а не на Бар.
31) После провала квеста в МГ уменьшен таймер до улета спецназа.
32) Движок очищен от лишнего мусора.
33) Устранены все конфликты шейдеров, даже оригинала ТЧ. (Спс. Macron & Luckyan)
Любые правки вступают в силу с переигровок квестов.
Перед установкой кумулятивного патча 09.07 из корневой папки нужно удалить каталог bin_x64. Далее расп
 
 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zrobię tak jak prosiłeś i stworzę foldery z takimi nazwami (mam zainstalowany mod z najnowszą łatką, którą przed chwilą wstawił @tom3kb więc pliki będą świeże). Tylko z tego co zajrzałem dziś na Dropa to w porównaniu do tego co było w dzień, w który zrobiłem folder na pliki od PSz 2 to teraz folderów jest kilka i trochę bałagan się zrobił, a ja tych folderów nie stworzyłem. Więc mogę albo teraz wam wrzucić co trzeba w nowe foldery, albo najpierw zróbmy tam porządek, usuńmy co nie potrzebne i dopiero wtedy wrzućmy świeże pliki w tych dwóch folderach i będzie wiadomo co i jak.

Tylko pytanie - czy jak będę to wrzucać to mam wrzucić cały folder configs? W sensie czy mają w nim być wszystkie foldery czy wrzucić tylko gameplay, misc, text i ui? Bo wątpię, żeby w creatures, scripts, weapons lub weathers było coś do tłumaczenia, ale jeśli trzeba to mogę wrzucić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.